صفحه 158 از 185 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 1844

موضوع: مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

Senior Member xanrown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Iran University of Science and Technology

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

دوستان یک نکته ای بگم که بدونید به چه شکله، که دیگه سوال نکنید: ( من انتهای این قضیه رو رفتم؛ می دونم داستانش چیه)

این که دوستان میان مینویسن چه تاریخی چطور شد چه تاریخی اونطور شد!!!!!

عزیزان پروسه رسیدن کارت از لحظه ای که فیش رو می ریزید تا لحظه ای که به دست شما برسه کاملا شانسی و رندوم هستش!

چون وقتی کارتتون چاپ می شه و به مرکز پست نظام وظیفه می رسه، هیچ ضابطه و معیاری نیست که بگن کارتی که دیروز چاپ شده رو بفرستیم و اونیکه مثلا یه ماه پیش چاپ شده رو زودتر مثلا بفرستیم

همه چی بستگی به شانس داره، بین 100 تا گونی بزرگ پاکت کارتی که من دیدم، یه جورایی مثله انبار کاه بود که بخوای سوزن رو پیدا کنی.فقط می تونم بگم اونجا 3 4 نفر اپراتور هستن که دارن non-stop کارت هارا تفکیک می کنن و با توجه به استان و مقصد مورد نظر جدا می کنن.

پس صبور باشید. دلیل اینکه می بینی یک نفر 2 روزه میاد دستش یکی 1 ماه هم نرسیده همینه. کسایی هم که عجله دارن که کارت و بگیرن هیچ راهی نداره، من خودم رفتم پیش این اپراتور های پست، باشون صحبت کردم اقا کارتو بدید من میرم(حتی کارتم هم دیدم اونجا) ولی گفت پست می شه! اینطوریاست عزیزان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط xanrown نمایش پست ها
    سلام به شما
    دوست عزیز وقتی وضعیت کارت شما صدور می شه، یعنی اینکه کارت شما چاپ شده، حتی در واحد پست مستقر در نظام وظیفه داخل پاکت مربوطه قرار گرفته. پس از لحظه صدور شما می تونی از اپراتور 096480 یا از پلیس +10 یک کد 20 رقمی که اطلاعات منحصر به فرد پاکت شماست رو دریافت کنی.
    پس، اول این کد 20 رقمی رو بگیر، در مرحله دوم با مراحعه به سایت
    http://itemtracking.post.ir
    با وارد کردن کد 20 رقمی موقعیت دقیق پاکتتون را رهگیری کنید.
    ولی به این شکل هست که از پست نظام وظیفه تهران، می ره اول پست مرکزی تهران، از اونجا میاد پست مرکزی استان، شهرستان، و بخش مورد نظر
    نهایتا کل این پروسه 72 ساعت طول می کشه(دور افتاده ترین نقاط)
    البته این به این معنی نیست از لحظه ای که کد رو گرفتی 3 روز بعد کارت دستته! چرا؟
    چون داخل پست نظام وظیفه ممکنه حتی 2 ماه کارتت داخل پاکت بمونه( همین طور که برای من اتفاق افتاد) دلیلشم تعداد زیاد اون پاکت ها و کارت هاست.چون علاوه بر کارت های معافی، کارت های پایان خدمت و تعویضی هم اونجاست.حسابشو بکن یک اتاق بزرگ پر کارت.
    پس بهتره صبور باشی. ولی این نکته رو اضافه کنم هر لحظه که کارتت از پست نظام وظیفه خارج بشه 72 ساعت دیگش دستته!
    با تشکر فراوان از شما دوست عزیز که وقت گذاشتین
    بنده از شهرستان اقدام کردم و18 تیر معرفی به صدور شدم پس طبق فرمایش شما باید صبر کنم تا صدور بشه بعد میرم پلیس+10 واسه بارکد
    بازم ممنون از راهنمایی خوبتون

سلام. ۳۰ روزی میشه که از پرداخت فیش‌های مربوط به معافیت کفالت برای من رد میشه. چند روزی هستش که نامه‌ی پذیرشم رو دریافت کردم. قبلن برای اپلای هزینه‌ی تحصیل رایگان رو پرداخت کردم و ریزنمراتمو گرفتم. اما الان مجبورم تا مدرکمو از دانشگاه بگیرم. برای دریافت مدرک بدون در دست داشتن کارت معافیت چکار میشه کرد؟
    در نظر بگیرید که من تو شهرستان زندگی میکنم. در ضمن وقتی به شماره‌ی 096480 زنگ میزنم میگه که همچین شماره‌ای وجود ندارد!

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaphysics نمایش پست ها
    سلام. ۳۰ روزی میشه که از پرداخت فیش‌های مربوط به معافیت کفالت برای من رد میشه. چند روزی هستش که نامه‌ی پذیرشم رو دریافت کردم. قبلن برای اپلای هزینه‌ی تحصیل رایگان رو پرداخت کردم و ریزنمراتمو گرفتم. اما الان مجبورم تا مدرکمو از دانشگاه بگیرم. برای دریافت مدرک بدون در دست داشتن کارت معافیت چکار میشه کرد؟
    در نظر بگیرید که من تو شهرستان زندگی میکنم. در ضمن وقتی به شماره‌ی 096480 زنگ میزنم میگه که همچین شماره‌ای وجود ندارد!

شما یک نامه از نظام وظیفه استان دریافت کنید مبنی بر اینکه کار معافیت پزشکیتونو به جریان انداختید، و الان تو مرجله صدور کارت هستش. اون نامه رو ببرید دانشگاه می تونید مدرکتونو آزاد کنید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط kinger نمایش پست ها
    با تشکر فراوان از شما دوست عزیز که وقت گذاشتین
    بنده از شهرستان اقدام کردم و18 تیر معرفی به صدور شدم پس طبق فرمایش شما باید صبر کنم تا صدور بشه بعد میرم پلیس+10 واسه بارکد
    بازم ممنون از راهنمایی خوبتون
    خواهش می کنم، وظیفه بود
    منتظر باشید کارتتون به حالت صدور در بیاد.
    بعد می تونید برید پلیس +10 یا اون شماره تلفن نظام وظیفه هم، اپراتورهاش برای شما می خونن کد رو.
    هر کدوم گزینه ها که مایل هستید.(از همون شماره هم می تونید چک کنید الان وضعیتتون صدور هست یا معرفی به صدور؟)

Junior Member

اقا من وضعیتم رو چک کردم میگه پایان خدمت ولی وقتی با اپراتور حرف میزنم میگه رفته واسه معرفی برای صدور کارت. الان یک هفته است! چقدر طول میکشه کارت صادر بشه؟

Junior Member

سلام
    شرمنده همش سوال میپرسم.میخواستم بدونم دوستانی که غیر از معافیت پزشکی معاف شدن آموزشی داشتن ؟آخه مامور ن و اصلا فرم 7رو نگرفت همچنین پلیس+10 و خود ن و اصلا از آموزشی چیزی نگفت.فقط گفت تا 2ماه دیگه کارت به دستتون میرسه

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط kinger نمایش پست ها
    سلام
    شرمنده همش سوال میپرسم.میخواستم بدونم دوستانی که غیر از معافیت پزشکی معاف شدن آموزشی داشتن ؟آخه مامور ن و اصلا فرم 7رو نگرفت همچنین پلیس+10 و خود ن و اصلا از آموزشی چیزی نگفت.فقط گفت تا 2ماه دیگه کارت به دستتون میرسه

سلام.آموزشی وجود نداره. کارتتون به دستتون می رسه.

Junior Member

باش سلام خدمت بزرگواران این انجمن
    من ۲۳ /04 /93 ( یعنی ۲۳ همین ماه) کمیسیون پزشکیم برگزار شد و گفتن معاف دایم و فیش هارم ۲۴ واریز کردم و تحویل دادم ۲۶ با پیامک که چک کردم وضعیت منتظر رویت مشمول شده بود. سوالم از دوستان این هستش که ممکنه که حالا که گفتن در کمیسیون معاف دایم بعد زنگ بزنن بگن باید بیای شورای عالی؟؟؟
    و سوال دومم اینه که آیا وقتی به مرحله (معرفی به صدور )رفت برای گذرنامه میتونم اقدام کنم با گرفتن نامه یا مرحله صدور کارت؟

ممنونم از راهنماییتون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dan3sh نمایش پست ها
    باش سلام خدمت بزرگواران این انجمن
    من ۲۳ /04 /93 ( یعنی ۲۳ همین ماه) کمیسیون پزشکیم برگزار شد و گفتن معاف دایم و فیش هارم ۲۴ واریز کردم و تحویل دادم ۲۶ با پیامک که چک کردم وضعیت منتظر رویت مشمول شده بود. سوالم از دوستان این هستش که ممکنه که حالا که گفتن در کمیسیون معاف دایم بعد زنگ بزنن بگن باید بیای شورای عالی؟؟؟
    و سوال دومم اینه که آیا وقتی به مرحله (معرفی به صدور )رفت برای گذرنامه میتونم اقدام کنم با گرفتن نامه یا مرحله صدور کارت؟

ممنونم از راهنماییتون.
    سلام دوست عزیز.تبریک میگم
    سوال اول رو در جریانش نیستم ولی جواب سوال دومتون:
    بله زمانی که شما معرفی به صدور شدین میتونید از نظام وظیفه نامه برای اداره گذرنامه بگیرید واسه مجوز خروج برای یک بار
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)