صفحه 2 از 185 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1844

موضوع: مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

پیش فرض پاسخ : نحوه پیگیری کارت معافیت

سلام،

تونستید جوابی برای سوالتون پیدا کنید؟

من هم مشکل شما را دارم!!

Senior Member emperial آواتار ها

اگر یک مدت زمان به خصوص (که جزء اصرار نظام وظیفست!) از تاریخ کمیسیون و رای نهایی گذشته باشه میتونید برید اداره گذرنامه و بگید من هنوز کارتم نیومده. اونا بهتون یک نامه برای استعلام میدند به ن و. اگر درخواست صدور کارت براتون ثبت شده باشه تو سیستم ن و، میتونید برای یکبار تا آمدن کارت از کشور خارج بشید.

من در جریان کار ایشان بودم و با هم در این مورد صحبت کردیم (الان ایران نیستند) چون مشکل مشترک داشتیم

اگر واقعا عجله داری و آشنا داری شاید بتونی از میدان سپاه کارتت رو بدون نوبت بگیری
    زمانی که شما مدارکت رو برای صدور کارت معافیت می دی اول میره مرکز استان برای تایید بعد میره میدان سپاه تهران

درخواست صدور کارت از طریق مرکز استان و از طریق کامپیوتر به تهران میره. برای صدور کارت هم باید درخواست کامپیوتری بره و هم مدارک صدور کارت
    اگر مدارکت به میدان سپاه (اداره نظام وظیفه کل) رفته باشه می تونی بری اونجا برای درخواست اینکه کارتت زود تر صادر بشه و برات زود تر پست بشه، باید مشکلت را یک جوری برایشان توضیح دهید تا متقاعد بشن
    معمولا زمانی که کارتت صادر بشه، به دست خودت نمی دن و از طریق پست برات می فرستن. (با همون پاکتی قهوه ای که خودت به ادراه نظام وظیفه دادی)
    ولی برای سرعت بخشیدن به روند صدور کارتت می تونی برای اونجا. اگر مدارک و درخواست اومده باشه و متقاعد بشن 1-2 ساعته برات آماده می کنن
    امید وارم تجربیاتم کمکتون کنه
    Whether you think you can or think you can't, you are right
    Henry Ford

جستجوی نتایج پذیرش http://www.applyabroad.org/forum/adm....php?do=search

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial
    اگر یک مدت زمان به خصوص (که جزء اصرار نظام وظیفست!) از تاریخ کمیسیون و رای نهایی گذشته باشه میتونید برید اداره گذرنامه و بگید من هنوز کارتم نیومده. اونا بهتون یک نامه برای استعلام میدند به ن و. اگر درخواست صدور کارت براتون ثبت شده باشه تو سیستم ن و، میتونید برای یکبار تا آمدن کارت از کشور خارج بشید.
    ادراه گذر نامه برای صدور گذرنامه ای که به دفعات بشه با آن خارج شد، حتما به شماره کارت معافیت لازم داره
    اگر قصد دارید از این طریق اقدام کنید باید در نامه ای (که نظام وظیفه شهرستان به من نمی داد به دلیل کار شکنی ولی مرکز استان قول همکاری رو داد؛ و البته من و دوستم از این طریق پیگیری نکردیم ) به ادراه گذرنامه شماره کارت معافیت شما که قبل از صدور فیزیکی کارت مشخص می شود، اعلام شود.
    Henry Ford

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirSam
    ادراه گذر نامه برای صدور گذرنامه ای که به دفعات بشه با آن خارج شد، حتما به شماره کارت معافیت لازم داره
    این گذرنامه برای دفعات نیست. فقط یکبار و اونطور که خودشون میگفتند به کشور های زیارتی.

شما خودت برای گرفتن سریع تر کارت اقدام کردی؟ چجور بهانه ای رو ممکنه قیول کنند؟ خروج برای تحصیل متقاعد کننده است؟
    چون اگر بخوام منتظر اونها بشم یه 3 ماه کار داره.

ممنون از جواب،

چرا 3 ماه کار داره؟! مگه کارت حداکثر تا دو ماه نمی آد؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط emperial
    این گذرنامه برای دفعات نیست. فقط یکبار و اونطور که خودشون میگفتند به کشور های زیارتی.

شما خودت برای گرفتن سریع تر کارت اقدام کردی؟ چجور بهانه ای رو ممکنه قیول کنند؟ خروج برای تحصیل متقاعد کننده است؟
    چون اگر بخوام منتظر اونها بشم یه 3 ماه کار داره.
    اره اقدام کردم
    من امتحان داشتن تو دبی و باید در تاریخ خاصی از کشور خارج می شدم با این دلیل متقاعد شون می کردم و البته نمی گفتن دبی چون فکر می کردم می خوایم برویم صفا سیتی :-X البته من خیلی وقت بود مدارک را تحویل داده بودم و همین دلیل بود که حرفم را قبول می کردن
    خروج برای تحصیل هم خوبه ولی اضافه کن که حتما باید فلان تاریخ از کشور خارج بشی و ترمت داره شروع می شه
    نه اگه کسی کار شکنی نکنه 30 الی 40 روزه می یاد ;D
    Henry Ford

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

سلام
    معمولا کارت های معافیت با این پروسه جدید من شنیدم تو 20 روز میاد ;D

نقل قول نوشته اصلی توسط relax
    من از پلیس 10+ پرسیدم گفتن میتونی از نظام وظیفه بگیری فقط مجوز یکبار خروج داری
    ولی اگه بتونی صبر کنی تا کارت بیاد پاسپورت با مجوز خروج دایم میگیری!
    سلام.
    من برای معافیت 4 برادری اقدام کردم یه 1 ماه پیش اما نمیدونم تا 20 روز دیگه که بلیط دلرم برم میاد یا نه کارتم.
    میخواستم در باره اینکه میگید نامه میشه گرفت بیشتر توضیح بدید .
    متشکرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط aliakbar_b66
    سلام.
    من برای معافیت 4 برادری اقدام کردم یه 1 ماه پیش اما نمیدونم تا 20 روز دیگه که بلیط دلرم برم میاد یا نه کارتم.
    میخواستم در باره اینکه میگید نامه میشه گرفت بیشتر توضیح بدید .
    متشکرم.
    شما هر وقت که معافیتت قطعی شد میتونی یه نامه از نظام وظیفه بگیری و اداره گذرنامه برات مهر یکبار خروج میزنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)