صفحه 423 از 428 نخستنخست ... 323373413414415416417418419420421422423424425426427428 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,221 تا 4,230 , از مجموع 4277

موضوع: راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

دوستان سلام من چند سوال در مورد کمک هزینه osap دارم
    من در منترال لند کردم و بلافاصله به تورنتو اومدم آیا میتونم از osap استفاده کنم؟
    میزان سرمایه موجود در بانک باید حداکثر چقدر باشه تا بتونم کمک هزینه بگیرم؟
    این کمک هزینه رو چند بار میتونم دریافت کنم؟ آیا امکانش هست بعد از گذروندن یک دوره ، دوره ی جدیدی رو شروع کنم و مجددا بتونم کمک هزینه جدید بگیرم؟
    آیا بعد از گرفتن osap پیدا کردن بک کار پاره وقت تاثیری در هزینه دریافتی و یا پرداختش داره؟
    و سوال آخر اینکه مراحل گرفتنش چی هست ؟ باید بعد از ثبت نام در دوره اقدام کنم یا بعد ار ثبت نام؟
    لطفا اگر اطلاعات دیگری هم دارید با من به اشتراک بگذارید . خیلی ممنونم

ApplyAbroad Senior Veteran
    amir_ca آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط andromedaglx نمایش پست ها
    من در منترال لند کردم و بلافاصله به تورنتو اومدم آیا میتونم از osap استفاده کنم؟
    این کمک هزینه رو چند بار میتونم دریافت کنم؟ آیا امکانش هست بعد از گذروندن یک دوره ، دوره ی جدیدی رو شروع کنم و مجددا بتونم کمک هزینه جدید بگیرم؟
    آیا بعد از گرفتن osap پیدا کردن بک کار پاره وقت تاثیری در هزینه دریافتی و یا پرداختش داره؟
    و سوال آخر اینکه مراحل گرفتنش چی هست ؟ باید بعد از ثبت نام در دوره اقدام کنم یا بعد ار ثبت نام؟
    من فقط یه بخش از سوالتون رو میتونم جواب بدم. برای گرفتن OSAP اگر بگین تو بانک پول یا سرمایه دارین اصلا بهتون OSAP نمیدن! یا خیلی کمتر میدن.
    Canada Express Entry
    ITA: 27 Jan 2016, AOR: 8 Mar 2016, PPR: 28 Dec 2016, Visa Issued: 10 Jan 2017, Landed: 17 Apr 2017
    لینک راهنمای برنامه های فدرال و استانی اکسپرس انتری

Member sia2016 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه کالیفرنیا

دوست عزیز این همه سوالاتی که شما پرسیدین در مورد osap تقریبا یک نفر که مسئول قسمت مالی دانشگاه هست باید ۲ ساعت وقت بزاره و شما رو راهنمایی کنه. خوب حداقل یه زحمت گوگل کردن به خودتون بدین ببین اصلا osap چی هست و چه کسانی میتونند ازش استفاده کنند.
    https://www.ontario.ca/page/learn-about-osap#section-1

کسانی که پی ار یا سیتیزن کانادا هستند و در انتاریو زندگی میکنند میتونند osap بگیرند.
    - میزان سرمایه در بانک تاثیری در دادن یا ندادن osap نداره. شما زمان درخواست osap فقط اطلاعات tax return تو ازت میگیرند و میزان پولی که در حساب بازنشستگیت ذخیره کردی... کسی موجودی حساب بانکیت رو نمیپرسه...
    - در مورد اینکه چند بار میتونی osap بگیری فکر میکنم یک سقفی وجود داره. در طول زندگیت نهایت تا ۳۴۰ هفته میتونی فاند بگیری...
    - بعد از اینکه پول osap رو گرفتی دیگه میمونه پرداخت کردنش که سالیانه یه مبلغی از اون رو باید پس بدی... یادتون باشه که به پولی که گرفتین interest تعلق میگیره و بهتره هرچه زودتر بازپرداخت بشه. البته interest ش کمه ولی خوب وقتی میشه کامل پرداختش کرد چرا آدم پول زیادی بده.
    - مراحل ثبت نامش هم در سایتش نوشته. اولین مرحله باز کردن حساب osap هست توی سایت. کلی سوال میپرسه و باید دقیق جواب بدین.
    بعد از اون باید اول دوره ای که می خواین شرکت کنید و مشخص کنید و اطلاعات دوره رو در بیارید. سپس در سایت وارد کنید. معمولا بعد از چند دقیقه بهتون میگه که با توجه به شرایطتتون چقدر پول میتونید بگیرید...
    ممنون از امتیازهایی که میدین. موفق باشید

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar222 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    ما PR گرفتیم اولین بار می خواهیم لند کنیم. عکسی که برای ویزا فرستادیم همون عکس رو به کارت PR می زنند؟ دوستان فرمودند در فرودگاه اطلاع بدید اگه میخواهید عکسو عوض کنید. عکس رو باید در فرودگاه بندازیم یا وقتی بیرون اومدیم؟
    سدوال دیگه این که: ما در مونترال لند می کنیم چون از طریق کبک اقدام کرده بودیم به نظر شما سین نامبر را از مونترال بگیریم یا اونجایی که قرار بریم (تورنتو)؟
    اگه ما بیاییم تونتو، می تونیم برای بیمه OHIP اقدام کنیم؟
    بله میتونید در فرودگاه به افسر امیگریشن عکس جدید بدید.
    سین نامبر سراسریه فرقی نمیکنه از کجا میگیرید.
    اوهیپ باید سه ماه از سکونت شما در اونتاریو بگذره تا بعد بتونید درخواست بدید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru

همانطور که دوستان اشاره کردند سوالاتتان را بهتر است خلاصه و موردی مطرح کنید و نه کل ابهامات ممکن را تا بتوان به آن پاسخ داد.
    در جهت تکمیل فرمایش دوستان برای واجد شرایط بودن برای OSAP باید رزیدنسی ایالت اونتاریو شامل شما باشد. اگر رزیدنت کبک محسوب میشوید حتی در صورت تحصیل در اونتاریو باید برای وامهای ایالتی کبک اقدام کنید و شامل وامهای ایالت اونتاریو نمیشوید. همانطور که فرد مقیم اونتاریو حتی در صورت تحصیل در کبک از وامهای ایلتی کبک استفاده نمیکند و برای وامهای اونتاریو اقدام می کند.
    برای شرایط رزیدنتی فرد کتگوریهای مختلفی تعریف شده که مثلا لندینگ یا اقامت قبلی فرد در ایالت و مدت اقامت در محل و وضعیت همسر (در صورت تاهل) و... موثر است و باید در خصوص هر فرد بررسی گردد. پاسخ دقیق همین بند از سوال شما (آنهم بخشی از آن در مورد دانشحویان فول تایم و نه پارت تایم حتی) در ترجمه دقیق موارد زیر است که به راحتی در همان منابعی که دوستمان اشاره کردند قابل بررسی است. سایر موارد هم به نحو مشابه می توانید اطلاعات لازم را کسب کنید و در صورت وجود ابام می توانید با ذکر موضوع مربوطه سوال خود را مطرح کنید تا پاسخ دقیق و مشخصی بتوان به آن ارایه داد.
    موفق باشید

Ontario Residency Requirements

Full-Time Students

• have always lived in Ontario or
    • Ontario is the last province you have lived in for 12 months in a row without being a full-time post-secondary student or
    • you live in Ontario now AND have lived in Canada for less than 12 months in a row

If you are married/common-law, you can be considered an Ontario resident if:

• your spouse has always lived in Ontario or
    • your spouse has lived in Ontario for the last 12 months in a row without being a full-time post-secondary student or
    • All of these statements are true:
      • you now reside in Ontario
      • you’ve lived in Canada for less than 12 months in a row
      • your spouse has lived in Canada for less than 12 months in a row

If you qualify as a dependent student, you’re considered an Ontario resident if:

• Ontario is the last province in which your parent(s) have lived in for at least 12 months in a row or
    • All of these statements are true:
      • you now reside in Ontario
      • you’ve lived in Canada for less than 12 months in a row
      • your parent(s) have lived in Canada for less than 12 months in a row
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان
    من برای 20 دسامبر میخوام برای اتاوا بلیط بگیرم . از اونجا که پرواز مستقیم برای اتاوا خیلی کم و گرون هست احتمالا یک لندینگ در مونترال یا تورنتو داشته باشم .کسانی که اطلاع دارند لطفا راهنمایی کنید که
    _چقدر زمان بین دو پرواز کافی هست؟
    _برای بار هم 2 تا 23 کیلو میتونم بیارم که شاید یک 23 کیلو هم اضافه بار داشته باشم که میشه 3 تا. شرایط پرواز های داخلی برای اضافه بار چیه؟ و اگه تهران جریمه پرداخت کنم برای 1 چمدون اضافه ممکنه اونجا هم دوباره جریمه بگیرن ؟
    _ممنون میشم اگه در مورد وسایل ضروری که باید همراه بیارم هم راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط elahem218 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای 20 دسامبر میخوام برای اتاوا بلیط بگیرم . از اونجا که پرواز مستقیم برای اتاوا خیلی کم و گرون هست احتمالا یک لندینگ در مونترال یا تورنتو داشته باشم .کسانی که اطلاع دارند لطفا راهنمایی کنید که
    _چقدر زمان بین دو پرواز کافی هست؟
    _برای بار هم 2 تا 23 کیلو میتونم بیارم که شاید یک 23 کیلو هم اضافه بار داشته باشم که میشه 3 تا. شرایط پرواز های داخلی برای اضافه بار چیه؟ و اگه تهران جریمه پرداخت کنم برای 1 چمدون اضافه ممکنه اونجا هم دوباره جریمه بگیرن ؟
    _ممنون میشم اگه در مورد وسایل ضروری که باید همراه بیارم هم راهنمایی کنید.
    از فرودگاه مونترال می تونید با قطار هم برید اتاوا. دو سه ساعت بیشتر راه نیست و چند صددلار در هزینه بلیت هواپیما صرفه جویی می کنید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

سلام دوستان. کسی از اروپا به کانادا وسایلش رو از طریق فریت ارسال کرده؟ ممکنه اگه میدونین راهنمایی کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rabiriba نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی از اروپا به کانادا وسایلش رو از طریق فریت ارسال کرده؟ ممکنه اگه میدونین راهنمایی کنید؟
    در هر کشور و شهری که هستید باید شرکت‌هایی که اینکار رو انجام میدهند رو پیدا کنید و ازشون قیمت بگیرید.

Junior Member

سلام كسي ميدونه حدودا چند روز بعد از لندينگ PR CARD ارسال ميشه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)