صفحه 22 از 185 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 1844

موضوع: مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

پیش فرض پاسخ : نحوه پیگیری کارت معافیت

اگر بعد از معرفی به صدور به مرحله ی بارکد برسد دیگر مشکلی نیست مگر مشکل آدرس. زمانی بارکد به کارت تعلق میگیره که تحویل پست داده بشه و از آن به بعد شما باید با اداره پست در تماس باشید نه پلیس +10. من آدرس اشتباه داده بودم، هر بار با اینترنت محل بارکد را چک میکردم یکجایی مونده بود. بعد که حضوری رفتم اداره پست به من گفتند که اومده و پیدا نکرده و برگشته. زنگ هم نخواهند زد.
    با داشتن بارکد پیشتاز میتونید از سایت اداره پست ردگیری بکنید
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

Junior Member

سلام دوستان

بنده برای کفالت اقدام کردم و 14 فروردین همین امسال کمیسیون بود و رای کمیسیون هم معاف دائم بود ، همون روز فیش ها رو واریز و تمام مراحل کارو تموم کردم و مسئول صدور کارت گفت یه ماه تا چهل و پنج روز صبر کنی کارتت میاد دم در خونه

ده روز پیش که به عبارتی یه ماه و یه هفته از کمیسیون میگذشت رفتم پلیس+10 و گفتن کارتت صادر شده و یه بارکد پستی بهم داد. منم شاد و خوش و خرم! رفتم سایت پست و بارکد رو زدم و دیدم زده 19 بهمن 89 تحویل صاحبش شده مرسوله!! در حالیکه من اصلا بهمن 89 مراحل ابتدایی اقدامم بود. رفتم به اون منطقه پستی و قضیه رو گفتم و گفتن احتمالا تشابه بارکد شده!!!!!! دوباره رفتم پلیس +10 و دوباره اسمم و بارکد رو از اول خوند تا مطمئن بشم که من دفعه پیش اشتباه یادداشت نکردم بارکد رو!

خلاصه الان برای من زده 15 اردیبهشت کارتم صادر شده و بارکد هم داده اما بارکدی که به من داده مال یه نفر دیگس که سال پیش معاف شده رفته پی کارش!

حالا به نظرتون من چیکار باید بکنم؟ صبر کنم (چیزی که تو این پروسه معافیت خیلی خوب هممون یاد گرفتیم!) تا ایشالا کارت بیاد یا برم نظام وظیفه ببینم قضیه چیه که بارکدم اشتباه شده؟ با توجه به اینکه امروز دقیقا 45 روز از کمیسیونم میگذره

ممنونم از توجهتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    environmental health / Tehran university of medical sciences

30/10/89 درخواست معافیت پزشکی به پلیس +10
    17/12/89 معافیت و تکمیل مدارک
    11/1/90 معرفی به صدور
    15/2/90 بارکد رهگیری پست
    29/2/90 تحویل به پست منطقه 16 تهران

بالاخره "انشالله" ، " گوشِ شیطون کَر" ! فردا باید برسه دست خودمون !

نقل قول نوشته اصلی توسط usa نمایش پست ها
    30/10/89 درخواست معافیت پزشکی به پلیس +10
    17/12/89 معافیت و تکمیل مدارک
    11/1/90 معرفی به صدور
    15/2/90 بارکد رهگیری پست
    29/2/90 تحویل به پست منطقه 16 تهران

بالاخره "انشالله" ، " گوشِ شیطون کَر" ! فردا باید برسه دست خودمون !
    مبارک باشه! شیرینی یادتون نره!!!! اما واقعا طول کشیده تا برسه به پست! 2هفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کلا سیستم پست خیلی کند شده! یعنی پست پسرفت کرده تا پیشرفت! قبلا مرسوله خارجی که هوایی می فرستادم نهایتا 5 روزه میرسید!اما الان جون داداش زیر 10 روز امکان نداره! با اینکه دیگه برای چک امنیتی نمیره پست لشکر! و به همه مناطق پستی دستگاه ایکس-ری دادند! اما سایتشون هم مثل اینکه مشکل داره و آپدیت نمیشه! مثلا فقط یک مقصد را نمایش میده! حالا با اینکه همه چیز پستی شده ولی سرعت کارشون پایین اومده!
    ویرایش توسط sim83 : May 20th, 2011 در ساعت 02:40 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sim83 نمایش پست ها
    مبارک باشه! شیرینی یادتون نره!!!! اما واقعا طول کشیده تا برسه به پست! 2هفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کلا سیستم پست خیلی کند شده! یعنی پست پسرفت کرده تا پیشرفت! قبلا مرسوله خارجی که هوایی می فرستادم نهایتا 5 روزه میرسید!اما الان جون داداش زیر 10 روز امکان نداره! با اینکه دیگه برای چک امنیتی نمیره پست لشکر! و به همه مناطق پستی دستگاه ایکس-ری دادند! اما سایتشون هم مثل اینکه مشکل داره و آپدیت نمیشه! مثلا فقط یک مقصد را نمایش میده! حالا با اینکه همه چیز پستی شده ولی سرعت کارشون پایین اومده!
    ما که تا معاف شدیم کل تهران را شیرینی دادیم شما هم در خدمت هستیم، هر چند آنقدر طولش دادن که شیرینی اش از دهان خودمان هم رفت!
    پارسال مدارکی را باید به امریکا پست می کردم ، مسئول پست پیشتاز خودمان می گفت بده ما بفرستیم ! هیچ فرقی با DHL و TNT نداره!!! دارم فکر می کنم اگر مدارک را با پست پیشتاز خودمان میدادم شاید تازه امسال رسیده بود و یحتمل من از استرس مرده بودم
    البته گویا پست داخل نظام وظیفه مسبب این تاخیر 2 هفته ای بوده ولی در هر صورت جان به لب مان کردند

Junior Member

آقا چرا هیشکی منو تحویل نمیگیره :دی :دی

یعنی با توجه به سه تا پست بالایی من ، شرایط من هم مثل شماست جناب usa؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aopi نمایش پست ها
    آقا چرا هیشکی منو تحویل نمیگیره :دی :دی

یعنی با توجه به سه تا پست بالایی من ، شرایط من هم مثل شماست جناب usa؟؟
    جالبه من 2 ساعت پیش جوابی برای شما نوشته بودم اما یا ارسالش نکردم یا پاک شده، امان از پیری زودرس!

شرایط شما با بنده متفاوت است چرا که شما بارکد پستی اشتباه دارید، اما چون کارت هایمان در یک تاریخ بارکد پستی خورده ، قاعدتا اگر تا فردا یا حداکثر پس فردا کارت معافیت به دستتان نرسید، حتما به نظام وظیفه رفته و موضوع را پیگیری کنید.
    البته اگر من جای شما بودم همان روزی که این مطلب را می فهمیدم به نظام وظیفه رجوع می کردم و پیگیری می کردم!

نقل قول نوشته اصلی توسط usa نمایش پست ها
    جالبه من 2 ساعت پیش جوابی برای شما نوشته بودم اما یا ارسالش نکردم یا پاک شده، امان از پیری زودرس!

شرایط شما با بنده متفاوت است چرا که شما بارکد پستی اشتباه دارید، اما چون کارت هایمان در یک تاریخ بارکد پستی خورده ، قاعدتا اگر تا فردا یا حداکثر پس فردا کارت معافیت به دستتان نرسید، حتما به نظام وظیفه رفته و موضوع را پیگیری کنید.
    البته اگر من جای شما بودم همان روزی که این مطلب را می فهمیدم به نظام وظیفه رجوع می کردم و پیگیری می کردم!
    تا این کارت به دست آدم برسه جونمون به لبمون می رسه!!!!!!!!

Junior Member

89/12/15 ثبت نام در دفتر پلیس +10
    89/12/22 رای کمسیون کفالت
    90/1/14 معرفی جهت صدور کارت
    90/2/14 صدور کارت و دریافت بارکد از پلیس +10
    90/2/28 خروج از منطقه 16 پستی تهران

هنوز نرسیده ولی : دی

سلام کارت منم امد
    28/12/89 ثبت پلیس +10
    9/1/90معرفی به صدور