صفحه 157 از 185 نخستنخست ... 57107147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,561 تا 1,570 , از مجموع 1844

موضوع: مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما از روزی که معرفی به صدور کارت شدید می تونستید برای هر کاری از ن.و نامه بگیرید.
    تو چند پست اخیر تکرار هم شده: تلفن 096480
    بهترین راه مراجعه حضوری
    آقا یک دنیا ممنون از محبت شما. اینکه عرض کردم وضعیتم داغونه علتش دقیقا همین بود. من از شهرستان معاف شدم، مسئول این کار به من می گه حتما باید صدور کارت بشه بعد بیا نامه بدم. رفتم تهران میدان سپاه به من گفتن فقط از حوزه ای که معاف شدی می تونی پیگیری کنی، رفتم حوزه خودم دوباره به ستوان گفتم نیاز اساسی و فوری دارم، گفت صدور کارت شد، بیا نامه بدم. کسی نیست بهش بگه برادر من صدور کارت شد که 3 روز بعدش کارتم دستمه، نامت رو می خوام چی کار اینم از بدبختی من. قانونی هم نمی شه کار کرد دوستان کسی آشنایی نداره تو محل صدور کارت؟ اصلا کارت کجا صادر می شه؟

Senior Member xanrown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط raheb نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم
    یک سوال داشتم. من 28 اردیبهشت معاف شدم، 30 اردیبهشت فیش ها رو واریز کردم، 18 خرداد معرفی به صدور کارت شدم. تا امروز که 2 تیر هست هنوز صدور کارت نشدم. به نظرتون چقدر طول می کشه؟ من خیلی خیلی خیلی عجله دارم، گذرنامه ندارم، مدارکم رو آزاد نکردم، وقت سفارت نگرفتم و .... یعنی در یک کلام خیلی وضعیتم خرابه.
    آیا دوستی هست که همزمان با بنده معاف شده باشه و شرایط من رو داشته باشه یا همه کارت هاشون اومده به سلامتی؟
    و سوال آخر، کجا زنگ بزنم تا پیگیری بکنم که کارتم زودتر صادر شه یا کلا چه کار بکنم الان غیر از صبر ایوب؟
    کلا تشکر
    دوست عزیز عجله نکن! می تونی با شماره 096480 تماس بگیری و ببنی وضعیتت به چه شکل هستش.حتی می تونی با اپراتور صحبت کنی.
    ولی یه چیزی بگم به شما من پارسال کارتم بعد از 50 روز که از صدورش میگذشت رسید دستم.
    هیچ معیاری نداره که وقتی صدور می شه کی به دست شما می رسه!
    فقط باید صبر کرد.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    یه سوال دارم از خدمتتون.شاید تکراری باشه ولی لطفا جواب بدین
    بنده در روز 93/03/31 معاف موارد خواص{سابقه جانبازی پدرم} شدم وروز 1 تیر فیش ها رو واریز کرده وروز 2 تیر مدارک رو تحویل ن و دادیم. تا امروز تو سیستم تلفن گویا چیزی ثبت نشده ولی از سامانه پیامکی اقدام کردم مینویسه ( درخواست سایر معافیت های شما تکمیل پرونده است) این یعنی چی؟تقریبا تا چه مدت دیگه به دستم خواهد رسید
    پیشاپیش از پاسختون ممنونم

Member hraarh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط kinger نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    یه سوال دارم از خدمتتون.شاید تکراری باشه ولی لطفا جواب بدین
    بنده در روز 93/03/31 معاف موارد خواص{سابقه جانبازی پدرم} شدم وروز 1 تیر فیش ها رو واریز کرده وروز 2 تیر مدارک رو تحویل ن و دادیم. تا امروز تو سیستم تلفن گویا چیزی ثبت نشده ولی از سامانه پیامکی اقدام کردم مینویسه ( درخواست سایر معافیت های شما تکمیل پرونده است) این یعنی چی؟تقریبا تا چه مدت دیگه به دستم خواهد رسید
    پیشاپیش از پاسختون ممنونم
    آقا کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دوست عزیز زیاد عجله نکنین به گفته ی مامور نظام وظیفه حداقل یک ماه و نیم الی 2 ماه طول میکشه که کارتتون به دستتون برسه.

Junior Member

من جزو نخبه ها بودم یک ماه پیش مدارک رو کامل با عکس و ... رو دادیم بنیاد نخبگان نیرو مسلح با نامه تکمیل پروژه نخبگان. گفتن بهم هیچ راه پیگیری ندارم واسه کارت پایان خدمت. من هم خودجوش کد سخا رو گیر اوردم یه کد 5 رقمی. کد ملی و سخا رو میزنم به سیستم میگه وضعیت نامشخص اس ام اس میگه مشمول! حالا چیکار کنم کسی تجربه ای داره اموزشی هم 6 ماه پیش رفتم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

نقل قول نوشته اصلی توسط raheb نمایش پست ها
    آقا یک دنیا ممنون از محبت شما. اینکه عرض کردم وضعیتم داغونه علتش دقیقا همین بود. من از شهرستان معاف شدم، مسئول این کار به من می گه حتما باید صدور کارت بشه بعد بیا نامه بدم. رفتم تهران میدان سپاه به من گفتن فقط از حوزه ای که معاف شدی می تونی پیگیری کنی، رفتم حوزه خودم دوباره به ستوان گفتم نیاز اساسی و فوری دارم، گفت صدور کارت شد، بیا نامه بدم. کسی نیست بهش بگه برادر من صدور کارت شد که 3 روز بعدش کارتم دستمه، نامت رو می خوام چی کار اینم از بدبختی من. قانونی هم نمی شه کار کرد دوستان کسی آشنایی نداره تو محل صدور کارت؟ اصلا کارت کجا صادر می شه؟
    دوست عزیز من امروز خودم رفتم نظام وظیفه میدان سپاه. من معاف پزشکی شدم و کمیسیونم 8 تیر بود و 9 تیر معرفی به صدور کارت شدم. برای گذرنامه میخاستم اقدام کنم و گرفتن مدرک دانشگاه. افسر بهم گفت که زمانی که صدور کارت بشه اونوقت میشه نامه داد و برای گذرنامه اقدام کرد و من هم دو تا نامه گواهی موقت معافیت پزشکی برای دو تا دانشگاهم گرفتم و برای پاسپورت هم گفت که نیازی به نامه نیست و چون سیستم آنلاینه خود اداره گذرنامه وضعیت مشمولیت رو می بینه اما فقط باید از اداره گذرنامه برای پاسپورت اقدام بشه و پلیس +10 نمیشه. شما کاری که میتونی بکنی اینه که بری و چونه بزنی که زودتر پرونده ات رو توی سیستم رد کنن برای صدور کارت چون تا نشه هیچ کاریش انگار نمیشه کرد فکر کنم. محلش هم همون حوزه ای هست که کمیسیونت تشکیل شده و پرونده ات اونجاست. البته اینو افسره گفت بهم ولی راستش نمیدونم همینجوری گفت یا نه. چون معمولن واسه از سر باز کردن یه چیزی میگن که طرف حسابشون کلن بیخیال بشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BME

دوستان من یک سوال دارم که اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
    من معافیت پزشکی گرفتم و پذیرش هم دارم از یک دانشگاه. برای ثبت نام توی اون دانشگاه آیا من توی هیچ مرحله ای احتیاج به اطلاع دادن به وزارت علوم دارم؟ این سوال رو به خاطر این می پرسم که میخام اگر بشه واسه ارشدم زیاد پول ندم. من لیسانس رو قبلن لغو تعهد خدمت کردم و احتمالش هست که بتونم از دانشگاه مقصدم برای تحویل اصل مدرک ارشد تا آخر ترم وقت بگیرم. از طرفی من میتونم گواهی اشتغال به کار از برج 8 سال 92 تا برج 10 امسال رو بگیرم و میخاستم که مدرک ارشد رو الان آزاد نکنم و با بردن سابقه کار همون حوالی دی ماه که میشه آخرای ترمم آزاد کنمش و اونوقت ببرم بدم دانشگاه. این کار شدنیه به نظرتون؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز،
    بالاخره کارت معافیت بنده هم اومد. برای اطلاع دوستان دیگر بازه زمانی زیر رو می نویسم.
    1- اقدام در پلیس + 10: 22 مهرماه 92
    2- تشکیل کمسیون اول و معاف موقت برای 6 ماه: 12 آبان 92
    3- تشکیل کمسیون دوم و معاف دائم : 28 اردیبهشت 93 (کلی دکتر فرستادن قبلش، اشکم در اومد)
    4- واریز فیش: 30 اردیبهشت 93
    5- تبدیل وضعیت از حالت "منتظر رویت مشمول" به "معرفی به صدور کارت" : 18 خرداد 93
    6- تبدیل وضعیت از حالت " معرفی به صدور کارت" به "صدور کارت" : 4 تیرماه 93
    7- تحویل کارت از پست : 12 تیرماه 93
    همگی شاد و موفق باشین (پدرم در اومد تا کارت معافیت اومد)

Junior Member

سلام مجدد خدمت دوستان
    یه سوال برام پیش اومده،وقتی کارت ارسال میشه از تهران.یه راست میاد شهرستان یا میفرستن مرکز استان؟

Senior Member xanrown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Iran University of Science and Technology

سلام مجدد خدمت دوستان
    یه سوال برام پیش اومده،وقتی کارت ارسال میشه از تهران.یه راست میاد شهرستان یا میفرستن مرکز استان؟

سلام به شما
    دوست عزیز وقتی وضعیت کارت شما صدور می شه، یعنی اینکه کارت شما چاپ شده، حتی در واحد پست مستقر در نظام وظیفه داخل پاکت مربوطه قرار گرفته. پس از لحظه صدور شما می تونی از اپراتور 096480 یا از پلیس +10 یک کد 20 رقمی که اطلاعات منحصر به فرد پاکت شماست رو دریافت کنی.
    پس، اول این کد 20 رقمی رو بگیر، در مرحله دوم با مراحعه به سایت
    http://itemtracking.post.ir
    با وارد کردن کد 20 رقمی موقعیت دقیق پاکتتون را رهگیری کنید.
    ولی به این شکل هست که از پست نظام وظیفه تهران، می ره اول پست مرکزی تهران، از اونجا میاد پست مرکزی استان، شهرستان، و بخش مورد نظر
    نهایتا کل این پروسه 72 ساعت طول می کشه(دور افتاده ترین نقاط)
    البته این به این معنی نیست از لحظه ای که کد رو گرفتی 3 روز بعد کارت دستته! چرا؟
    چون داخل پست نظام وظیفه ممکنه حتی 2 ماه کارتت داخل پاکت بمونه( همین طور که برای من اتفاق افتاد) دلیلشم تعداد زیاد اون پاکت ها و کارت هاست.چون علاوه بر کارت های معافی، کارت های پایان خدمت و تعویضی هم اونجاست.حسابشو بکن یک اتاق بزرگ پر کارت.
    پس بهتره صبور باشی. ولی این نکته رو اضافه کنم هر لحظه که کارتت از پست نظام وظیفه خارج بشه 72 ساعت دیگش دستته!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)