صفحه 9 از 24 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 236

موضوع: کانادا يا کشوری دیگر؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کانادا يا کشوری دیگر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اون که البته. والا درکل دوستای ما که phd EE تورنتو می خونن زیاد راضی نیستن و مدام از آینده کاری مبهم تو کانادا گله می کنن. به هر حال وقتی از اول یه جا هستی لینک پیدا می کنی و جا میفتی و اینم برای آدمهای بدون سرمایه امثال من خیلی حیاتیه.
    درسته. من اگر باشم بین فرضا مهندسی دانشگاه شیکاگو UIC و دانشگاه تورنتو، شیکاگو رو انتخاب میکنم با وجودیکه تورنتو رنکش بهتره. بزرگی شیکاگو و امکانات کاری البته یک دلیل مهم است. ولی مثلا مدیریت مک گیل و ال پاسو بنظر من قابل مقایسه نیست.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    درسته. من اگر باشم بین فرضا مهندسی دانشگاه شیکاگو UIC و دانشگاه تورنتو، شیکاگو رو انتخاب میکنم با وجودیکه تورنتو رنکش بهتره. بزرگی شیکاگو و امکانات کاری البته یک دلیل مهم است. ولی مثلا مدیریت مک گیل و ال پاسو بنظر من قابل مقایسه نیست.
    جالب بود. آیا نظر مشابه با UIC رو در مورد Dallas و UT Dallas هم دارید؟ که تو برق رنک UIC پایین تره.
    ویرایش توسط pimi810 : April 6th, 2012 در ساعت 08:31 PM
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

خود من در انتخاب بین آمریکا و کانادا دچار تردید سردرگمی بزرگی هستم. آیا واقعا کانادا در مقایسه با آمریکا از لحاظ بازار کار اینقدر که بار معنایی جمله زیر نشون میده ضعیفه؟ بخصوص در شهری مانند مونترال؟
    به نظرتون اگه کار نباشه، اقامت یا سیتیزنی به چه دردی می خوره؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

به نظر من نمیشه واسه این تاپیک یه نسخه کلی پیچید. این موضوع بیشتر از همه به رشته مربوط هست تا رنک دانشگاه. مثلا من میدونم پیدا کردن کار تو مهندسی مواد تو کانادا سخت هست و من خودم واسه این رشته آمریکا رو همیشه پیشنهاد میدم. این موضوع رو میشه با سوال از کسایی که الان تو خود کانادا یا آمریکا و در رشتمون تحصیل یا کار میکنن پرسید. مگرنه از نظر سطح زندگی من خودم اگه کانادا رو بهتر از آمریکا ندونم کمتر هم نمیدونم. به شرطی که یه کار خوب داشته باشید.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    خود من در انتخاب بین آمریکا و کانادا دچار تردید سردرگمی بزرگی هستم. آیا واقعا کانادا در مقایسه با آمریکا از لحاظ بازار کار اینقدر که بار معنایی جمله زیر نشون میده ضعیفه؟ بخصوص در شهری مانند مونترال؟
    من حرف وحید رو قبول دارم. رشته خیلی مهمه. یه وقته شما رشته ی مرتبط با نفت یا صنایع چوب و ... می خونید که خوب بازار کارشون خیلی فرق می کنه مثلا با مهندسی مواد که دوستمون گفتن.

سطح زندگی بنا بر شواهد وجود خیلی نزدیکه، اما به هر حال سطح زندگی رو در درجه اول کار و درآمد شما تعیین میکنه تا محل سکونت.

دوستای من که اکثر قریب به اتفاقشون دکترای برق تو دانشگاهای تاپ کانادا می خونن (و خوب طبعا" هم درصدیشون دنبال مشاغل آکادمیک هستن) راضی نیستن از وضع به ویژه تو رشته های الکترونیک و مخابرات چون به هر حال صنایع hi-tech تو این دو تا فیلد خاص تو آمریکا به مراتب گسترده ترند. از طرفی مگه کانادا چند تا دانشگاه داره که این همه استاد جوون رو جذب کنه؟؟ اونم پوزیشنهایی که از همه جای دنیا منجمله آمریکا براش اپلای میشه.

من به هر حال حداقل آینده ی مشاغل آکادمیک تو فیلد خودم رو تو کانادا اصلا خوب نمی بینم طبق چیزایی که هم از دانشجویان ایرانی و هم اساتید ایرانی ساکن اونجا شنیدم.

مقایسه ی بازار کار این دو کشور اصلا سخت نیست. تعداد دانشگاها و تعداد شرکتهای hi-tech این دو جا رو با هم مقایسه کنید کاملا روشنه که کجا بهتر میشه کار پیدا کرد، چه صنعتی چه آکادمیک.
    ویرایش توسط pimi810 : April 6th, 2012 در ساعت 11:21 PM

من مهندسی سخت افزار خوندم .... برای ارشد دنبال رباتیک یا هوش مصنوعی هستم

آمریکا یا کانادا؟ ( من زیاد از جابه جایی خوشم نمیاد و دوس دارم همون اول قدم آخرو بردارم)

با تشکر

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من حرف وحید رو قبول دارم. رشته خیلی مهمه. یه وقته شما رشته ی مرتبط با نفت یا صنایع چوب و ... می خونید که خوب بازار کارشون خیلی فرق می کنه مثلا با مهندسی مواد که دوستمون گفتن.

سطح زندگی بنا بر شواهد وجود خیلی نزدیکه، اما به هر حال سطح زندگی رو در درجه اول کار و درآمد شما تعیین میکنه تا محل سکونت.

دوستای من که اکثر قریب به اتفاقشون دکترای برق تو دانشگاهای تاپ کانادا می خونن (و خوب طبعا" هم درصدیشون دنبال مشاغل آکادمیک هستن) راضی نیستن از وضع به ویژه تو رشته های الکترونیک و مخابرات چون به هر حال صنایع hi-tech تو این دو تا فیلد خاص تو آمریکا به مراتب گسترده ترند. از طرفی مگه کانادا چند تا دانشگاه داره که این همه استاد جوون رو جذب کنه؟؟ اونم پوزیشنهایی که از همه جای دنیا منجمله آمریکا براش اپلای میشه.

من به هر حال حداقل آینده ی مشاغل آکادمیک تو فیلد خودم رو تو کانادا اصلا خوب نمی بینم طبق چیزایی که هم از دانشجویان ایرانی و هم اساتید ایرانی ساکن اونجا شنیدم.

مقایسه ی بازار کار این دو کشور اصلا سخت نیست. تعداد دانشگاها و تعداد شرکتهای hi-tech این دو جا رو با هم مقایسه کنید کاملا روشنه که کجا بهتر میشه کار پیدا کرد، چه صنعتی چه آکادمیک.
    البته این توضیح رو هم بدم که حداقل تو دانشگاهی که من هستم خیلیا هستن که بعد درسشون میرن آمریکا و اونجا کار میکنن. اینطوری نیست که با مدرک کانادا نشه آمریکا کار کرد. البته در مورد کار آکادمیک ممکن هست رفتن به آمریکا کمی سخت باشه اما در مورد کار در شرکتها اصلا سخت نیست.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Guru

جالب بود. آیا نظر مشابه با UIC رو در مورد Dallas و UT Dallas هم دارید؟ که تو برق رنک UIC پایین تره.
    بله منطقه دالاس و بخصوص ریچاردسون از نظر امکانات کاری در رشته های hi tech بسیار خوب است.

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

این حرف شما درست است، یکی از اعضای خانواده من که بیش از 20 سال است که در آمریکا زندگی میکند روی بازار کار بعنوان یکی از مهمترین مزایای آمریکا نسبت به کانادا تاکید می کند. اما شخصا فکر می کنم که استخدام شدن در شرکتهای high-tech و به اون شکل رویایی که بعضا در ذهن افراد وجود دارد به این آسونی ها نیست. فارغ التحصیل یک دانشگاه معتبر به احتمال بسیار زیاد شانس بیشتری در مقایسه با فارغ التحصیل یک دانشگاه معمولی دارد. بعنوان مثال استخدام در یکی از شرکت های Silicon Valley برای فارغ التحصیل UC Davis راحتتر است یا فرضا West Virginia U؟ دوستان اگر اشتباه می کنم لطفا راهنمایی کنید.
    وحید خان، مگه شما آمریکا تحصیل نمی کنید؟ از جملتون اینطور برداشت میشه که الان کانادا هستید

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    البته این توضیح رو هم بدم که حداقل تو دانشگاهی که من هستم خیلیا هستن که بعد درسشون میرن آمریکا و اونجا کار میکنن. اینطوری نیست که با مدرک کانادا نشه آمریکا کار کرد. البته در مورد کار آکادمیک ممکن هست رفتن به آمریکا کمی سخت باشه اما در مورد کار در شرکتها اصلا سخت نیست.
    ویرایش توسط Industrial88 : April 7th, 2012 در ساعت 08:29 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    درسته. در واقع بحث من از اینجا شروع شد که اگه کسی "اقامت آسان کانادا و سیتیزن شیپی بعد اون رو" به عنوان معیار اصلی انتخاب کانادا برای تحصیل در نظر گرفته باشه اصلا" بعید نیست بعدا" شرایطش ایجاب کنه که دنبال اقامت آمریکا هم بره، و خوب من نظرم اینه که اگه قراره همچین اتفاقی بیفته، که با توجه به شرایط حاضر و تو رشته ی خودم خیلی محتمله، بهتره همون میخ اول تو آمریکا به زمین کوبیده بشه. دستورالعمل کوبیدن این میخ هم به نظر من به خوبی اینجا بیان شده.

من تا حالا آمریکا یا کانادا نبودم اما حداقل تو دو کشور دیگه دنبال کار گشتم و می دونم که کار پیدا کردن بدون آشنایی با محیط و داشتن لینکهای لازم و یا سرمایه شخصی، ولو با داشتن مدرک چقدر سخته.

یه نکته هم بگم حداقل دوستای خودم قبل رفتن به کانادا این طوری صحبت می کردن: "ویزای آمریکا single هستش و برای ما سخته و خونواده نمی تونه تحمل این همه دوری رو داشته باشه، به همین خاطر کانادا میریم که راحت بتونیم رفت و آمد کنیم و اقامت بگیریم و ...."

ولی در عمل اتفاقی که افتاد این بود: کانادا رفتن و دیدن که phd گرفتن اونم تو رشته ی برق کار طاقت فرسایی هستش و فرصت آنچنانی برای رفت و آمد به ایران وجود نداره و اصلا نه فاندشون و نه وقتشون اجازه ی این رفت و آمد ها رو نمیده. بیشترشونم الان تو فکر اینند که برای کار برن آمریکا و از نو شروع کنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)