صفحه 160 از 185 نخستنخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 1844

موضوع: مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

با سلام خدمت دوستان عزیز
    یک سوالی از دوستان داشتم ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید کمکم کنید
    من حدود 2 هفته پیش توی شورای عالی پزشکی معاف شدم و 5 روز پیش در سیستم نظام وظیفه وظعیت پرونده به معرفی به صدور کارت تغییر کرد.....مشکل اینجاست که من نمیتونم تا اومدن کارتم صبر کنم و 2 هفته دیگه باید از کشور خارج بشم.....
    من پاسپورت معتبر هم دارم اما مجوز خروج ندارم ....مشکل من اینجاست که الان وقتی میرم اداره گذرنامه بهم میگن هنوز مجوز خروجت تایید نشده و وقتی میرم نظام وظیفه میگن ما مشکلی نداریم و تا جایی که به ما مربوطه معافیت شما ثبت شده.....!!!از مامورین گذرنامه که میپرسم میگن معمولا 24 تا 48 ساعت بعد از ثبت معافیت توی سیستم اجازه خروجت ثبت میشه اما با گذشت 3 روز کاری همچنان ثبت نشده......از طرفی وقتی می پرسم که میتونم از نظام وظیفه استعلام بگیرم و براتون بیارم اجازه خروج بگیرم میگن به هیچ عنوان نمیشه و باید توی سیستم ثبت بشه!!!میگن سیستم ما یکپارچه هست و نظام وظیفه تایید کنه ما توی سیستم میبینیم
    خلاصه اداره گذرنامه میگه باید نظام وظیفه معافیتو تایید کنه برو اونجا ازشون بخواه تو سیستم تاییدت کنن بعد بیا پیش ما و نظام وظیفه می گه ما کارمونو انجام دادیم و مشکلی وجود نداره....من واقعا نمیدونم باید چیکار کنم و احساس میکنم اهمال از سمت نظام وظیفه هست و در جایی باید معافیت من ثبت بشه که هنوز نشده...آیا دوستان میتونن کمکم کنند که من باید چکار کنم که وقتی اداره گذرنامه توی سیستمشون استعلام میگیرن اجازه خروج داده شده باشه؟یا اینکه پیش کدوم مسئول در نظام وظیفه باید برم که بتونه کارمو راه بندازه ؟ چون من سالن 3 نظام وظیفه باجه 16 اگر اشتباه نکنم که نوشته (واحد صدور کارت) رفتم و گفت مشکلی نیست ما ثبت کردیم و از سیستم اداره گذرنامه خبر ندارم
    ممنون هستم پیشاپیش از کمکتون

Senior Member xanrown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Iran University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ostadpepe نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من حدود 2 هفته پیش توی شورای عالی پزشکی معاف شدم و 5 روز پیش در سیستم نظام وظیفه وظعیت پرونده به معرفی به صدور کارت تغییر کرد.....مشکل اینجاست که من نمیتونم تا اومدن کارتم صبر کنم و 2 هفته دیگه باید از کشور خارج بشم.....
    من پاسپورت معتبر هم دارم اما مجوز خروج ندارم ....مشکل من اینجاست که الان وقتی میرم اداره گذرنامه بهم میگن هنوز مجوز خروجت تایید نشده و وقتی میرم نظام وظیفه میگن ما مشکلی نداریم و تا جایی که به ما مربوطه معافیت شما ثبت شده.....!!!از مامورین گذرنامه که میپرسم میگن معمولا 24 تا 48 ساعت بعد از ثبت معافیت توی سیستم اجازه خروجت ثبت میشه اما با گذشت 3 روز کاری همچنان ثبت نشده......از طرفی وقتی می پرسم که میتونم از نظام وظیفه استعلام بگیرم و براتون بیارم اجازه خروج بگیرم میگن به هیچ عنوان نمیشه و باید توی سیستم ثبت بشه!!!میگن سیستم ما یکپارچه هست و نظام وظیفه تایید کنه ما توی سیستم میبینیم
    خلاصه اداره گذرنامه میگه باید نظام وظیفه معافیتو تایید کنه برو اونجا ازشون بخواه تو سیستم تاییدت کنن بعد بیا پیش ما و نظام وظیفه می گه ما کارمونو انجام دادیم و مشکلی وجود نداره....من واقعا نمیدونم باید چیکار کنم و احساس میکنم اهمال از سمت نظام وظیفه هست و در جایی باید معافیت من ثبت بشه که هنوز نشده...آیا دوستان میتونن کمکم کنند که من باید چکار کنم که وقتی اداره گذرنامه توی سیستمشون استعلام میگیرن اجازه خروج داده شده باشه؟یا اینکه پیش کدوم مسئول در نظام وظیفه باید برم که بتونه کارمو راه بندازه ؟ چون من سالن 3 نظام وظیفه باجه 16 اگر اشتباه نکنم که نوشته (واحد صدور کارت) رفتم و گفت مشکلی نیست ما ثبت کردیم و از سیستم اداره گذرنامه خبر ندارم

دوست عزیز شما به باجه ها مراجعه نکن
    اونا سرباز صفر هستن و اطلاعات دقیقی ندارن از مسایل این چنینی, شما برو داخل به یک کدوم از مسئولین مسئلتو بگو

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ostadpepe نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    دوستان من امروز کارم راه افتاد توضییح مختصری میدم که دوستانی که مشکل من رو دارند مطلع بشن
    سیستم نظام وظیفه با اداره ی گذرنامه یکپارچه شده یعنی دیگه نمیشه رفت از نظام وظیفه استعلام کتبی گرفت و برد به اداره گذرنامه....زمانی که معافیت شما در سیستم نظام وظیفه ثبت بشه (یعنی اس ام اس که بزنید و وضعیتتون رو زده باشه معرفی به صدور کارت) بعد از 2 الی 4 روز کاری معافیتتوت توسط نظام وظیفه تایید میشه و برای اداره گذرنامه در سیستمشون قابل رویت هست...به عنوان مثال من 29 تیر وضعیتم شد معرفی به صدور کارت و امروز 2 مرداد در سیستم اداره گذرنامه ثبت شده بود....حالا اگر این 4 روز رو نمیتونید صبر کنید باید برید نظام وظیفه سالن سمت راست طبقه ی دوم و برید پیش رئیس بخش و درخواست کنید معافیتتوت رو سریعتر تایید کنند....البته باید کمی پیلشون بشید چون معمولا سعی میکنن دست به سرتون کنن....اما در نظر داشته باشید هر روزی که در سیستم نظام وظیفه هم معافیتون تایید بشه 1 روز کاری طول میکشه تا توی سیستم اداره گذرنامه قابل رویت بشه.....به نظر بنده اگر میتونید و زمان دارید بعد از 4 روز که از معرفی به صدور کارت گذشت راحت برید اداره گذرنامه و کارتونو انجام بدید....باز هم تاکید میکنم که مثل قدیم نامه استعلام معافی دستی بهتون نمیدن چون سیستماتیک شده شبکشون

Junior Member

مثل اینکه اصلا به نامه ن و برای گذرنامه نیاز نیست یعنی فقط گذرنامه بگیری ولی برای خروج یا نامه ن و و یا کارت لازمه این هم خبرش. کسی تازگی گذرنامه گرفته بدون نامه از ن و http://isna.ir/fa/news/93041710180/%...A7%D9%85%D9%87

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jackrooz نمایش پست ها
    مثل اینکه اصلا به نامه ن و برای گذرنامه نیاز نیست یعنی فقط گذرنامه بگیری ولی برای خروج یا نامه ن و و یا کارت لازمه این هم خبرش. کسی تازگی گذرنامه گرفته بدون نامه از ن و http://isna.ir/fa/news/93041710180/%...A7%D9%85%D9%87
    والا من پاسپورت داشتم و فقط اجازه ی خروج نیاز داشتم.....اما تا جایی که توی اداره ی گذرنامه بهم گفتند همین که توی سیستم شماره ی معافیت شما ثبت و تایید بشه کافیه و الزاما نیازی به گرفتن نامه و یا کارت نیست

Junior Member

جالبه که وضعیت من دقیقا مثل همین لینک خبری شما بود...یعنی پاسپورت داشتم اما اجازه خروج نداشتم اما بعد از گذشتن چند روز ازمعافیت پزشکی رفتم اداره ی گذرنامه و گفتن هنوز معافیتت تایید نشده ....بعد از 4 روز که تاییدیش اومد رفتم باجه ی 9 اداره گذرنامه و یه پرونده برام تشکیل دادن و پاسپورتم رو هم گرفتن گفتن فردا بیا پاسپورتت رو تحویل بگیر.....حالا طبق لینک خبری که شما گذاشتید ممکنه خودشون بعد از وارد شدن تاییدیه اجازه خروج شما در سیستم کارای لازمو انجام بدن اما معلوم نیست چقدر طول بکشه!!
    به نظر من که هیچوقت ریسک نکنید چون ممکنه توی فرودگاه با درد سر مواجه بشید....
    ضمن اینکه اگر اتوماتیک اجازه ی خروج ثبت میشه پس چرا به من فرمی دادند که باید مشخصات خودم و 2 تن از آشنایان به همراه آدرس و شماره تلفن اونهارو وارد میکردم....حتی من سهوا قسمت دین خودم رو خالی گذاشته بودم و با لحن بدی کارمند سر من داد زد و گفت چرا قسمت دین خودتو وارد نکردی؟هر کدوم از این اطلاعات توی سیستم وارد نشه نمیتونیم اجازه خروجتو ثبت کنیم
    خلاصه اینکه این لینک خبری تا به امروز که عملی نشده و درسته که سیستمشون یکپارچه شده اما باز هم برای دریافت اجازه خروج باید با پاسپورتتون به اداره گذرنامه رجوع کنید و تنها فرقش با گذشته اینه که نیاز به گرفتن نامه استعلام از ن و نیست و اتوماتیک وارد سیستمشون میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط xanrown نمایش پست ها
    شما یک نامه از نظام وظیفه استان دریافت کنید مبنی بر اینکه کار معافیت پزشکیتونو به جریان انداختید، و الان تو مرجله صدور کارت هستش. اون نامه رو ببرید دانشگاه می تونید مدرکتونو آزاد کنید.
    خوشبختانه برای آزاد کردن مدرک نیازی نشد که برم نظام وظیفه استان. با درخواست از پلیس + ۱۰ محل خودمان تونستم یک برگه از وضعیت مشمول(خودم) بگیرم. که با اون برگه تونستم مدرکم رو آزاد کنم.

برای گرفتن پاسپورت به اداره‌ی گذرنامه مراجعه کردم، اونها گفتن که بایستی بری نظام وظیفه استان. میخواستم ببینم این مشکل رو چجوری باید حلش کنم؟

Junior Member

همچنان در انتظار کارت از پست هستم. وضعیت رو از پلیس +10 پرسیدم گفتش اول مرداد رفته پست و بارکد بهم داد. وقتی میزنم هیچی نشون نمیده و میگه هنوز توی پست نظام وظیفه است باجه 5 دفتر پستی منطقه 16. کسی میدونه میشه از خود نظام وظیفه کارت رو گرفت یا نه باید صبر کرد تا از نظام وظیفه خارج بشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jackrooz نمایش پست ها
    همچنان در انتظار کارت از پست هستم. وضعیت رو از پلیس +10 پرسیدم گفتش اول مرداد رفته پست و بارکد بهم داد. وقتی میزنم هیچی نشون نمیده و میگه هنوز توی پست نظام وظیفه است باجه 5 دفتر پستی منطقه 16. کسی میدونه میشه از خود نظام وظیفه کارت رو گرفت یا نه باید صبر کرد تا از نظام وظیفه خارج بشه؟
    منم دقیقا باجه 5 بود به نظرم 2 روز دیگه صبر کن.بعدشم مثلا الان که بزنه مثلا به باجه فلان وارد شد تا شما بخای بری بگیری 1 ساعت بعدش میره یه جا دیگه تازه اگه ننویسه مرسوله از نقطه پستی خارج شد.مگه اینکه خوش شانس باشی وزود برسی بری بگیریش.نگران نباش رفیق زود میاد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kinger نمایش پست ها
    منم دقیقا باجه 5 بود به نظرم 2 روز دیگه صبر کن.بعدشم مثلا الان که بزنه مثلا به باجه فلان وارد شد تا شما بخای بری بگیری 1 ساعت بعدش میره یه جا دیگه تازه اگه ننویسه مرسوله از نقطه پستی خارج شد.مگه اینکه خوش شانس باشی وزود برسی بری بگیریش.نگران نباش رفیق زود میاد
    مرسی دوست عزیر اره راست میگی هر روز تغییر میکنه. الان رفته منطقه 14 پستی ولیعصر اگر فردا نیاد مجبورم برم خودم بگیرم چون بارها شده نمیاد یا میگن ادرس غلطه یا کد پستی. یادمه کارت سوخت ماشینم همین بلا سرش اومد مجبور شدم خودم برم بگیرمش!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)