صفحه 23 از 24 نخستنخست ... 131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 236

موضوع: کانادا يا کشوری دیگر؟

پیش فرض پاسخ : کانادا يا کشوری دیگر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alielec7 نمایش پست ها
    فرصت کار با Frede Blaabjerg بزرگ و امکانات فراتر از تصور آلبورگ در زمینه انرژی و برق-قدرت رو به هیچ وجه از دست ندید.
    نظر من دقیقا همینه!
    من البته این استاد رو نمیشناسم ولی می دونم که دانشگاه کویینز توی شهر Kingston واقع شده که شهر پیشرقته ای نیست و از تورنتو فاصله داره!
    این شهر فقط دانشجویی اه و چندان امکانات خوبی برای رفاه زندگی نداره.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Somaiieh نمایش پست ها
    نظر من دقیقا همینه!
    من البته این استاد رو نمیشناسم ولی می دونم که دانشگاه کویینز توی شهر Kingston واقع شده که شهر پیشرقته ای نیست و از تورنتو فاصله داره!
    این شهر فقط دانشجویی اه و چندان امکانات خوبی برای رفاه زندگی نداره.

موفق باشید
    خیلی ممنون. البته خود شهر نمیتونه خیلی تاثیر گذار باشه توی انتخاب چون اقامت ادم موقت هست اونجا و برای هدف درس و تحقیق دانشجویی بودن شهر کافیه به نظرم. ولی خوب من دیدم کسایی رو که در شهر های کوچک افسردگی گرفتن!

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط LIMITED نمایش پست ها
    سلام همراهان،

سوال بین امریکای شمالی و اروپا همیشه مطرح بوده توی فروم. الان این سوال برای خود من به شکلی متفاوت پیش اومده. خوشحال میشم افراد با تجربه توی این بحث شرکت کنن و من رو کمک کنن در تصمیم گیریم.
    من دو موقعیت خوب دکترا دارم یکی در کانادا و یکی در دانمارک که الان یکم شک دارم که کدوم رو برم. البته پذیرش های بیشتری داشتم که فقط این دوتارو پیش بردم - رنک دانشگاه زیاد برام مهم نبود (مثلا رنک زیر 100 هم پذیرش داشتم) و بیشتر سطح استاد و شناخته شده بودنش برام مهم بود - امریکا هم به خاطر شرایط اصلا اقدام نکردم).

من متاهل هستم و برای تحصیل همسرم در کنارم خواهد بود و در نهایت هدفمون موندن و کار کردن در خارج از کشور هست. من شرایطم رو میگم و دوست دارم کسایی که تجربه دارن چه خودشون و چه از طریق دوستان و آشنایان نظرشون رو اینجا بگن. عده زیادی ممکنه در نگاه اول فکر کنن که 100% کانادا ولی با دونستن شرایط ممکنه یکم وضعیت فرق بکنه.

*پذیرش اول من از دانشگاه Queen's کانادا هست در رشته برق.
    _رنک کلی دانشگاه حدود 200 هست و رنک گرایش برق یا کلا مهندسی در حدود 100-150.
    _استاد دانشگاه کویینز من IEEE Fellow هست و ادم شناخته شده ای هست در امریکای شمالی در زمینه کاری خودش (IEEE Fellow بالاترین درجه ای که انجمن مهندسان برق امریکا IEEE به محققینی میده که متمرکز بیشتر عمرشون رو روی یک زمینه کار کردن).
    _کل استناد به مقاله های استاد کویینز حدود 7000 تا هست و H-index اون حدود 40 هست (این اعداد رو گفتم برای کسایی که با این مقوله ها اشنا هستن از گستره کاری استاد و اینکه چقدر شناخته شده هست آگاهی پیدا کنین).
    _آزمایشگاه برق دانشگاه کویینز خیلی مجهز هست (آزمایشگاه و امکانات برام خیلی مهمه).
    _فول فاند گرفتم از استاد که هزینه های دانشگاه و هزینه زندگی یک نفر رو پوشش میده. که طبیعتا برای دو نفر کافی نیست و نیاز به کار اضافه هست چه از طرف من یا همسرم.

*پذیرش دوم من از دانشگاه Aalborg دانمارک هست در رشته برق.
    _رنک کلی دانشگاه در حدود 300 هست و رنک گرایش برق یا کلا مهندسی زیر 50 هست بعضی وقتا در بعضی سایت ها زیر 10.
    _استاد دانشگاه آلبورگ من هم IEEE Fellow هست.
    _کل استناد به مقاله های استاد آلبورگ حدود 70000 تا هست و H-index اون حدود 130 هست. این استاد رو همه جای دنیا میشناسن و توی گرایش من نفر اول شناخته میشه از لحاظ کار تحقیقاتی (از نظر سایتیشن مقالات و اچ ایندکس به راحتی میتونم بگم این استاد توی کل گرایش های برق جز 5 نفر برتر هست) - مثلا در مصاحبه، استاد کویینز از این استاد میپرسید از من.
    _آزمایشگاه های برق دانشگاه آلبورگ خیلی مجهز هستن و اگر هم چیزی موجود نباشه خیلی زود تهیه میکنن (من چون باهاشون از دور کار میکردم برای حدود 3 سال و دیدم چقدر ازم حمایت کردن و برای کارهای من توی این مدت کلی تجهیزات خریدن و چندین هزار دلار هزینه کردن - و میدونم اونجا تقریبا مشکلی از بابت حمایت و تجهیزات و دسترسی به بهترین امکانات نیست).
    _پوزیشن دانمارک به صورت کار هست و پولی که میگیرم با وجود مالیات زیاد کفاف زندگی دو نفر رو میده و میشه سیو هم کرد. تازه چون توی این مدت به دولت مالیات هم میدم میتونه مزایایی برام داشته باشه در آینده (مثل اقامت و ...).

نظر من در حال حاضر روی دانمارک هست برای اینکه تا میتونم کار کنم اونجا و از امکاناتشون استفاده کنم برای بالا کشیدن خودم (اینکه چقدر میتونم حمایت بشم در آلبورگ برام مشخصه ولی در کویینز گنگه هنوز). در نهایت اگه خوب بود همه چی در دانمارک همونجا بمونم اگه نه با رزومه ای که ساختم و حمایت استاد شناخته شده اونجا فکر نمیکنم کار پیدا کردن توی کانادا یا امریکا سخت باشه. اینم بگم که بازار اصلی رشته برق و بیشتر شرکت های بنام این رشته در آمریکا هست (ولی خودم فعلا به شخصه به اقامت امریکا با اون دردسرهاش و رییس جمهوری با اون طرز فکر علاقه ای ندارم!).

نظر شما چیه؟؟

خیلی ممنون که وقت گذاشتین و پست طولانی من رو خوندین
    من شناخت بسیار خوبی از دانشگاه کویینز و شهر Kingston دارم.
    دکتری خوندن یعنی 5 سال عمر رو جایی بگذرونی که فراتر از رنک و اسم و رسم استاد باید برات مهم باشه خصوصا که متاهل هم هستی.

از دید من کینگستون شهری نیست که بشه توش 5 سال زندگی کرد. (خیلی از شهرهای کانادا اینجوری هستن)
    مسئله بعدی کار پیدا کردن تو کاناداس که یکمی داستان داره. رقابت تو بازار کار کانادا بالاس و اگه از همین الان مطمئن هستین که تو دانمارک درآمد معقولی خواهید داشت منطقی نیست که به کویینز فکر کنین.

نکته مثبت کانادا پروسه راحت اقامت و پاسپورت گرفتن هست - در خصوص دانمارک نمیدونم چقدر این پروسه راحته.
    نکته مثبت دیگه دانمارک نزدیکی به ایرانه (احتمالا با یک پرواز 6-7 ساعته میشه رفت ایران - کانادا حداقل 12 ساعت رو باید رووش حساب کنین) - این خیلی مهمه خصوصا که شما متاهل هم هستین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط LIMITED نمایش پست ها
    سلام همراهان،

سوال بین امریکای شمالی و اروپا همیشه مطرح بوده توی فروم. الان این سوال برای خود من به شکلی متفاوت پیش اومده. خوشحال میشم افراد با تجربه توی این بحث شرکت کنن و من رو کمک کنن در تصمیم گیریم.
    من دو موقعیت خوب دکترا دارم یکی در کانادا و یکی در دانمارک که الان یکم شک دارم که کدوم رو برم. البته پذیرش های بیشتری داشتم که فقط این دوتارو پیش بردم - رنک دانشگاه زیاد برام مهم نبود (مثلا رنک زیر 100 هم پذیرش داشتم) و بیشتر سطح استاد و شناخته شده بودنش برام مهم بود - امریکا هم به خاطر شرایط اصلا اقدام نکردم).

من متاهل هستم و برای تحصیل همسرم در کنارم خواهد بود و در نهایت هدفمون موندن و کار کردن در خارج از کشور هست. من شرایطم رو میگم و دوست دارم کسایی که تجربه دارن چه خودشون و چه از طریق دوستان و آشنایان نظرشون رو اینجا بگن. عده زیادی ممکنه در نگاه اول فکر کنن که 100% کانادا ولی با دونستن شرایط ممکنه یکم وضعیت فرق بکنه.

*پذیرش اول من از دانشگاه Queen's کانادا هست در رشته برق.
    _رنک کلی دانشگاه حدود 200 هست و رنک گرایش برق یا کلا مهندسی در حدود 100-150.
    _استاد دانشگاه کویینز من IEEE Fellow هست و ادم شناخته شده ای هست در امریکای شمالی در زمینه کاری خودش (IEEE Fellow بالاترین درجه ای که انجمن مهندسان برق امریکا IEEE به محققینی میده که متمرکز بیشتر عمرشون رو روی یک زمینه کار کردن).
    _کل استناد به مقاله های استاد کویینز حدود 7000 تا هست و H-index اون حدود 40 هست (این اعداد رو گفتم برای کسایی که با این مقوله ها اشنا هستن از گستره کاری استاد و اینکه چقدر شناخته شده هست آگاهی پیدا کنین).
    _آزمایشگاه برق دانشگاه کویینز خیلی مجهز هست (آزمایشگاه و امکانات برام خیلی مهمه).
    _فول فاند گرفتم از استاد که هزینه های دانشگاه و هزینه زندگی یک نفر رو پوشش میده. که طبیعتا برای دو نفر کافی نیست و نیاز به کار اضافه هست چه از طرف من یا همسرم.

*پذیرش دوم من از دانشگاه Aalborg دانمارک هست در رشته برق.
    _رنک کلی دانشگاه در حدود 300 هست و رنک گرایش برق یا کلا مهندسی زیر 50 هست بعضی وقتا در بعضی سایت ها زیر 10.
    _استاد دانشگاه آلبورگ من هم IEEE Fellow هست.
    _کل استناد به مقاله های استاد آلبورگ حدود 70000 تا هست و H-index اون حدود 130 هست. این استاد رو همه جای دنیا میشناسن و توی گرایش من نفر اول شناخته میشه از لحاظ کار تحقیقاتی (از نظر سایتیشن مقالات و اچ ایندکس به راحتی میتونم بگم این استاد توی کل گرایش های برق جز 5 نفر برتر هست) - مثلا در مصاحبه، استاد کویینز از این استاد میپرسید از من.
    _آزمایشگاه های برق دانشگاه آلبورگ خیلی مجهز هستن و اگر هم چیزی موجود نباشه خیلی زود تهیه میکنن (من چون باهاشون از دور کار میکردم برای حدود 3 سال و دیدم چقدر ازم حمایت کردن و برای کارهای من توی این مدت کلی تجهیزات خریدن و چندین هزار دلار هزینه کردن - و میدونم اونجا تقریبا مشکلی از بابت حمایت و تجهیزات و دسترسی به بهترین امکانات نیست).
    _پوزیشن دانمارک به صورت کار هست و پولی که میگیرم با وجود مالیات زیاد کفاف زندگی دو نفر رو میده و میشه سیو هم کرد. تازه چون توی این مدت به دولت مالیات هم میدم میتونه مزایایی برام داشته باشه در آینده (مثل اقامت و ...).

نظر من در حال حاضر روی دانمارک هست برای اینکه تا میتونم کار کنم اونجا و از امکاناتشون استفاده کنم برای بالا کشیدن خودم (اینکه چقدر میتونم حمایت بشم در آلبورگ برام مشخصه ولی در کویینز گنگه هنوز). در نهایت اگه خوب بود همه چی در دانمارک همونجا بمونم اگه نه با رزومه ای که ساختم و حمایت استاد شناخته شده اونجا فکر نمیکنم کار پیدا کردن توی کانادا یا امریکا سخت باشه. اینم بگم که بازار اصلی رشته برق و بیشتر شرکت های بنام این رشته در آمریکا هست (ولی خودم فعلا به شخصه به اقامت امریکا با اون دردسرهاش و رییس جمهوری با اون طرز فکر علاقه ای ندارم!).

نظر شما چیه؟؟

خیلی ممنون که وقت گذاشتین و پست طولانی من رو خوندین
    اگر با Frede Blaabjerg پذیرش دکترا دارید بهتر است به گروه او بپیوندی. البته اون خیلی مشغول است و احتمالا با یکی از پسداک هایش کار خواهی کرد. اسم او کمک خیلی خوبی برای چاپ مقاله در IEEE Transaction on power electronics است. البته من با رویه غلطی او در هنگام سردبیری این ژورنال پایه گذاشت موافق نیستم. در هر صورت کار با او بعلاوه مقالات خوب راه را برای انواع موقعیتهای دانشگاهی و حتی شرکتهای معروف باز خواهد کرد.
    البته به نظر من سطح کارهای Prof Kolar از Blaabjerg خیلی بالاتر است.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

دوستان سلام
    من الان بین چند تا گزینه موندم، برای فرصت مطالعاتی چند جای مختلف اکسپت گرفتم ولی واقعا نمیدونم کدوم رو برم! اول اینکه من دکترا اروپا ام و متاهل هم هستم، و اینجا حقوق میگیرم از دانشگاه (این فرصت مطالعاتی هم از طرف دانشگاه فعلی م ساپورت میشه)
    1- اولی که دانشگاه Queen's کانادا هست، و یک استاد تمام با h-index بالا دانشکده برق قبولم کرده و منتظره جوابمه
    2- دوم McGill ولی یک استاد خیلی جوان دانشکده کامپیوتر هست که ایشون هم هنوز صد در صد نشده ولی احتمالا اوکی هستن
    3- بعدی یک استاد خیلی قوی توی دانمارک(SDU) (به رشته ی من نزدیک ترن) که h-index ش از اون اولی هم بالاتره و رئیس دانشکده هستن
    4- بعدی یک استاد جوان دانمارک(SDU) دانشکده برق
    5- یکی دیگه هم امریکا Illinois Urbana-Champaign که یک استاد جوان تازه کار دانشکده مکانیک (ولی هدف زندگی م امریکا نیست اصلا)

مشکل ویزا ندارم برای هیچ کدومشون ولی هدفم اینه که بعدا پست-داک بخونم در یا کانادا یا اسکاندیناوی...الان بین این موندم که اگه برم دانشگاهی که اسمش بزرگ تر هست بهتره برای آینده م، یا استادی که بزرگ تر هست
    مرسی دوستان
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من الان بین چند تا گزینه موندم، برای فرصت مطالعاتی چند جای مختلف اکسپت گرفتم ولی واقعا نمیدونم کدوم رو برم! اول اینکه من دکترا اروپا ام و متاهل هم هستم، و اینجا حقوق میگیرم از دانشگاه (این فرصت مطالعاتی هم از طرف دانشگاه فعلی م ساپورت میشه)
    1- اولی که دانشگاه Queen's کانادا هست، و یک استاد تمام با h-index بالا دانشکده برق قبولم کرده و منتظره جوابمه
    2- دوم McGill ولی یک استاد خیلی جوان دانشکده کامپیوتر هست که ایشون هم هنوز صد در صد نشده ولی احتمالا اوکی هستن
    3- بعدی یک استاد خیلی قوی توی دانمارک(SDU) (به رشته ی من نزدیک ترن) که h-index ش از اون اولی هم بالاتره و رئیس دانشکده هستن
    4- بعدی یک استاد جوان دانمارک(SDU) دانشکده برق
    5- یکی دیگه هم امریکا Illinois Urbana-Champaign که یک استاد جوان تازه کار دانشکده مکانیک (ولی هدف زندگی م امریکا نیست اصلا)

مشکل ویزا ندارم برای هیچ کدومشون ولی هدفم اینه که بعدا پست-داک بخونم در یا کانادا یا اسکاندیناوی...الان بین این موندم که اگه برم دانشگاهی که اسمش بزرگ تر هست بهتره برای آینده م، یا استادی که بزرگ تر هست
    مرسی دوستان
    سلام
    من نظر خودم رو میگم البته بهش چون اعتقاد هم دارم بهش عملم کردم شاید به شما هم کمک کنه .
    من با نظر دوستان که میگن استاد خفن و بزرگ ارجحه بر دانشگاه نامدار خیلی موافق نیستم. چون معتقدم اساتید نامشون با مقاله هاشون بزرگ شده که یه روزی نه چندان دور همه فراموش میکنن این استاد یا مقاله هاش چقدر خفنن چون استاد ها بازنشسته میشن و مقاله ها با پیشرفت علم خیلی زود جایگزین میشن ولی آیا اسم دانشگاهای بزرگی چون استنفورد،برکلی ، اوربونا و ... فراموش شدن یا روز به روز به بزرگی و اعتبارشون افزوده شده؟
    اگه یه روزی برید دنبال کار فرقی نمی کنه کجای دنیا، کافی اسم اون دانشگاه خوبه رو بیارید و ولی وقتی در مورد استاد صحبت می کنید باید مثل همین الان که دو خط در مورد استاد گفتید براشون توضیح بدید که ایشون کین.
    من خودم به خاطر رتبه کنکور ارشدم حاضر شدم از خیر گرایش مورد علاقم بگذرم ولی اسم دانشگاه تهران پشت مدرکم باشه بجای هر اسم دیگه ای. و الان واقعا از تصمیم راضیم چون هرجا میرم ،چه کاری و چه درسی اسم دانشگاه تهران میاد همه چی واضحه برای همه و نیازی به توضیحات و اثبات نیست.
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

Junior Member

سلام دوستان
    من واقعا تو یه دو راهی بدی موندم
    از موسسه تحقیقاتی یولیش با قرارداد 65% پذیرش دارم
    از طرفی پذیرش دانشگاه کنکوردیا رو هم دارم (فول فاند).
    نمیدونم کدومش بهتره!
    یولیش میگن شهر کوچیکیه و مونترال یه شهر بزرگ و پر از فرصت برا پیشرفت
    از طرفی آلمان خیلی به ایران نزدیکه و راحت تره
    لطفا من . راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط safasnm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من واقعا تو یه دو راهی بدی موندم
    از موسسه تحقیقاتی یولیش با قرارداد 65% پذیرش دارم
    از طرفی پذیرش دانشگاه کنکوردیا رو هم دارم (فول فاند).
    نمیدونم کدومش بهتره!
    یولیش میگن شهر کوچیکیه و مونترال یه شهر بزرگ و پر از فرصت برا پیشرفت
    از طرفی آلمان خیلی به ایران نزدیکه و راحت تره
    لطفا من . راهنمایی کنید
    قصد نهایی تون اقامت در خارجه یا برگشتن به ایران؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    قصد نهایی تون اقامت در خارجه یا برگشتن به ایران؟
    قطعا موندن و اقامت

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط safasnm نمایش پست ها
    قطعا موندن و اقامت
    در نتیجه احتمالا کانادا انتخاب بهتریه. دوری و نزدیکی به ایران پارامتر مهمی نیست اگر قصدتون اقامت دائم در خارج است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)