صفحه 120 از 135 نخستنخست ... 2070110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

وقت همگی بخیر. آیا برای تغییر محل اقامت حتما باید اقامت دائم داشت یا با مجوز کار و ویزای سه ساله هم امکان تفییر محل اقامت هست؟ چون توی فرمهای دفتر حفاظت منافع دیدم که توی بخش نوع اقامت، ویزای دانشجویی و کار رو هم گذاشته.

در سالهایی که سفارت ایران در اوتاوا دایر بود، فقط به کسانی که کارت اقامت یا پاسپورت کانادایی داشتن، این امتیاز اقامت رو می دادند (که در پاسپورت ایرانیشون بنویسه اقامتشون در کاناداست). اون سالها این مساله مزایایی داشت که بهترینش معاف بودن از پرداخت عوارض خروج از کشور بود. ولی الان هفت هشت سالی میشه که این مساله، نه تنها مزیتی نداره بلکه معایبی هم داره که مهم ترینش اینه که به
    این اقراد، ارز به قیمت دولتی نمیدن.
    حالا اگه این مساله خیلی واستون مهم هست بهتره اول یه تلفن به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگنتن بزنین و دقیقا سوال کنین که هزینه بیخودی پرداخت نکرده باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shadi93 نمایش پست ها
    وقت همگی بخیر. آیا برای تغییر محل اقامت حتما باید اقامت دائم داشت یا با مجوز کار و ویزای سه ساله هم امکان تفییر محل اقامت هست؟ چون توی فرمهای دفتر حفاظت منافع دیدم که توی بخش نوع اقامت، ویزای دانشجویی و کار رو هم گذاشته.

وقت شما هم به خیر
    بله، برای تغییر محل اقامت باید حداقل اقامت دایم داشت و اون هزینه ی اضافه تر برای تغییر محل اقامت برای نخستین بار رو نیازی به پرداختش نیست. محل صدور گذرنامه واشنگتن می خوره تو گذرنامه ولی محل اقامت همون ایران باقی می مونه
    بیایم با عنوان پرسش هایمان در عمومی و عدم طرح آن ها در خصوصی، دیگران را از شنیدن نقطه نظرهایمان محروم نسازیم.

Junior Member

ممنون از پاسختون. دیروز از طریق ایمیل از دفتر حفاظت منافع همین سوال رو پرسیدم. گفتن میشه با اقامت موقت معتبر و مجوز کار در کانادا هم این کار رو انجام داد اما در رابطه با هزینه چیزی نگفتن که فکر میکنم اگر تغییر میدن پس باید هزینه اضافی رو هم برای تغییر پرداخت کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    وقت شما هم به خیر
    بله، برای تغییر محل اقامت باید حداقل اقامت دایم داشت و اون هزینه ی اضافه تر برای تغییر محل اقامت برای نخستین بار رو نیازی به پرداختش نیست. محل صدور گذرنامه واشنگتن می خوره تو گذرنامه ولی محل اقامت همون ایران باقی می مونه

ممنون از پاسختون. دیروز از طریق ایمیل از دفتر حفاظت منافع همین سوال رو پرسیدم. گفتن میشه با اقامت موقت معتبر و مجوز کار در کانادا هم این کار رو انجام داد اما در رابطه با هزینه چیزی نگفتن که فکر میکنم اگر تغییر میدن پس باید هزینه اضافی رو هم برای تغییر پرداخت کرد.
    خواهش می کنم
    احتمالا درست متوجه منظورتون نشدن و شاید منظورشون از انجام شدن این کار صدور گذرنامه هستش. من پارسال تعویض کردم و روالش این طور بود. حتی می شناسم شخصی رو که با شرایط مشابه اون هزینه ی اضافه رو برای تغییر محل اقامت پرداخت کرد، ولی همراه گذرنامه ی صادر شده یه حواله بانکی به مبلغ اون مابه التفاوت (اگه اشتباه نکنم ۲۳ دلار بود) دریافت کردن. محل صدور واشنگتن می خوره، ولی محل اقامت همون ایران باقی می مونه که واقعا نمی دونم تفاوتش با محل اقامت در کانادا چی هستش، چون دیگه همه باید عوارض خروج از کشور رو پرداخت کنن. من اگه واسم مقدور باشه، کلا همون ایران تعویض می کنم که هزینه هاش خیلی کمتر میشه
    بیایم با عنوان پرسش هایمان در عمومی و عدم طرح آن ها در خصوصی، دیگران را از شنیدن نقطه نظرهایمان محروم نسازیم.

Junior Member

بله امکانش هست که اشتباه متوجه شده باشن. این جمله (با اجازه کار هم میتوانید تقاضای تغییرکشور محل اقامت کنید.) عیناً پاسخی هست که توی ایمیل به من دادن. به هر حال من چند روز پیش مدارک رو به همراه مبلغ 23 دلار اضافه پرداخت کردم و توی فرمها هم درخواست تغییر محل اقامت دادم. منتظر می مونم تا ببینم چه اتفاقی می افته و نتیجه رو اینجا برای دوستان دیگه هم اعلام میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    خواهش می کنم
    احتمالا درست متوجه منظورتون نشدن و شاید منظورشون از انجام شدن این کار صدور گذرنامه هستش. من پارسال تعویض کردم و روالش این طور بود. حتی می شناسم شخصی رو که با شرایط مشابه اون هزینه ی اضافه رو برای تغییر محل اقامت پرداخت کرد، ولی همراه گذرنامه ی صادر شده یه حواله بانکی به مبلغ اون مابه التفاوت (اگه اشتباه نکنم ۲۳ دلار بود) دریافت کردن. محل صدور واشنگتن می خوره، ولی محل اقامت همون ایران باقی می مونه که واقعا نمی دونم تفاوتش با محل اقامت در کانادا چی هستش، چون دیگه همه باید عوارض خروج از کشور رو پرداخت کنن. من اگه واسم مقدور باشه، کلا همون ایران تعویض می کنم که هزینه هاش خیلی کمتر میشه

Banned

بعد تمدید گذرنامه اگه بری ایران باید بری اداره گذرنامه کار خاصی بکنی؟

Junior Member

این توضیحات رو سایت سرکنسولگری ایران در مونیخ ارائه داده.

- کسانی که به هر دلیل (خاتمه اعتبار گذرنامه، نیاز به گذرنامه جدید جهت درج اقامت، مفقود شدن گذرنامه و . . . ) به سفارت خانه ها، سرکنسولگری ها و دفاتر حفاظت منافع ایران در خارج از کشور مراجعه و تقاضای صدور گذرنامه را دارند در صورتی که واجد شرایط بوده و محل اقامت آن ها در گذرنامه جدید خارج از کشور درج شود می توانند به ایران سفر نمایند و بدون هیچگونه محدودیتی از ایران خارج شوند و نیازی هم به مراجعه به وزارت امور خارجه و نیروی انتظامی و ... ندارند (مشمولین نظام وظیفه تابع قوانین خاص خود می باشند).

- کسانی که به هر دلیل (خاتمه اعتبار گذرنامه، مفقود شدن گذرنامه و . . .) به سفارت خانه ها، سرکنسولگری ها و دفاتر حفاظت منافع ایران در خارج از کشورمراجعه و تقاضای صدور گذرنامه را دارند در صورتی که واجد شرایط تغییر محل اقامت نبوده و یا تمایلی به تغییر محل اقامت از ایران به خارج از کشور نداشته باشند و در گذرنامه صادره جدید ، کشور محل اقامت ایران درج شده باشد بدانند که با این گذرنامه می توانند وارد ایران شوند . این گروه از افراد در صورت مراجعه به فرودگاه و یا مرزهای خروجی، اجازه خروج از کشور را نداشته باشند بازگردانده می شوند. پس بایستی برای یکباردر طول مدت اعتبار گذرنامه ( توصیه می شود دراسرع وقت پس از ورود به کشور ) به نیروی انتظامی مراجعه و با به همراه داشتن مدارک لازم (عکس، شناسنامه، کارت شناسایی ملی، مدرک اقامتی، مدرک خدمت وظیفه عمومی و یا معافیت برای آقایان و در صورت لزوم رضایت پدر، رضایت همسر و . . .) درخصوص رفع موانع خروج اقدام نموده و بتوانند با آن مجوز از ایران خارج شوند (دانشجویان و مشمولین نظام وظیفه تابع قوانین خاص خود می باشند).

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    بعد تمدید گذرنامه اگه بری ایران باید بری اداره گذرنامه کار خاصی بکنی؟

ApplyAbroad Guru

بله امکانش هست که اشتباه متوجه شده باشن. این جمله (با اجازه کار هم میتوانید تقاضای تغییرکشور محل اقامت کنید.) عیناً پاسخی هست که توی ایمیل به من دادن. به هر حال من چند روز پیش مدارک رو به همراه مبلغ 23 دلار اضافه پرداخت کردم و توی فرمها هم درخواست تغییر محل اقامت دادم. منتظر می مونم تا ببینم چه اتفاقی می افته و نتیجه رو اینجا برای دوستان دیگه هم اعلام میکنم.
    کلا ویزاهای دانشجویی و توریستی و کاری طبق تعریف اقامتهای موقت هستند و محل اقامت را تغییر نمیدهند ضمن انکه همانطور که گفتند هیچ مزیتی را شامل حال فرد نمیکند در حال حاضر مگر انکه به دلیل خاصی شخصی این تغییر نوت در گذرنامه برای فردی دارای اقامت دایمی مهم باشد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    کلا ویزاهای دانشجویی و توریستی و کاری طبق تعریف اقامتهای موقت هستند و محل اقامت را تغییر نمیدهند ضمن انکه همانطور که گفتند هیچ مزیتی را شامل حال فرد نمیکند در حال حاضر مگر انکه به دلیل خاصی شخصی این تغییر نوت در گذرنامه برای فردی دارای اقامت دایمی مهم باشد.
    البته مطمئن نیستم اما می گفتند که دیگر اجازه همسر نیاز نیست اگر محل اقامت کانادا ذکر بشه. البته مطمئن نیستم دوستانی که تجربه رو دارند لطفا نظر بدهند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)