صفحه 3 از 428 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 4277

موضوع: راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره خريد و اجاره مسكن + اقامت موقت + مسائل اولیه تازه واردین

مبلغ کرایه برای بزرگسال بیشترین میزان و برای خردسال کمترین است.
    مبلغ پایه بر اساس پرداخت نقدی است که در صورت خرید بلیت یا ژتون به حداقل می‌رسد. مجوزهای روزانه، هفتگی‌ و ماهانه به مسافران اجازه می‌دهد تا در مدت زمان اعتبار هر تعداد سفر که می‌خواهید داشته باشید. بعضی‌ از انواع مجوزها علاوه بر شبکه قطار شهری برای استفاده از سایر وسایل نقلیه هم قابل استفاده است یا می‌توان از آنها در سایر شهرها نیز استفاده کرد. مانند GTE Pass که امکان سفر در همه شبکه‌های حمل و نقل عمومی‌ تورنتو بزرگ را فراهم می‌کند.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره خريد و اجاره مسكن + اقامت موقت + مسائل اولیه تازه واردین

تلاقی دو سیستم حمل و نقل
    در بیشتر ایستگاه‌های LRT و مترو، ترمینال‌هایی تعریف شده است که خطوط اتوبوسرانی را به قطار‌های LRT و مترو متصل می‌کنند. برای اتصال بین خطوط مختلف از جمله اتوبوس، LRT یا مترو در یک منطقه شهری نیازی به خرید بیشتر از یک بلیت نیست البته به شرط این که از برگه‌های ترنسفر استفاده کنید، از محدوده سیستم حمل و نقل عمومی خارج نشوید، زمان اتصال بین دو خط کمتر از یک ساعت باشد و در یک مسیر رفت حرکت کنید. اگرچه در بعضی از شهرهای کانادا مانند ونکوور از برگه‌های ترنسفر در مسیر برگشت هم می‌توان استفاده کرد.
    2014

قانون و جریمه

هیچ‌گاه نباید بدون بلیت وارد محوطه‌ LRT یا مترو شد. اگر از این قانون تخطی کنید باید در انتظار جریمه نقدی (تا ۵۰۰ دلار) باشید.

از آنجایی که قوانین حاکم بر سیستم حمل و نقل عمومی در شهرهای کانادا متفاوت است؛ لذا شهروندان هر شهر برای کسب اطلاعات دقیق در مورد قوانین سیستم حمل و نقل عمومی محل اقامت خود از سایت‌های اینترنتی، کتاب‌های راهنمای شهری، نقشه سیستم‌های حمل و نقل عمومی که به صورت رایگان در ایستگاه‌های مترو در اختیاران مسافران قرار داده می‌شود و .... استفاده می‌کنند.

چنانچه قصد برنامه‌ریزی برای استفاده از LRT، مترو یا اتوبوس را داشته باشید می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت اطلاع‌رسانی زمان حرکت وسایل نقلیه عمومی، اطلاعات مربوط به مسیر و ساعت حرکت، قوانین و خدمات خطوط LRT، مترو و اتوبوس را به دست آورید.
    2014

محیط LRTها
    محیط LRTها که شامل داخل و بیرون قطارها می‌شود تابع قوانین امنیت عمومی‌ است. به همین دلیل افسران ویژه‌ای برای حفظ امنیت محدود شبکه LRT ها به خدمت گرفته شده‌اند. هرگونه توهین تهدید و درگیری با رانندگان و کارکنان قطار شهری جرم محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.
    حمل و نقل در ونکوور
    سیستم حمل و نقل عمومی ونکوور تفاوت چندانی با تورنتو ندارد با این تفاوت که میزان استفاده از وسایل حمل و شخصی در این شهر بیشتر از شهرهای دیگر است. در این شهر استفاده از LRT که در ارتفاع قرار دارد و معروف به قطار هوایی یا اسکای ترن (SKY TRAIN) است طرفداران زیادی دارد.
    2014

TTC تورنتو
    سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو TTC نام دارد. البته ناحیه یورک دارای سیستم مجزای دیگری به نامYRT است. یک سیستم مکمل دارای اتوبوس‌های سریع‌السیر و سیستم ریلی (شامل LRT و مترو) نیز تمام ناحیه تورنتوی بزرگ و شهرک‌ها و شهرهای اطراف آن را به یکدیگر متصل می‌کند که GO خوانده می‌شود. چند سالی است که یک سیستم مدرن‌تر و سریع‌تر (شبیه BRT در ایران) به نام ویاریل (Via Rail) در خطوط اصلی ناحیه یورک فعال شده که امکانات بیشتری دارد.
    2014

خطوط اتوبوس‌رانی و مترو
    شهرهای مهم کانادا از سیستم قطار زیرزمینی یا مترو برخوردارند. بهترین سیستم متعلق به مونترال است؛ اما سیستم حمل و نقل عمومی تورنتو برای نقاط مرکزی شهر از کارآمدی خوبی برخوردار است. قرار است این سیستم که خطوط LRT نیز بخشی از آن را شامل می‌شود در ۱۰ سال آینده به میزان حداقل ۵۰ درصد میزان فعلی گسترش یابد. در هر سیستم حداقل یک مسیر اصلی وجود دارد و تعدادی مسیر فرعی که عمدتاً آن مسیر را قطع می‌کنند.
    برنامه حرکت
    فاصله زمانی حرکت دو قطار LRT، مترو یا دو اتوبوس بستگی به ساعتی که از خدمات بهره می‌برید و اهمیت خط مورد نظر، تفاوت دارد. در ساعات اوج ترافیک و شلوغی یعنی حدود ساعت ۷ تا ۹ صبح ۴ تا ۷ بعد از ظهر فاصله زمان حرکت بسیار اندک می‌شود (در برخی از خطوط پرتردد به کمتر از ۲ دقیقه هم می‌رسد) اما در بقیه ساعات روز این فاصله بیشتر می‌شود.
    2014

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردین به كانادا

من ویزای دانشجویی دارم، می خوام بدونم آیا می تونم به محض ورودم به انتاریو واسه باز کردن حساب بانکی اقدام کنم؟ چه مدارکی می خواد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    cs, business

پیش فرض حمل و نقل در مونترآل

سایت رسمی حمل و نقل تو مونترآل که توش میتونید قیمتها و زمان اتوبوس و مترو رو پیدا کنید. همچننین میتونید مسیر خودتون رو توش پیدا کنید که به نظر من گوگل بهتره تو این زمینه:
    http://stm.info/

Member
    رشته و دانشگاه
    cs, business

نقل قول نوشته اصلی توسط boyf نمایش پست ها
    من ویزای دانشجویی دارم، می خوام بدونم آیا می تونم به محض ورودم به انتاریو واسه باز کردن حساب بانکی اقدام کنم؟ چه مدارکی می خواد؟
    من مونترآل زندگی میکنم ولی به احتمال خیلی زیاد به محض ورود اونجا هم میشه حساب بانکی باز کرد و احتمالا از شما کارت شناسائی (مثل ویزاتون و پاسپورت) میخوان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط boyf نمایش پست ها
    بله میتونید. بعضی از بانک ها به کسانی که تازه اومدن از کشورهایی مثل ایران "کارت اعتباری" نمیدن تا 6 ماه یا یکسال. ولی مثلا بانک TD از ابتدا کارت اعتباری میده ولی به میزان اعتبار، پول رو بلوکه می کنه. معمولا برا باز کردن حساب باید از بانک وقت بگیرین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)