صفحه 420 از 428 نخستنخست ... 320370410411412413414415416417418419420421422423424425426427428 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,191 تا 4,200 , از مجموع 4277

موضوع: راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام
    تا دوستان تو عید و دید و بازدیدن من این پستمو ادیت کنم
    از اتاق فرمان اشاره کردن که این سه سایت هر سه یکین!
    فقط یه سوالی دارم من:
    دوستان دانشجو شما ازین ای دیا گرفتین؟
    واقعا ارزش داره ادم رجیستر کنه؟
    با تشکر فراوان
    من زمان دانشجویی ام گرفته بودم. تا جایی که یادم هست خرجی نداره چرا نگیرید؟ یک سری تخفیف هایی هم باهاش میدن.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق قدرت دانشگاه صنعتی اصفهان

با سلام
    کسی اطلاع داره که امکان تغییر آدرسی که موقع لندینگ برای دریافت کارت pr دادیم وجود داره یا نه؟
    با سپاس

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyaodise نمایش پست ها
    با سلام
    کسی اطلاع داره که امکان تغییر آدرسی که موقع لندینگ برای دریافت کارت pr دادیم وجود داره یا نه؟
    با سپاس

https://services3.cic.gc.ca/ecas/sec...910.1481807264
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Banned

سلام(:

کارتش حتما برای دانشجو های اینترنشنال خیلی میتونه کاربردی باشه خصوصا Offer ها و تخفیف هایی که برای بلیت های حمل و نقل ارائه میدن ..رستوران ها،هتل ها و جاهای تفریحی و .. امکاناتی که زیرمجموعه مزایای این کارت قرار میگیرن..هرچند وقت یه بار هم میتونی قسمت benefits overview رو چک کنی و پیشنهاد های جدیدشو ببینی و استفاده کنی(:

برای یه دانشجو که میخواد مینیمم هزینه رو تنظیم کنه خیلی خوبه..اما اولویت بندی اون چیزی که یه دانشجو بهش نیاز داره و اون چیزهایی که این کارت ارائه میده هم مهمه شاید خیلی از خدمات این کارت برای یه سری افراد چندان ضروری نباشه..اما به نظرم داشتنش از نداشتنش بهتره..(:

Junior Member

سلام دوستان

ببخشید 420 صفحه خیلی زیاده برا خوندن واقعیتش!!!
    این " راهنمای *روزهای اول* برای تازه واردان به کانادا" ( علی الخصوص مونترال) رو کجا میشه خوند؟
    یادمه ماه های قبل که تازه وارد این سایت شده بودم یه جایی خوندمش، ولی الان پیدا نمیکنم.
    قبلا از راهنماییتون تشکر می کنم.

Junior Member

دوستان عزيز سلام
    نميدونم چرا اينقدر خلوته اينجا!!!
    حقيقتش ما يك خانواده ي مذهبيِ ٥ نفره هستيم كه ان شاءالله تا حدود سه ماه ديگه به مونترئال ميريم. با دو دختر جوان و يك پسر ٥ ساله.
    اول اينكه، ظاهرا بچه هايي كه از ايران ميان بايد دو سال فرانسه بخونند و بعد وارد مدارس اونجا بشن! اين مطلب صحت داره؟
    دوم راجع به منازل مبله سوال داشتم؟ دوستاني كه منزل مبله تهيه كردند، قبل از اسكانشون در منزل آيا منزل رو شستشو و نظافت كردند؟ چگونه؟
    سوال بعديم در مورد خوراكي هاست: مثلا من مي تونم بذر سبزي با خودم بيارم؟ يا چند تا دبه عسل؟ البته عسل رو به اين دليل ميگم كه قبل از اينكه برنامه ي اومدنمون قطعي بشه يه مقدار عسل اعلا دوستي برامون فرستاده و خوب حيفمون مياد ... .
    سوال بعديم در مورد خونه ي موقتي هست كه تاقبل از پيدا كردن مسكن دائم ساكن ميشيم، دوستي در امريكا دارم كه مي گفت هتل آپارتمان قيمت مناسب تري داره نسبت به منزل موقتِ مبله در امريكا، در كانادا هم اينچنينه؟
    دوستان حتما حق ميدن به من ... اگر سوالاتم ابتدايي و ... است.
    و پيشاپيش هم تشكر مي كنم از دوستاني كه وقت مي ذارن و راهنماييم مي كنند.������������

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

خير بچه ها از روز اول ورودشون اگه مدارس باز باشن وارد مدرسه ميشن و مطابق سن خودشون سر كلاس ميشينن. سنشون رو هم بر اساس اول ژانويه حساب ميكنن نه مثل ما از اول مهر
    سوال دوم رو نميدونم سوال چهارم هم بستگي داره. ميتونيد توي اينترنت سرچ كنيد قيمتها دستتون مياد. ما اون موقع كه دنبالش بوديم جمع بنديمون اين شد كه هتل آپارتمان به صرفه تره ولي بايد ببينيد اون زمان كه شما وارد ميشيد قيمتها چطوره و چه مدت ميخواهيد بمونيد.
    بذر گياه ممنوعه ولي عسل مشكلي نداره. حتما با خودتون بياريد اگه از نظر وزني مشكلي نداريد. در ضمن وقتي عسل رو آورديد حتما به محض اينكه درش رو باز كرديد به قسمتهاي كوچيك تقسيم كنيد و توي ظرف دربسته بذاريد. نميدونم آب و هواي اينجا چطوريه كه عسل اگه درش باز بمونه مزه ش يه جور تندي ميشه. حيف ميشه. ما از كنيدين تاير ظرفهاي كوچيك شيشه اي خريديم.
    موفق باشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Rh4029 نمایش پست ها
    دوستان عزيز سلام
    نميدونم چرا اينقدر خلوته اينجا!!!
    حقيقتش ما يك خانواده ي مذهبيِ ٥ نفره هستيم كه ان شاءالله تا حدود سه ماه ديگه به مونترئال ميريم. با دو دختر جوان و يك پسر ٥ ساله.
    اول اينكه، ظاهرا بچه هايي كه از ايران ميان بايد دو سال فرانسه بخونند و بعد وارد مدارس اونجا بشن! اين مطلب صحت داره؟
    دوم راجع به منازل مبله سوال داشتم؟ دوستاني كه منزل مبله تهيه كردند، قبل از اسكانشون در منزل آيا منزل رو شستشو و نظافت كردند؟ چگونه؟
    سوال بعديم در مورد خوراكي هاست: مثلا من مي تونم بذر سبزي با خودم بيارم؟ يا چند تا دبه عسل؟ البته عسل رو به اين دليل ميگم كه قبل از اينكه برنامه ي اومدنمون قطعي بشه يه مقدار عسل اعلا دوستي برامون فرستاده و خوب حيفمون مياد ... .
    سوال بعديم در مورد خونه ي موقتي هست كه تاقبل از پيدا كردن مسكن دائم ساكن ميشيم، دوستي در امريكا دارم كه مي گفت هتل آپارتمان قيمت مناسب تري داره نسبت به منزل موقتِ مبله در امريكا، در كانادا هم اينچنينه؟
    دوستان حتما حق ميدن به من ... اگر سوالاتم ابتدايي و ... است.
    و پيشاپيش هم تشكر مي كنم از دوستاني كه وقت مي ذارن و راهنماييم مي كنند.������������
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anihoo نمایش پست ها
    خير بچه ها از روز اول ورودشون اگه مدارس باز باشن وارد مدرسه ميشن و مطابق سن خودشون سر كلاس ميشينن. سنشون رو هم بر اساس اول ژانويه حساب ميكنن نه مثل ما از اول مهر
    سوال دوم رو نميدونم سوال چهارم هم بستگي داره. ميتونيد توي اينترنت سرچ كنيد قيمتها دستتون مياد. ما اون موقع كه دنبالش بوديم جمع بنديمون اين شد كه هتل آپارتمان به صرفه تره ولي بايد ببينيد اون زمان كه شما وارد ميشيد قيمتها چطوره و چه مدت ميخواهيد بمونيد.
    بذر گياه ممنوعه ولي عسل مشكلي نداره. حتما با خودتون بياريد اگه از نظر وزني مشكلي نداريد. در ضمن وقتي عسل رو آورديد حتما به محض اينكه درش رو باز كرديد به قسمتهاي كوچيك تقسيم كنيد و توي ظرف دربسته بذاريد. نميدونم آب و هواي اينجا چطوريه كه عسل اگه درش باز بمونه مزه ش يه جور تندي ميشه. حيف ميشه. ما از كنيدين تاير ظرفهاي كوچيك شيشه اي خريديم.
    موفق باشيد.

ممنون دوست عزيز از راهنماييتون و وقت گذاريتون، يعني مي فرماييد، تو مونترئال اجبار نيست حتما بچه ها دوره ي زبان فرانسه رو ببينند؟

Local Moderator

ممنون دوست عزيز از راهنماييتون و وقت گذاريتون، يعني مي فرماييد، تو مونترئال اجبار نيست حتما بچه ها دوره ي زبان فرانسه رو ببينند؟
    برای اینکه در سطح بقیه بچه باشند معمولا یک دوره بسته به سن بچه باید در مدارس مخصوص باشند تا زبان یاد بگیرن ، برای دبیرستان معمولا یک تا دو سال طول میکشه

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

به جاي زبان فرانسه اي كه بچه ها تو مدرسه ميخونند زبان فرانسه ي مخصوص تازه واردين رو ميخونن. بعضي از درسهاشون هم به صورت ساده تر و خلاصه تر بهشون درس داده ميشه مثلا تو استان انتاريو براي كساني كه تازه وارد باشن تا چند سال تا وقتي به سطح نرمال برسن esl (English as a second language) رو بجاي زبان انگليسي مدرسه ميگذرونن و علوم و تاريخ و شايد يكي دو درس ديگه هم مخصوص esl ميگذرونن ولي گريد كلاسشون فرق نميكنه. تو كبك نميدونم دقيقا اسمش چي ميشه

بعضي مدارس هستند كه اين دوره ها رو ندارند بنابراين توي اون مدارس نميتونن ثبت نام كنن ولي خيلي از مدارس عادي اين دوره ها رو دارند. موقع ورود قبل از انتخاب محل دائم زندگي به آموزش و پرورش مراجعه كنيد تا مطمئن بشيد جايي منزل ميكنيد كه به اين مدارس نزديك باشه.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)