صفحه 20 از 24 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 236

موضوع: کانادا يا کشوری دیگر؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کانادا يا کشوری دیگر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhbll نمایش پست ها
    در کل پرسش پیچیده ایه و به برنامه های آینده اتون بستگی داره؛ اما چون پذیرشتون برای دکتراست و قراره حداقل چهار پنج سال از سال های خوب عمرتون رو در یه کشور دیگه سپری کنید، همون دلیلی که فرمودید «آمریکاست» کفایت می کنه که گزینه ی Toronto با اختلاف زیاد رجحان پیدا کنه
    سلام منظورتون اینه که چون تورنتو شهر بهتریه کلا رجحان داره به آمریکا شهر امهرست؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط gears نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من رشته مندسی کامپیوتر از دانشگاه تورنتو فاند 40 هزار گرفتم که با کسر شهریه، 18 هزار میمونه؛ از طرفی از دانشگاه ماساچوست امهرست، رشته علوم کامپیوتر، علاوه بر کسر شهریه، فاند 32000 دلار گرفتم. به نظرتون کدوم رو برم؟
    راستی ایالت ماساچوست گرونه و ویزای آمریکام سینگله، اما در عوض هم فاندش بالاست، هم اینکه آمریکاست، هم استادای خوبی داره. در مقابل رنک بسیار خوب دانشگاه تورنتو رو هم که همه میدونید.
    واقعیات خیلی شفاف و یک طرفه به نفع گزینه امریکاییه؛

وضعیت فاند شما در امریکا: شما حتی پس انداز هم خواهید داشت و زندگی خوب
    وضعیت فاند شما در تورنتو: زندگی سخت دانشجویی که حتی ممکنه نیاز به کار دوم یا خرج کردن از جیب داشته باشید.

وضعیت بازار کار اینده در امریکا خیلی خوب، قوی و روبه جلو هست
    وضعیت بازار کار کانادا شکننده، ضعیف و پر از پالس های منفی هست.

با توجه به عنوان رشته و وجود استاد شناخته شده تر، کانکشنهای علمی و فنی موجود در امریکا برای شغل شما بسیار بیشتر از کاناداست

دلیل منطقی در این مرحله برای انتخاب تورنتو وجود نداره، اگه اینده نگری مهاجرتیه که از همون امریکا میتونید در سیستمهای مثل اکسپرس انتری ایجاد پروفایل کرده و همزمان برای مهاجرت هم اقدام کنید

ApplyAbroad Guru

سلام منظورتون اینه که چون تورنتو شهر بهتریه کلا رجحان داره به آمریکا شهر امهرست؟
    فقط شهر نیست. با امهرست خیلی آشنا نیستم ولی دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه تورنتو جزو ده دانشکده برتر جهان در این رشته است و استادهای خیلی قوی داره. مگر اینکه شما در امهرست استاد خاصی موردنظرتونه که باهاش کار کنید.

Junior Member

من از دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر تورنتو پذیرش گرفتم اخه، البته فیلد کاریم مرتبط با علوم کامپیوتره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    واقعیات خیلی شفاف و یک طرفه به نفع گزینه امریکاییه؛

وضعیت فاند شما در امریکا: شما حتی پس انداز هم خواهید داشت و زندگی خوب
    وضعیت فاند شما در تورنتو: زندگی سخت دانشجویی که حتی ممکنه نیاز به کار دوم یا خرج کردن از جیب داشته باشید.

وضعیت بازار کار اینده در امریکا خیلی خوب، قوی و روبه جلو هست
    وضعیت بازار کار کانادا شکننده، ضعیف و پر از پالس های منفی هست.

با توجه به عنوان رشته و وجود استاد شناخته شده تر، کانکشنهای علمی و فنی موجود در امریکا برای شغل شما بسیار بیشتر از کاناداست

دلیل منطقی در این مرحله برای انتخاب تورنتو وجود نداره، اگه اینده نگری مهاجرتیه که از همون امریکا میتونید در سیستمهای مثل اکسپرس انتری ایجاد پروفایل کرده و همزمان برای مهاجرت هم اقدام کنید
    استادم در تورنتو هم بسیار خوب و شناخته شده است. در مورد آینده کاری سوال من اینه که یعنی دانشجوی دانشگاه تورنتو ممکنه کار گیرش نیاد؟
    همونطور که فرمودید متاسفانه فاند دانشگاه تورنتو (کلا کانادا) بسیار پایینه و فقط در حد مخارج دانشجویی کفاف میده؛ اما در عوض هر چهار سال تضمین شده است.
    ممکنه از طریق تدریس یار شدن و یا کار بیرون پاره وقت بتونم مخارج زندگی بهتر رو جور کنم.

ApplyAbroad Guru

من از دانشکده برق و مهندسی کامپیوتر تورنتو پذیرش گرفتم اخه، البته فیلد کاریم مرتبط با علوم کامپیوتره.
    با دکترای برق یا کامپیوتر دانشگاه تورنتو هر جای امریکا یا کانادا میتونید کار صنعتی یا آکادمیک پیدا کنید (بفرض اینکه رزومه مناسبی ساخته باشید).

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

استادم در تورنتو هم بسیار خوب و شناخته شده است. در مورد آینده کاری سوال من اینه که یعنی دانشجوی دانشگاه تورنتو ممکنه کار گیرش نیاد؟
    همونطور که فرمودید متاسفانه فاند دانشگاه تورنتو (کلا کانادا) بسیار پایینه و فقط در حد مخارج دانشجویی کفاف میده؛ اما در عوض هر چهار سال تضمین شده است.
    ممکنه از طریق تدریس یار شدن و یا کار بیرون پاره وقت بتونم مخارج زندگی بهتر رو جور کنم.
    *دوستان مختلفی بارها اینجا تاکید داشتند که در کانادا پیدا کردن کار تابع نام دانشگاه نیست. نیاز به برقراری کانکشنهای فنی (گاهی غیر فنی) و و اثبات تبحر کافیه. موضوع بعد اینه که شما در تورنتو درس بخونید نمیتونید به بازار کار امریکا چشم داشته باشید! شما سیتیزن کانادا نیستید که عضو پیمان نفتا باشید و براحتی بتونید تو امریکا دنبال کار بگردید و زمان فارغ التحصیلی مثل بقیه خارجیهایی خواهید بود که به دنبال ورود به امریکا هستند. ولی فارغ التحصیلان داخل امریکا با روشهای که دوستان تو تاپیک امریکا توضیح میدند فرصت و اجازه خواهند داشت تا در بازار امریکا به دنبال پوزیشن باشند.

*نزدیکی به دانشگاه MIT فرصت خاصیه که البته نیاز به کوشش زیاد داره تا در پروژه های متعدد مشترک بین دانشگاه شما و اون دانشگاه یا سمینارهای متعددش بتونید خودتون رو کانکت کنید با غولهای بزرگ صنعت کامپیوتر که همیشه یه چشمشون MIT هست (این به خود شما بستگی داره و ممکنه کمی بلندپروازی باشه)

* اساتید شما رو نمیشناسم ولی فاندی که دانشگاه امریکایی پیشنهاد داده مشخصا خبر از وجود یک پروژه فعال میده که پول خوبی روش سرمایه گذاری شده. در حالی که فاندی که تورنتو میده به شما خیلی رقم بالایی نسبت به اعدادی که در همون دانشگاه ممکنه داده بشه نیست.... و احتمالا باید در کنار تحصیل در تورنتو به فکر کار جانبی باشید که خودش شما رو از تمرکز روی رشته و دنبال کردن پروژه خاص استادت دور ممکنه بکنه.

* در اخر اینها نظر من بود از شرایطی جزیی تر نسبت به اینده دو مقصد تحصیلی اما مسائل پیرامونی مثل دوست داشتن تورنتو هم وجود داره یا اینکه بگید من در نهایت میخوام کانادا زندگی کنم. بله با این نگرش خیلی از فاکتورهای فنی کمرنگ میشن.

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم به منم مشاوره بدید.
    بین این دو تا گزینه موندم...هدفمم اینه که بتونم بعد درسم اقامت بگیرم و مجبور نشم برگردم.

1- مستر مجدد کانادا فول فاند 20 هزار تا البته 14 هزارتا تویشن هست رشته مکانیک.
    2- دکتری استرالیا ویو کامل تویشن فی و 27 هزار تا هزینه زندگی رشته علوم کامپیوتر.

مستر قبلی خودم صنایع هست.جفت دانشگها معروفن و بین 100 تا اول جهانین.

سلام دوستان عزیز

من لیسانس نقشه برداری از دانشگاه صنعتی اراک هستم . راستش من الان دو تا انتخاب دارم میخواستم از شما دوستان که کشورهای مختلف و شرایطشان را دیده اید بپرسم . من پذیرفته شده دوره ارشد یک سال ایران یک سال سوئد دانشگاه تهران ( با هزینه 70-50 میلیون تومان ) هستم

1- رفتن به این دوره ارشد و بعد اقدام برای دکترا در کانادا یا کشور دیگر

2- رفتن به دانشگاه ازاد برای مستر و کمی پول در اوردن و کار کردن بعد اقدام برای مستر مجدد در کانادا یا کشور دیگر

حقیقتا این موضوع برام یک کلاف سردرگم کننده شده است .ممنون میشم اگر اطلاعاتی هرچند کوچک دارید در اختیار بنده قرار دهید . سپاسگزارم

Junior Member

سلام دوستان..
    من هم بین آلمان و کانادا شک دارم و اولویتم بیشتر از هزینه ها، کار بعد از تحصیل و اقامت هست..
    رشته م هم هنره
    برای زبان اقدام کردم ولی طبیعتا انگلیسی راحت تر خواهد بود. اما شرایط بعد از تحصیل برام خیلی مهمه.
    نظرتون چیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)