صفحه 174 از 185 نخستنخست ... 74124164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,731 تا 1,740 , از مجموع 1844

موضوع: مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

نقل قول نوشته اصلی توسط graphist نمایش پست ها
    ده روزه معرفی به صدور شدم معمولا چقدر طول میشکه تا کارت بیاد ؟
    هیچ قانون مشخصی وجود نداره. صفحات قبلی رو بخون میاد تجربه دیگران هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط graphist نمایش پست ها
    سلام . لطفاً جواب بدید ... من دقیقا دو هفته پیش یعنی 28 دی ماه 94 توی شورای عالی پزشکی معاف شدم ... تقریبا هر روز از طریق تلفن گویا دارم چک می کنم .. الان جدیداً آخرین وضعیت رو زده دعوت برای شورای بدوی که تاریخشم زده 5 بهمن 94 ... یعنی چی ..؟؟ امکان داره مگه از شورای عالی رای برگرده بره دوباره برای شورای بدوی ... لطفاً کمک کنید ...
    از همه راههای استعلام که بنده قبلا معرفی کردم استفاده کن نه فقط تلفن گویا. چون اعتباری بهشون نیست

Junior Member

درود بر دوستان عزیز. ببخشید من تایپیک دیگه ای در زمینه ی سوالم پیدا نکردم. خیلی ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید.
    من برای تعویض گذر نامم مجبور بودم کارت پایان خدمتو که قدیمی بود بدم برای تعویض. گذرنامه زود میاد ولی کارت معافیت پزشکیم گفتن ممکنه دیر بیاد و وقت سفارت من یک ماه دیگس، و وقتی میرم سفارت به دستم نرسه. سوال من اینجاس که حتما اصل کارت باید دستمون باشه؟ مثلا نمیشه با رسید پلیس +10 رفت سفارت؟ ممنون از جوابتون

سلام
    من معافیت دائم کفالت مادر فاقد همسر گرفتم
    مادرم 30 ماه از طلاقش گذشته بود و معافیت گرفتم ولی بعدش با همسر قبلیش دوباره ازدواج کرد

می خواستم بدونم نظام وظیفه دوباره میاد چک کنه و از ثبت احوال استعلام بگیره که آیا هنوز طلاق جاری هست یا خیر ؟

من الان درمورد ابطال 4300 کارت معافیت پزشکی و کفالت و... توی اینترنت خوندم که به علت جعل و فریب و اینا باطل کردن
    می خواستم بدونم اون موقع که اینارو باطل کردن دوباره از ثبت احوال استعلام کرده بودن ؟
    من فریب و جعلی و... ای برای گرفتن این معافیت بکار نبردم و خود کمیسون معافم کرده فقط می خواستم بدونم این ازدواج ممکنه مشکل ساز بشه یا نه

دوستان عزیز سلام و درود
    من 1 تا سوال داشتم که متاسفانه نتونستم جواب قطعی براش پیدا کنم. ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه. من میخوام برای پدر و مادر و خواهرم که 16 سالشه اقدام کنم برای وقت سفارت امریکا.

سوال اینکه پدر من مدرک رسمی برای پایان خدمت نداره. (در واقع خدمت رفته اما به دلایلی که خیلی ظولانیه کارت پایان خدمت نداره) ایا این برای سفارت مهمه؟ با در نظر گرفتن اینکه پدر من بالای 50 سال هست و تا اونجایی که من میدونم بالای 50 سال طبق قوانین ایران کلا معاف به حساب میاد.

ممنونم عزیزان

Junior Member

ببخشید، نمی دونم این سوالو باید اینجا می پرسیدم یا نه، ولی یه سوال داشتم.
    من الان 16 سالو 5 ماهمه و سال بعد کنکور میدم، بر فرض یه جا قبول بشم و برسم به بالای 18 سال، بعد از این می تونم برای لیسانس برم خارج از کشور یا معافیتم باطل میشه؟! ممنون

Junior Member f1996 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط BIGSEAN نمایش پست ها
    ببخشید، نمی دونم این سوالو باید اینجا می پرسیدم یا نه، ولی یه سوال داشتم.
    من الان 16 سالو 5 ماهمه و سال بعد کنکور میدم، بر فرض یه جا قبول بشم و برسم به بالای 18 سال، بعد از این می تونم برای لیسانس برم خارج از کشور یا معافیتم باطل میشه؟! ممنون
    سلام
    منظور از معافیت یعنی مشکلی دارید که شمارو معاف از خدمت میکنه؟
    آخه گفتید 16 سالتونه

اگر واقعا معاف بشید دیپه کارت معافیت دارید و میتونید خارج ار کشور برید من سوال شمارو اینطور فهمیدم

Junior Member

مشکلی ندارم، ولی گفتم شاید اگه معافیت تحصیلی بگیرم با عوض شدن دانشگاه، باطل بشه!!!!
    اینطوری نیست که؟ راستش میخواستم قبل ورود به لیسانس توی ایران برم آمریکا، ولی شنیدم سربازی مشکل سازه.

Junior Member f1996 آواتار ها

مشکلی ندارم، ولی گفتم شاید اگه معافیت تحصیلی بگیرم با عوض شدن دانشگاه، باطل بشه!!!!
    اینطوری نیست که؟ راستش میخواستم قبل ورود به لیسانس توی ایران برم آمریکا، ولی شنیدم سربازی مشکل سازه.
    من فکر کردم شما معافیت پزشکی رو میگید...
    در اون رابطه اطلاعاتم رو گفتم در این مورد منتظر پاسخ دوستان باشید...

Junior Member

دوست گرامي سازمان وظيفه عمومي فقط در مقطع فوق ليسانس و بالاتر براي دانشگاه هاي خارج از كشور معافيت تحصيلي صادر ميكند و اون هم وثيقه ي ١٥ ميليوني رو دريافت ميكنه و وقتي تحصيلات شخص تموم شد و برگشت وثيقه رو بهش برميگردونند.(در طول مدت تحصيل،شما مشمول فراري حساب نميشيد و معافيت تحصيلي داريد)
    اما براي مقطع ليسانس راهي نيست. يا بايد قبل از ١٨ سالگي كه مشمول حساب بشيد خارج بشيد، يا وارد يك دانشگاه بشيد و اجازه خروج سياحتي بگيريد و بريد و برنگرديد كه در اين صورت علاوه بر ضبط وثيقه ي شما، وقتي برگرديد مطابق قانون با شما برخورد خواهد شد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)