صفحه 5 از 24 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 236

موضوع: کانادا يا کشوری دیگر؟

پیش فرض پاسخ : کانادا يا کشوری دیگر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    آخه پسر خوب این کجاش dilemma هست؟ کانادا کاریکاتور آمریکا هم نیست... مثل مقایسه پژو 405 میمونه با RD !!!!
    میدونی در سال چقدر کانادایی واسه آمریکا اپلای میکنن؟ خیلی...
    چطور حاضری تو اون آب و هوا زندگی کنی ؟
    یه کالیفرنیا اندازه کل کانادا قدرت اقتصادی داره...
    ما میریم درس بخونیم... یاد بگیریم... کار آسون که کار نیست! وگرنه چرا اینهمه زحمت کشیدی.. مالزی میرفتی راحت!
    من که 12 جا آمریکا اقدام کردم و حتی 1 جا هم از کانادا نزدم (با وجود داشتن استاد) اگرم ویزا نگیرم ایران رو ترجیح میدم به کانادا...

یا حق
    دوست عزیز شما فکر می کنی زندگی کردن در کشوری که مردمش هنوز مثل کشورهای عقب مونده ی جهان سومی توی مفهوم زشتی حکم اعدام مونده اند و درجا می زنند برای همه رویا هست؟
    یک نگاهی به گزارش سالیانه ی World's most livable cities بیاندازید کدوم شهر امریکایی توی top 10 هست؟ هیچکدام! توی گزارش مجله ی اکونومیست اولین شهر امریکایی توی رتبه 26 دنیا هست در حالی که شهر های کانادایی همیشه رتبه های اول را به خودشان اختصاص داده اند و در مجموع کانادا رتبه ی نخست را توی کل کشورهای دنیا دارد
    http://www.economist.com/blogs/gulli...bility_ranking
    این را هم لطفاً یک نگاه بیاندازید:
    Canada betters neighbour

و این هم گزارش List of cities by quality of living سازمان Mercer Consulting بزرگترین سازمان Human Resource دنیا که اتفاقاً امریکایی می باشد:
    متاسفانه باز هم تمامی top 5 بهترین شهرهایی امریکای شمالی شهرهای کانادایی هستند:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...lity_of_living
    ویرایش توسط Pearson : March 30th, 2011 در ساعت 07:36 AM

Junior Member

كاش اين تعصبي كه رو آمريكا و كانادا داشتيم رو كشور خودمون ايران داشتيم!!!!! هر كدومشون هم خوبي دارن هم بدي. بستگي به فردش داره آخه. اگر شما آدمي هستي كه مي تونيد تا ٦ سال خانواده تون رو نبينيد و از خاك آمريكا نيييد بيرون و اين مسايل اذيتتون نمي كنه آمريكا محيط علمي بهتري رو براتون فراهم مي كنه. اما اگر مي خواين تو دوران تحصيل ايران بياييد و بريد كانادا گزينه بهتريه.
    در مورد سوال دوستمون:
    روباتيك شاخه هايي داره كه برقيه و نياز زيادي به علم مكانيك نداره. چون شما كامپيوتري هستيد و در كدنويسي با سي وارديد اين كمك شايان توجهي در پيشرفتون مي كنه (به نظر من البته)

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    دوست عزیز شما فکر می کنی زندگی کردن در کشوری که مردمش هنوز مثل کشورهای عقب مونده ی جهان سومی توی مفهوم زشتی حکم اعدام مونده اند و درجا می زنند برای همه رویا هست؟
    یک نگاهی به گزارش سالیانه ی World's most livable cities بیاندازید کدوم شهر امریکایی توی top 10 هست؟ هیچکدام! توی گزارش مجله ی اکونومیست اولین شهر امریکایی توی رتبه 26 دنیا هست در حالی که شهر های کانادایی همیشه رتبه های اول را به خودشان اختصاص داده اند و در مجموع کانادا رتبه ی نخست را توی کل کشورهای دنیا دارد
    http://www.economist.com/blogs/gulli...bility_ranking
    این را هم لطفاً یک نگاه بیاندازید:
    Canada betters neighbour

و این هم گزارش List of cities by quality of living سازمان Mercer Consulting بزرگترین سازمان Human Resource دنیا که اتفاقاً امریکایی می باشد:
    متاسفانه باز هم تمامی top 5 بهترین شهرهایی امریکای شمالی شهرهای کانادایی هستند:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...lity_of_living
    سلام
    مخلص عزیزان زحمت کش هم هستیم.. ببخشید اگه دیدم با شما تفاوت داره
    مطالب تون مستند و نظراتتون قابل احترام.
    ولی یکم شبیه توجیح های صدا سیما بود :دی
    کاش یه آماری از 100 تا دانشگاه برتر دنیا میزاشتید ببینیم چندتا کانادا توش هست چندتا آمریکا...
    فکر کنم اینجا در مورد مسایل آکادمیک بحث میشه. بحث مهاجرت چیزه دیگه ای هست!
    World's most livable cities معلومه که شهری از آمریکا توش نیست... چون قابل زیستن برای هر کسی نیست!! با این شرایطی که آمریکا برای پذیرش مهاجر درست کرده باید تو رنک رویایی ترین شهرها دنبالش گشت...
    کانادا شرایط مهاجرتی بسیار آسانی داشته پس خیلی ها مخصوصا از جهان سوم دارن هجوم میارن اونجا....
    در مورد اعدام نظرها متفاوت هست که من و شما خیلی اختلاف نظر داریم! بازم نظر شما محترم
    تو یه کتاب شیمی فیزیکی چند سال پیش این جمله رو خوندم که نمیدونم چرا الان اومد تو ذهنم:
    !!!صدای یک عطسه در یک مکان خلوت براحتی بگوش میرسه ولی در یک مکان شلوغ و پر حرج و مرج قابل تشخیص نیست!!!

آرزوی موفقیت برای همه کسایی که در راه علم قدم بر داشتن!
    ویرایش توسط rashdy_chem : March 30th, 2011 در ساعت 06:14 PM

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

شما هم تو ارسال قبلیتون فقط از مسائل آکادمیک ننوشتین. از آب و هوا و اقتصاد هم نوشتین.
    در مورد رتبه دانشگاهای آمریکا و مسائل آکادمیک کاملا صحیح می گین و بحثی دربارش نیست. اما حتی اگه فقط آکادمیکی به قضیه نگاه کنیم چطور تو ارسال قبلی گفتین ایرانو ترجیح می دین به کانادا (یا مسلما خیلی دانشگاه ها و کشورهای دیگه تو دنیا) یکم غیر منطقی نیست بنظرتون؟
    اون ارسال شما خیلی تندروی داشت حتی اگه نظر اکثریت هم همین باشه برای خیلی ها ممکنه اولویت ها یا سلیقه ها فرق کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    سلام
    مخلص عزیزان زحمت کش هم هستیم.. ببخشید اگه دیدم با شما تفاوت داره
    مطالب تون مستند و نظراتتون قابل احترام.
    ولی یکم شبیه توجیح های صدا سیما بود :دی
    کاش یه آماری از 100 تا دانشگاه برتر دنیا میزاشتید ببینیم چندتا کانادا توش هست چندتا آمریکا...
    فکر کنم اینجا در مورد مسایل آکادمیک بحث میشه. بحث مهاجرت چیزه دیگه ای هست!
    World's most livable cities معلومه که شهری از آمریکا توش نیست... چون قابل زیستن برای هر کسی نیست!! با این شرایطی که آمریکا برای پذیرش مهاجر درست کرده باید تو رنک رویایی ترین شهرها دنبالش گشت...
    کانادا شرایط مهاجرتی بسیار آسانی داشته پس خیلی ها مخصوصا از جهان سوم دارن هجوم میارن اونجا....
    در مورد اعدام نظرها متفاوت هست که من و شما خیلی اختلاف نظر داریم! بازم نظر شما محترم
    تو یه کتاب شیمی فیزیکی چند سال پیش این جمله رو خوندم که نمیدونم چرا الان اومد تو ذهنم:
    !!!صدای یک عطسه در یک مکان خلوت براحتی بگوش میرسه ولی در یک مکان شلوغ و پر حرج و مرج قابل تشخیص نیست!!!

آرزوی موفقیت برای همه کسایی که در راه علم قدم بر داشتن!
    دوست عزیز اگر پستتون رو دوباره بخونید کل صحبتتان در رابطه با اقتصاد، استاندارد زندگی، آب و هوا و این موضوع که کانادا در مقام مقایسه با امریکا مثل پژوی قلابی RD هست می باشد نه رنکینگ دانشگاه ها.
    در صورتیکه کانادا یکی از کشورهای دنیا با اقتصاد پویا می باشد، آمار بیکاری در کانادا پایین تر از ایالات متحده هست و همینطور ارزش دلار آن در حال حاضر بالاتر از امریکا می باشد.
    همچنین کانادا آمار بسیار بهتری نسبت به امریکا در شاخص فساد مالی، نرخ بزهکاری و نرخ خودکشی دارد.
    در حال حاضر شهروندان ایالات متحده امریکا مقام چهارم را در لیست کشورهایی که به کانادا مهاجرت می کنند دارند. مقام پنجم شهروندان بریتانییایی و ششم فرانسوی می باشند.
    ویرایش توسط Pearson : March 30th, 2011 در ساعت 09:31 PM

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

دوستان

اینقدر با تعصب در این باره و بخصوص در مورد امریکا صحبت نکنید.
    واقعیت اینه که اصلا نمیشه یه تز کلی برای همه آدما داد که فلان کشور مثلا امریکا بهترین جای دنیا برای تحصیله.
    هر کسی شرایط خاصی داره که میتونه فقط خاص خودش باشه. یکی میخواد بعد تحصیل برگرده و یکی میخواد بمونه. یکی میتونه سالها قید دیدن خونوادشو بزنه و یکی هرگز نمیتونه. یکی سطح علمی دانشگاه براش مهمتره و یکی شرایط مهاجرتی و سطح رفاه و نژاد پرستی و بازار کار و ... .
    واقعیتشم اینه که لازمه موفقیت و داشتن زندگی شخصی و تحصیلی ایده آل صرفا در امریکا زندگی کردن نیست. والا بخدا میشه تو کشورای دیگه هم درس خوند و زندگی کرد و حتی خیلی موفق تر و خوشحالتر از حالتی بود که در امریکایی.
    من خودم به شخصه با وجود اینکه از دوتا دانشگاه Top 10 امریکا دوتا موقعیت خیلی خوب هم پیدا کردم آخرش به این نتیجه رسیدم که برای شخص من استرالیا بهترین انتخابه، چه از لحاظ سطح علمی دانشگاه مورد نظرم در تخصصم و چه از نظر شرایط زندگی، و در ضمن در شرایط مساوی هم کانادا رو به امریکا ترجیح میدم. ولی قطعا شاید برای یکی دیگه اینطوری نباشه.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض کانادا یا استرالیا؟

تمن قصد داشتم در دانشگاه ای کانادا یا استرالیا در مقطع لیسانس در رشته ی مهندسی عمران تحصیل کنم اما اونجوری که متوجه شدم هزینه ی های دانشگاه های کانادا خیلی ÷ایین تر از دانشگاه های استرالیاست،حالا میخواستم ببینم برای دانشگاه های خوب این حرف به چه میزان صحت داره و با توجه به امکان اقامت بعد از تحصیل و شرایط کار و هزینه دوستان کدوم گزینه رو ّپیشنهاد میدهند؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : کانادا یا استرالیا؟

دوست عزیز اگر قصدت از رفتن درس خوندنه ، لیسانس رو همین جا بخون و برای ادامه تحصیل برو کشور دیگه و کلا فرقی نمی کنه که کجا بخونی فقط ببین اونجایی که می خوای بری شرایط برای تو اماده است یا خیر مهم خود علم هست نه کشور !

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

من با حرف سروش از این نظر که میگن لیسانس رو اینجا بخون بعد برو مخالفم ... هرچه زودتر بتونید برید بهتره!
    در مورد هزینه ها و شرایط اقامت بعدش نمیدونم ولی من جای شما بودم کانادا رو انتخاب میکردم که اگه میخواستم برای ارشد امریکا رو انتخاب کنم راحت تر بهم اعتماد میکردن و مشکل خاصی نداشتم! نه اینکه استرالیا یا کشور دیگه ای مشکل ساز هست. بیشتر استانداردهای کانادایی مثل امریکاس و صنعت و تجارتش با امریکا گره خورده هست!
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    من با حرف سروش از این نظر که میگن لیسانس رو اینجا بخون بعد برو مخالفم ... هرچه زودتر بتونید برید بهتره!
    چرا می گی هر چه زودتر بره بهتره مگه قراره اتفاقی خاصی بیفته ؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)