صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 51

موضوع: سپردن وثیقه به منظور گرفتن دانشنامه برای ترجمه

Member MichelAngelo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD student - University of Natural Resources and Life Sciences, Vienna

Post سپردن وثیقه به منظور گرفتن دانشنامه برای ترجمه

درود بر همگی

چون جایی پیدا نکردم که درین مورد بحثی شده باشه مجبور شدم تاپیک جداگانه بزنم و از مدیران محترم این بخش عذرخواهی میکنم.

چند وقتی هست که در گیر این مشکل هستم که بعد از هماهنگی و پیدا کردن استادی در خارج از کشور طی مکاتباتم با دانشگاه متوجه شدم که دانشگاه مقصد فقط اصل مدرک دانشنامه که به صورت رسمی توسط دالترجمه ترجمه شده و به تایید وزارت خارجه و دادگستری رسیده باشه رو قبول داره فقط، ولی به کسانی که مشکل سربازی دارن و در معافیت تحصیلیه 1 ساله ی بعد از فارغ التحصیلی به سر میبرن دانشنامه حتی برای یک روز و فقط برای ترجمه داده نمیشه!

طی پرس و جو هایی که از مسئولین دانشگاه کردم موردی ذکر کردن که با سپردن وثیقه به وزارت علوم و طی نامه ای که صادر میکنن میتونی برگردی دانشگاه و مدرک دانشنامه رو به مدت محدود برای ترجمه از ما بگیری، ولی هر چقدر با مسئولین وزارت از طریق تلفن صحبت کردم کسی ازین مسئله باخیر نبود. و چون من مشهد هستم به صورت حضوری امکانش نیست بیام و مطلع بشم و اگر موضوع وثیقه صحت داشته باشه اصلا اطلاعی در مورد مبلغ وثیقه ندارم که همراهم داشته باشم.

حالا دوستان درین مورد اطلاع دارن که آیا همچین قانونی وجود داره یا خیر؟ و آیا راهی وجود داره که برای چند روز دانشنامه برای ترجمه به دانشجو داده بشه؟ با این مشکل فرصت های خوب ادامه تحصیل برای من و امثال من ازشون گرفته میشه آخه !
    ضمنا من شبانه درس خوندم و کلیه مبلغ تحصیلمو تسویه کردم و فقط به علت مشکل سربازی دانشنامه به من داده نمیشه.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : سپردن وثیقه به منظور گرفتن دانشنامه برای ترجمه

دوستان کسی اطلاعی نداره ازین وضعیت؟ یا کسی مشکل مشابهی نداشته؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط halcyon نمایش پست ها
    دوستان اگر اطلاعاتی دارید لطفا دریغ نکنید.
    خیلی ها در این وضعیت هستند ...
    سلام دوست من
    تا اونجایی که من می دونم توی سازمان مرکزی هر دانشگاه امکان گرفتن مدارک حالا به هر دلیلی وجود داره.
    گواهی پایان تحصیلات رو که راحت می دن. فقط ازتون یه امضا میگیرن که در چه تاریخی اونو از دانشگاه گرفتین و دست دانشگاه نیست. دانشنامه و سایر مدارک رو هم اگر روزانه باشین با پرداخت مبلغی (فکر کنم واسه ارشد هفت میلیون تومان) بهتون می دن. اگرم شبانه باشین که با یه گواهی دریافت، بهتون می دن.
    من شهریور امسال فارغ التحصیل شدم (دانشگاه دولتی تهران). یادمه یه بار واسه تسویه رفته بودم سازمان مرکزی دانشگاه، شرایط دادن مدارک رو رو برد زده بودن. خبری از وثیقه نبود.
    شاید سایر دوستان اطلاعاتشون تکمیل تر باشه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl2012 نمایش پست ها
    سلام دوست من
    تا اونجایی که من می دونم توی سازمان مرکزی هر دانشگاه امکان گرفتن مدارک حالا به هر دلیلی وجود داره.
    گواهی پایان تحصیلات رو که راحت می دن. فقط ازتون یه امضا میگیرن که در چه تاریخی اونو از دانشگاه گرفتین و دست دانشگاه نیست. دانشنامه و سایر مدارک رو هم اگر روزانه باشین با پرداخت مبلغی (فکر کنم واسه ارشد هفت میلیون تومان) بهتون می دن. اگرم شبانه باشین که با یه گواهی دریافت، بهتون می دن.
    من شهریور امسال فارغ التحصیل شدم (دانشگاه دولتی تهران). یادمه یه بار واسه تسویه رفته بودم سازمان مرکزی دانشگاه، شرایط دادن مدارک رو رو برد زده بودن. خبری از وثیقه نبود.
    شاید سایر دوستان اطلاعاتشون تکمیل تر باشه.
    دوست عزیز شما احتمالا مشکل سربازی ندارید که به این راحتی بهتون مدرک دادن؛ ولی به ماها که مشکل سربازی داریم باز هم بعد از تسویه حساب کامل هیچ مدرک قابل ترجمه و تاییدی بهمون نمیدن.

دوستان اگه راه حلی به نظرتون میرسه لطفا دریغ نکنید واقعا این وضعیت بلاتکلیفی آزار دهندس...

ApplyAbroad Hero

سلام
    برای پسرهایی که مشکل سربازی دارن اصل دانشنامه رو به شرطی میدن که اولا معافیت تحصیلی برای مقطع بعدی بگیرن (تو کیس شما گرفتن پذیرش و تشکیل پرونده در وزارت علوم و سپردن وثیقه) دوما هزینه تحصیلات رایگان همه ی مقاطع قبلی رو پرداخت کرده باشن. حالا یه آپشن هست که اخرین مدرک (یعنی ارشد) رو میتونید نخرید و برای وزارت علوم وثیقه بزارید ولی یه مشکل خیلی بزرگ داره که من از خیرش گذشتم. مشکلش اینه که اصل یا ترجمه دانشنامه رو دست خودتون نمیدن فقط شما ادرس دانشگاه مقصد رو میدید وزارت علوم خودشون پست میکنن. مشکل این کار کجاست؟ اولا بعضی از کشورا باید ترجمه تایید شده دانشنامه رو به سفارت ارائه بدید. مثال بارز این تیپ کشورها استرالیا و کانادا هست. مشکل بعدی این هست که شما ممکنه به هر دلیلی تو اون دانشگاهی که پذیرش گرفتید نمونید (مثلا اپلای مجدد کنید یا وسطش کار گیر بیارید بخواید درس رو بیخیال بشید) در اون صورت هیچ مدرکی در دست ندارید و عملا مثل این میمونه که هیچ فوق لیسانسی ندارید.

رشته و دانشگاه

بله شما درست میگید ولی این نوع وثیقه برای تعهد خدمت رایگانه که فقط شامل دانشجویان روزانه ی سراسری میشه. و برای دوستان دانشگاه آزادی یا امثاله من که سراسری شبانه بودن حتی بعد از تسویه حساب هم هیچ مدرکی که نمیدن هیچ خودشونم مدرکو واسه جایی پست نمیکنن. مشکل اینجاست با این اوضاع بی اعتمادی نسبت به ایرانیا اکثر جاها ازمون ترجمه ی رسمی با مهر امور خارجه و دادگستری میخوان که تا وقتی مدرکو دسته ما نمیدن هیچجوره جایی نمیشه اپلای کرد مخصوصا کانادا و استرالیا!

با سلام من کارشناسی ارشد از دانشگاه سراری گرفتم و آلان در وسط خدمتم مدرک لیسانسم از دانشگاه آزاده و اصلشو گرفتم میخواستم بدونم با برگه اشتغال به خدمت میتونم دیپلمم رو بگیرم؟ یا باید کارت پایان خدمت داشته باشم؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_416 نمایش پست ها
    با سلام من کارشناسی ارشد از دانشگاه سراری گرفتم و آلان در وسط خدمتم مدرک لیسانسم از دانشگاه آزاده و اصلشو گرفتم میخواستم بدونم با برگه اشتغال به خدمت میتونم دیپلمم رو بگیرم؟ یا باید کارت پایان خدمت داشته باشم؟
    سلام. بهتر بود از دوستان در تاپیک نظام وظیفه میپرسیدید.

در مورد گرفتن مدرک دیپلم از دبیرستان دقیق اطلاعی ندارم ولی برای گرفتن مدرک از دانشگاه به نظر من میتونید بگیرید حتی با همون برگ سبز قبل از خدمت هم میتونستید مدرکو بگیرید چون فقط میخوان بدونن که آیا وضعیت نظام وظیفتون مشخص هست یا نه که شما هم در حال خدمت هستین و وضعیتتون مشخصه.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط MichelAngelo نمایش پست ها
    دوست عزیز شما احتمالا مشکل سربازی ندارید که به این راحتی بهتون مدرک دادن؛ ولی به ماها که مشکل سربازی داریم باز هم بعد از تسویه حساب کامل هیچ مدرک قابل ترجمه و تاییدی بهمون نمیدن.

دوستان اگه راه حلی به نظرتون میرسه لطفا دریغ نکنید واقعا این وضعیت بلاتکلیفی آزار دهندس...
    سلام مجدد به شما
    منم شرایطم مثل شماست. شهریور امسال فارغ التحصیل شدم و مشمولم. کارشناسی روزانه و ارشد شبانه بودم در تهران. من نگفتم مدرک گرفتم. گفتم شرایط دادن مدرک رو تو سازمان مرکزی دانشگاه دیدم.
    راستش من پریروز رفتم که ریز نمرات غیر رسمی بگیرم و در این باره پرسجو کردم.
    شما درست میگید. حق با شما بود. برای ترجمه مدارک یا اصل ریز نمرات به هیچ عنوان مدرک به مشمولان نمی دن. بعد از صحبت با معاونت تحصیلات تکمیلی و گفتن شرایطم به چندتا نکته رسیدم که شاید شما و بقیه بدونید بد نباشه.
    اول اینکه دانشگاه ریز نمرات غیررسمی رو ترجمه شده هم بصورت مهر و موم تو پاکت و هم بصورت ترجمه با مهر و امضا برای اسکن به من داد. بدون نیاز به اینکه ببرم دارالترجمه یا اینکه پولی بدم. (ریز نمرات انگلیسی ارشد 3تاش مجانی از چهارمی به بعد هرکدوم 2500 تومان، ریز نمرات انگلیسی کارشناسی اولیش مجانی از دومی به بعد هرکدوم 2500 تومان)
    بعد از پرسش درباره اینکه بعضی دانشگاهها حتی در مرحله اپلای، اصل ریز نمرات یا اصل انگلیسی مدارک رو می خوان، گفتن که این کار امکان پذیر نیست. خودشون به من پیشنهاد دادن، با مسئول پذیرش دانشگاه مقصد تماس بگیرم و متقاعدشون کنم که ارسال اصل مدارک و اصل ریز نمرات فقط در صورت گرفتن پذیرش محقق میشه. منم این کار رو کردم و خوشبختانه از سه تا دانشگاهی که وضعیتشون اینطور بود یکیشون موافقت کرده (انگلستان)
    ضمنا سازمان مرکزی گفت شما فعلا با همین ریز نمرات غیررسمی اپلای کن. وقتی پذیرش گرفتی بیا بهت میگیم چطور وثیقه بذاری برای ارسال اصل مدارک و ریز نمرات.
    تا جایی که متوجه شدم روندش اینطوریه که اول دانشگاه مقصد یه نامه ارسال می کنه به وزارت علوم (یا دانشگاه قبلیتون) مبنی براینکه شما پذیرش گرفتید (یا یه مدرکی شما می برید مبنی بر اینکه پذیرش گرفتید). بعد از صدور گواهی معافیت تحصیلی برای مقطع دکتری در خارج با سپردن وثیغه مدارک تحصیلیتون رو آزاد می کنن. تازه با همه این اوصاف بازم شاید خودشون ترجمه و ارسال کنن و مدرک دست ماها ندن (البته اینو مطمئن نیستم، فقط از یه نفر شنیدم)
    در نهایت می خوام بگم شرایط من و شما و خیلیا همینطوریه و تنها کاری که به نظر میرسه می تونیم بکنیم، اپلای با نمرات انگلیسی غیر رسمیه و نامه زدن به مسئول پذیرش دانشگاه مقصد، مبنی بر اینکه اصل ریز نمرات و اصل دانشنامه فقط در صورت پذیرش صادر میشه.
    معمولا دانشگاههای خارج در مرحله اپلای با ریز نمرات غیر رسمی کنار میان و اصل مدارک رو بعد از پذیرش میخوان.
    من فعلا همینکار رو کردم و امیدوارم جوابگو باشه واسه اپلای. اما خدای نکرده اگر نشد دیگه میفتم دنبال سپردن وثیقه برای ترجمه مدارک!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl2012 نمایش پست ها
    سلام مجدد به شما
    منم شرایطم مثل شماست. شهریور امسال فارغ التحصیل شدم و مشمولم. کارشناسی روزانه و ارشد شبانه بودم در تهران. من نگفتم مدرک گرفتم. گفتم شرایط دادن مدرک رو تو سازمان مرکزی دانشگاه دیدم.
    راستش من پریروز رفتم که ریز نمرات غیر رسمی بگیرم و در این باره پرسجو کردم.
    شما درست میگید. حق با شما بود. برای ترجمه مدارک یا اصل ریز نمرات به هیچ عنوان مدرک به مشمولان نمی دن. بعد از صحبت با معاونت تحصیلات تکمیلی و گفتن شرایطم به چندتا نکته رسیدم که شاید شما و بقیه بدونید بد نباشه.
    اول اینکه دانشگاه ریز نمرات غیررسمی رو ترجمه شده هم بصورت مهر و موم تو پاکت و هم بصورت ترجمه با مهر و امضا برای اسکن به من داد. بدون نیاز به اینکه ببرم دارالترجمه یا اینکه پولی بدم. (ریز نمرات انگلیسی ارشد 3تاش مجانی از چهارمی به بعد هرکدوم 2500 تومان، ریز نمرات انگلیسی کارشناسی اولیش مجانی از دومی به بعد هرکدوم 2500 تومان)
    بعد از پرسش درباره اینکه بعضی دانشگاهها حتی در مرحله اپلای، اصل ریز نمرات یا اصل انگلیسی مدارک رو می خوان، گفتن که این کار امکان پذیر نیست. خودشون به من پیشنهاد دادن، با مسئول پذیرش دانشگاه مقصد تماس بگیرم و متقاعدشون کنم که ارسال اصل مدارک و اصل ریز نمرات فقط در صورت گرفتن پذیرش محقق میشه. منم این کار رو کردم و خوشبختانه از سه تا دانشگاهی که وضعیتشون اینطور بود یکیشون موافقت کرده (انگلستان)
    ضمنا سازمان مرکزی گفت شما فعلا با همین ریز نمرات غیررسمی اپلای کن. وقتی پذیرش گرفتی بیا بهت میگیم چطور وثیقه بذاری برای ارسال اصل مدارک و ریز نمرات.
    تا جایی که متوجه شدم روندش اینطوریه که اول دانشگاه مقصد یه نامه ارسال می کنه به وزارت علوم (یا دانشگاه قبلیتون) مبنی براینکه شما پذیرش گرفتید (یا یه مدرکی شما می برید مبنی بر اینکه پذیرش گرفتید). بعد از صدور گواهی معافیت تحصیلی برای مقطع دکتری در خارج با سپردن وثیغه مدارک تحصیلیتون رو آزاد می کنن. تازه با همه این اوصاف بازم شاید خودشون ترجمه و ارسال کنن و مدرک دست ماها ندن (البته اینو مطمئن نیستم، فقط از یه نفر شنیدم)
    در نهایت می خوام بگم شرایط من و شما و خیلیا همینطوریه و تنها کاری که به نظر میرسه می تونیم بکنیم، اپلای با نمرات انگلیسی غیر رسمیه و نامه زدن به مسئول پذیرش دانشگاه مقصد، مبنی بر اینکه اصل ریز نمرات و اصل دانشنامه فقط در صورت پذیرش صادر میشه.
    معمولا دانشگاههای خارج در مرحله اپلای با ریز نمرات غیر رسمی کنار میان و اصل مدارک رو بعد از پذیرش میخوان.
    من فعلا همینکار رو کردم و امیدوارم جوابگو باشه واسه اپلای. اما خدای نکرده اگر نشد دیگه میفتم دنبال سپردن وثیقه برای ترجمه مدارک!
    دقیقا حرفای شما تایید میشه چون تنها راههای موجود ایناس:

- یا باید دنباله دانشگاههایی بود که ترجمه ی رسمی اصل مدرک رو برای اپلای نخوان و تا موقع ثبت نام برای تحویل ترجمه ی رسمی زمان بدن
    - یا باید اگر اپلای کردید در دانشگاهی, تلفنی یا با ایمیل سعی کنین متقاعدشون کنید که با توجه به شرایط امکانه فرستادن ترجمه رسمی نیست
    - و راه آخر هم این که بیخیال این مدت معافیت شد و با گرفتن برگ سبز مدارک رو گرفته و ترجمه کنید که نهایتا اگر پذیرش دیر اومد از خدمت مرخص میشید

موفق باشید.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)