صفحه 126 از 135 نخستنخست ... 2676116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,251 تا 1,260 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

سلام دوستان وقت بخير
    سوال داشتم اينكه كسي با سيستم جديد سامانه ميخك از کانادا تمديد پاسپورت با واشنگتن انجام داده؟
    دوتا مسئله اينكه براي ويزاي دانشجويي كشور محل اقامت ايران هست يا كانادا؟
    دوم اينكه با توجه به شرايط كرونا مشكلي بابت ارسال و دريافت مدارك وجود نداره؟
    ممنون

دوستان من امروز تونستم با دفتر صحبت کنم
    با اینکه من بصورت دانشجویی اینجا هستم (ویزای موقت)، اون خانم گفتن میتونین 23 دلار بابت تغییر محل اقامت هم پرداخت کنید که "اگر بچه ها بتونن (!)" براتون محل اقامت رو کانادا ذکر کنند.
    البته که در حواب من که پرسیدم اگر نتونین هزینه رو عودت میدین که گفتن آره.

سوال من اینه که محل اقامت در پاسپورت ایران یا کانادا باشه چه تفاوتی میتونه داشته باشه؟ و اگر واقعاً بتونن انجام بدن آیا حسنی داره انجام این کار؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahshadn نمایش پست ها
    با اینکه من بصورت دانشجویی اینجا هستم (ویزای موقت)، اون خانم گفتن میتونین 23 دلار بابت تغییر محل اقامت هم پرداخت کنید که "اگر بچه ها بتونن (!)" براتون محل اقامت رو کانادا ذکر کنند.

سوال من اینه که محل اقامت در پاسپورت ایران یا کانادا باشه چه تفاوتی میتونه داشته باشه؟ و اگر واقعاً بتونن انجام بدن آیا حسنی داره انجام این کار؟
    اگر خانوم باشید برای خروج از ایران نیاز به اجازه پدر یا همسر نخواهید داشت. فکر نکنم فایده دیگه‌ای داشته باشه.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    اگر خانوم باشید برای خروج از ایران نیاز به اجازه پدر یا همسر نخواهید داشت. فکر نکنم فایده دیگه‌ای داشته باشه.
    این رو شما مطمین هستید؟ والا معلوم نیست در ایران چی بگذره. فردا اگر بامبول در آوردند چی؟
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

همونطور که گفتن تنها حسنش اینه که اگر خانم باشید برای خروج از کشور اجازه همسر لازم نخواهید داشت. ( اجازه پدر تنها برای افراد زیر ۱۸ سال است). البته اگر محل اقامت شما خارج از ایران خورده باشه حداکثر ۶ ماه پس از ورود میتونید با اون پاسپورت خارج بشید و اگه بیشتر از ۶ ماه داخل ایران باشین باید پاس جدید با محل اقامت ایران بگیرید.

اگر اینجا با ویزای موقت هستید بعید میدونم که محل اقامتتون رو کانادا بزنن. تنها کسانی که شهروندی یا اقامت دائم دارن میتونن این کار رو بکنن مگر اینکه تازگی ها قانون رو عوض کرده باشند.

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    این رو شما مطمین هستید؟ والا معلوم نیست در ایران چی بگذره. فردا اگر بامبول در آوردند چی؟

واقعیت اینه که تو ایران هر لحظه هر کسی ولو پاسبون سر کوچه میتونه برات بامبول در بیاره. این قانون نانوشته که در همه موارد و هر لحظه وجود داره. ولی کل فلسفه اجازه شوهر اینه که طبق قانون ایران "اقامتگاه زن شوهردار اقامتگاه همسر اوست" و قانونگذار میخواد مطمئن بشه که زن از همسرش تمکین میکنه. ( یا بهتر بگم میتونه تمکین کنه) اگر اقامتگاه زن خارج از ایران خورده باشه باید بتونه بره که یک وقت خدایی نکرده جوری نشه که نتونه تمکین کنه و شوهر به دردسر بیفته.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    واقعیت اینه که تو ایران هر لحظه هر کسی ولو پاسبون سر کوچه میتونه برات بامبول در بیاره. این قانون نانوشته که در همه موارد و هر لحظه وجود داره. ولی کل فلسفه اجازه شوهر اینه که طبق قانون ایران "اقامتگاه زن شوهردار اقامتگاه همسر اوست" و قانونگذار میخواد مطمئن بشه که زن از همسرش تمکین میکنه. ( یا بهتر بگم میتونه تمکین کنه) اگر اقامتگاه زن خارج از ایران خورده باشه باید بتونه بره که یک وقت خدایی نکرده جوری نشه که نتونه تمکین کنه و شوهر به دردسر بیفته.
    به نکته خوبی اشاره کردید پس با این حساب اقامتگاه شوهر مهم هست. اگر اقامتگاه شوهر ایران باشد و اقامتگاه خانوم در کانادا پس هنوز باید اجازه همسر لازم باشد چون باید در ایران تمکین صورت گیرد.
    ا
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

اینکه محل اقامت خارج از ایران ذکر بشه، مهمترین حسنی که داره اینه که موقع خروج از ایران احتیاجی به پرداخت عوارض خروج نخواهید داشت.
    البته برای مشمولینی که خارج از کشور سکونت دارن و هنوز سربازی نرفتن هم مهمه که محل اقامت خارج از ایران بخوره...دلیلش رو نپرسیدم چون چند سال پیش خدمت رفتم و مشمول حال من نمیشد.

در ضمن همونطوری که yaaalda گفتن با ویزای موقت این کار امکانپذیر نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    به نکته خوبی اشاره کردید پس با این حساب اقامتگاه شوهر مهم هست. اگر اقامتگاه شوهر ایران باشد و اقامتگاه خانوم در کانادا پس هنوز باید اجازه همسر لازم باشد چون باید در ایران تمکین صورت گیرد.
    ا
    به طور کلی برای خروج از ایران کسی اجازه لازم نداره. برای اخذ پاسپورت هست که زنان متاهل نیاز به اجازه همسر دارن. ولی بعد از اخذ پاسپورت شوهر هر زمان میتونه زنش رو ممنوع الخروج کنه (ولو بدون دلیل) و البته زن هم با دلیل مثلا به اجرا گذاشتن مهریه میتونه شوهرشو ممنوع الخروج کنه. (کلا قانون گرو کشی و لج و لج بازی رو ترویج میکنه) تا جایی که من میدونم اگر آقایی اقامتگاهش ایران باشه صرفنظر از اینکه توی پاسپورت همسر چی نوشته میتونه ممنوع الخروجش کنه و تا وقتی اولین جلسه دادگاه برسه که خانم بخواد بگه که حقی داره یا نه احتمالا ۶ ماه گذشته و دیگه با اون پاسپورتی که اقامتگاهش خارج از ایران خورده اصلا نمیتونه از ایران خارج بشه.

پ.ن. اگر اقامتگاه آقا ایران باشه فرض قانون اینه که اقامتگاه خانم هم همونجاست. قانونگذار به واقعیت کاری نداره. حتی اگر زن و شوهری سالها در واقع جدای از هم زندگی کنن از نظر قانونی اقامتگاه خانم همچنان اقامتگاه شوهرش محسوب میشه.

اینکه محل اقامت خارج از ایران ذکر بشه، مهمترین حسنی که داره اینه که موقع خروج از ایران احتیاجی به پرداخت عوارض خروج نخواهید داشت.
    البته برای مشمولینی که خارج از کشور سکونت دارن و هنوز سربازی نرفتن هم مهمه که محل اقامت خارج از ایران بخوره...دلیلش رو نپرسیدم چون چند سال پیش خدمت رفتم و مشمول حال من نمیشد.

در ضمن همونطوری که yaaalda گفتن با ویزای موقت این کار امکانپذیر نیست.
    قانون نپرداختن عوارض خروجی سالهاست که تغییر کرده. الان از همه عوارض خروج میگیرن. تازه میخواستن مالیات هم علاوه بر اون بگیرن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)