صفحه 2919 از 5471 نخستنخست ... 19192419281928692909291029112912291329142915291629172918291929202921292229232924292529262927292829292969301934193919 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 29,181 تا 29,190 , از مجموع 54709

موضوع: متقاضیان مهاجرت FSW (گروه 38 شغله)-ویزا آفیس ورشو

Member utab آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق - الکترونیک

پیش فرض پاسخ : متقاضیان مهاجرت FSW (گروه 38 شغله)-ویزا آفیس ورشو

نقل قول نوشته اصلی توسط quick.bird نمایش پست ها
    اوكي شما علامه دهريد ما رو باش واسه كي ها دايرم هشدار ميديم. اگر جزو اونهاي يبوديد كه قبل از 2008 اقدام كردن اون موقع اينقدر از قانون و تخلف و اين حرفا نميزدي داداش. مگه اونا تخلف كرده بودن ؟؟؟؟ مگر جرمي مرتكب شده بودن ؟؟؟ طبق قاونو اقدام كرده بودن و خيلي راحت بهشون گفتن نههههههههههههه بعد از چند سال سپري شدن عمر فرصت ها و .... پس وقتي بخوان نه بگن اصلا نگران قانون و رضايت دل شما نيستن فهميدي آقا . دوما شما خوب نخونديد من گفتم يك روند نانوشته كه در حال اجراست ممكنه خيلس از اين ها به خاطر تخلف اخراج بشن و لي جالبه بهتون بگم كه يكي از دلايل واهي براي اخراج مثلا اين بوده كه مدرك كاري كه نشان دهنده تجربه شما باشه با تجربه كاري واقعي شما ربطي نداشته و تلقي افيسر اينه كه اين نامه واقعي نسيت يا حتي اگر واقعي باشه با تباني تهيه شده و افسير قانع نميشه . و ثال هاي از اين قبيل .ايا واقعا ريز به ريز كارهاي يكه توي نامه كاري گرفتيتد انجام داديد؟؟ يا سعي شده نامهاي باشه كه نظر افيسر رو جلب كنه ؟؟؟؟ من معتقدم كه اين اقا كار هودش رو داده نم نم پيش ميبره و تا حالا هم كسي جلو دارش نبوده و ضربش رو زده مگه 6 -12 ماهش نشد 3 سال ديگه باز دليل بيارم شما مثلا چخ جور شواهد ميخوايد من كه كانادا نيستم اين اخباري هست كه از طرف افرادي كه اونجا هيتن و مسائل رو از نزديك ميبينن ودرك ميكنن مياد بيرون و تحليل اونهاست . من خودم هم پرونده دارم و اصلا خوشحال نميشم از اين قضيه ولي وواقعيت قابل كتمان نيست
    دوست عزیز:
    جان برادر، ما گفتیم که اگر قصد ایجاد و ارسال یک پست جدید دارید یک نگاه اجمالی قبل از ارسال روی اون داشته باشید. انگار از لحاظ ادبی هم باید بیشتر کارکنید و با وسواس بالاتری بنویسید و هر چه به فکرتان رسید را زود تحریر نفرمایید.
    حالا این موضوعات چه ربطی داره و چه کمکی میکنه؟!!! با نوشتن این مطالب نه تنها به فکر دوستان نیستید که جو فروم را نیز علیه خود متشنج میسازید.
    در جستجوی مطالب بهتری باشید...
    CIO = 01/06/2009 - First AOR = 13/07/2009 - Second AOR = 04/01/2010
    Warsaw Visa Office ( WVO ) = 01/12/2011 - In Process = 25/01/2012
    Med = 26/02/2013 , PPR= 22/05/2013, Visa= 28/05/2013
    land = 22/02/2014 Vancouver

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط naderm نمایش پست ها
    دوست عزیز بنده متوجه نشدم ، ایا به نظر شما کسی که پاسپورت کانادا رو داره یعنی اینکه شهرونده یعنی مثل اینکه گرین کارت امریکا رو داره ، یعنی اینکه الان شمارو که شهروند ایران هستی رو بندازن بیرون ، شما که شهروند کانادا باشی اگه اونجا خدای نکرده قاتل هم بشی طبق قاونون همونجا محاکمه می کنن ، اون 5700 نفر به چه جرمی در حال اخراج هستند لطفا از طریق دوستانتون که اونجا شهروند هستند پیگیری کنید و به ما هم بگید ، این حرفی که شما می زنید حرف بسیار سنگینیه پس لطفا فقط با دلیل و مدرک بگید
    این خبر درست است و البته مال چند ماه پیشه. چند هزار نفر از افرادی رو که با تقلب شهروندی گرفته بودند پاسپورت هاشون رو قراره پس بگیرند و اخراجشون کنند. اینها کسانی هستند که اقامت کانادا گرفته بودند و بعد برگشته بودند به کشور خودشون و در کانادا آدرس الکی داده بودند که وانمود کنند در کانادا هستند برای تابعیت (که باید سه سال در کانادا بوده باشید). موضوع کشف شده و پرونده براشون درست شده. البته در هر حال قضیه بدون دادگاه انجام نمیشه و قاضی بررسی خواهد کرد و اگر نتونند اثبات کنند در اون مدت کانادا بوده اند تابعیت شون لغو میشه و اخراج خواهند شد:
    http://www.thestar.com/news/canada/p...zenship-kenney

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط quick.bird نمایش پست ها
    دوست من و بسياري رو براشون نامه زدن و توضيح خواستن كه بايد مراجعه كنند ولي تمام تمركز بر روي اين هست كه به شكل قانون ناگفته و نانوشته تا ميتونن گير بدن . عرض كردم به خود وكلا هم گير دادن رو شروع كردن . انتظار نداشته باشيد من يك سايت يا مقاله براتون معرفي كنم . اين روند كلي هست و حتي اخيرا به بعضي ها ميگن براي سيتي زني بايد بريد از فرودگاه ريز ورود خروج رو بياريد يعني حتي با مهر پاس هم كاري ندارند .ب گذريم عده اي تخلفاتي داشتند مثلا قضيه جعل اسناد در اصفهان ولي روند ظاهرا بسيار حساس هست . اسنها كه گفتم برداشت كسي هست كه اونجاست سيتيزن هست پس جاش محكمخ و خيالش راحته و با وكلا د رارتباط هست پس شوخي در كار نيست. حتي اخيرا مبلغ كمك هزينه ژناهجو ها رو هم دارن قطع ميكنن امروز هم در روز جشن ملي كانادا تورنتو شلوغ بوده
    قانون نگفته و ننوشته نیست. قانون سیتیزن شیپ کانادا کاملا روشن است و کسی که بدون شرایط سیتیزن شیپ گرفته باشه دهسال هم بگذره اداره مهاجرت میتونه پرونده اش رو به دادگاه بفرسته و تابعیت اش رو باطل کنه. ربطی هم به دیدگاههای سیاسی وزیر نداره. کمک هزینه پناهجو ها را هم قطع نکرده اند موضوع در مورد استفاده رایگان متقاضیان پناهندگی از خدمات پزشکی بوده است. روز ملی کانادا هم یکشنبه است نه امروز و تورنتو هم هیچ خبر و شلوغی نبود غیر از ترافیک عادی خیابونها

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط armin494 نمایش پست ها
    مشکل اینجاست که اونا بعد از 10 سال خودشون رفتن اداره مهاجرت و اعتراف کردند که ما 10 سال پیش تمام مدارکمون جعلی بوده و متاسفانه افیسرهای شما نفهمیدند.
    پیش چند تا دفتر مهاجرتی و وکلا رفتند که متاسفانه اونا گفتند ما نمیتونیم چنین پرونده ای را قبول کنیم چون خودمون هم داریم اخراج میشیم
    چرا خودشون رفتند و اعتراف کردند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    قانون نگفته و ننوشته نیست. قانون سیتیزن شیپ کانادا کاملا روشن است و کسی که بدون شرایط سیتیزن شیپ گرفته باشه دهسال هم بگذره اداره مهاجرت میتونه پرونده اش رو به دادگاه بفرسته و تابعیت اش رو باطل کنه. ربطی هم به دیدگاههای سیاسی وزیر نداره. کمک هزینه پناهجو ها را هم قطع نکرده اند موضوع در مورد استفاده رایگان متقاضیان پناهندگی از خدمات پزشکی بوده است. روز ملی کانادا هم یکشنبه است نه امروز و تورنتو هم هیچ خبر و شلوغی نبود غیر از ترافیک عادی خیابونها
    ظاهرا همیشه من اوج بحث و جدلها را از دست میدهم و هر زمان که بخواهم در این میان ریش سفیدی کنم ، مقداری دیر شده است.(گله ای هم نیست که بار آخر هم که نظری دادم با متلک و تمسخر روبرو شدم.) اما خوشبختانه در غالب اوقات ، دوستانی در این فروم هستند که اطلاعات گرانقدری دارند که باید ارزش آنها را دانست. تعداد این دوستان با اطلاع و وزین هم کم نیستند که آخرین آن (قبل از نوشتن این پست) آقا یا خانم ghlobe بودند .
    همانطور که دوستانمان فرمودند، قضیه اخراج مربوط به تقلب هم در تابعیت و هم در اقامت بوده است. این تقلب فقط شامل مدارک جعلی تحصیلی نبوده ، بلکه عمدتا مربوط به مدارک حضور در کانادا میباشد. اگر شما در 5 سال متوالی (دقت کنید: نه فقط 5 سال اول ، بلکه هر 5 سال متوالی) ، مجموعا کمتر از 2 سال در کانادا حضور داشته باشید ، اجازه اقامت از شما سلب میشود. در مورد تابعیت ، این قانون میگوید که زمانی میتوانید برای تابعیت درخواست کنید که حداقل 3 سال از 4 سال متوالی اقامتتان در کانادا حاضر باشید. در این میان خیلیها هستند که اینکار را نمیکنند. مثلا شغل پردرآمدی در ایران دارند و چند ماه بعد از لند کردن به ایران برمیگردند و بعد از 3 سال هم با مراجعت به کانادا ، درخواست سیتیزن شیپی میدهند. شاید باورتان نشود که بعضی از این افراد چه پولهایی خرج میکنند تا صحنه سازیهای لازم را هم انجام بدهند. مثلا یک آپارتمان اجاره میکنند و با پرداخت ماهی 1000 دلار آنرا خالی می اندازند که وقتی برگشتند بتوانند ثابت کنند که در اینجا اقامت داشته اند!!!
    بررسیهای مربوط به اقامت و تابعیت ، همیشه بصورت رندم در کانادا انجام میشده است. اما چند ماه قبل ، اداره مهاجرت یک بررسی مفصل انجام داد که فکر میکنم حدود 4000 نفر را زیر سوال برد.
    نتیجه گیری : اول این که این سخت گیریها باید هم وجود داشته باشد و اگر شما هدفتان زندگی در کانادا باشد و برای گرفتن اقامت و تابعیت ، سختیهای ماندگار شدن را تحمل کنید (که البته منظورم فقط سالهای اولیه است) مسلما شما هم دوست نخواهید داشت که مهاجران دیگر - بدون اینکه سختی به خود دهند - مانند شما از حق برابر اقامت برخوردار شوند. دوم اینکه اگر در اینجا صادقانه زندگی کنید ، هیچگاه ترسی هم از این مسایل و حتی اگر به بازجویی و تحقیق هم بکشد، نباید وجود داشته باشد. (آنرا که حساب پاک است ، از محاسبه چه باک است)
    ویرایش توسط saeedCan : June 30th, 2012 در ساعت 04:22 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedCan نمایش پست ها
    ظاهرا همیشه من اوج بحث و جدلها را از دست میدهم و هر زمان که بخواهم در این میان ریش سفیدی کنم ، مقداری دیر شده است.(گله ای هم نیست که بار آخر هم که نظری دادم با متلک و تمسخر روبرو شدم.) اما خوشبختانه در غالب اوقات ، دوستانی در این فروم هستند که اطلاعات گرانقدری دارند که باید ارزش آنها را دانست. تعداد این دوستان با اطلاع و وزین هم کم نیستند که آخرین آن (قبل از نوشتن این پست) آقا یا خانم ghlobe بودند .
    همانطور که دوستانمان فرمودند، قضیه اخراج مربوط به تقلب هم در تابعیت و هم در اقامت بوده است. این تقلب فقط شامل مدارک جعلی تحصیلی نبوده ، بلکه عمدتا مربوط به مدارک حضور در کانادا میباشد. اگر شما در 5 سال متوالی (دقت کنید: نه فقط 5 سال اول ، بلکه هر 5 سال متوالی) ، مجموعا کمتر از 2 سال در کانادا حضور داشته باشید ، اجازه اقامت از شما سلب میشود. در مورد تابعیت ، این قانون میگوید که زمانی میتوانید برای تابعیت درخواست کنید که حداقل 3 سال از 4 سال متوالی اقامتتان در کانادا حاضر باشید. در این میان خیلیها هستند که اینکار را نمیکنند. مثلا شغل پردرآمدی در ایران دارند و چند ماه بعد از لند کردن به ایران برمیگردند و بعد از 3 سال هم با مراجعت به کانادا ، درخواست سیتیزن شیپی میدهند. شاید باورتان نشود که بعضی از این افراد چه پولهایی خرج میکنند تا صحنه سازیهای لازم را هم انجام بدهند. مثلا یک آپارتمان اجاره میکنند و با پرداخت ماهی 1000 دلار آنرا خالی می اندازند که وقتی برگشتند بتوانند ثابت کنند که در اینجا اقامت داشته اند!!!
    بررسیهای مربوط به اقامت و تابعیت ، همیشه بصورت رندم در کانادا انجام میشده است. اما چند ماه قبل ، اداره مهاجرت یک بررسی مفصل انجام داد که فکر میکنم حدود 4000 نفر را زیر سوال برد.
    نتیجه گیری : اول این که این سخت گیریها باید هم وجود داشته باشد و اگر شما هدفتان زندگی در کانادا باشد و برای گرفتن اقامت و تابعیت ، سختیهای ماندگار شدن را تحمل کنید (که البته منظورم فقط سالهای اولیه است) مسلما شما هم دوست نخواهید داشت که مهاجران دیگر - بدون اینکه سختی به خود دهند - مانند شما از حق برابر اقامت برخوردار شوند. دوم اینکه اگر در اینجا صادقانه زندگی کنید ، هیچگاه ترسی هم از این مسایل و حتی اگر به بازجویی و تحقیق هم بکشد، نباید وجود داشته باشد. (آنرا که حساب پاک است ، از محاسبه چه باک است)
    البته اجازه بديد من راجع به قانون حق پس گرفتن تابعيت يك توضيحي بدم. توي كشورهاي اسكانديناوي كه زبان زد رعايت حقوق بشر هستند به هيچ وجه نمي شود تبعيت كسي رو لغو كرد ولو اينكه اطلاعاتي كه داده از اساس اشتباه بوده است. من خودم صد در صد مخالف اين قانون هستم. چون فقط موضوع اون شخص نيست بلكه خانواده و بچه هاي اون فرد نيز به حقوق شان تجاوز مي شود. مثلن فرض كنيد بچه سال ها توي كانادا زندگي كرده و مدرسه رفته حالا بايد به خاطر دروغ پدرش 10 سال پيش برگرده به كشوري كه هيچ شناختي ندارد ازش!
    اين قانون فقط دستاويز دولت هاي تند رو راست گرا هست كه هر چند وقت يكبار به بهونه هاي مختلف با برداشت شخصي خودشان خارجي تبار ها رو تحت فشار قرار دهند.
    به نظر بنده اين وظيفه حكومت ها هست كه تصميم بگيرند به يك نفر تبعيت بدهندو يا ندهند و اگر كوتاهي هم شده توي احراض هويت شخص يا هر اطلاعتي اشتباه ديگري خودشان مسئول هستند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    البته اجازه بديد من راجع به قانون حق پس گرفتن تابعيت يك توضيحي بدم. توي كشورهاي اسكانديناوي كه زبان زد رعايت حقوق بشر هستند به هيچ وجه نمي شود تبعيت كسي رو لغو كرد ولو اينكه اطلاعاتي كه داده از اساس اشتباه بوده است. من خودم صد در صد مخالف اين قانون هستم. چون فقط موضوع اون شخص نيست بلكه خانواده و بچه هاي اون فرد نيز به حقوق شان تجاوز مي شود. مثلن فرض كنيد بچه سال ها توي كانادا زندگي كرده و مدرسه رفته حالا بايد به خاطر دروغ پدرش 10 سال پيش برگرده به كشوري كه هيچ شناختي ندارد ازش!
    اين قانون فقط دستاويز دولت هاي تند رو راست گرا هست كه هر چند وقت يكبار به بهونه هاي مختلف با برداشت شخصي خودشان خارجي تبار ها رو تحت فشار قرار دهند.
    به نظر بنده اين وظيفه حكومت ها هست كه تصميم بگيرند به يك نفر تبعيت بدهندو يا ندهند و اگر كوتاهي هم شده توي احراض هويت شخص يا هر اطلاعتي اشتباه ديگري خودشان مسئول هستند.
    دوست عزیز البته نظر شما محترم است ولی این تعبیر که اگر کسی با جعل و سوء استفاده موقعیتی را بدست آورد نباید مسئولیتی بر گردنش گذاشت و صرفا باید کوتاهی کننده را سرزنش کرد واقعا عملی نیست. مثل این میماند که بگوئیم اگر دزدی به بانک دستبرد زد نباید دزد را مجازات کرد و مسئول بانک است که سیستم امنیتی اش به اندازه کافی قوی نبوده است.

طبعا قوانین در کشورهای مختلف متفاوت است ولی در کانادا همان قانونی که اجازه کسب تابعیت برای خارجی ها را میدهد دستور سلب آن را در صورت جعل مدرک و خلافگویی را هم داده است. در زمان دولتهای چپ گرا و میانه رو هم این قانون اجرا می شد (کما اینکه در دولت لیبرال چندین پیرمرد 80-90 ساله را به جرم اینکه 50-60 سال قبل در ارتش نازی خدمت کرده بودند از تابعیت کانادایی برکنار و از کانادا اخراج کردند) و الآن بخاطر افزایش سوء استفاده های مهاجرین جدید منجمله معدودی از هموطنان عزیز خودمان موارد اعمال آن بیشتر شده است. ایا چشم پوشی از این تخلفات خود سلب حق افرادی که با رعایت قانون و مقررات تابعیت می گیرند نیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    .Communication Eng

سلام

بلاخره من امروز تونستم وارد ecase بشم و بلاخره من هم در تاریخ 6 ژوئن in process شدم.

با امید به روزهای روشن
    دریافت مدارک در سیدنی: June 7th, 2010 ، فایل نامبر اول : Oct 26th, 2010 ، دریافت مدارک در دمشق : Jan 20th, 2010 ، فایل نامبر دوم: March 22th, 2011، اینپروسس: June 6th, 2012 ، دریافت مدیکال و اپدیت: June 26th 2014 ، ارسال مدیکال: July 13th 2014 ، پاسریکویست : August 4th 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز البته نظر شما محترم است ولی این تعبیر که اگر کسی با جعل و سوء استفاده موقعیتی را بدست آورد نباید مسئولیتی بر گردنش گذاشت و صرفا باید کوتاهی کننده را سرزنش کرد واقعا عملی نیست. مثل این میماند که بگوئیم اگر دزدی به بانک دستبرد زد نباید دزد را مجازات کرد و مسئول بانک است که سیستم امنیتی اش به اندازه کافی قوی نبوده است.

طبعا قوانین در کشورهای مختلف متفاوت است ولی در کانادا همان قانونی که اجازه کسب تابعیت برای خارجی ها را میدهد دستور سلب آن را در صورت جعل مدرک و خلافگویی را هم داده است. در زمان دولتهای چپ گرا و میانه رو هم این قانون اجرا می شد (کما اینکه در دولت لیبرال چندین پیرمرد 80-90 ساله را به جرم اینکه 50-60 سال قبل در ارتش نازی خدمت کرده بودند از تابعیت کانادایی برکنار و از کانادا اخراج کردند) و الآن بخاطر افزایش سوء استفاده های مهاجرین جدید منجمله معدودی از هموطنان عزیز خودمان موارد اعمال آن بیشتر شده است. ایا چشم پوشی از این تخلفات خود سلب حق افرادی که با رعایت قانون و مقررات تابعیت می گیرند نیست؟
    البته اين موضوع خيلي موضوع پيچيده اي هست بحث دادن تبعيت به كسي بعد پس گرفتن اون دقيقن دسته بندي كردن شهروندان يك كشور به دو گروه كساني كه تابعيت رو اتوماتيك گرفتند و كساني كه اكتسابي گرفته اند هست. اين كه يك خارجي كه تابعيت اكتسابي دارد و جرمي مرتكب شده حالا پس از سالها بايد از نقطه ضعفش كه اخراج از كشور هست استفاده شود به نظر من غير انساني هست بايد توي همون كشور مثل شهرونده هاي ديگر مجازات شود.
    همانجور كه گفتم اين بحث ، بحث پيچيده و بحث برانگيزي در حد مجازات اعدام؛ سقط جنين و غيره و بستگي به ديد حقوقي قانون گذاران دارد.
    50 60 سال قبل ؟ انسان ها بعد از10 20 سال ديگه انسان هاي قبلي نيستند، تفكرات و نگرششون به زندگي كاملن متفاوت شده و شخصيت ديگري پيدا مي كنند باز هم اين قانون گرفتن تبعيت و اخراج بعد از نيم قرن غير انساني هست.
    همانجور كه اطلاع شايد داشته باشيد توي اغلب كشورهاي اروپايي تحت تعقيب بودن از نظر قضايي و جنايي يك ددلايني دارد و توي بعضي از اين كشور ها 20 سال هست. حالا هر جرمي مرتكب شده باشيد.
    اگر كسي رو بخواهند به خاطر دروغ گويي اخراج كنند اول بايد خود آقاي كني رو به خاطر دروغ هايي كه گقته اول پاس كانادايش رو بگيرند بعد اخراجش كنند بوركينافاسو
    ویرایش توسط Pearson : June 30th, 2012 در ساعت 09:06 AM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    البته اين موضوع خيلي موضوع پيچيده اي هست بحث دادن تبعيت به كسي بعد پس گرفتن اون دقيقن دسته بندي كردن شهروندان يك كشور به دو گروه كساني كه تابعيت رو اتوماتيك گرفتند و كساني كه اكتسابي گرفته اند هست. اين كه يك خارجي كه تابعيت اكتسابي دارد و جرمي مرتكب شده حالا پس از سالها بايد از نقطه ضعفش كه اخراج از كشور هست استفاده شود به نظر من غير انساني هست بايد توي همون كشور مثل شهرونده هاي ديگر مجازات شود.
    همانجور كه گفتم اين بحث ، بحث پيچيده و بحث برانگيزي در حد مجازات اعدام؛ سقط جنين و غيره و بستگي به ديد حقوقي قانون گذاران دارد.
    50 60 سال قبل ؟ انسان ها بعد از10 20 سال ديگه انسان هاي قبلي نيستند، تفكرات و نگرششون به زندگي كاملن متفاوت شده و شخصيت ديگري پيدا مي كنند باز هم اين قانون گرفتن تبعيت و اخراج بعد از نيم قرن غير انساني هست.
    همانجور كه اطلاع شايد داشته باشيد توي اغلب كشورهاي اروپايي تحت تعقيب بودن از نظر قضايي و جنايي يك ددلايني دارد و توي بعضي از اين كشور ها 20 سال هست. حالا هر جرمي مرتكب شده باشيد.
    اگر كسي رو بخواهند به خاطر دروغ گويي اخراج كنند اول بايد خود آقاي كني رو به خاطر دروغ هايي كه گقته اول پاس كانادايش رو بگيرند بعد اخراجش كنند بوركينافاسو
    واقعا راست گفتی ، زدی وسط هدف
    هر چی میکشیم از این اقا تپلیه ، که هر دفعه یک چیزی میگه که معلوم نیست بر چه اساس میگه
    چون با توجه به مشاهدات ، نه به صلاح دولت کانادا بوده ، نه مهاجرینی که میخوان برن !

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)