صفحه 129 از 135 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130131132133134135 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    حق با شماست!
    ضمن احترام واقعیت اینکه با نظر شما و دوست دیگری که بر تمرکز بر واقعیت عینی و تجربیات دوستان مبنی بر انجام یا عدم انجام این بخشنامه تاکید داشتند موافقم و همانطور که ذکر شد متاسفانه در برخی موارد این عمل به قوانین از خود قوانین پیروی نمیکنند. بحث صرفا براساس تفسیر و برداشت صحیح از این بخشنامه بود به گونه ای که باید باشد وگرنه قطعا قانون خوبی که عملی نشود با عدم وجود آن تفاوت و سودی برای افراد نخواهد داشت.
    امیدواریم با برداشت درست از دستورالعمل اخیر و درنظر داشتن مشکلات دسترسی به خدمات کنسولی توسط ایرانیان کانادا در عمل ، استفاده از این امکانات و نظایر آن تحقق یابد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

دوستان سلام،
    من دانشجو (خانم) هستم و مدتی پیش گذرنامه ام رو فرستادم برای دفتر حافظ منافع واشنگتن برای تمدید و امروز پاسپورتم رو گرفتم. تو یکی از صفحات پاسپورت نوشته که تا 31 شهریور 99 و برای سه بار اجازه حروج از مرزهای مجاز کشور رو دارم. سوالم اینه که این جمله چه معنی ای داره و مگه اجازه حروج دانشجویی فقط برای پسرایی که سرباز هستن نیست؟ کلا گیج شدم و نمیدونم در آینده اگر ایران برم مشکلی ممکنه پیش بیاد یا نه.
    ممنون میشم اگر کسی من رو راهنمایی کنه.

سلام دوستان، من تقریبا تمام صفحات قبل رو خوندم که در مورد پرواز به ایران با پاسپورت ایرانی اکسپایر شده بدونم ولی جواب روشنی نداره ظاهرا. من پی آر کانادا دارم و پاسپورت ایرانیم چند ماهه که منقضی شده حالا برای اواخر سپتامبر با لوفتهانزا به ایران پرواز دارم. واقعا خسته شدم با محدودینهای مختلف برای پاسپورت ایرانی و کرونا ... و فقط میخوام یک نفر لطف کنه و مرجع /پاسخ روشنی بده که آیا اجازه سوار شدن به هواپیما رو میدن به من یا نه؟ بعد از پندمی کرونا دفعه سوم هست که بلیط میگیرم برای ایران دو بار با قطر ایرلاین گرفتم ایندفعه با لوفتهانزا به دفتر لوفتهانزا در کانادا هم زنگ زدم و ایجنت گفت من اطلاعی در این مورد ندارم. خواهش میکنم اگه کسی تجربه ای داره به من کمک کنه. ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط mafa نمایش پست ها
    سلام دوستان، من تقریبا تمام صفحات قبل رو خوندم که در مورد پرواز به ایران با پاسپورت ایرانی اکسپایر شده بدونم ولی جواب روشنی نداره ظاهرا. من پی آر کانادا دارم و پاسپورت ایرانیم چند ماهه که منقضی شده حالا برای اواخر سپتامبر با لوفتهانزا به ایران پرواز دارم. واقعا خسته شدم با محدودینهای مختلف برای پاسپورت ایرانی و کرونا ... و فقط میخوام یک نفر لطف کنه و مرجع /پاسخ روشنی بده که آیا اجازه سوار شدن به هواپیما رو میدن به من یا نه؟ بعد از پندمی کرونا دفعه سوم هست که بلیط میگیرم برای ایران دو بار با قطر ایرلاین گرفتم ایندفعه با لوفتهانزا به دفتر لوفتهانزا در کانادا هم زنگ زدم و ایجنت گفت من اطلاعی در این مورد ندارم. خواهش میکنم اگه کسی تجربه ای داره به من کمک کنه. ممنونم
    سلام
    جواب این سوال بستگی به این داره که شما پاسپورت کانادایی هم دارید یا خیر
    اگر ندارید مشکل ساز میشه براتون
    اگر دارید مشکلی نیست
    ضمنن شجاعت زیادی دارید از ایرلاینی بلیت گرفتید که 9 ماهه به ایران پرواز نداشته و احتمالن هم هیچ وقت پروازی نخواهد داشت و پول مسافرین رو هم پس نمیده بعد از اینکه پرواز رو کنسل میکنه
    ایرلاینی که پرواز نمیکنه، ایرلاینی هست که مرده
    بلیتی لطفن روش نخرید ممکنه هیچ وقت دیگه پرواز نکنه

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

یادمه یکی از دوستان گفته بود که کنسولگری وظیفش صدور پاسپورت برای ایرانیها در هر شرایطی هست و نمیتونه در خارج از کشور امتناع کنه! اما مثل اینکه نگرانی من درست بود هیچ تضمینی وجود نداره چون مطابق اخبار

کنسولگری ایران در ترکیه گذرنامه فرزانه جلالی را توقیف کرد '
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    یادمه یکی از دوستان گفته بود که کنسولگری وظیفش صدور پاسپورت برای ایرانیها در هر شرایطی هست و نمیتونه در خارج از کشور امتناع کنه! اما مثل اینکه نگرانی من درست بود هیچ تضمینی وجود نداره چون مطابق اخبار

کنسولگری ایران در ترکیه گذرنامه فرزانه جلالی را توقیف کرد '
    اگر اجازه اقامت متقاضی در کشوری غیر قانونی باشه کنسولگری میتونه گذنامه ای صادر نکنه برای متقاضی و فقط برگه ی عبور برای بازگشت به ایران بده بهش

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    اگر اجازه اقامت متقاضی در کشوری غیر قانونی باشه کنسولگری میتونه گذنامه ای صادر نکنه برای متقاضی و فقط برگه ی عبور برای بازگشت به ایران بده بهش
    اطلاعات دقیقی ندارم اما فکر میکنم اقامت ایشان در زمان توقیف، معتبر بوده!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

سلام دوستان، یه سوال داشتم از خدمتتون. من برای تمدید پاسپورت به یکی از دفاترایرانی که در کانادا کار تمدید پاسپورت هم انجام می ده مراجعه کردم. و بهم گفتن که از طریق سفارت ایران در مکزیک هم انجام می دن تمدید رو. و در پاسپورت می نویسه محل صدور پاسپورت: مکزیکو سیتی. می خواستم بدونم کسی تجربه مشابه برای تمدید پاسپورت ایرانی از طریق سفارت ایران در مکزیک داشته؟ چون من فقط شنیدم که مقیم های کانادا و امریکا از طریق دفتر حفاظت منافع در واشینگتن اقدام می کنن. و از طریق مکزیک نشنیدم کسی اقدام کنه. ممونم می شم از پاسختون.

Member Mostafaa747 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Management

سلام دوستان. من گذرنامه ایرانم رو باید تمدید کنم و یکی از دوستانم میتونه مدارکم رو برام ببره ایران. از اونجایی که پی آر کانادا هستم، میخواستم بدونم آیا ایران اگر گذرنامم رو تمدید کنن میتونن محل اقامتم رو هم به کانادا تبدیل کنن؟ یا اینکه برای تغییر محل اقامت حتمن باید از طریق واشنگتن اقدام کرد؟ ممنونم از راهنمایی تون!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafaa747 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من گذرنامه ایرانم رو باید تمدید کنم و یکی از دوستانم میتونه مدارکم رو برام ببره ایران. از اونجایی که پی آر کانادا هستم، میخواستم بدونم آیا ایران اگر گذرنامم رو تمدید کنن میتونن محل اقامتم رو هم به کانادا تبدیل کنن؟ یا اینکه برای تغییر محل اقامت حتمن باید از طریق واشنگتن اقدام کرد؟ ممنونم از راهنمایی تون!
    مگه میشه کس دیگه پاسپورت شما رو تمدید کنه و خودتون حضور نداشته باشین؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)