صفحه 321 از 428 نخستنخست ... 221271311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331371421 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,201 تا 3,210 , از مجموع 4277

موضوع: راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

در صفحه همه چيز در مورد مونترال در ف ي س ب و ك، ديروز مطلبي پست شده كه بنظرم گفتم اينجا بذارم تا همه استفاده كنند:

امروز در نمایشگاه کار بنده مستقیما با نمایندهء ordre صحبت کردم.

حدود 20 دقیقه باهاشون حرف زدم. به من گفت شما "مهندس" هستید و میخواید بعنوان مهندس کار کنید پس دوره های کالج رو "فراموش کنید".
    پیشنهاد قطعی ایشون تحصیل در دانشگاه و گرفتن مدرک فوق لیسانس کانادایی و البته با تاکید فراوان "پژوهش محور" بود

گفتند که شما برای پذیرفته شدن در ordre چند کورس و چندین امتحان باید بگذرونید که اگر مدرک فوق کانادایی بگیرید اتوماتیک وار کورس ها و خیلی از امتحانات حذف میشن و 7 امتحان به 1 یا دو امتحان کاهش پیدا میکنه...

تاکید کردند که فوق لیسانس آموزش محور ارزشی برای ordre نداره و حتما باید فوق با پایان نامه باشید

حالا من توی کالج "école des métiers de la construction à Montréal" دورهء 6 ماهه مدیریت پروژه های عمرانی پیدا کردم که بسیار میتونه مفید باشه...
    در مورد این دوره ازشون پرسیدم و گفتند که با توجه به اینکه این دوره "مدیریتی" هست پس سطح "مهندسی" شما رو حفظ میکنه و مدرکتون به مدرک کالج تنزل پیدا نمیکنه. از طرفی با روال کار پروزه های اینجا آشنا میشید مثلا قوانین، مصالح کدها و...
    داشتن این اطلاعات و مدرک باضافه مدرک مهندسی و سابقه کار کشور خودتون امتیازات مثبتی برای شماست که کارفرما رو متقاعد کنه که استخدامتون کنه.
    با این وجود این مدرک برای ordre جایگاهی نداره

این خلاصه صحبتها امروز من با خانم Isabelle Brière بود

بنقل از Ehsan RZV

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

ApplyAbroad Guru

ایندفعه نوبت ما شد که از دوستان تازه وارد کمک بگیریم:

1.یکی از دوستان تازه آمده و موقع ورود افسر فرم b4 ایشون رو نگرفته و مهر نزده (ایشون خودش مسن است و زبان بلد نیست و نمیدانسته به افسر چی بگه). الان چند روزه وارد شده اند. راهی داره این فرم را ببرند جایی مهر بزنند و وارد سیستم کنند؟
    گفتم قبل از دنبال کردن قضیه در گمرک از تجربه دوستان استفاده کنم.

2. این آشنامون مثل بسیاری از دوستان دیگه میخواد یکماهی بمونه و بعد سه چهارماه بره ایران و دوباره برگرده. امکانش هست از الان در سرویس انتاریو مدارکش رو برای کارت بیمه پزشکی بده، یا باید دفعه بعد که آمد اقدام کنه؟

خیلی ممنون از لطف دوستان.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها

1.یکی از دوستان تازه آمده و موقع ورود افسر فرم b4 ایشون رو نگرفته و مهر نزده (ایشون خودش مسن است و زبان بلد نیست و نمیدانسته به افسر چی بگه). الان چند روزه وارد شده اند. راهی داره این فرم را ببرند جایی مهر بزنند و وارد سیستم کنند؟

2. این آشنامون مثل بسیاری از دوستان دیگه میخواد یکماهی بمونه و بعد سه چهارماه بره ایران و دوباره برگرده. امکانش هست از الان در سرویس انتاریو مدارکش رو برای کارت بیمه پزشکی بده، یا باید دفعه بعد که آمد اقدام کنه؟

در قسمتی که برای تحویل و انجام تشریفات اداری بارهای فریت شده در فرودگاه پیرسون هست یک دفتر گمرک هم هست که کارهای بارهای فریتی رو انجام می ده و در بخشی از پروسه تحویل گرفتن بار باید به اونجا برید. می تونید باهاشون تماس بگیرید و سوال کنید. در ترمینال کارگو Vista واقع شده

http://www.cbsa-asfc.gc.ca/do-rb/off...x/856-eng.html
    اینم شماره تلفن اون دفتر: Canada Customs (CBSA) 905-676-5165

در سرویس اونتاریو این قضیه تا حدی به حس و حال کارمندی بستگی داره که به کار شما رسیدگی می کنه. من بعد از فکر می کنم دو ماه مراجعه کردم و مدارکی مثل اجاره نامه منزل و صورت حساب کارت اعتباری از من خواستند. اگر سه چهار ماه تشریف دارند حول و حول ماه دوم به بعد مراجعه کنند و هر چقدر مدارک دال بر سکونت داشتند ببرند. من به دفتر سرویس اونتاریو که در غرب تقاطع استیلز و یانگ هست (پلازای رستوران شمال، درست بغل رستوران) رفتم و یک کارمند خانم ایرانی به کارم رسیدگی کردند و برخوردشون خوب بود. اگر نوبت شون به ایشون هم نخورد می تونن درخواست کنن که بخاطر زبان کارشون رو ایشون انجام بده (البته اگر این خانم هنوز اونجا باشند)
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

اگه بگن میخوان برگردن ایران بیمه ی پزشکی رو قبول نمیکنن انجام بدن. میگن هروقت دوباره اومدی بیا درخواست بده. اما اگه میخوان این کار رو بکنن حتما باید بگن نمیخوان برگردن ایران.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

سلام
    در مورد اول منم در فرودگاه نتونستم آفیسر را متقاعد کنم که فرم را مهر بزند عکس و جزییات می طلبید، از من خواست ظرف 2 روزه بعد با عکس و جزییات حتی شده نقاشی مراجعه کنم تا فرمم را مهر کند.
    مورد دوم هم بنظر من نیاز به اجاره نامه ومدارک بانکی و سپری شدن 90روز از تاریخ لندینگ داره
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    سلام
    در مورد اول منم در فرودگاه نتونستم آفیسر را متقاعد کنم که فرم را مهر بزند عکس و جزییات می طلبید، از من خواست ظرف 2 روزه بعد با عکس و جزییات حتی شده نقاشی مراجعه کنم تا فرمم را مهر کند.
    مورد دوم هم بنظر من نیاز به اجاره نامه ومدارک بانکی و سپری شدن 90روز از تاریخ لندینگ داره
    بعد از درخواست نود روز کاری طول میکشه تا کارت برسه و فعال بشه. (به طور روتین) به محض ورود میتونید درخواست بدید.
    در مورد اونتاریو اینا رو میخواد:
    1- proof of citizenship or OHIP-Eligible Immigration status
    که همون برگه ی لندینگ کفایت میکنه
    2- Proof of residency in ontario
    که اجاره نامه میتونه باشه یا یه برگه که از بانک اومده باشه یا هرچیزی که نشون بده شما ساکن اونتاریو هستید. یه اجاره نامه ی دستی هم میشه.
    3- Support of Identity
    کردیت کارت یا پاسپورت ایرانی یا گواهینامه کانادایی
    البته هرکدوم شامل چیزهای دیگه هم هست ولی تازه واردین معمولا بقیه رو ندارند.

ApplyAbroad Superstar

به محض ورود نمی تونید درخواست بدید یعنی از شما درخواست رو اصلا نمی گیرن. کارت اوهیپ 3 ماه بعد از لند کردن به شما داده می شه حالا چه دو ماه بعد از ورود درخواست بدید چه دو ماه و دو هفته سر همون 3 ماه براتون می آد.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    به محض ورود نمی تونید درخواست بدید یعنی از شما درخواست رو اصلا نمی گیرن. کارت اوهیپ 3 ماه بعد از لند کردن به شما داده می شه حالا چه دو ماه بعد از ورود درخواست بدید چه دو ماه و دو هفته سر همون 3 ماه براتون می آد.
    بله سر سه ماه میاد ولی تا درخواست ندید که نمیاد. ما الان یک هفته ست اومدیم و درخواست دادیم تا سه ماه دیگه بیاد. همینجوری که دنبال ما راه نمیفتن کارت بهمون بدن!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    بله سر سه ماه میاد ولی تا درخواست ندید که نمیاد. ما الان یک هفته ست اومدیم و درخواست دادیم تا سه ماه دیگه بیاد. همینجوری که دنبال ما راه نمیفتن کارت بهمون بدن!
    من عرض نکردم دنبال شما راه می افتن. لطفاً یک بار دیگه بخونید، من گفتم: "
    حالا چه دو ماه بعد از ورود درخواست بدید چه دو ماه و دو هفته سر همون 3 ماه براتون می آد.
    " پس نفس درخواست دادن سر جاشه. شما گفتید "بعد
    از درخواست نود روز کاری طول میکشه تا کارت برسه و فعال بشه
    " من هم عرض کردم خیر. شما فرضا دو ماه بعد از ورود هم تشریف ببرید درخواست بدید یک ماه بعد کارت به دست تون می رسه یعنی سر 90 روز از تاریخ لند کردن. نه اینکه از اون موقع 90 روز طول بکشه.

درست میگین من اونجا رو اشتباه کردم.
    اشتباه دوم هم این بود که وقتی شما نوشتید : "به محض ورود نمی تونید درخواست بدید یعنی از شما درخواست رو اصلا نمی گیرن." فکر کردم منظورتون واقعا اینه که نمیتونید درخواست بدید.
    عذرخواهی میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    من عرض نکردم دنبال شما راه می افتن. لطفاً یک بار دیگه بخونید، من گفتم: "
    حالا چه دو ماه بعد از ورود درخواست بدید چه دو ماه و دو هفته سر همون 3 ماه براتون می آد.
    " پس نفس درخواست دادن سر جاشه. شما گفتید "بعد
    از درخواست نود روز کاری طول میکشه تا کارت برسه و فعال بشه
    " من هم عرض کردم خیر. شما فرضا دو ماه بعد از ورود هم تشریف ببرید درخواست بدید یک ماه بعد کارت به دست تون می رسه یعنی سر 90 روز از تاریخ لند کردن. نه اینکه از اون موقع 90 روز طول بکشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)