صفحه 5 از 185 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1844

موضوع: مسائل مرتبط با کارت معافیت و پایان خدمت(پیگیری آن و...)

پیش فرض پاسخ : نحوه پیگیری کارت معافیت

دوستان عزیز یه سوال
    من می خوام برای معافیت کفالت اقدام کنم. از روزی که مدارکم رو تحویل پلیس +10 بدم، تقریبا چند روز طول می کشه تا برای کمیسیون دعوت بشم؟ کمیسیونشون چجوری؟

Junior Member

با سلام . کسی اطلاع داره بعد معاف شدن و طی کردن کلیه مراحل سخت بعدش چند روز طول میکشه تا کارت پست شه به منزل ( تو تهران) ؟

کسی جواب سوال قبلی رو نمیدونه؟!
    همیشه بهترین راه را برای پیمودن میبینیم، ولی تنها راهی را که به آن عادت کرده ایم را میرویم...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    دوستان عزیز یه سوال
    من می خوام برای معافیت کفالت اقدام کنم. از روزی که مدارکم رو تحویل پلیس +10 بدم، تقریبا چند روز طول می کشه تا برای کمیسیون دعوت بشم؟ کمیسیونشون چجوری؟
    سلام، قانون مشخصی نیست، اصولا صبر می کنن تعداد متقاضی معافیت کفالت ( از هر نوع ) به یک تعداد مشخص برسه که بصرفه کمیسیون تشکیل بدن. 10 تا 15 روز. یه جلسه هست دعوت می شید میشینید سوالای تکراری می پرسن. نماینده های نظام وظیفه، سپاه، شورای شهر، فرمانداری و ارتش تو جلسه ان. مدارک رو نگاه می کنن و اگه موردی نباشه امضا می کنن. اصولا سوالا رو افسری که مسؤل کفالت بوده و هی هروز پیشش بودی، جواب میده. یه جورایی ازت دفاع میکنه. نگران نباش همه چیز حله.

نقل قول نوشته اصلی توسط taha-taha نمایش پست ها
    با سلام . کسی اطلاع داره بعد معاف شدن و طی کردن کلیه مراحل سخت بعدش چند روز طول میکشه تا کارت پست شه به منزل ( تو تهران) ؟
    ولا منم منتظرم. می گن از روزی که پول 250 رو ریختی، 1.5 ماه!!!

سلام دوستان...

خوشحالم این سایت را پیدا کردم...

حدودا 23 تیر ماه بود که رفتم پلیس +10 تا مدارک اولیه رو واسه معافیت دادم. بعد حدود 15-10 روز بعد رفتم نطام وظیفه دیدم که نامه ام اومده و مدارک مرحله 2 رو تحویل دادم... 2 نامه دادند برای استعلام از ثبت احوال..
    یادمه روز شنبه نا مه ها رو به من دادند گفتند روز دوشنبه جوابشون اینجاست که به لطف ثبت احوال 2 هفته طول کشید تا جوابش اومد نظام وظیفه...
    یه هفته هم به خاطر اعرام به خدمت کمیسیون نداشتند...

بعد رفتم کمیسیون و سوالایی پرسیدند که همش تو پرونده بود...
    بعد از اون واریز پول و روز شنبه که فیش تحویل دادم گفتند که مدارک فردا (1 شنبه) فرستاده میشه تهران و 15 تا 20 روز دیگه کارت میاد دره خونه! روزی که فیش هارو تحویل دادم فکر کنم 20-30 مرداد بوده... دقیقا یادم نیست و تا الان 11-10 روز گذشته... تا ببینم چی میشه...

از خیلی ها هم شنیدم که کارتها سریع میان و حداکثر 20 روزه!
    راستی من از اراکم...

بچه ها امروز صبح کارت رسید دستم...

شنبه 30 مرداد فیش بانکی رو تحویل نظام وظیفه دادم...

1 شنبه 31 مرداد مدارک رو ارسال کردند به تهران...

الان 11 شهریور کارت رسید دستم با توجه به اینکه اداره پست تاریخی که روی پاکت معافیت زده بوده مال 9 شهریور بوده....

کارت 11 روزه به دست من رسیده...

Junior Member

سلام دوستان
    من تقریبن 1 ماه پیش مدارکم رو تکمیل کردم واسه صدور کارت ... واسه پیگیری باید چی کار کنم ... شماره ای چیزی تو تهران نیست زنگ بزنیم ممنون میشم راهنمایی کنیند مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تقریبن 1 ماه پیش مدارکم رو تکمیل کردم واسه صدور کارت ... واسه پیگیری باید چی کار کنم ... شماره ای چیزی تو تهران نیست زنگ بزنیم ممنون میشم راهنمایی کنیند مرسی
    دقیقا در چه مرحله ای هستی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam9856 نمایش پست ها
    از خیلی ها هم شنیدم که کارتها سریع میان و حداکثر 20 روزه!
    راستی من از اراکم...
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    کارتها اصولا در بیست و یک روز کاری به دست متقاضیان خواهد رسید . بسته به برخی شرایط ، ممکن است این مدت کمتر یا بعضا زیادتر هم بشود .

Junior Member

سلام
    واسه معافیت کفالت (سن پدر بالای 59 سال تمام) چه زمانی مراجعه کنم؟
    مثلا اگه تاریخ تولدش اول بهمن باشه، از چند ماه قبلش شروع کنم و کجاها برم و نرم؟
    منظورم بهینه ترین حالته دوستان
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)