صفحه 107 از 5471 نخستنخست ... 7579798991001011021031041051061071081091101111121131141151161171572076071107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 54709

موضوع: متقاضیان مهاجرت FSW (گروه 38 شغله)-ویزا آفیس ورشو

Senior Member afshinnnn آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهاجرت با داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز(Federal Skilled Worker Class:.Category 1)

نقل قول نوشته اصلی توسط G_A
    سلام دوستان

یه سوال در مورد سابقه کار داشتم.من می تونم نامه سابقه کاری هم به زبان انگلیسی تهیه کنم و هم به زیان فارسی. شک دارم کدومش بهتره ، خودم انگلیسی رو ترجیح میدم ولی فکر کردم ممکنه اگه بره دارالترجمه و دادگستری و امور خارجه چند تا مهر بخوره ممکنه معتبرتر به نظر برسه. نظر شما چیه؟

ممنون

دوست عزیز ،
    نامه سابقه کاری به زبان انگلیسی 100% بهتر است . چون هم شما روی نامه سربرگ شرکت تنظیم می کنید و هم احیاناً با هماهنگی کارفرمای خود در خصوص Main duties از همان اصطلاحات و الفاظی که خود می خواهید استفاده می کنید . اعتبارش از دارالترجمه و دادگستری و این حرف ها هم بیشتر است چون نسخه اصل است . برخی اوقات این دارالترجمه ها اصطلاحات و لغات را خیلی کج و کوله و نامفهوم در فیلد کاری شما ترجمه می کنند.
    شک نکن و نامه را به انگلیسی ترجمه کن.

پیش فرض پاسخ : مهاجرت با داشتن سابقه کاری مشاغل مورد نیاز(Federal Skilled Worker Class:.Category 1)

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_rad
    سلام
    خسته نباشید

من دارم برای این ویزا اقدام می کنم و تازه این Topic شما رو پیدا کردم
    مطالبش زیاد بود و خودندش وقت می گرفت ولی ارزشش رو داشت کلی نکته که فکرش رو نکرده بودم متوجه شدم.

سه تا سوال داشتم:
    1- بهتره که مدارک ام رو بفرستم برای آشنام توی کانادا که اون بعد از گرفتن مانی اوردر همه رو با هم بفرسته ، یا اینکه بهتره بگم مانی اوردر رو بگیره و برای من بفرسته و من با مدارک کلا بفرستم سیدنی؟

2- من دارم با همسرم اقدام می کنم الان همه کارهام آماده است فقط مونده پاسپورت همسرم که تازه باید بریم دنبالش ، آیا برای اول کار و موقع فرستادن فرم ها به سیدنی نیاز به داشتن شماره پاسپورت همسرم هست(چون توی فرم ها جایی براش در نظر گرفته شده) یا خیر؟ منظورم اینه که اگه نیازی به این نیست من همین حالا شروع به فرستادن فرم ها و .. کنم و دیگه منتظر گرفتن پاسپورت همسرم نباشم.

3-برای fund دیدم نوشته بودند که باید 6 ماه توی حساب باشه، من اگه الان فرم ها رو بفرستم سیدنی و بعد تا 4 ماه بعد مدارک رو به سوریه بفرستم که کمتر از 6 ماه میشه ، کلا چه راهها در رو یی برای fund وجود داره؟

ممنون از پاسخهای شما

1- باتوجه به اتفاقاتی که برای برخی دوستان در زمینه تاخیر فراوان ( در حد 3-4 ماه!) بوجود آمده ،پیشنهاد می کنم فرم ها را پر کرده و امضا نمائید (یادتان نرود قبل از امضا کردن از آن یک سری پرینت یا کپی اضافه بدون امضاء برای مرحله دوم بگیرید!) و برای دوستتان بفرستید تا ایشان مانی اوردر را روی آن بگذارد و بفرستد. یقیناً سرعت کار بیشتر میشود.
    2-نیازی نیست حتماً شماره پاسپورت همسر را بنویسید وفوقش برای اطمینان خاطر می توانید نامه ای پیوست کنیدو در آن اظهار کنید که تهیه پاسورت همسرم در دست اقدام می باشد و تشریفات اداری را طی می کند. حتماً می انی که در مرحله اول فقط مداک زیر را بایستی ارسال کنید :
    * مانی اوردر (هزینه بررسی پرونده)
    *فرمهای پر شده و امضاء شده
    *کپی پاسپورت فقط متقاضی اصلی
    *چک لیست امضاء شده

3. دوست من ننوشته که 6 ماه پولتان در حسابی بلوکه شود ، نوشته گردش مالی 6 ماهه شما را می خواهند ببینند.در واقع می خواهند مطمئن شوند شما 4 روزه حساب باز نکردید که یه پول قلمبه از کسی قرض بگیرید و واریز کنید و پرینت موجودی بگیرید. بلکه می خواهند مطمئن شوند که شمادر طی شش ماه اخیر گردش پولی برای امرار و معاش خودداشته اید و رکورد منفی ندارید و لذا توانایی آن را دارید که در شش ماه ابتدایی اقامتتتان در کانادا و در شرایط احتمالی بیکاری !خرج زن و بچه خود را تقبل کنید. با توجه به شرایط گفته شده شما اگر در همین چهار ماه مبالغی را به حساب خود واریز و برداشت نمایید (گردش مالی) و در زمانیکه می خواهید پرینت گواهی بانکی بگیرید ، موجودی تان بیش از حداقل اعلام شده توسط اداره مهاجرت (بسته به تعداد افراد خانواده) باشد ،کفایت می کند.

نقل قول نوشته اصلی توسط imand
    سلام.
    امیدوارم سوالم رو در جای مناسبی مطرح کرده باشم.
    با توجه به قوانین جدید مهاجرت به کانادا از طریق تخصص، می خواستم بدونم از نظر دوستان من شرایطش رو دارم یا نه:
    مدرک تحصیلی: فوق لیسانس مهندسی برق - مخابرت از دانشگاه تهران. (لیسانس الکترونیک)
    مجرد.
    وضعیت زبان: خوب. منتظر امتحان ielts هستم و فکر می کنم حدود 7 رو بیارم.
    شغل: عضو هیات علمی دانشگاه آزاد.
    سابقه کار با بیمه: 3 سال.
    ممنون.
    دوست عزیز اشاره نکردی که سابقه کاریتان را با کدامیک از 38 شغل اعلام شده همخوانی دارد ! البته از دوستانی مثل پدرام کهفکر ی کنم هم رشته شماست، می توانید در این خصوص راهنمائی بگیرید .
    با این فرض که شغلتان با یکی از مشاغل مورد نیاز همخوانی دارد ،شرایط شما بصورت زیر است :

سن --------------------------10 امتیاز
    تحصیلات---------------------25 امتیاز
    شغل-------------------------19 امتیاز

جمع--------------------------54 امتیاز

13 = 54-67

پس شما باید از زبان حداقل 13 امتیاز کسب نمائید . بنابراین در صورتیکه شغلتان یکی از 38 شغل اعلام شده باشد و حداقل 13 امتیاز از زبان کسب نمائید ، شما واجد شرایط لازم هستید.

شغل: عضو هیات علمی دانشگاه آزاد.
    اگر مقصودتان در خصوص شغل ، تدریس در دانشگاه می باشد ، بعرضتان میرسانم که اداره مهاجرت استاد دانشگاه را با مدرک دکترا قبول می کند.

اما اگر سابق تدریس در کالج داشته باشید ، فوق لیسانس کفایت می کند.

سلام افشین جان ممنون از جوابهات

برای اطمینان خاطر می توانید نامه ای پیوست کنیدو در آن اظهار کنید که تهیه پاسورت همسرم در دست اقدام می باشد و تشریفات اداری را طی می کند
    این نامه باید فرمت و شکل خاصی داشته باشد یا مهم نیست؟

*کپی پاسپورت فقط متقاضی اصلی
    آیا این کپی باید برابر با اصل شده باشه؟ یا نیازی نیست؟

دوست من ننوشته که 6 ماه پولتان در حسابی بلوکه شود ، نوشته گردش مالی 6 ماهه شما را می خواهند ببینند.در واقع می خواهند مطمئن شوند شما 4 روزه حساب باز نکردید که یه پول قلمبه از کسی قرض بگیرید و واریز کنید و پرینت موجودی بگیرید. بلکه می خواهند مطمئن شوند که شمادر طی شش ماه اخیر گردش پولی برای امرار و معاش خودداشته اید و رکورد منفی ندارید و لذا توانایی آن را دارید که در شش ماه ابتدایی اقامتتتان در کانادا و در شرایط احتمالی بیکاری !خرج زن و بچه خود را تقبل کنید. با توجه به شرایط گفته شده شما اگر در همین چهار ماه مبالغی را به حساب خود واریز و برداشت نمایید (گردش مالی) و در زمانیکه می خواهید پرینت گواهی بانکی بگیرید ، موجودی تان بیش از حداقل اعلام شده توسط اداره مهاجرت (بسته به تعداد افراد خانواده) باشد ،کفایت می کند.
    یعنی اگه من همین روزها اقدام کنم و پول هم در حسابم گردش داشته باشه، بعدا برای ارائه مدارک کافیه؟؟
    آیا proof of funds رو باید با سایر مدارک به دمشق ارسال کنیم یا زمان دیگه ای باید فرستاده بشه؟

یه سوال دیگه :
    من می تونم از راههای دیگه بگم که این fund رو دارم؟ مثلا سند خونه یا ماشین یا مثلا سرمایه شرکت(مثلا شرکت با سرمایه 15 میلیون)؟؟؟

ممنون که جواب میدید

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_rad
    سلام افشین جان ممنون از جوابهات
    این نامه باید فرمت و شکل خاصی داشته باشد یا مهم نیست؟
    آیا این کپی باید برابر با اصل شده باشه؟ یا نیازی نیست؟
    یعنی اگه من همین روزها اقدام کنم و پول هم در حسابم گردش داشته باشه، بعدا برای ارائه مدارک کافیه؟؟
    آیا proof of funds رو باید با سایر مدارک به دمشق ارسال کنیم یا زمان دیگه ای باید فرستاده بشه؟

یه سوال دیگه :
    من می تونم از راههای دیگه بگم که این fund رو دارم؟ مثلا سند خونه یا ماشین یا مثلا سرمایه شرکت(مثلا شرکت با سرمایه 15 میلیون)؟؟؟

ممنون که جواب میدید
    1. خیر ،یه نامه ساده که پائینش را امضاء می نمائید .
    2.خیر فقط کپی ساده و خوانا و فقط از صفحات اصلی ( یکی دو صفحه ابتدایی که مشخصاتتان را ذکر کرده)
    3. شما از همین الان با حسابتان کار کنید کفایت می کند و نگران نباشید.
    4.گواهی بانکی را بهمراه سایر مدارک بطور یکجا باید به دمشق بفرستید .
    5.ماشین قابل قبول نیست ، سرمایه شرکت را هم بعید می دونم چون باید سرمایه قابل انتقال بدون دردسر (unencumberred) باشد . ملک را شنیدم باید علاوه بر سند ،توسط کارشناس رسمی دادگستری ارزشگذاری شود ( که هزینه بر است!) و هر دوی اینها را ترجمه و کپی فارسی برابر اصل برایشان ارسال کنید.

Member imand آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical ENG - MSc - University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinnnn
    اگر مقصودتان در خصوص شغل ، تدریس در دانشگاه می باشد ، بعرضتان میرسانم که اداره مهاجرت استاد دانشگاه را با مدرک دکترا قبول می کند.

اما اگر سابق تدریس در کالج داشته باشید ، فوق لیسانس کفایت می کند.
    دوست عزیز. ممنون که جواب دادید.
    منظور من هم دقیقا همینه که نمی دونم جزو اون 38 دسته هستم یا نه؟!؟!؟
    یعنی اینکه تفاوت تدریس توی کالج و توی دانشگاه رو متوجه نمیشم!
    Tnx
    می توان به سوی رهایی گریخت؛ اما بازگشت ما به اسارت نابخشودنی است. نادر ابراهیمی

دوست عزیز. ممنون که جواب دادید.
    منظور من هم دقیقا همینه که نمی دونم جزو اون 38 دسته هستم یا نه؟!؟!؟
    یعنی اینکه تفاوت تدریس توی کالج و توی دانشگاه رو متوجه نمیشم!
    Tnx
    حقیقتش در کشور ما چیزی بنام کالج وجود ندارد ، اما موسسات آموزش فنی و حرفه ای داریم که دقیقاً همان مفهوم را می رساند و اگر در این موسسات سابقه تدریس داشته باشید، واجد شرایط هستید.

ممنون افشین جان از توضیحاتت

یک سوال دیگه:
    توی فرم schedule 3 یک قسمت هست با عنوان fund ، آیا عددی که اینجا وارد می کنیم همون fund ای هست که باید ثابت کنیم داریم؟ یا اینکه اینجا مثلا می زنیم 20 هزار دلار و فقط نیاز با ثابت کردن 14 هزار دلار داریم( با فرض اینکه 2 نفره داریم اقدام می کنیم) ؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Eng. MSc(AmirKabir), BSc:PUT 

با سلام به همهٔ دوستان واقعا خوندن این ۷۸ صفحه سخت بود ولی‌ هم مفید بود و هم جذاب که تقریبا مس یه داستان شده که آدم دوست داره ببین آخر داستان چی‌ می‌شه، بگذریم چن تا سوال دارم ممنون میشم دوستان جواب بدن
    با توجه به اینکه حداکثر تا یه ماه دیگه می‌خوام واسهٔ سیدنی مدارکمو بفرستم ،
    به نظر شما اگر ۳ سال سابقه کار پاره وقت البته به حساب اونا چون همزمان با تحصیل فوقم بوده با ۷ ماه سابقهٔ الانم که می‌خوام باهاش اقدام کنم( کد ۲۱۴۵ )یکی‌ نباشه ولی‌ اونم جز اون ۳۸ تا رشته باشه مشکلی‌ داره یا نه؟
    و اینکه ایلتس من که اکادمیک بوده ازش ۱۳ ماه گذشته الانم دوباره ۷ شهریور اکادمیک دارم مشکلی‌ که نداره؟
    دریافت مدارک در سیدنی 26-04-2010 فایل نامبر اول 28-07-2010 دریافت مدارک در دمشق 03-11-2010، فایل نامبر دوم 15-11-2010 کد پذیرش 8222 انتقال به آنکارا 04-08-2010 - اینپرسس 27-03-2012 - دریافت مدیکال 21-05-2013 ,درخواست آپدیت مدارک 04-10-2013 ، پاس ریکوست 2014-01-22

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)