صفحه 95 از 135 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Violet نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    یک سوال داشتم، اگر ممکنه راهنمایی کنید. آیا با پاسپورت ایرانی که مدت اعتبارش کمتر از 6 ماه هست و ویزای ویزیتوری می شه به کانادا یک ماه سفر کرد و برگشت؟
    برای والدینم سوال می کنم.
    ممنون
    سلام
    برای کانادا حداقل باید پاسپورت شش ماه اعتبار داشته باشه از تاریخ سفر
    برای امریکا نه تنها باید پاسپورت شش ماه هنوز اعتبار داشته باشه بلکه باید 6 ماه از تاریخ برگشتشون هم هنوز اعتبار داشته باشه
    مثلن برای امریکا اگر تاریخ برگشت یک سال دیگه هست باید پاسپورت 1/5 سال دیگه اعتبار داشته باشه

شما والدینتون میتونند به راحتی پاسپورت جدید بگیرند و با ترکیب ویزا در پاس قبلی و اعتبار گذرنامه پاس جدید به کانادا سفر کنند
    در ضمن نوع ویزای ویزیتوری کانادا به شکلی هست که یگ روز به انقصا آن مانده میتوانند به کانادا سفر بفرمایید و 180 روز در کانادا بمانند
    حتمن نباید قبل از منقضی شدن ویزا کانادا رو ترک کنند

در هر پرواز معمولن یک مسافر ایرانی به صورت میانگین به خاطر کم بودن اعتبار گذرنامه از سفر جا میماند
    - سوال
    آیا همه گذرنامه دنیا همچین محدودیتی برای سفر دارند؟
    خیر فقط گذرنامه های اتباع کشور هایی که به عنوان High Risk محسوب میشوند همیچین محدودیتهایی برای سفر دارند
    اتباع کشوری هایی که پتانسیل این را دارند بعد از سفر توریستی یا ویزیتوری درخواست پناهندگی یا اقامت غیر قانونی داشته باشند
    - سوال
    چه کسی این مقررات رو گذاشته؟
    این مقررات رو کشورها به کرییر ها تحمیل میکنند تا اجازه سفر به مسافرینی که اعتبار گذرنامه آن کم است ندهند وگرنه با جریمه مواجه خواهند شد و حتی تهدید لغو مجوز پروازی
    - سوال
    چرا باید گذرنامه هنوز 6 ماه اعتبار داشته باشد؟
    تا پلیس فرصت اخراج فرد رو در صورت اقامت غیر قانونی داشته باشد.
    - سوال
    مگر پاسپورتش منقضی شده باشه امکان اخراج نیست؟
    امکان اخراج فرد به راحتی امکان پذیر نیست چون کرییر ها از قبول همچین مسافر سر باز میزنند.
    - سوال
    آیا دولت ایران از اتباع کشورش در مورد این اعمال فشارها در رابطه با اعتبار گذرنامه حمایت میکند؟
    خیر نه تنها حمایت نمیکند بلکه در حالیکه اغلب گذرنامه های معتبر کشور های دنیا اعتبار 10 یا 15 ساله دارند هنوز اصرار به صدور گذرنامه 5 ساله دارد.
    و در وضعیتی مشابه خودزنی به اتباع خود هشدار میدهد که با اعتبار گذرنامه زیر شش ماه امکان سفر ندارید یعنی اعتبار سندی که خود صادر کرده است را زیر سوال میبرد و ارزش براش قائل نیست.
    - سوال
    آیا محدودیت اعتبار گذرنامه برای هر نوع ویزا یا سفری اعمال میشود؟
    خیر اگر شما اجازه اقامت کشوری رو دارید PR دارید یا تبعه کشوری هستید و یا با پاسپورت ایرانی به ایران دارید سفر میفرمایید اعتبار گذرنامه مهم نیست و تا آخرین روز آن میتونید سفر بفرمایید. این بحث شامل این موارد نمیشود.
    ویرایش توسط Pearson : February 4th, 2018 در ساعت 07:58 AM

Junior Member

سلام دوستان
    سوال من درباره تمدید گذرنامه برای دانشجویان داخل امریکا هست. 1. ظاهرا یه سری مدارک اضافه اگه بفرستیم اون 142 دلار رو نیاز نیست بپردازیم آیا این برای همه دانشجوها صدق می کنه؟ من چند صفحه قبلی رو خوندم و چون همه از پرداخت 142 دلار صحبت می کردن به شک افتادم. آیا هیچ دانشجویی تجربه این کار بدون پرداخت هزینه رو نداره اینجا؟ 2.مدارک اضافه که می خوان توی سایت دفتر بخش راهنماش با اون چیزی که زیر فرم 50 نوشته متفاوت هست مثلا توی بخش راهنما گفته ریز نمرات و فرم 54 (اصلا پیدا نکردم چنین فرمی) و اصل I20 ولی زیر فرم 50 گفته کپی i20 و اصلش رو نفرستیم من حدسم اینه زیر فرم 50 لیستش منطقی تر هست اما می خواستم دبل چک کنم با کسایی که تجربه دارن.

ممنون

این تاپیک توی سایت کانادا ویزا هست
    https://www.canadavisa.com/canada-im...online.446001/
    نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    آقای زینی و آقای کاوه
    من از اداره مهاجرت دانشگاهمون (از مسئولش) پرسیدم (سوال خودم و دوستمم بود)
    گفتن که:
    وقتی که پاسپورت جدید رو گرفتین، از طریق کاغذی (نه آن لاین، کاغذی باید ارسال بشه اتاوا یا هر جای یگه) درخواست میدین و بهتون Extention میدن.
    اون اکستنشن دقیقا مابقی همون وورک پرمیت شما هست که به خاطر انقضای پاسپورت، تو دفعه اول بهتون ندادن.
    پس:
    الان شما میرین همین وورک پرمیت یکی دو ساله رو میگیرین.
    بقیه شو، منتظر میمونین که پاسپورت جدید بگیرین.
    وقتی پاسپورت جدید گرفتین از طریق کاغذی درخواست میدین که مابقیشو بهتون بدن.
    پس نگرانی نداره همین دو سال رو فعلا بگیرین.
    ولی در کل zini عزیز درست میگن. این وورک پرمیت یه gift هست و فقط یه بار داده میشه. ولی اکستنشن رو میگیرین بعدا.
    موفق باشین هر دو تاتون (با خانواده محترم).

سلام دوستان، سال نو مبارک
    در سابت دفتر حفاظت منافع نوشته که اگه پاسپورت و مدارک رو حضوری ببریم اونجا تحویل بدیم پاسپورت جدید رو سعی میکنن یک روزه آماده کنن.
    یکی از دوستان من این کار رو انجام داده و چون خودش کاناداست و حضوری نمیتونسته بره ، دوستش براش برده و تحوبل داده. مدارک و پاسپورت رو گرفتن اما گفتن چون خودش حضور نداره پاسپورت جدید رو به دوستش نمیدن و به آدرس خودش پست میکنن و همین طور هم شده بدون هیچ مشکلی. البته دوستم قبلش تلفنی با دفتر حفاظت منافع صحبت کرده بوده و شرایطشو توضیح داده بوده و قبول کرده بودن که دوستش بیاره.
    من هم با دفتر حفاظت منافع تماس گرفتم و گفتن بجز خود شخص یا فامیل درجه یک، از کس دیگه ای پاسپورت قبول نمیکنن. تجربه دوستم مال چند سال پیش هست. کسی جدیدا تجربه ای در این زمینه داشته؟

سلام دوستان
    برای تشکیل پرونده دانشجویی در سامانه تاک از جمله مدارک لازم که باید آپلود بشه «تصویر مهر خروج بر روی گدرنامه» هست. پاسپورت فعلی من صادره از ایرانه و ظاهرا پاسپورتهای صادره از ایران دارای مهر خروجی فیزیکی نیستن. من چه چیزی رو باید آپلود کنم؟
    سوال دیگه اینکه برای «تصویر اقامت معتبر» آپلود تصویر استادی پرمیت کافیه؟ من ویزای کانادام منقضی شده و پی آر یا سیتیزن هم نیستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Sh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای تشکیل پرونده دانشجویی در سامانه تاک از جمله مدارک لازم که باید آپلود بشه «تصویر مهر خروج بر روی گدرنامه» هست. پاسپورت فعلی من صادره از ایرانه و ظاهرا پاسپورتهای صادره از ایران دارای مهر خروجی فیزیکی نیستن. من چه چیزی رو باید آپلود کنم؟
    سوال دیگه اینکه برای «تصویر اقامت معتبر» آپلود تصویر استادی پرمیت کافیه؟ من ویزای کانادام منقضی شده و پی آر یا سیتیزن هم نیستم.
    سلام. من پاسپورتم صادره از ایرانه و هر بار وارد و خارج شدم مهر خورده (صفحه آخر)، به قول شما به شکل فیزیکی. بعد شما ویزاتون باطل شده ولی استادی پرمیت تون همچنان معتبره؟ چون استادی پرمیت من تاریخ انقضاش با تاریخ انقضای ویزا یکی هست. من چون متخصص نیستم دراین زمینه نمی تونم نظر بدم ولی با این توصیفاتی که کردید الان قانونی در کانادا هستید؟ اگه جواب منفی باشه فکر نمی کنم بتونید درخواست تمدید پاسپورت بدید. ولی خب باز تاکید می کنم حرف من قابل استناد نیست!
    لطفا اگه پیام خصوصی میدین توجه کنید صندوق پیام هاتون پر نباشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط tuxic نمایش پست ها
    سلام. من پاسپورتم صادره از ایرانه و هر بار وارد و خارج شدم مهر خورده (صفحه آخر)، به قول شما به شکل فیزیکی. بعد شما ویزاتون باطل شده ولی استادی پرمیت تون همچنان معتبره؟ چون استادی پرمیت من تاریخ انقضاش با تاریخ انقضای ویزا یکی هست. من چون متخصص نیستم دراین زمینه نمی تونم نظر بدم ولی با این توصیفاتی که کردید الان قانونی در کانادا هستید؟ اگه جواب منفی باشه فکر نمی کنم بتونید درخواست تمدید پاسپورت بدید. ولی خب باز تاکید می کنم حرف من قابل استناد نیست!
    ممنون. پس منظور مهری ه که تو فرودگاه میزنن.
    من استادی پرمیتم رو تمدید کردم و استادی پرمیت معتبر دارم که اگه از North America خارج نشم کفایت میکنه و نیازی به ویزا نیست.

Junior Member

سلام... من در کانادا دانشجو هستم و برای آگست دام میرم ایران. پاسپورتم تا 2019 اعتبار داره و چون میخوام بعد از پایان تحصیلاتم ویزای سه ساله کار را بگیرم، نیاز دارم که پاسپورتم از دسمبر که درسم تمام میشه، حداقل حداقل سه سال دیگه اعتبار داشته باشه. پس میخوام پاسپورتم را در ایران تمدید کنم، میدونم که نیاز به رضایت همسرم دارم که در کانادا زندگی میکنه و همراه من به ایران نمیادش.
    ممکنه راهنماییم کنید که برای این رضایت نامه چه کاری باید بکنم.؟

نقل قول نوشته اصلی توسط m_241259 نمایش پست ها
    سلام... من در کانادا دانشجو هستم و برای آگست دام میرم ایران. پاسپورتم تا 2019 اعتبار داره و چون میخوام بعد از پایان تحصیلاتم ویزای سه ساله کار را بگیرم، نیاز دارم که پاسپورتم از دسمبر که درسم تمام میشه، حداقل حداقل سه سال دیگه اعتبار داشته باشه. پس میخوام پاسپورتم را در ایران تمدید کنم، میدونم که نیاز به رضایت همسرم دارم که در کانادا زندگی میکنه و همراه من به ایران نمیادش.
    ممکنه راهنماییم کنید که برای این رضایت نامه چه کاری باید بکنم.؟
    سلام
    به نظر من بفرستین دفتر حافظ منافع و از اونجا عوض کنین. چون دانشجو هستین، واستون رایگان تعویض می کنن و شما فقط باید (هزینه ی ارسال از کانادا به واشنگتن + ۴۰ دلار آمریکا هزینه ی پست از واشنگتن به کانادا) رو بپردازین. در عوض، محل صدور گذرنامه واشنگتن می خوره و اگه اشتباه نکنم، واسه ی تعویض اش نیاز به اجازه همسر نداره(مطمئن نیستم البته)
    واسه ی اینکه زودتر از موعد هم قصد تعویض دارین، اشکالی نداره. یه نامه دستی بنویسین و همراه مدارک تون ارسال کنین (که در اون علت زودتر عوض کردن رو توضیح بدین). دوست من هم همین کار رو کرد و واسش عوض کردن.
    ولی توجه داشته باشین که هر موقع ایران میرین، چک میکنن هنوز دانشجو باشین. اگه دوران دانشجویی تموم شده باشه، هزینه ی صدور گذرنامه رو بایستی بپردازین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من بفرستین دفتر حافظ منافع و از اونجا عوض کنین. چون دانشجو هستین، واستون رایگان تعویض می کنن و شما فقط باید (هزینه ی ارسال از کانادا به واشنگتن + ۴۰ دلار آمریکا هزینه ی پست از واشنگتن به کانادا) رو بپردازین. در عوض، محل صدور گذرنامه واشنگتن می خوره و اگه اشتباه نکنم، واسه ی تعویض اش نیاز به اجازه همسر نداره(مطمئن نیستم البته)
    واسه ی اینکه زودتر از موعد هم قصد تعویض دارین، اشکالی نداره. یه نامه دستی بنویسین و همراه مدارک تون ارسال کنین (که در اون علت زودتر عوض کردن رو توضیح بدین). دوست من هم همین کار رو کرد و واسش عوض کردن.
    ولی توجه داشته باشین که هر موقع ایران میرین، چک میکنن هنوز دانشجو باشین. اگه دوران دانشجویی تموم شده باشه، هزینه ی صدور گذرنامه رو بایستی بپردازین

بسیار ممنون و متشکرم از راهنماییتون.
    فکر میکنید اگر که الان بفرستم تا آگست آماده میشه.؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)