صفحه 121 از 135 نخستنخست ... 2171111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

دوستان من با اجازه کار دو ساله و البته در حالی که از آخرین خروجم از ایران بیش از 6 ماه میگذشت و یک سال و نیم هم از قرارداد کاریم و اقامت موقتم در کانادا میگذشت، مدارکم رو برای تمدید گذرنامه و تغییر محل اقامت به واشنگتن ارسال کردم و هر دو انجام شد. محل اقامت کانادا و محل صدور واشنگتن خورد توی پاسپورت همونطور که از طریق ایمیل سوال پرسیده بودم و دفتر حفاظت منافع پاسخ داده بود. پس با اقامت موقت (فکر میکنم شرط این هست که بیش از 6 ماه باشه) میتونید درخواست تغییر محل اقامت در گذرنامه بدین در صورتی که از واشنگتن اقدام کنید.

Junior Member

سلام. برادر من الان کانادا و دانشجوی کارشناسی ارشد هست.سال دیگه قرار هست وارد دکترا بشه. برای تمدید استادی پرمیت، نیاز به گذرنامه با چهار سال اعتبار داره. چه جوری میتونه در حالی که داخل کانادا هست پاسپورتش را تعویض کنه. ظاهرا برای تعویض گذرنامه از طریق دفتر حفاظت واشنگتن بایستی حضوری اقدام کنه؟ البته این را توی سایت خوندیم. آیا میشه به کسی وکالت بدهد که از داخل ایران براش عوض کنند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Vidaraha نمایش پست ها
    سلام. برادر من الان کانادا و دانشجوی کارشناسی ارشد هست.سال دیگه قرار هست وارد دکترا بشه. برای تمدید استادی پرمیت، نیاز به گذرنامه با چهار سال اعتبار داره. چه جوری میتونه در حالی که داخل کانادا هست پاسپورتش را تعویض کنه. ظاهرا برای تعویض گذرنامه از طریق دفتر حفاظت واشنگتن بایستی حضوری اقدام کنه؟ البته این را توی سایت خوندیم. آیا میشه به کسی وکالت بدهد که از داخل ایران براش عوض کنند؟
    حضوری نه ، برای دفتر واشنگتن باید با پست باید اقدام کنند

Junior Member

برای تمدید گذرنامه از طریق دفتر حفاظت منافع در واشنگتن باید مدارکی که توی سایت نوشته رو آماده کنن و هزینه رو به صورت money order از بانک یا اداره پست و به دلار آمریکا پرداخت کنن. همه مدارک رو که شامل فرمهایی که پر میکنن، اصل شناسنامه، اصل گذرنامه، کپی کارت ملی، دو قطعه عکس و money order هست ارسال کنن برای دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن که در سفارت خانه پاکستان واقع شده. معمولا کمتر از 3 هفته پاسپورت آماده میشه و به آدرسشون پست میشه. خیلی راحت هست اما هزینه اش بیشتر از ایران در میاد. همه مراحل در سایت http://www.daftar.org به طور دقیق نوشته شده. من برای وکالت و اقدام در ایران که پیگیری کردم دیدم که امکانش نیست. طبق قانون حضور فرد درخواست دهنده الزامی هست اما شما اگر ایران هستید میتونید از پلیس 10+ بپرسید ببینید آیا در این مورد وکالتنامه قبول میکنن یا نه. شنیدم که گاهی به دلیل بی دقتی استادی پرمیت یا ورک پرمیت افراد رو پانچ میکنن توی ایران (این چیزی هست که دوستان گفتن). از طرفی ارسال گذرنامه به ایران ریسکش بالاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Vidaraha نمایش پست ها

Junior Member

سلام
    من دسامبر 2019 میخواهم بروم ایران پاسپورت ایرانیم سال 2017 منقرض شده الان بلیطم را با ترکیش ایرلاین از تورنتو با یک توقف در استانبول می خوام بگیرم. با هواپیمایی ترکیش در کانادا صحبت کردم به من گفته باید سفارت ایران اجازه سفر با پاسپورت منقرض شده را بدهد. می خواستم ببینم کسی تجربه مشابه با این وضعیت را با هواپیمایی ترکیش داشته چون همه میگن مهم قبول کردن خط هواپیمایی است. ممنون می شم راهنماییم کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط seti63 نمایش پست ها
    سلام
    من دسامبر 2019 میخواهم بروم ایران پاسپورت ایرانیم سال 2017 منقرض شده الان بلیطم را با ترکیش ایرلاین از تورنتو با یک توقف در استانبول می خوام بگیرم. با هواپیمایی ترکیش در کانادا صحبت کردم به من گفته باید سفارت ایران اجازه سفر با پاسپورت منقرض شده را بدهد. می خواستم ببینم کسی تجربه مشابه با این وضعیت را با هواپیمایی ترکیش داشته چون همه میگن مهم قبول کردن خط هواپیمایی است. ممنون می شم راهنماییم کنید
    سلام
    تا امروز که اجازه داده مسافر پرواز کنه با پاس منقضی با ترکیش
    ازشون باید میپرسیدید آیا این قانون جدید هست؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    سلام
    تا امروز که اجازه داده مسافر پرواز کنه با پاس منقضی با ترکیش
    ازشون باید میپرسیدید آیا این قانون جدید هست؟
    یعنی ایرلاینهای دیگه این اجازه رو نمیدن؟ اگر کسی پاسپورت معتبر کانادا رو هم داشته باشه چطور؟ با پاسپورت معتبر کانادا و منقضی ایران میشه از کانادا به ایران سفر کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    یعنی ایرلاینهای دیگه این اجازه رو نمیدن؟ اگر کسی پاسپورت معتبر کانادا رو هم داشته باشه چطور؟ با پاسپورت معتبر کانادا و منقضی ایران میشه از کانادا به ایران سفر کرد؟
    من امروز خودم با دفتر ترکیش توی مونترال صحبت کردم مشکلی نداره
    ارلاین های دیگه اجازه نمیدن

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    پارسال یکی از دوستام با لوفتانزا برگشت ایران . پاس کانادا داشت ولی پاس ایران منقضی شده بود.

Junior Member

سلام,
    ویزای من از نوع پیوست به دانشجو هست و آلمان هستم, قصد دارم برم ایران اما سه ماه از اعتبار پاسپورتم باقی مونده, سوالم اینه، چون از آلمان با پاسپورت ایرانی به ایران با یک پرواز توقف دار میخام برم (پروازم رو باید در اکراین عوض کنم) , اون محدودیت شش ماهه شامل حال منم میشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)