صفحه 15 از 24 نخستنخست ... 56789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 236

موضوع: کانادا يا کشوری دیگر؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کانادا يا کشوری دیگر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hazy نمایش پست ها
    مرسی برای جوابتون. متاسفانه فاند همین قدره در حال حاضر. استاد بم گفته میتونه تضمین کنه سالی 10000 تا بم فاند RA بده وگفته ممکنه که اگه پروژه های بیشتری بگیره این مقدار بیشتر شه اما فعلا همینقدره. 3 هزارتا هم سالی برای TA.
    حالا یعنی به نظر شما موقعیت های رایرسون نسبت به ساسکاچوان خیلی بیشتره؟
    گرفتن پذیزش phd بین این دو یکسان نخواهد بود؟
    از نظر پذیرش دکترا مدرک مستر رایرسون اگر بهتر از ساسکاچوان نباشد بدتر نیست. مزیت نزدیک بودن به دانشگاه تورنتو را دست کم نگیرید چه از نظر امکان گرفتن درس آنجا و چه پروژه های احتمالی مشترک بین استاد شما و اساتید تورنتو و همینطور سمینارها و ورکشاپ هایی که به شما امکان ارتباط و معرفی به استادهای تورنتو را فراهم میکند. فقط باید در دوره مستر خوب کار کنید و از نظر پژوهشی فعال باشید. فاند RA شما معقول بنظر میرسد و لی TA شما برای معمول دانشگاههای انتاریو کم است. ولی در عوض بعد از شش ماه تحصیل میتوانید اجازه کار بیرون دانشگاه هم بگیرید که در شهر بزرگی مثل تورنتو فقط با حتی تدریس خصوصی هم بخشی از خرجتان تامین میشود. تفاوت یک شهر شش میلیون نفری مثل تورنتو با یک شهر 200 هزار نفری مثل ساسکاتون از زمین تا آسمان است.

نقل قول نوشته اصلی توسط hazy نمایش پست ها
    سلام دوستان من خیلی به مشکل برخوردم و خوشحال میشم دوستان نظراتشونو بهم بگن.
    من الان بین ۳ تا مورد موندم:
    University of Helsinki - Computer Science
    University of Saskatchewan - Computer Science
    Ryerson University - Computer Science
    مورد اول در فنلاند هستش و رتبه ی جهانی زیر ۱۰۰ داره با خرج حدودا ۶۰۰۰ یورو در سال. مورد دوم یعنی دانشگاه ساسکاچوان تو کاناداس و یک شهر ۲۰۰ هزار نفریه و ایالتشم کلا ۱ میلیون جمعیت داره. استادم بم کمک هزینه میده و مقداری ارزون تر از دانشگاه هلسینکی برای من تموم میشه. احتمالا سالی ۳-۴ هزار دلار خودم باید بدم. زمینه تحقیقاتی استادم هم رایانش ابری هستش. شهرشم گرم تر از فنلاند نیست. رنکش هم تو دنیا ۳۰۰-۴۰۰ هستش. درس هایی که ارایه میدن تنوعش خوبه.
    مورد سوم واقع در تورونتو تو کاناداس که رنک خاصی نداره اما خوب از لحاظ موقعیت شهری خیلی جای خوبیه. استادم بم میتونه سالیانه ۱۳ هزار دلار به صورت TA و RA بهم بده و من گویا حداقل باید سالی ۱۲ هزار دلار رو خودم هزینه کنم و تو ایالت آنتاریو خیلی دانشگاهای بهتری وجود دارن.
    دانشگاه هلسینکی هم خوب شهرت جهانی داره و مخصوصا خیلی رشته جالبی رو درمورد شبکه و خدمات ارایه میده.
    من بعد از فوق لیسانس میخوام دکتری هم ادامه بدم. در ضمن رشته مدیا اینفورماتیک هم در دانشگاه RWTH Aachen قبول شدم ولی خیلی مایل نیستم برم آلمان.
    مرسی
    سلام

گرايش cloud computing در حال حاضر در كانادا جزو گرايشهاي بسيار خوبه كه ميتونيد كار مناسب بگيريد. مسلما دانشگاه رايرسون دانشگاه خيلي خوبيه و در جاي خيلي خوبي از شهر تورنتو هم هست و استان انتاريو به جز كار و تفريح و ارتباط برقرار كردن براي ادامه تحصيل داراي برنامه هاي مهاجرتي خوبي هم هست.اگه توانايي پرداخت هزينه هاتون رو داريد رايرسون رو انتخاب كنيد ولي اگه نداريد اينو بدونيد كه همه دانشگاههاي كانادا دانشگاههاي خوبي هستند و اگه معدل بالا و مقالات خوب داشته باشيد پذيرش دكترا ميگيريد. موفق باشيد!

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

سلام دوستان

من ویزام اومده برای پی اچ دی و میخوام برم آلبرتا
    در عین حال یه آفر هم از یو اس دارم برای مستر

شاید بزرگترین تصمیم زندگیم باشه که میخوام تا به امروز بگیرم

ممنون میشم نظر بدین و به انتخابم کمک کنید

بسیار ممنون

ApplyAbroad Hero Pedarbozorg آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط pessotto نمایش پست ها
    سلام دوستان

من ویزام اومده برای پی اچ دی و میخوام برم آلبرتا
    در عین حال یه آفر هم از یو اس دارم برای مستر

شاید بزرگترین تصمیم زندگیم باشه که میخوام تا به امروز بگیرم

ممنون میشم نظر بدین و به انتخابم کمک کنید

بسیار ممنون
    آمریکا و کانادا خیلی با هم فرق دارند . خیــــــلی زیاد
    به همین دلیل تصمیم گرفتن ساده است
    یه بررسی کامل بکن از کشور کانادا و ایالتی که می خای توی آمریکا توش باشی. ببین آینده زندگی ت را می خای با کدوم شرایط بگذرونی .
    آلبرتا شاید اوایلش برات سخت باشه. بعدش می تونی هر جای کانادا که خاستی بری. خیلی ها هم همونجا موندن.

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد اسلامی دارم ... متاسفانه معدل بالایی ندارم 14:05 و نمی دونم آیا می تونم برای دانشگاه آمریکا یا کانادا اقدام کنم و fund بگیرم ؟!!
    سابقه کار مرتبط با رشته با بیمه از شرکت معتبر دارم ( حدود 6 سال ) ...و اگر امکانش هست از کجا باید شروع کنم ؟!
    ممنون می شم راهنمایی کنید.....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ishh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد اسلامی دارم ... متاسفانه معدل بالایی ندارم 14:05 و نمی دونم آیا می تونم برای دانشگاه آمریکا یا کانادا اقدام کنم و fund بگیرم ؟!!
    سابقه کار مرتبط با رشته با بیمه از شرکت معتبر دارم ( حدود 6 سال ) ...و اگر امکانش هست از کجا باید شروع کنم ؟!
    ممنون می شم راهنمایی کنید.....
    تاپیکهای مربوط به پذیرش از دانشگاهها را چک کنید. کانادا که شانس زیادی ندارید.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

من یک ISI اکسپتی، یک ISI ریوایز شده و دو ISI سابمیتی به همراه دو کنفرانس سابمیتی دارم (تا موقع اپلای ان شا الله که نتایج اینها هم میاد). معدل لیسانسم 15.5 و معدل ارشدم 16 است. اولویت خودم این است که از اروپا پذیرش بگیرم (به خاطر پول بیشتری که میدن و واسم مهمه که بعد از اتمام تحصیل پولی پس انداز کرده باشم) و بعد کانادا و آمریکا، اما از آن جایی که تعداد دانشگاه های خوب و اساتید مرتبط در اروپا کم است و زوم کردن تنها بر روی اروپا باعث کاهش شانسم میشه، به خاطر همین مجبورم واسه آمریکا و کانادا هم برنامه ریزی کنم تا بالاخره از یه جایی پذیرش بگیرم. به خاطر همین من برنامه دارم که تا آخر شهریور تافل 100 بیارم و بعد هم آخر آبان ماه هم GRE امتحان بدم. اما به هر دلیلی ممکن است که تا آخر تابستان به تافل 100 نرسم، در این صورت مجبورم که تافل را عقب بیاندازم و آخر آبان ماه تافل را امتحان بدم تا حداقل یه تافل 100 داشته باشم و GRE را بیخیال میشم دیگه.

1) در این صورت با نمره ی تافل 100 که وسط های آذر به دستم میرسه و نداشتن GRE، شانسی واسه آمریکا و کانادا واسم باقی میمونه یا نه؟ (کانادا که میدانم همه شان GRE نمیخوان و شانسم کم نمیشه اما آمریکا چی؟)

2) اگر بهمن ماه GRE را امتحان بدم، نمره اش واسه پذیرش در فال 2014 به درد میخوره یا دیره؟ یعنی همین که نمره تافلم بالای 100 باشه باعث نمیشه که من را در مراحل اولیه بررسی قرار بدهند و بعد تا اسفند که نمره ام اومد، واسه شان بفرستم؟

3) کلا چطور برنامه ریزی کنم که بتونم از یه جایی پذیرش فول فاند بگیرم. در ضمن من اول اسفند امسال هم باید برم سربازی و تا اون موقع کلا در خدمت اپلای هستم.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام دوستان
    برای کسی که متاهل است و بعد از حدود 5-6 سال درس خوندن میخاد دوباره برگرده ایران (نمیخاد خارج بمونه) ، به نظرتون می ارزه که دغدغه های کانادا را تحمل کنه و بره کانادا !!؟ یا اینکه اروپا گزینه بهتری است (مثلا هلند) !!؟
    خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

Senior Member aypar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics- photonics

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای کسی که متاهل است و بعد از حدود 5-6 سال درس خوندن میخاد دوباره برگرده ایران (نمیخاد خارج بمونه) ، به نظرتون می ارزه که دغدغه های کانادا را تحمل کنه و بره کانادا !!؟ یا اینکه اروپا گزینه بهتری است (مثلا هلند) !!؟
    خیلی ممنون
    به نظر من بستگی داره که چه مواردی برای ایشون مهمه: از لحاط طبیعت و آب و هوا هلند سر تر هست. از لحاظ فاند هم اغلب هلند بهتره، از لحاظ رفت وآمد هلند بهتره. اما دانشگاهو استادو خودتون باید مقایسه کنید. کانادا بزرگترین مزیتش همون اقامت دائم هست

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خیلی ممنون
    شما جفت گزینه ها رو فول فاند بگیر، بعد با مبلغ فاند و بقیه چیزاش بیا اینجا دوستان راهنمایی کنن. چیزی که شما میگی خیلی کلیه و خیلی پارامترها توش دخیله. از موضوع ریسرچی که میخواین کار کنید تا .... همون کانادا هم خودش از ساسکاچوان داره تا ونکوور، نمیشه که نسخه کلی پیچید. و اینکه شما همیشه این رو در نظر داشته باشه که ممکنه روزی نظرت عوض شه و بخوای بمونی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)