صفحه 91 از 135 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

دوست عزیز ممنون از به اشتراک گذاشتن تمرین کن. اما سوال اینجاست که تضمینی وجود داره که بدون حضور شما برای شما پاسپورت صادر کنند. شاید یه چیزی گفتند تا شما بیخیال شید.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sls نمایش پست ها
    وستان عزیز چندی پیش سوالی داشتم که متاسفانه کسی پاسخ روشن و واضحی برای آن نداشت تا شخصا با مراجعه به وزارت امورخارجه در تهران به پاسخ رسیدم گرچه که برای من دیر شد ولی خواستم تجربه رو با شما در میان بگذارم
    من با پاسپورت باطل ازطریق خط هوایی ک ل م به ایران سفر کردم در صورتی که پاس شما باطل است با تماس تلفنی با خط هوایی مورد نظرتون میتونید از امکان سفر بدون مشکل مطلع شوید بعد از ورود به ایران برای گرفتن پاسپورت به اداره گذرنامه مراجعه کردم که در اسرع وقت گذرنامه ام صادر شود اونجا متوجه شدم که اداره گذرنامه فقط پاسخگوی دارندگان پاسپورت با محل اقامت خارج از کشور است از آنجا که محل اقامت من درپاسپورتم ایران بود علی رغم اینکه گفتم مقیم خارج هستم گفتند باید از طریق پلیس +۱۰ اقدام کنم مشکل اینجا بود که اونها حاضر به تغییر محل اقامت من در پاسپورت نبودندو گفتند از طریق دفاتر کنسولی باید اینکار رو انجام بدم . توضیح دادم که این منتقی نیست که من پاسپورت از ایران بگیرم از کشور خارج بشم بعد دوباره بفرستم کنسولگری تا محل اقامتم رو تغییر دهند منتها کو گوش شنوا شروع کردم به شکایت که اقایان بی توجه متوجه شدند که در کانادا دفتری وجود ندارد اینجا بود که یه کارمند بهم گفت باید برم وزارت امورخارجه اونجا میتونم پاسپورت بگیرم چون کشور کانادا مثتثنی است خلاصه به وزارت امورخارجه که مراجعه کردم متوجه شدم در صورتی که خوردم حضور نداشتم و یکی از اعضای خانواده ام پاسپورت رو برای تعویض می اوردن این کار عملی بود خالا که خودم حضور دارم باید به پلیس +۱۰ مراجعه کنم ولی میتونم یه تقاضا بنویسم که میخوام محل اقامت رو تغییر دهم خلاصه نامه نوشته شد با ارايه مدارک پی ار نامه ای به من دادن که ببرم در اداره گذرنامه و ثبت کنم بعد برم پلیس +۱۰ و گذرنامه تقاضا کنم خوشبختانه با ارایه نامه به اداره گذرنامه متقاعد شدن که در همان مرکز گذرنامه من با محل اقامت کانادا رو طی ۲۴ ساعت صادر کنن
    دوستانی که امکان فرستادن پاسپورت از طریق اقوام به ایران رو برای تعویض دارن هم این راه اسانتر و سریعتر وهم ارزانتر است (تمام این مطالب در مورد کشور کانادا صادق است نه کشور دیگر
    دوست گرامی
    تعویض پاسپورت بدون حضور متقاضی در دفاتر پلیس +10 تقریبا غیر ممکن است البته اگر از بند پ قانون استفاده نشود. تعویض محل اقامت شاید برای بانوان به لحاظ خروج سبب فایده باشد ولی برای آقایان اگر درج نگردد چه مشکلی و یا مزیتی خواهد داشت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط REDMAN نمایش پست ها
    دوست گرامی
    تعویض پاسپورت بدون حضور متقاضی در دفاتر پلیس +10 تقریبا غیر ممکن است البته اگر از بند پ قانون استفاده نشود. تعویض محل اقامت شاید برای بانوان به لحاظ خروج سبب فایده باشد ولی برای آقایان اگر درج نگردد چه مشکلی و یا مزیتی خواهد داشت؟
    دوست عزیز شمابه عرض بنده توجه نکردید عرض کردم فقط در مورد کشور کانادا پاسپورت در وزارت امورخارجه صاذر میگردد اونهم مادامی که دفتری درکانادا نباشد اونجا یه مسُول مخصوص امور کانادا وجود داره ضمنا خانمها باید اجازه شوهر داشته باشن اگر بخوان محل اقامت رو تعویض کنن یا بخوان پاس جدید بگیرن که این موضوع همیشه جزو ملزومات بوده چیز جدیدی نیست
    درمورد سوال دوست دیگر که چه تضمینی هست : یکی از اقوام درجه ۱ شما میتونه با پاسپورت و کارت ملی شما تقاضا بده و اگر درجه ‍۱ نبود باید وکالت شما را رسما داشته باشن
    با همه این حرفها نظر من اینه که چون در مورد کشور عزیز ایران هرلحظه یه ماجرایی پیش میاد میشه قبل از اقدام با یه تماس تلفنی اطلاعات به روز شده رو گرفت

ApplyAbroad Hero moonlight آواتار ها

سلام دوستان عزیز. ایا کسی می دونه که ایا میشه پاسپورت ایرانی رو به دفتر حافظ منافع در دی سی فرستاد برای تمدید در صورتی که مقیم کانادا هستم؟ خود سایت که هیچ اطلاعاتی نداره...
    نقل قول نوشته اصلی توسط mah26sa نمایش پست ها
    گذرنامه من ماه پیش منقضی شد. الان داشتم فرم دفتر حفاظت منافع رو نگاه می کردم و متوجه شدم که فرم اصلا برای افراد مقیم در امریکا طراحی شده و توش سوال هایی درباره کارت سبز مطرحه.
    آیا برای اقدام از کانادا هم باید همین فرم رو پر کنیم؟

متاسفانه اطلاعات خود سایت دفتر خیلی خیلی ناکامله.

سلام . من رو پی آر هستم. برا تمدید گذرنامه ی ایرانیم از داخل کانادا باید چه کار کنم؟ یه سایت درست حسابی پیدا نکردم در موردش کامل و جامع گفته باشه. اصل کارت ملی هم لازمه؟
    سيدني:30 نوامبر 2009
    مدیکال: 9 دسامبر 2013
    پاس ریکوست : 6 may 2014

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nooshinak نمایش پست ها
    سلام . من رو پی آر هستم. برا تمدید گذرنامه ی ایرانیم از داخل کانادا باید چه کار کنم؟ یه سایت درست حسابی پیدا نکردم در موردش کامل و جامع گفته باشه. اصل کارت ملی هم لازمه؟
    کپی کارت ملی کافیه.

http://www.daftar.org/forms/passports/001.pdf
    طیق فرم زیر هزینه برای کانادا ۱۶۰ دلار money order
    http://www.daftar.org/forms/fees/600.pdf

در صورتی که میخواید از تسهیلات دانشجویی استفاده کنید http://www.daftar.org/forms/studentaffairs/50.pdf هزینه برای دانشجویی برای کانادا ۴۰ دلار money order
    امضا نامرئی

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط moonlight نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز. ایا کسی می دونه که ایا میشه پاسپورت ایرانی رو به دفتر حافظ منافع در دی سی فرستاد برای تمدید در صورتی که مقیم کانادا هستم؟ خود سایت که هیچ اطلاعاتی نداره...
    اصلا دفتر حافط منافع برای همین جور کارهاست. چه اطلاعاتی رو میخواستید که در daftar.org نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط candid نمایش پست ها
    کپی کارت ملی کافیه.

http://www.daftar.org/forms/passports/001.pdf
    طیق فرم زیر هزینه برای کانادا ۱۶۰ دلار money order
    http://www.daftar.org/forms/fees/600.pdf

در صورتی که میخواید از تسهیلات دانشجویی استفاده کنید http://www.daftar.org/forms/studentaffairs/50.pdf هزینه برای دانشجویی برای کانادا ۴۰ دلار money order
    ممنونم. مانی اردر در وجه سفارت پاکستان باید باشه؟! پس یعنی از بانکم 160 دلار امریکا Money order میگیرم .درسته؟ و یک سوال دیگه اینکه من و همسرم ازدواج کانادا را کرذیم ولی به ثبت ایرانی نرسیده .یعنی تو شناسنامه مون ثبت نشده. با این حساب من تو فرم وضعیت تاهل را بزنم مجرد؟ ممنون از راهنمایی
    سيدني:30 نوامبر 2009
    مدیکال: 9 دسامبر 2013
    پاس ریکوست : 6 may 2014

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nooshinak نمایش پست ها
    ممنونم. مانی اردر در وجه سفارت پاکستان باید باشه؟! پس یعنی از بانکم 160 دلار امریکا Money order میگیرم .درسته؟ و یک سوال دیگه اینکه من و همسرم ازدواج کانادا را کرذیم ولی به ثبت ایرانی نرسیده .یعنی تو شناسنامه مون ثبت نشده. با این حساب من تو فرم وضعیت تاهل را بزنم مجرد؟ ممنون از راهنمایی
    بله مانی اردر در وجه Embassy of Pakistan باشد. حالا از بانک بگیرید یا اگه جای دیگری هم مانی اردر میفروشن . برای مانی اردر حتما هم باید کش یا debit card باشه و با credit card نمیدن.

سوال مربوط به وضعیت تاهل را نمیدونم.
    امضا نامرئی

-----
    س، بنده ۱۷ سال غیبط از سربازی دارم ، آخرین مهره مشمولیت جهت ورود به کشور در سال ۱۳۹۵ باطل شده هست. قصد سفر در تاریخ فروردین ۱۳۹۷ می‌باشد. متاسفانه سایته سفارت یک جا درج کرده که بعد از اسفند ۹۶ مهر صادر نمیشود تا اطلاع ثانوی. کسی از دوستان اطلاع دارد که آیا امکان سفر با مهره مشمولیت باطل شده وجود دارد یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)