صفحه 14 از 428 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 4277

موضوع: راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردین به كانادا

در مورد کفش ، من کفش زمستانی (Boot) اینجا چیز خوبی به قیمت خوبی خریدم. مارک Colombia، ویژه برف تا دمای منفی نمیدونم چند درجه، فک کنم 140 دلار در اومد. قیمت کفش کوه خوب هم تو ایران این حدوداست. البته اون موقع دلار 1200 تومن بود نه مث الان
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط atabak-aut نمایش پست ها
    در مورد کفش ، من کفش زمستانی (Boot) اینجا چیز خوبی به قیمت خوبی خریدم. مارک Colombia، ویژه برف تا دمای منفی نمیدونم چند درجه، فک کنم 140 دلار در اومد. قیمت کفش کوه خوب هم تو ایران این حدوداست. البته اون موقع دلار 1200 تومن بود نه مث الان
    در مورد کفش کتونی و ورزشی چی؟ مارک خوب؟ من اینجا حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومن برای کتونی دادم پارسال.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    در مورد کفش کتونی و ورزشی چی؟ مارک خوب؟ من اینجا حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومن برای کتونی دادم پارسال.
    تصمیم داشتم این هفته برم یه کتونی بخرم چون کتونی قبلی به فنا رفته بر اثر افراط در استفاده
    قیمتی که پرسیدم حدود 70 الی 100 دلاره، رفتم خریدم دقیقشو خبرتون میکنم.
    مسئله اینه 100 هزار تومن یه زمانی میشد 100 دلار الان میشه 50 دلار و این نکات در مقایسه شما تاثیر زیادی میذارده.
    همچنین اینجا از سیاستهای بازار آزاد پیروی میکنه و قیمتها روز به روز، فروشگاه به فروشگاه، استان به استان، فرق زیادی داره.

البته جناب Ghlobe من رو منصرف کردن گفتن بوتی که خریدم گرون بوده و دانشجویی نبوده
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط atabak-aut نمایش پست ها
    تصمیم داشتم این هفته برم یه کتونی بخرم چون کتونی قبلی به فنا رفته بر اثر افراط در استفاده
    قیمتی که پرسیدم حدود 70 الی 100 دلاره، رفتم خریدم دقیقشو خبرتون میکنم.
    مسئله اینه 100 هزار تومن یه زمانی میشد 100 دلار الان میشه 50 دلار و این نکات در مقایسه شما تاثیر زیادی میذارده.
    همچنین اینجا از سیاستهای بازار آزاد پیروی میکنه و قیمتها روز به روز، فروشگاه به فروشگاه، استان به استان، فرق زیادی داره.

البته جناب Ghlobe من رو منصرف کردن گفتن بوتی که خریدم گرون بوده و دانشجویی نبوده
    مرسی ... شما که لطف میکنید و قیمت میدید وقتی رفتید خرید یه نگاه خریدارانه بکنید ببینید تنوع محصول در مورد کفش چطوره؟ من یه مرضی دارم که ظاهرا به بچه هام هم سرایت کرده... خیلی سخت کفش انتخاب میکنم. اگر تنوع زیاد باشه میشه امیدوار بود که ما بتونیم اونجا به راحتی کفش بخریم. حالا یک کمی بالا و پایین!

راستش به نظر من که بوت خوبی خریدید... خوشبختانه من دانشجو نیستم!
    من اینجا کفش کوهی که خریدم با قیمت دلار الان هم که حساب کنید بازهم گرونتر شده!

ApplyAbroad Hero immigrant_sh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arasbaran نمایش پست ها
    با سلام از ادمونتون
    چند تا توصیه دارم:
    1- این موضوع دمپایی جدی هست! من یک جفت از کفش ملی گرقته بودم 7500 تومن . اینجا خواستم برم یک جفت دیگه بگیرم , راستش چیز مناسبی پیدا نکردم. با قیمت مناسب فقط جنس کم کیفیت و اندازه کوچک هست و یا اینکه باید یک چیز گزون بگیرید. پس مخصوصا اگه اندازه پاتون بزرگه! یک جفت بگیرین.
    2- کاش اینقدر که برای سرما آماده شده بودم برای چیز دیگه آماده میشدم. کاپشن اسکی خریدم 130000 تومن. حالا اینجا میبینم که جنس بدی داره و چیز بهتری رو در army & navy به قیمت کمتر میشه خرید. کلا از بین لباسهایی برای مقابله با سرما ! آورده بودم فقط دو مورد واقعا عالی بوذه: - لباس گرم ارتشی که قروشگاههای لباس نظامی دارن( دستی 10000 تومن) خیلی عالی هستن. - کفش(چون اینجا کفش با کیفیت خیلی گرونتر از ایرانه.) بقیه موارد رو زیاد نیارید.
    3- موضوع زبان که دیگه لازم به گفتن نیست. البته زیاد هم نگران نباشید. روی listening و speaking کار کنید. برنامه های تلویزیونی (talk showو ...) رو ضبط کنید و چند بار ببینید و تکرار کنید. listening رو جدی تر کار کنید چون حرف زدن رو بالاخره چون مجبور هستید حرف میزنید!
    4- اگر که شهری میرین که آشنایی ندارین اونجا قبلش از دوستانی که اونجا هستند اطلاعات بگیرین. کمی باعث صرفه جویی در وقتتون در روزهای اول میشه. هر چند که من 15 روز هست که اومدم ادمونتون ولی اگه میاید اینجا شاید بتونم هرچند هم کم , اطلاعاتی بهتون بدم (در مورد خرید کردن - اداره هایی که باید برید - مراکز خدمات مهاجران و ...)
    5- با عرض معذرت: اگه خونه دوست و آشنا نمیرین با خودتون دستمال جیبی تر همراه داشته باشید. داخل دستشوییها اب نیست و تا گرفتن خونه و تهیه آفتابه این لازم هست. خوشبختانه من اطلاع داشتم و آورده بودم!(برای تهیه چیزی شبیه افتابه هم من بهترین چیز رو در army & navy پیدا کردم که از اون آبپاشهایی که توی dollarama هست بهتره و انگار که مخصوص توالت فرنگی ساخته شده.)
    6- از الان به فکر آماده کردن رزومه و کاور لتر براش باشید.
    با سلام و کلی تشکر از اطلاعات خوبی که دادی دوست من . من فکر میکردم این مشکل ببخشید WC رو فقط توی اروپا داریم!!! پس اونجا هم این مشکل رو داریم!!! یعنی خونه ای که میگیریم حق انتخاب داریم یا نه؟؟ یا باید به خرج خودمون تغییرات اعمال کنیم؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط immigrant_sh نمایش پست ها
    با سلام و کلی تشکر از اطلاعات خوبی که دادی دوست من . من فکر میکردم این مشکل ببخشید WC رو فقط توی اروپا داریم!!! پس اونجا هم این مشکل رو داریم!!! یعنی خونه ای که میگیریم حق انتخاب داریم یا نه؟؟ یا باید به خرج خودمون تغییرات اعمال کنیم؟؟؟
    همه ی خونه ها همینطوری هستند ... دوستان ایرانی اگه منزل اجاره ای باشند با آفتابه مشکلشون رو حل میکنند و اونایی که خونه خریدند تغییرات لازم رو اعمال میکنند ... ولی همچنان مشکل در محل کار ، مدرسه، دانشگاه ، رستوران و.... وجود داره.

همه ی خونه ها همینطوری هستند ... دوستان ایرانی اگه منزل اجاره ای باشند با آفتابه مشکلشون رو حل میکنند و اونایی که خونه خریدند تغییرات لازم رو اعمال میکنند ... ولی همچنان مشکل در محل کار ، مدرسه، دانشگاه ، رستوران و.... وجود داره.
    سلام
    یعنی با مجوز موجر نمیشه این تغییرات رو با هزینه ی خود در منزل اعمال کرد؟!

در این مورد باید از دوستانی که اونجا زندگی میکنند سوال کنیم. من میپرسم ولی فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه. یه سه راه به سر لوله ی سیفون اضافه کردن و بعدش هم برش داشتن که اجازه نمیخواد سر شلنگ رو هم از این فشاری ها میشه گذاشت که شیر رو باز و بسته نکنیم. ولی آشنای ما دو ساله با آفتابه مشکلش رو حل کرده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط immigrant_sh نمایش پست ها
    سلام
    یعنی با مجوز موجر نمیشه این تغییرات رو با هزینه ی خود در منزل اعمال کرد؟!

ApplyAbroad Guru

در این مورد باید از دوستانی که اونجا زندگی میکنند سوال کنیم. من میپرسم ولی فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه. یه سه راه به سر لوله ی سیفون اضافه کردن و بعدش هم برش داشتن که اجازه نمیخواد سر شلنگ رو هم از این فشاری ها میشه گذاشت که شیر رو باز و بسته نکنیم. ولی آشنای ما دو ساله با آفتابه مشکلش رو حل کرده.
    البته هیچ موجری اجازه تغییر دایمی به شما نخواهد داد ولی بعلاوه مشکل روشی که گفتید سردی آب سیفونه با عرض پوزش از همه خیلی نگران نباشید اینجا همه زود به آفتابه عادت میکنند

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    البته هیچ موجری اجازه تغییر دایمی به شما نخواهد داد ولی بعلاوه مشکل روشی که گفتید سردی آب سیفونه با عرض پوزش از همه خیلی نگران نباشید اینجا همه زود به آفتابه عادت میکنند
    با امید اینکه روزهای اول برای همه ی دوستانی که به مقصد رسیده اند باید بگم هیچ وقت فکر نمی کردم آفتابه تو زندگیم اینقدر نقش بسزایی داشته باشه. دوستان کاش بشه در مورد قوانین موجر و املاک تسلط بیشتری داشته باشیم . نمیدونم همچین فرومی داریم یا خیر؟! من چیزی ندیدم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)