صفحه 180 از 185 نخستنخست ... 80130170171172173174175176177178179180181182183184185 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,791 تا 1,800 , از مجموع 1844

موضوع: مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

Junior Member

Question پاسخ : مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

نقل قول نوشته اصلی توسط mzaza نمایش پست ها
    سلام
    من هم معافیت پزشکی گرفتم
    اما تاریخ های من داخل سایت اینجوریه
    معرفی به صدور کارت:1397/06/20
    صدور کارت:1397/07/17
    که با تاریخ صدور کارت شما یکی هست.اما در سیستم سخا کارت من رو تحویل پست ننوشته

هنوز پست نکردن
    امروز 97.07.24

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

متاسفانه
    هنوز در سایتservices.epolice.ir آخرین وضعیت رو صدور کارت زده
    من به پلیس +10 مراجعه کردم و بهم گفتن کارت معافیت صادر شده و بارکد پستی رو بهم دادن و متوجه شدم حدود یک هفته پیش محصول من پست شده و در سامانه سخا ثبت نشده
    منتظر سامانه مسخره سخا نباشید و به پلیس +10 مراجعه کنید
    واقعا جای تاسف داره که بهم اس ام اس هم ندادن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Graphic Design

سلام من خدمتم 97/6/1 در پدافند هوایی ارتش تموم شد
    7/24 توی سایت وضعیتم از اعزام به خدمت به پایان خدمت تغییر کرد
    7/26 کارت پایان خدمتم از دفتر پستی نظام وظیفه تهران پست شده
    و 28 مهر کارت دستم رسید
    تاریخ صدور روی کارتم 7/16 هست
    کلا برای دریافت کارت منتظر اس ام اس نباشید و اپ و سامانه پیامکیشونم سرکاریه. سعی کنید سایت نظام وظیفه رو چک کنید و با تغییر وضعیتتون توی سایت از طریق بارکدی که از پلیس +10 میگیرید، کارتو پیگیری کنید

Banned

سلام ممنون از سایتتون

سلام دوستان
    من 30 مهر رفتم برای آخرین بار شورای پزشکی و معاف دایم شدم همونجا هم کارت کشیدم و پول صدور کارت رو دادم و گفتن برو 30 تا 40 روز دیگه کارت میاد در خونتون. الان توی سایت رو چک میکنم زده منتظر رویت مشمول! تاریخش هم مال دو روز پیشه یعنی حدود 2 هفته بعد از اینکه من معاف شدم. جریان چیه؟! باید برم نظام وظیفه دوباره؟

Junior Member

دوستان سلام
    من برای معافیت چشمم مهر اقدام کردم و 18 مهر کمیسیون پزشکی رای به معافیت بنده دادن و گفتن 45 روز دیگه کارت صادر میشه (فیش ها رو همون روز پرداخت کردم)
    چندین بار هم به سامانه گویا نظام وظیفه تماس گرفمتم و گفت وضعیت شما «منتظر رویت مشمول»
    امروز 14 آبان برای بنده ازطرف نظام وظیفه پیامک ارسال کردن که شنبه 19 آبان برای تکمییل پرونده و پیگیری امور به نظام وظیفه مراجعه کنم

میخواستم بدونم که این «تکمیل پرونده و پیگیری امور» یعنی چی و اینکه طبیعی؟ یا مشکلی هست؟ امکان داره نظرشون عوض بشه و معافیت من رو کنسل کنن؟

با نام و یاد خدا

سلام به همه کاربران انجمن، بنده بعد از مدت زمان حدودا دو ماه کارت معافیت خود رو دریافت کردم و از اونجایی که به کاربرای این انجمن به دلایلی مدیون هستم، خواستم تا تجربیات خودم رو که به تازگی کسب کردم خدمت بزرگواران اعلام کنم.

اول باید از همه کسایی که از ابتدا این موضوع رو ساختن و کسانی که با پرسش و پاسخ اون رو بسط دادن تشکر کنم. از اونجایی که همه از شروع پروسه معافیت دائم تا زمانی که کارت رو نگرفتن استرس پیدا می کنند و تلاش می کنند با سرچ کمی از استرسشون کم کنن و دنبال تجربه های مشابه هستند، این انجمن خیلی به من کمک کرد و به کاربرانش مدیونم و به اونها قطعا کمک خواهد کرد.

نکته دوم اینه که هیچ وقت کارمندان نظام وظیفه رو روبروی خودتون نبینید، بلکه در کنار خودتون ببینید. اگر حق با شما باشه و امکان معافیت دائم رو داشته باشید قطعا به اون خواهید رسید و نیازی به پارتی بازی نیست و اون کارمند نظام وظیفه هم داره کارش رو بسته به قانون انجام میده و مجری قانونه، نه قانون گذار. پس انتظار نداشته باشید اگه بیماری شما در لیستی نیست که دارای شرایط معافیت دائم باشه، اون رو بدست بیارید.

پیشاپیش اگه مطلب طولانی شد عذر خواهی میکنم اما دلم میخواد یکبار هم که شده یک تجربه کامل رو خدمت همه ارائه بدم که حق خودم رو نسبت به بقیه ادا کنم.

بنده در تاریخ 97/7/5 در نظام وظیفه استان، بلافاصله بعد از اینکه پزشک چشم بنده اعلام کرد که می تونم معافیت دائم بگیرم تشکیل پرونده دادم و مدارک لازم رو خدمتشون ارائه کردم. این اتفاق در حالی بود که میتونستم در رشته کارشناسی غیر پزشکی ادامه تحصیل بدم که البته برای معافیت دائم نیاز به شماره چشم بالاتری داشت. ( در حقیقت یکی از دوستان بنده با شماره چشم بنده معاف از رزم شد به دلیل مدرک کارشناسی خودش و چه بسا اگه بنده زودتر متوجه این قضیه نمی شدم، بنده هم باید به سربازی اما به صورت معاف از رزم میرفتم). در ادامه لیستی کوتاه تهیه کردم که در صورت نیاز توضیحاتی رو ارائه میدم.

مراجعه برای معاینه چشم: 97/7/4

تشکیل پرونده در نظام وظیفه استان: 97/7/5

معرفی به کلینیک مورد تایید نظام وظیفه برای معاینه: 97/7/17

معاینه با یک بار ریختن قطره چشم انجام شد که حدودا دید شما رو 3 درصد بهبود میده و بعد از اون دید شما تا ساعاتی مشکله. ( بعد از خروج از بیمارستان و نور شدید آفتاب، کمی گیجی وجود داره ولی موقتیه)

برگزاری کمیسیون پزشکی و رای به بازبینی مجدد توسط کلینیک : 97/7/24

شورای پزشکی شامل سه پزشک مورد تایید نظام وظیفه است. کار اونا فقط تایید چیزی است که پزشک شما در کلینیک برای شما در برگه ای که بعد از معاینه انگشت می زنید، ارسال می شود. پس همه سوالاتتون، روش های معافیت یا هر چیز دیگری رو با پزشک معاینه خود مطرح کنید. چه بسا کسایی بودند که با یک متن نوشته از پزشک معاینه کننده برای نظام وظیفه، در همان معاینه اول معاف دائم شدند. در ضمن لازم نیست تا هر سه نفر از شورای پزشکی با شما صحبت کنند و یکی از پزشکان پرونده شما رو بررسی می کند و گاهی حتی یه سوال هم مانند بنده مگر نام و نام خانوادگی از شما نمی پرسند. اما اگر پزشکی که با شما صحبت کرد و از نظر شما دارای شرایط مناسب نبود، نگران نباشید چون در انتها هر سه پزشک پرونده رو مشاهده می کنند و اگر حق با شما باشه، حقی خورده نمی شه.

مراجعه مجدد به کلینیک پزشکی و معاینه بدون قطره : 97/7/29

مراجعه مجدد به کلینیک پزشکی برای بار سوم و معاینه با قطره : 97/8/9

معمولا در این قسمت برای مشمولان که به این مرحله میرسند سه بار قطره می ریختند، اما برای بنده یه دلیل اینکه نفر آخر بودم این تعداد به 4 بار ریختن قطره رسید.

برگزاری کمیسیون پزشکی برای دومین بار رو رای به معافیت دائم : 97/8/15

در دومین شورای پرشکی بر خلاف دور اول که سوالاتی مطرح شد، هیچ سوالی مگر نام و نام خانوادگی بنده پرسیده نشد. البته پزشک معالج بنده در نامه ای که ارسال شده بود به طور کامل شرح وضعیت کرده بود و فقط پرونده رو مطالعه کردند و رای به معافیت دائم بنده داده شد.

صدور کارت : 97/8/30

نکته اول اینه که یکی از بخش های پر استرس رسیدن کارت بعد از معافیته و دلیلش هم خود ما هستیم نه کس دیگری. ترس ماست که کاری میکنه استرس بگیریم که شاید شورا به دلایلی معافیت دائم رو از ما بگیره. ابتدا بگم که هیچ استرسی نداشته باشید، وقتی که به شما گفتن معاف دائم هستید، کار تقریبا تمامه و تنها به دلیل نقض پرونده امکان برگرداندن شما وجود داره پس استرسی به خودتون وارد نکنید.

نکته دوم، استرس زمان رسیدن کارته. بعد از صدور کارت خیالتان راحت باشد که کارت شما آماده است! شما می تونید با داشتن کد سخا( می توانید این کد 5 رقمی رو با مراجعه حضوری از پلیس +10 بگیرید) و رفتن به سامانه نظام وظیفه، وضعیت معافیت پزشکی خودتون رو مشاهده کنید. اگر به شما کد پیگیری مرسوله پستی قبل از صدور کارت دادن معمولا استفاده نمیشه و بعد از صدور کارت، برید و کد پیگیری دیگه ای از پلیس +10 بگیرید.

نکته سوم و مهم ترین نکته اینه که کد پیگیری پستی رو وقتی در سامانه رهگیری میزنید، حداقل برای بنده، چیزی نمایش داده نمی شد. اما در حقیقت این است که با زدن جزئیات بیشتر مرسوله می تونید ببینید که مرسوله کجاست و امکان داره حتی بهتون بگه که هیچ مرسوله ای با این کد اصلا ارسال نشده اما با زدن جزئیات می تونید مشاهده کنید که مرسوله وجود داره.

رسیدن کارت به اداره پست شهر : 97/9/05

رسیدن کارت بنده مصادف بود با میلاد نبی اکرم (ص) و از این نظر واقعا خوشحال کننده بود. به دلیل اینکه تعطیل رسمی بود بنده کارت خودم رو فردای اون روز گرفتم و بعد از گرفتن کارت فکرم این بود که تجربه خودم رو اینجا بزارم، همونجور که تا وقتی کارتم بیاد، از تجربیات بقیه دوستان استفاده می کردم.

نکات ریز دیگر:

بنده اندکی دلم از برخورد عزیزانی که در کلینیک کار می کردن گرفته بود و در دور اول که برای معاینه رفتم با شرایط آشنا نبودم، اما در همان روز شاهد اعتراض سه نفر از بیماران بودم که با پاسخ های منطقی و گاهی غیر منطقی همراه بود. در کل بنده حق رو همیشه به دو طرف میدم اما رفتار مسئولان اونجا بعضی اوقات قلب انسانی که حق طلب باشه رو گاهی واقعا درد میاورد. مثلا گاهی اوقات تیکه های به یک بیمار می انداختند که بنده تعجب می کردم و بیمار هم چون به عبارت خودمونی "کارش گیر بود" به سکوت رضایت میداد و یا در موردی بیماری رو مقصر میدونستند که در حالت 100 درصدی مقصر خودشونند و بیماری که برای مشمولیت برای اولین بار میاد، قطعا از بروکراسی اونجا خبر نداره. اما به طور کل همه چیز رو همواره میشه از نظر تجربه نگاه کرد که تجربه بزرگترین یادگاریه و این نکته فراموش نشه که اگه حق با شما باشه، به حق خودتون می رسید هر چند اندکی دیر.

نکته دوم اینکه بعد از رای به معافیت، استرسی به خودتون راه ندید چون دیگه معاف شدید. بنده دلیل این استرس رو ترس و بی اعتمادی میدونم که دیگران تو ذهنتون گذاشتند اما نگران نباشید، سعی کنید همیشه خالص فکر کنید.

با تشکر از همه کسانی که دست کسی رو در هنگام یاری خواستن گرفتند...

Junior Member

سلام
    دوستان من دو هفته پیش در کمیسیون کفالت معاف شدم و فیش ها رو پرداخت کردم اما هنوز وضعیتم به معرفی به واحد صدور تغییر نکرده؟طبیعیه یا احتیاج به پیگیری هست؟

Junior Member

باسلام
    من 9/14 معاف شدم فیش هارو هم پرداخت کردم گفتن 25روز دیگه کارتت میاد ولی هنوز تو سایت زده دعوت به شورای بدوی!! نه صدور کارتی چیزی
    دوستانی ک گرفتن چند روزه میاد؟

دوستان سلام من میخوام کارتمو پیگیری کنم 096480 زنگ میزنم میگه سیستم قادر به پاسخگویی نیست تو سابت epolicمیرم اونجا میرم چیزی نوشته نیست برا اینکه بفهمم کارت اومد یا نه زده وضعیت اعزام معافیت و و المثنی و این چیزا
    چیزی زده میست بفهمم کارت اومده
    تو قسمت اعزام میزنه تاریخ اعزام داره با مرکز اموزش
    چیکار کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)