صفحه 151 از 185 نخستنخست ... 51101141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,501 تا 1,510 , از مجموع 1844

موضوع: مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

سلام ب دوستان عزیز،
    من شدیدا نیاز ب کارتم دارم و اگر تا 2 هفته دیگه نگیرمش برای ویزای دانشجوییم مشکل ایجاد میشه.
    الان 22 روز هست ک توی سیستم نظام وظیفه برای صدور کارت معرفی شدم و شرکت هنوز چاپش نکرده!
    میخواستم بدونم ک اولا اسم این شرکت چی هست ک من برم حضوری پیگیر صدور کارتم بشم؟ ممنون میشم اگر نشونی و یا تلفنی دارید بهم بگد. در ضمن ممنون میشم اگر چیزی ب ذهنتون میرسه ک باعث بشه من بتونم سریعتر کارتمو بگیرم رو هم بهم بگید.

Member hraarh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ltse نمایش پست ها
    سلام ب دوستان عزیز،
    من شدیدا نیاز ب کارتم دارم و اگر تا 2 هفته دیگه نگیرمش برای ویزای دانشجوییم مشکل ایجاد میشه.
    الان 22 روز هست ک توی سیستم نظام وظیفه برای صدور کارت معرفی شدم و شرکت هنوز چاپش نکرده!
    میخواستم بدونم ک اولا اسم این شرکت چی هست ک من برم حضوری پیگیر صدور کارتم بشم؟ ممنون میشم اگر نشونی و یا تلفنی دارید بهم بگد. در ضمن ممنون میشم اگر چیزی ب ذهنتون میرسه ک باعث بشه من بتونم سریعتر کارتمو بگیرم رو هم بهم بگید.
    درود... من تنها چیزی که به نظرم میرسه اینه که یه سری بزنید پلیس +10 شاید صادر شده باشه و بهتون بارکد پستی رو بدهند چون به سیستم نظام وظیفه اعتباری نیست ودر ضمن برای خود من حدود 10 روز طول کشید که کارت صادر شد(حدود 2 ماه پیش) که بارکد اون رو از پلیس +10 گرفتم و از طریق سایت tntsearch.post.ir پیگیری کردم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hraarh نمایش پست ها
    درود... من تنها چیزی که به نظرم میرسه اینه که یه سری بزنید پلیس +10 شاید صادر شده باشه و بهتون بارکد پستی رو بدهند چون به سیستم نظام وظیفه اعتباری نیست ودر ضمن برای خود من حدود 10 روز طول کشید که کارت صادر شد(حدود 2 ماه پیش) که بارکد اون رو از پلیس +10 گرفتم و از طریق سایت tntsearch.post.ir پیگیری کردم.
    مرسی از پاسختون،
    راستش من از پلیس +10 و خود مرکز عملیات نظام وظیفه پیگیری کردم، اونا میگن منتظر باش تا شماره کارتت بیاد و بعد بارکد بگیر، اما وافعا دیر شده تا الانشم. و عجیب اینکه برای شما و بیشتر دوستان در عرض 2 هفته کارت صادر شده، اما برای من اینطور نشده! هیچکسی هم اسم و آدرسی از شرکت صادر کننده کارت نداره ک من برم اونارو متوجه وضعیتم کنم!
    سابکلاس 574، شروع ترم: 3 Mar،
    تحویل مدارک به سفارت: 7 Jan،لاج مدارک: 14 Jan، درخواست مدیکال: 19 Jan، انجام مدیکال: 21 Jan، ارسال مدیکال: 23 Jan، گرنت ویزا: 25 Feb

19/11
    دریافت کارت. اینم پایان داستان.

Junior Member omranh2o آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران-آب

سلام به تک تک دوستان
    قبل از هرچیزی اینو بگم به بچه هایی این فروم خیلی بدهکارم خیلی از تجربهاشون استفاده کردم .دست تک تک شونو به گرمی میفشارم مخلص همشونم هستم .
    حالا که شکر خدا کارت منم اومد .اومدم تا روند کاریمو بنویسم شاید به درد یه بنده خدایی بخوره یه جورایی هم دینمو به این فرومم ادعا کرده باشم
    ما تابستون 92/4 که درسمون تموم شد منتظر جواب ارشد شدیم تا شهریور دیدم اونجایی که میخواستم قبول نشدم
    گفتم بریم دنبال خدمت مقدس سربازی تا قانوناش تغییر نکرده یا اعزام میشیم یا معاف پناه بر خدا تا بعد راحتر بریم دنبال درس و زندگی
    اوایل مهر 92 بود که رفتم پلیس +10 و دفترچه رو گرفتم یک هفته طول کشید خلاصه تا پر کنم فرماشو ،دکتر اولیه برم تا بنویسه معرفی به کمسیون واسه چشم ، واکسن (که به من واکسن نزد دکتر مرکز بهداشت گفت هر وقت مطئن شدی داری میری بیا بزنم) مهر شو الکی واسه ما زدو خلاصه مدارک که کامل شد رفتم +10 و ثبتش کرد گفت دو هفته دیگه برو نظام وظیفه (شهرستانهای نزدیک اطراف تهران هستم)
    پس چی شد :
    الف- 92/7/1 تا 92/7/8 تکمیل دفترچه ،واکسن، پزشک اولیه (حدود 30000 تومون اینجا پرداختی داشتم)

ب- 92/7/9 ثبت تو پلیس +10 (10000 تومن اینجا)

ج- 92/7/20 مراجعه به نظام وظیفه شهرستان خودمون و دریافت نامه برای مراجعه بیمارستان امام حسین (ع)
    (انصافتا برخورد بدی من از نظام وظیفه شهرمون ندیدم خدایی ) ولی چون سیستمشون پرونده بازیه و اتماسیون نشده اشک آدمو درمیارن یه بار نامه گم میشه یه بار اشتبا هی زنگ میزنن حالا تو ادامه میگم....

د- 92/7/21 مراجعه به درمانگاه چشم پزشکی امام حسین صبح رفتم واسه ظهر نوبت گرفتم فیش صندوقم 36400 تومان پرداخت کردم

ظهر شد نوبت ما شد 3 نفر بودیم سرباز کلا.
    یک بار بدون قطره نمره چشمم شد od: -4.25-0.5*25 os:-4.25-0.5*170
    بعد سه بار قطره ریختن 1 ساعت استراحت شد od:-5.00-0.75*19 os:-4.75-1.00*175
    نمره عینکمم نوشت od:-5.25-0.5*25 os:-5.25-0.75*170
    همه اینار و دو تا دختره بودن که با اون دوتا دکتر همکار بودن انجام دادن بعد رفتم داخل دکترهام معاینه کردند و شروع کردن برگه نظام نوشتن
    حالا اینا رو دارم خیلی راحت مینویسم هیچوقت اون حس بد و فراموش نمیکنم من نشستم دکتر هم نشسته جلوم شروع کردن به نوشتن
    خط ب خط دارم میخونم اونم مینویسه نوشت شماره عینکش اینه ،قبل قطره اینه ، بعد قطره اینه (با خودم دارم صحبت میکنم حالا وای خدا اینا که همش 4 و خورده ای بیچاره شدم رفت به زور میشه 9 و خورده ای) خلاصه انگشت زدیم
    اومدیم بیرون مگه حالا جایی رو میبینم چشام تار بزور تا خیابون انقلاب اومدم تا برم خونه.
    خلاصه اونجا یکی از سرباز ها بچه محل ما در اومد شمارشو گرفتم اونم شمارمو گرفت زن و بچه هم داشت بنده خدا

نظام وظیفه ما سه شنبه ها شورا داره هر هفته دوشنبه میرفتم سر میزدیم اسممون رو برد بود باید سه شنبه 8 صبح میرفتیم واسه شورا شورا
    دو هفته رفتم هفته سوم کار پیش اومد نرفتم
    سه شنبه 92/8/7 بود ساعت 8.30 بود خواب بودم همون بنده خدا بهم زنگ زد که آقا بیا اسمت رو برده
    من نفهمیدم چه جوری رفتم تا اونجا خلاصه رفتیم اسممو گفتم گفت آقا نامت نیومده گفتم مشتی اسمم رو تابلو اعلاناته چی نیومده
    خلاصه سرهنگ و سرباز و سروان همه گشتن بالاخره نامه ما رو یک گوشه پیددا کردن صف شدیم رفتیم تو در سرهنگه عینکمو گرفت نگاه کرد دو دکتر هم نامه رو نگاه کردنو بند آیین نامه رو چک میکردن سرهنگ گفت بیا اینو بخون با عینک
    (حالا قلبم داره میاد بیرونااااا ولی دم دکتر امام حسین گرم که شماره عینکمو هم نوشت ) خلاصه اینا در مجموع گفتند معافه تو یه لحظه میخواستم پرواز کنم
    گفتن فیشارو بریز بیار

ح- 92/8/7 معاف

خ-92/8/14 تحویل فیش به نظام وظیفه .گفتن برو حدود دوماه دیگه کارت میاد دم خونتون

خلاصه ما همچنان منتظر کارت که :
    چ- 92.9.9 زنگ زدن گفتن بیا نظام
    ث- 92/9/10 صبح رفتم گفتن پروندتو استان برگشت زده دوباره باید بری بیمارستان این دفعه ولی بیمارستان ناجا امام سجاد خلاصه عکس همرام بود نامه رو بهم دادن
    خلاصه داغون اومدم خونه یه مقدار ناهار خوردم از محل کار پدرم زنگ زدن که بابات سکته قلبی کرده ccu خوابیده خودتو برسونم
    یعنی 10/9/92 بدترین روز سال 92 بوده واسم بدترین :-(

خیلی خرف زدم خلاصه از این فشارهای روحی این مدت دیگه نمیگم خلاصه بابام که روز که شد اصرار کرد حتما برو به کارت برس حالا بابام بیمارستان خوابیده ما هم رفتیم سجاد اونجام مدارک چک کردن دستمو مهر زدن دو تا فیش 20 تومنی ریختم

دوباره یک زنه قطره ریخت بعد نرمو نوشت دیگه من چیزی ندیدم دکتر فقط گفت جمع چشت -11.25 که این خوبه (دلیلشم این بود که چشم به قطره عادت کرده بود چون امام حسینم ریختن برای همین بالا زد)
    خلاصه یه روحیه ای بود دوباره از سجاد با اون چش تار رفتم بیمارستان پیش بابا که آنژیو بشه بازم از استرس و نگرانی های اینجا میگذرم چون مربوط به اینجا نمیشه
    ص- 92/9/12 معاینه مجدد سجاد

ض- 92/10/9 نامه اومد نظام وظیفه ولی چون دهم سه شنبه تعطیله افتاد سه شنبه هفته بعد
    ق- 92/1017 رفتم دوباره کلی گشتن دنبال نامه ام این دفعه دیگه واقعا پیدا نشد بعد سروانه گفت شاید فرستادیم استان اون سالنامه رو بده
    خلاصه سالنامه رو نگاه کردن گفتن آره فرستادیم برو کارتت میاد تو دیگه نمیخواد شورا بری
    (یعنی نظام وظیفه محل ما رو عشق میکنی انقدر با مرام خودشون تایید کردن زدن رفته)
    ولی خارج از شوخی ترسیدم گفتم سرباز رد نکرده باشن
    تا اینکه
    ف- 92/10/19 سامانه گویای 096480 وضعیتم از رویت مشمول به معرفی به صدور کارت تغییر پیدا کرد
    غ- 92/10/24 سامانه گفت صدور کارت
    ه- 92/11/5 کارتمو از پسچی تحویل گرفتم
    اینجا دیگه قصه نظام وظیفه و خدمت و ... تموم شد
    ومن یه چیزی یاد گرفتم اینکه :در هیاهوی زندگی دریافتم چه دویدن هایی که فقط پاهایم را از من گرفت
    در حالیکه گویی ایستاده بودم !
    چه غصه هایی که فقط به سپیدی مویم حاصل شد
    در حالیکه قصه کودکانه اى بیش نبود !

دریافتم کسی هست که اگر بخواهد میشود و اگر نخواهد نمی شود !
    به همین سادگی …
    این بگم که اون رفیقمون که زن وبچه دار بود و من شمارشو گرفته بود با قوز قرنیه معاف از رزم شد و برگه سبزش اومد...

حالا که انتهای سال 92 نزدیکه یه نگاه کوتاه به این سال انداختم خیلی خاطرات تلخ و شیرین توش دیدم خیلی
    .
    حالا از اینجا به بعد باید تلاش کنیم ببینیم واسه دکتری میتونم خارج تحصیل کنیم سه سالی وقت دارم و کلی برنامه ریزی و کار...
    دم همتون گرم خیلی بهم کمک کردید
    ببخشید پر حرفی کردم از قدیمم گفتن آدم پر حرف ...پر درده...
    ارادت

سلام
    بعد از 25 روز از ارسال دفترچه واسه معافیت جانبازی کارت معافیم دستم رسید از دوستانی که راهنماییم کردن هم تشکر میکنم
    به نظرم خوب زود به دستم رسید

با سلام
    دوستان یکی لطف کنه بگه که از روز آخر سربازی تا روزی که کارت پایان خدمت میرسه دست آدم تقریبا چقدر طول می کشه؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza87 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان یکی لطف کنه بگه که از روز آخر سربازی تا روزی که کارت پایان خدمت میرسه دست آدم تقریبا چقدر طول می کشه؟
    ممنون
    سلام . روز آخر رو نمیدونم اما از روزی که تسویه حساب میکنید عموما 25 - 20 روز طول میکشه . البته در شهرستان .

Junior Member

با سلام خدمت تمامی دوستان

دوستان مشکل کارت معافیت پزشکی هستش من در سال 1379 سرباز بودم و با عزام به خدمت و پیگیری معافیت پزشکی و با اعزام از طرف خوده یکان به تهارن رفتم و معاف هم شودم ولی دنبالشو نگرفتم و این معافیت کنسل شد و بعد از مشکلاتی شخصی که داشتم بعد از 12 سال برگشتم خودم رو معرفی کردم و منو به دادگاه فرستادن و عف رهبری شامل حال ما شد و منو به یگان فرستادن و من باز از نوع برای معافیت پزشکی اقدام کردم که با پیگیری تو شهره قربت و خوبیدن تو خیابانهای مشهد به مدت 15 یا 16 روز معاف شدم و برگ رو بردم یگان هم تعید کرد و برگه تسویه حساب پایان خدمت رو دادن بهم منم تسویه حساب رو انجام دادم بعد یک دفتر بزرگ و دراز آوردن و توش نوشتن که من معاف شدم و خدمت من به پایان رسیده چون بچه شهرستان بودم همون برگه معافیت و یک برگه که توش توضیح داده شده که من خدمت تمام شده و به همراهبرگ تسویه حساب منو به شهرستانم معرفی کردن وبدبختیهای من از اینجا شروع شد

بعد از امدن به شهر خودم و اقدام برای کارت معافین اولی که رفتم تا فهمیدن سرباز سال 1379 هستم اسم و فامیا و کد ملی بنده رو زد تو سیستم گفت زده شما مشمول هستین منم گفتم حالا باید چیکار کرد گفتم شما برو دفترچه ( سوری ) بگیر که تا با همین پرونده بفرستیم واسه کارت منم همین کارو کردم گرفتم و نزدیک به 120 هزار تومان هم به 3 شماره حسابی که دادن واریز کردم بهد پروند رو به استان ارسال کردن بعد دفترچه عزام به خدمت امد دم در خونه رفتم نظام وظیفه گفتم اونا هم بهم گفتن اشکال نداره چند بار میاد دم درتون شما نرید تا کارت صادر بشه تا 3 بار نامه عزام به خدمت امد دمه در خونه من دوباره رفتم نظام وظیفه که آقایی که انجا بود گفت پرونده شما برگشت خورده و من با یک نامه دیگه پرونده رو به استان فرستادم برو جوابش میاد دم درتون منم گفتم دست شد حالا بعد از 3 یا 4 ماه دیدم خبری نشد رفتم نظام وظیفه و آقایی که اونجا بود شماره کارت ملی بنده رو خواست دادم بهش زد تو سیستم برگش بهم گفت پرونده شما باطل شده خدا وکیلی دنیا دور سرم چرخید بعد از 3 ملیئن خرجی که تو شهر غربت و شهر خودم و اوارگیهای که کشیدم یادم میاد دنیا دور سرم می چرخه اگر راهی کمکی پیشنهادی کسی داره بند رو راهنمایی کنه ممنون میشم

این مال دوستم هستش که پیشم نشسته با تشکر

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط farog نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامی دوستان

دوستان مشکل کارت معافیت پزشکی هستش من در سال 1379 سرباز بودم و با عزام به خدمت و پیگیری معافیت پزشکی و با اعزام از طرف خوده یکان به تهارن رفتم و معاف هم شودم ولی دنبالشو نگرفتم و این معافیت کنسل شد و بعد از مشکلاتی شخصی که داشتم بعد از 12 سال برگشتم خودم رو معرفی کردم و منو به دادگاه فرستادن و عف رهبری شامل حال ما شد و منو به یگان فرستادن و من باز از نوع برای معافیت پزشکی اقدام کردم که با پیگیری تو شهره قربت و خوبیدن تو خیابانهای مشهد به مدت 15 یا 16 روز معاف شدم و برگ رو بردم یگان هم تعید کرد و برگه تسویه حساب پایان خدمت رو دادن بهم منم تسویه حساب رو انجام دادم بعد یک دفتر بزرگ و دراز آوردن و توش نوشتن که من معاف شدم و خدمت من به پایان رسیده چون بچه شهرستان بودم همون برگه معافیت و یک برگه که توش توضیح داده شده که من خدمت تمام شده و به همراهبرگ تسویه حساب منو به شهرستانم معرفی کردن وبدبختیهای من از اینجا شروع شد

بعد از امدن به شهر خودم و اقدام برای کارت معافین اولی که رفتم تا فهمیدن سرباز سال 1379 هستم اسم و فامیا و کد ملی بنده رو زد تو سیستم گفت زده شما مشمول هستین منم گفتم حالا باید چیکار کرد گفتم شما برو دفترچه ( سوری ) بگیر که تا با همین پرونده بفرستیم واسه کارت منم همین کارو کردم گرفتم و نزدیک به 120 هزار تومان هم به 3 شماره حسابی که دادن واریز کردم بهد پروند رو به استان ارسال کردن بعد دفترچه عزام به خدمت امد دم در خونه رفتم نظام وظیفه گفتم اونا هم بهم گفتن اشکال نداره چند بار میاد دم درتون شما نرید تا کارت صادر بشه تا 3 بار نامه عزام به خدمت امد دمه در خونه من دوباره رفتم نظام وظیفه که آقایی که انجا بود گفت پرونده شما برگشت خورده و من با یک نامه دیگه پرونده رو به استان فرستادم برو جوابش میاد دم درتون منم گفتم دست شد حالا بعد از 3 یا 4 ماه دیدم خبری نشد رفتم نظام وظیفه و آقایی که اونجا بود شماره کارت ملی بنده رو خواست دادم بهش زد تو سیستم برگش بهم گفت پرونده شما باطل شده خدا وکیلی دنیا دور سرم چرخید بعد از 3 ملیئن خرجی که تو شهر غربت و شهر خودم و اوارگیهای که کشیدم یادم میاد دنیا دور سرم می چرخه اگر راهی کمکی پیشنهادی کسی داره بند رو راهنمایی کنه ممنون میشم

این مال دوستم هستش که پیشم نشسته با تشکر

شما با در دست داشتن تمامی مدارک دال بر تایید معافیتتون از خدمت، صبح زود به شعبه مرکزی نظام وظیفه (تهران، میدان سپاه) مراجعه کنید. به هر بهانه ای که شده وارد ساختمون اصلی بشید، به بخش معافیت پزشکی مراجعه کنید، موضوع رو با مسئول مربوطه مطرح کنید و در صورتی که با هر گونه جواب سربالایی مواجه شدید، سعی کنید با درجه داری صحبت کنید که اتاقش مقابل همون بخش معافیت پزشکی هست (تابلو داره مشخصه). در اکثر موارد به شرط اینکه حرف شما حق باشه با شما همکاری میشه.
    برای جناب سرهنگ هم پیشنهاد میکنم دلایل منطقی و قابل قبول بیارید و صرفا با ارائه ی اعداد و ارقام و تاکید مکرر روی سختی و عذابی که کشیدید توضیحاتتون رو پیچیده نکنید، به طور معمول این شیوه نتیجه ی کاملا عکس میده و گمان این میره که شما دارید مطلبی رو پنهان میکنید یا ادعای شما راست نیست. مثلا حتی همین جا هم من نتونستم ارتباط بین جملاتی مثل "خوابیدن تو خیابون های مشهد به مدت 15 یا 16 روز" و "3 میلیون خرجی که تو شهر غربت" کردید رو پیدا کنم.

من جای شما باشم موضوع رو اینطور بیان میکنم:
    12 سال پیش برای معافیت پزشکی اقدام کردم ولی به فلان دلیل موفق به پیگیریش نشدم (معافیت پزشکی مگه باطل میشه!؟) مجددا خودم رو معرفی کردم (این یعنی که شما دفترچه رو ارسال کردید!) شامل عفو رهبری شدم و الآن دوباره به دلیل مشکل پزشکی که داشتم برای معافیت اقدام کردم و از خدمت معاف شدم، این هم مدارکش. اما حالا که برای دریافت کارت اقدام کردم مدام من رو سر میدونن، این هم مدرکش (رسید پولی که واریز کردید رو هم نشون بدید). حالا هم از شما درخواست دارم راهنماییم کنید که باید چی کار کنم.

امیدوارم موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)