صفحه 418 از 428 نخستنخست ... 318368408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,171 تا 4,180 , از مجموع 4277

موضوع: راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوستان
    سلام

من یه سوال دارم که ممکنه خیلی بی مورد به نظر برسه یا شما عزیزان همگی بگین برو دکتر! ولی سواله واسم دیگه!
    من مطمئنم که بدنم از سلامت کامل برخورداره و حتی یه مشکل کوچیکم در حال حاضر ندارم که باعث سرگیجه یا گیج بودن چشمام بشه (ازمایش کامل داشتم)
    ولی دو سه روزه که حس میکنم چشمام یه ذره اونطور که باید گیرایی ندارن! یکمی انگار گیجم! انگار چشمام نمیکشه نگاه کنن!!! متوجه هستین؟!
    ممکنه به خاطر بودن دائم در محیط برفی باشه؟!
    چون همه جا برفه.
    من چیکار کنم؟!
    راهی دارین برام؟!
    یا کلا این حرف من کاملا دور از عقله و ربطی به برف و سفیدی کل منطقه نداره؟!
    با تشکر
    استفاده از عینک آفتابی در برف کمک خواهد کرد به ویژه اگر کمی هم بازتاب نور وحود داشته باشد کاملا می تواند دید را با مشکل مواجه کند.
    اگر مشکل ادامه دار بود بهتر است برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید. معمولا بیمه دانشجویان از همان ابتدا برقرار است و کلینیک دانشگاه بدون هزینه این معاینه را برایتان انجام خواهد داد که مطمین شوید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    استفاده از عینک آفتابی در برف کمک خواهد کرد به ویژه اگر کمی هم بازتاب نور وحود داشته باشد کاملا می تواند دید را با مشکل مواجه کند.
    اگر مشکل ادامه دار بود بهتر است برای اطمینان به پزشک مراجعه کنید. معمولا بیمه دانشجویان از همان ابتدا برقرار است و کلینیک دانشگاه بدون هزینه این معاینه را برایتان انجام خواهد داد که مطمین شوید.
    ممنونم
    پس احتمال داره به خاطر برف باشه اقای Gbahrein عزیز
    چون به طرز عجیبی من چشمام یه حالت گیجی دارن!
    نمیدونم میتونم اونطور که باید توصیفش کنم یا نه!
    یعنی نه سرم درد داره نه چیزی، روز که شروع میشه بعد چند ساعت یهو چشمای من حالت گیجی بهشون دست میده. چه با کامپیوتر کار کنم چه نکنم!
    تقریبا یه هفته بعد اومدنم شروع شده این مشکل. یعنی از اول نبوده. گفتم شاید به خاطر برف باشه (چیزی که ما تو ایرانمون میدیدیم ساختمون و ماشین و دیوار بود و خیابون، نه کلا برف! سفید!)
    مرسی
    ممنونم

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Guru

ممنونم
    پس احتمال داره به خاطر برف باشه اقای Gbahrein عزیز
    چون به طرز عجیبی من چشمام یه حالت گیجی دارن!
    نمیدونم میتونم اونطور که باید توصیفش کنم یا نه!
    یعنی نه سرم درد داره نه چیزی، روز که شروع میشه بعد چند ساعت یهو چشمای من حالت گیجی بهشون دست میده. چه با کامپیوتر کار کنم چه نکنم!
    تقریبا یه هفته بعد اومدنم شروع شده این مشکل. یعنی از اول نبوده. گفتم شاید به خاطر برف باشه (چیزی که ما تو ایرانمون میدیدیم ساختمون و ماشین و دیوار بود و خیابون، نه کلا برف! سفید!)
    مرسی
    ممنونم
    به لحاظ پزشکی واقعیتش نمی تونم نظری بدهم. شاید دوستان متحصص بتونند اظهار نظر دقیقتری بکنند. ولی مساله اینستکه برف به خودی خود به لحاظ روانی با توجه به بازتاب نور می تواند بینایی را مختل کند. این مساله به ویژه در رانندگی بدون عینک آفتابی حتی خظرناک می تواند باشد و برای بسیاری افراد که در ایران با همین شرایط رانندگی میکردند حتی عجیب ممکن است به نظر برسد. اما در این شرایط کانادا نیاز به عینک آفتابی برخی مواقع ضروری است. زاویه تند آفتاب در روزهای عادی در زمان غروب نیز می تواند این حالت را در بینایی ایجاد کند که بدون برف نیز تجربه ای کاملا مشابه را در بر خواهد داشت.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero

دوستان
    سلام

من یه سوال دارم که ممکنه خیلی بی مورد به نظر برسه یا شما عزیزان همگی بگین برو دکتر! ولی سواله واسم دیگه!
    من مطمئنم که بدنم از سلامت کامل برخورداره و حتی یه مشکل کوچیکم در حال حاضر ندارم که باعث سرگیجه یا گیج بودن چشمام بشه (ازمایش کامل داشتم)
    ولی دو سه روزه که حس میکنم چشمام یه ذره اونطور که باید گیرایی ندارن! یکمی انگار گیجم! انگار چشمام نمیکشه نگاه کنن!!! متوجه هستین؟!
    چون همه جا برفه.
    من چیکار کنم؟!
    راهی دارین برام؟!
    با تشکر
    اینجا ممکنه بخاطر تغییر ارتفاع از سطح آبها روزهای اول افت فشار داشته باشید.مصرف شیرینی را بالا ببرید و کلا هم سعی کنید همیشه عینک آفتابی همراه داشته باشید و از عینک آفتابی استفاده کنید.
    کلا به بدنتون فرصت بدید تا با محیط تطبیق بشه و اگر دیدید بعد از دو سه هفته همچنان مشکل دارید به دکتر مراجعه کنید.

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

دوستان
    سلام

چون همه جا برفه.
    من چیکار کنم؟!
    راهی دارین برام؟!
    با تشکر
    چند تا مورد هست. يكي همون برف. يكي اكسيژن كه براي كساني كه از تهران اومدن اولش اور دوز محسوب ميشه و حالت گيجي ميده. و يكي هم ممكنه توي مواد غذايي كه مصرف ميكنيد چيزي باشه براتون زيادي سنگين باشه يا يه جورايي بهش حساسيت داشته باشيد. در ضمن اينجا نمك زياد مصرف ميشه تو مواد غذايي ممكنه فشارتون بطور مقطعي در طول روز بالا ميره. همچنين چربي. درسته مشكلي تو آزمايشتون نبوده ولي وقتي يهو به مقدار زياد يك ماده وارد بدن بشه بدن واكنش نشون ميده. ضمن اينكه همونطور كه دوستمون اشاره كردن ميتونه قندتون بيفته پايين. صبح كربوهيدرات كمتر مصرف كنيد. اگه بعد سه چهارساعت از خوردن صبحانه به اين وضعيت دچار ميشيد نشون دهنده ي اينه كه صبحانه تون قندتون رو ميبره بالا و انسولين زياد ترشح ميشه كه باعث ميشه بعد چند ساعت قند خونتون بيفته. صبح كمتر كربوهيدرات و قند مصرف كنيد بجاش وسط روز يه خرمايي بيسكوييتي چيزي بخوريد. بدن خودش رو به مرور تنظيم ميكنه. چند ماه اول هم با احتياط كره بادوم زميني مصرف كنيد.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران- خاک و پی

دوستان یک آرایشگاه تمیز با قیمت مناسب برای کوتاه کردن مو در نزدیکی متروی دان میلز تو تورنتو میشناسید؟

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

سلام دوستان من

من یه سوالی دارم.
    توی ایران عزیزم، ما کلا یه مدل داروخونه داشتیم که همانا داروخونه بود!
    اینجا دو مدل داریم:
    shoppers drug mart
    and
    Pharmacy
    تو این شاپرز دراگ مارت نسخه هم میدن! هرچی که تو داروخونه های ایران بود تو این شاپرزا هم هست (و گاهی کیک و کلوچه هم میفروشن )

تفاوت این دو در چی هست؟
    برای هر کدوم واسه چه کاری مراجعه کنیم؟

با تشکر

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان من

من یه سوالی دارم.
    اینجا دو مدل داریم:
    shoppers drug mart
    and
    Pharmacy
    تو این شاپرز دراگ مارت نسخه هم میدن! هرچی که تو داروخونه های ایران بود تو این شاپرزا هم هست (و گاهی کیک و کلوچه هم میفروشن )

تفاوت این دو در چی هست؟

با تشکر

Pharmacy داروخانه های کوچک تر هستند. در اکثر فروشگاه های بزرگ مثل والمارت و کاستکو و سوبیز و ..... داروخانه هم هست. فرقی نمی کنه به کدوم مراجعه کنید. همه شون یک جور خدمات می دن. با جمله "نداریم برو سیزده آبان" هم برخورد نخواهید کرد. همان لحظه موجود نباشه براتون سفارش می دن و میارن. فقط کاستکو هزینه نسخه پیچی اش به مراتب کمتره.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

Cool پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

سلام دوستان من

من یه سوالی دارم.
    اینجا دو مدل داریم:
    shoppers drug mart
    and
    Pharmacy

تفاوت این دو در چی هست؟

با تشکر
    اگه اسم شاپرز دراگ مارت رو گوگل کنین می فهمین که یه شرکت داروخانه های زنجیره ای هست. از خودم هم به خاطر این کشفم ممنون
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    Pharmacy داروخانه های کوچک تر هستند. در اکثر فروشگاه های بزرگ مثل والمارت و کاستکو و سوبیز و ..... داروخانه هم هست. فرقی نمی کنه به کدوم مراجعه کنید. همه شون یک جور خدمات می دن. با جمله "نداریم برو سیزده آبان" هم برخورد نخواهید کرد. همان لحظه موجود نباشه براتون سفارش می دن و میارن. فقط کاستکو هزینه نسخه پیچی اش به مراتب کمتره.
    داروخانه معمولى از من ١٢ دلار و والمارت از من ٩ دلار براى نسخه پيچى گرفت ، قيمت كاستكو رو شما داريد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)