صفحه 410 از 428 نخستنخست ... 310360400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,091 تا 4,100 , از مجموع 4277

موضوع: راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط shabi21 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه مقدار کتاب میخواستم بیارم با خودم چون لازمه کارمه ولی خب از طرفی سنگینن و شنیدم که اونجا کتاب کلا گرونه. آیا درسته این حرف؟ یا من بیام از همونجا بخرم؟ اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارین ممنون میشم راهنمایی کنین
    بستگي داره كتابهاي تخصصي گرونه. ديكشنري قيمتش مناسبه. اگه پي دي اف داره كتابهاتون يه دستگاه كتابخوان يا يه تبلت خيلي مناسبه. اما اگه چاره اي ندارين خب بيارين.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام دوستان من
    یه سوالی:
    من سشوار و اپی لیدی و این جور دستگاههای برقی رو با خودم نیارم کانادا؟ به خاطر تفاوت ولتاژ میگم.

اگه بیارم باید تبدیلشو هم بخرم؟
    تبدیلش کجای تهران پیدا میشه؟
    با تشکر

دوستان توضیحات کامل رو دادند, فقط درباره قسمت آخر سوالتون اگه درست یادم باشه برام از جمهوری یا حوالی توپخونه دونه ای 1000 تومان خریدند (شاید هم 500 تومن).

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    دوستان توضیحات کامل رو دادند, فقط درباره قسمت آخر سوالتون اگه درست یادم باشه برام از جمهوری یا حوالی توپخونه دونه ای 1000 تومان خریدند (شاید هم 500 تومن).
    توي لاله زار امسال من پرسيدم دانه اي سه هزار تومان بود

سلام دوستان
    من یه مقدار کتاب میخواستم بیارم با خودم چون لازمه کارمه ولی خب از طرفی سنگینن و شنیدم که اونجا کتاب کلا گرونه. آیا درسته این حرف؟ یا من بیام از همونجا بخرم؟ اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارین ممنون میشم راهنمایی کنین
    کتابها رو میتونید پست کنید شاید یه کم دیرتر برسه ولی میتونید وسایل دیگه به جاشون بیارید

Junior Member

پست از ایران که فک نکنم امکان پذیر باشه به کانادا، هست؟ اگه هست چطوری باید اقدام کنم؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

پست از ایران که فک نکنم امکان پذیر باشه به کانادا، هست؟ اگه هست چطوری باید اقدام کنم؟
    سلام دوست من،
    DHL هست. به دفاتر دی اچ ال و یا به وب سایتش مراجعه کنین.
    ولی گرون به نظر میرسه (برای ارسال چندین کیلو کتاب عرض میکنم).
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Hero

شركت ملي پست جمهوري اسلامي هست ولي قيمتش خيلي زياده . خاطرم هست كه از حدودا چهار سال پيش با كيلويي چهل هزار تومان ما شروع كرديم تا آخرين بار كه تقريبا يك سال پيش بود كيلويي حدودا صد هزار تومان شده بود. جداي از هزينه اش خيلي هم خوب بود و حدودا بين ده روز تا دو هفته بسته ميرسيد .بجز مايعات بقيه چيزها هم مجاز بود.دم در خانه هم بسته را تحويل ميداد.

ApplyAbroad Hero

سلام دوستان
    اگر وزن كتابهاتون بيشتر از پنجاه كيلو ميشه بهترين گزينه فريت هست ولي اگر كمتر هست شايد بهتر باشه هزينه اضافه بار بديد. قبلا ( پنج سال پيش )پست يك گزينه اي داشت كه ميتونستيد كتاب و مجله را با قيمت خيلي كم پست كنيد، ميدونم كه مدتي اين قانون را برداشتن ولي بازم سوال كنيد شايد دوباره بر قرار شده باشه.

Senior Member mehran23 آواتار ها

بستگی به نوع کتاب داره. البته راههایی هم برای ارزون خریدن کتاب هست و سیستم کتابخانه ای در کانادا هم بسیار قوی هست. ولی کلا کتاب مخصوصا کتابهای تخصصی در کانادا گرونتر هستن. برای بردن هم راههای زیادی هست بهترینش همراه با مسافره و خردخرده.

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    اگر وزن كتابهاتون بيشتر از پنجاه كيلو ميشه بهترين گزينه فريت هست ولي اگر كمتر هست شايد بهتر باشه هزينه اضافه بار بديد. قبلا ( پنج سال پيش )پست يك گزينه اي داشت كه ميتونستيد كتاب و مجله را با قيمت خيلي كم پست كنيد، ميدونم كه مدتي اين قانون را برداشتن ولي بازم سوال كنيد شايد دوباره بر قرار شده باشه.

ApplyAbroad Senior Veteran
    sepehr_5566 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام دوستان من
    یه سوالی:
    من سشوار و اپی لیدی و این جور دستگاههای برقی رو با خودم نیارم کانادا؟ به خاطر تفاوت ولتاژ میگم.

اگه بیارم باید تبدیلشو هم بخرم؟
    تبدیلش کجای تهران پیدا میشه؟
    با تشکر
    دقت کنید در زمینه تبدیل دوتا بحث مطرح هست:

جالت اول:

اگه دستگاه شما با برق 110 ولت هم کار میکنه اونوقت شما فقط به یک مبدل(Adapter) دوشاخه نیاز دارین که دوشاخه دستگاه رو تبدلیل میکنه به حالتی که میتونید با پریزهای کانادا سازگار باشه و بتونید از اونها استفاده کنید.
    این نوع تبدیل ها رو میشه گفت الان تمام الکتریکی ها در تهران دارند. در تهران میتونید به Hyperstar هم مراجعه کنید و تهیه کنید. عموما دارای دو نوع هستد نوع ساده که یک تدیل معمولی هست و حدود 2000 تومان قیمت دارد یک نوع دیگه به اون Universal Adapter میگن حدود 15000 تومن این دومی هر نوع دوشاحه ای رو به هر توع دیگه تبدیل میکنه و درحقیقت به هر کشوری سفر کنید با این تدبلیل میتونید از پریرهای برق مختلف استفاده کنید.
    الان متلا دیجی کالا یک نمونه از همین یونیورسال ها رو 23000 تومن داره میفروسه.
    به احتمال زیاد یکی از اینها رو برای لپ تاپتون لازمتون میشه چون لپ تاپ ها عموما با برق 110 و 220 کار میکنند و شما یک تبدیل برای پریزهای اونحا نیاز خواهید داشت.
    حالت دوم :

در این حالت دستگاه شما برق 110 ولت رو پشتیبانی نمیکنه. در این حالت برخی دوستان مبدل برق 110 ولت به 220 ولت تهیه کرده بودند که بتونن کماکان از همون دستگاهشون در کانادا استفاده کنند.این گزینه رو من شخصا خیلی توصیه نمیکنم. عموما این مبدل ها وزن سنگی دارند و در خیلی اوقات بدلیل اینکه مدل های قابل حمل ارزون قیمت هستند در تبدیل به خوبی عمل نمیکنند و نهایتا منجر به سوختن وسیله شما خواهند شد.البته ممکنه کسی بری مدت بیشتر هم بتونه استفاد کنه اما عموما توصیه نمیشه.

جمع بندی :

1- اگه دستگاه شما برق 110 ولت رو ساپورت میکنه فقط یک تبدیل بگیرید که دوشاحه وسیله برقی بتونه در پریزهای کانادا قابل استفاده باشه.
    2- اگه دستگاه برق 110 رو ساپورت نمیکنه بهتره وسیله تون رو تو ایران در سایت دیوار بفروشید و مجدد یه نو اون رو در کانادا تهیه کنید.
    ویرایش توسط sepehr_5566 : September 29th, 2016 در ساعت 04:12 PM
    گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویایی، که هیچکس جز شما قادر به دیدنش نیست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)