صفحه 92 از 135 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

Moderator
    alifasihy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - ساخت و تولید-Real esatate Orea Collage

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

سلام ، من هفته گذشته پاسپورت خودم و همسرم رو از طریق دفتر حافظ منافع در واشنگتن تمدید کردم ، حدود پنج هفته طول کشید ، من یک بی دقتی کوچیک در ارسال مدارک انجام دادم که باعث شد حدود ده روز پرونده عقب بیفته ، مبلغ هزینه برای هر نفر در صورتی که محل اقامت در پاس قبلی ایران باشه و تقاضای تغییر محل اقامت به کانادا رو داشته باشید 144دلار هست که من به اشتباه همون 120دلار رو محاسبه کردم و مانی اردر فرستادم که چند روز بعد نامه ای دریافت کردم که درخواسن کرده بودند 44دلار دیگه مانی اوردر بفرستم (22دلار هر نفر ). مورد دیگه ای هم که ممکن برای بعضی از دوستان سوال باشه اینه که برای یک خانواده در صورتی که مدارک رو باهم ارسال کنید تنها یک هزینه 40دلاری پست برای عودت مدارک و پاس جدید کفایت میگنه
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط kayvanblue نمایش پست ها
    -----
    س، بنده ۱۷ سال غیبط از سربازی دارم ، آخرین مهره مشمولیت جهت ورود به کشور در سال ۱۳۹۵ باطل شده هست. قصد سفر در تاریخ فروردین ۱۳۹۷ می‌باشد. متاسفانه سایته سفارت یک جا درج کرده که بعد از اسفند ۹۶ مهر صادر نمیشود تا اطلاع ثانوی. کسی از دوستان اطلاع دارد که آیا امکان سفر با مهره مشمولیت باطل شده وجود دارد یا نه؟
    are you going to go to Iran? if so, you can get in but you can't get out!

نقل قول نوشته اصلی توسط alifasihy نمایش پست ها
    سلام ، من هفته گذشته پاسپورت خودم و همسرم رو از طریق دفتر حافظ منافع در واشنگتن تمدید کردم ، حدود پنج هفته طول کشید ، من یک بی دقتی کوچیک در ارسال مدارک انجام دادم که باعث شد حدود ده روز پرونده عقب بیفته ، مبلغ هزینه برای هر نفر در صورتی که محل اقامت در پاس قبلی ایران باشه و تقاضای تغییر محل اقامت به کانادا رو داشته باشید 144دلار هست که من به اشتباه همون 120دلار رو محاسبه کردم و مانی اردر فرستادم که چند روز بعد نامه ای دریافت کردم که درخواسن کرده بودند 44دلار دیگه مانی اوردر بفرستم (22دلار هر نفر ). مورد دیگه ای هم که ممکن برای بعضی از دوستان سوال باشه اینه که برای یک خانواده در صورتی که مدارک رو باهم ارسال کنید تنها یک هزینه 40دلاری پست برای عودت مدارک و پاس جدید کفایت میگنه
    موفق باشید
    سلام من هم همین اشتباه را کردم ،امروز بد از ۱۳ روز نامه‌ای دریافت کردم که ۲۲ دلار باید بفرستم.
    دوستان دقت کنن از کانادا هزینه ۱۸۲ دلار می‌باشد ۱۲۰+۴۰+۲۲

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alifasihy نمایش پست ها
    موفق باشید
    آیا اطلاع دارید تغییر محل اقامت اجباری است یا می توانید بدون تغییر محل اقامت به کانادا هم تمدید پاسپورت را در دفتر حفاظت منافع انجام دهید؟ از این جهت که اگر اقامت شما در کانادا بر اساس اقامت دایم باشد (و نه دانشجویی یا کار مثلا) به نظرم تنها گرینه ممکن است و باید هزینه این تغییر را هم بپردازید مگر آنکه این تغییر محل اقامت را برعهده خود فرد و انتخابی بگذارند.

Moderator
    alifasihy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - ساخت و تولید-Real esatate Orea Collage

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    آیا اطلاع دارید تغییر محل اقامت اجباری است یا می توانید بدون تغییر محل اقامت به کانادا هم تمدید پاسپورت را در دفتر حفاظت منافع انجام دهید؟ از این جهت که اگر اقامت شما در کانادا بر اساس اقامت دایم باشد (و نه دانشجویی یا کار مثلا) به نظرم تنها گرینه ممکن است و باید هزینه این تغییر را هم بپردازید مگر آنکه این تغییر محل اقامت را برعهده خود فرد و انتخابی بگذارند.
    حق با شماست تا جایی که من خاطرم هست گزینه ای برای انتخاب محل اقامت وجود نداره و صرفا با توجه به اینکه اقامت شما دایم هست و کارت پی ار ارایه کردید محل اقامت باید کانادا درج بشود .

ApplyAbroad Veteran
    redalireza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc- IT - Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    من زنگ زدم و پرسیدم. جواب دقیقی نگرفتم. ظاهرا اجباری نیست. اما به من گفتن که وقتی اقامت داری باید عوض بشه تو پاسپورتت.
    PR : NOV 2013

ApplyAbroad Veteran
    redalireza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc- IT - Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط kayvanblue نمایش پست ها
    سلام من هم همین اشتباه را کردم ،امروز بد از ۱۳ روز نامه‌ای دریافت کردم که ۲۲ دلار باید بفرستم.
    دوستان دقت کنن از کانادا هزینه ۱۸۲ دلار می‌باشد ۱۲۰+۴۰+۲۲
    من ۲۲ دلار اضافی فرستاده بودم. ظاهرا برای بچه ها این مبلغ رو لازم نیست بدین. با چک به همراه پاسپورتهای جدید برام پس فرستادند.
    PR : NOV 2013

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sls نمایش پست ها
    وستان عزیز چندی پیش سوالی داشتم که متاسفانه کسی پاسخ روشن و واضحی برای آن نداشت تا شخصا با مراجعه به وزارت امورخارجه در تهران به پاسخ رسیدم گرچه که برای من دیر شد ولی خواستم تجربه رو با شما در میان بگذارم
    من با پاسپورت باطل ازطریق خط هوایی ک ل م به ایران سفر کردم در صورتی که پاس شما باطل است با تماس تلفنی با خط هوایی مورد نظرتون میتونید از امکان سفر بدون مشکل مطلع شوید بعد از ورود به ایران برای گرفتن پاسپورت به اداره گذرنامه مراجعه کردم که در اسرع وقت گذرنامه ام صادر شود اونجا متوجه شدم که اداره گذرنامه فقط پاسخگوی دارندگان پاسپورت با محل اقامت خارج از کشور است از آنجا که محل اقامت من درپاسپورتم ایران بود علی رغم اینکه گفتم مقیم خارج هستم گفتند باید از طریق پلیس +۱۰ اقدام کنم مشکل اینجا بود که اونها حاضر به تغییر محل اقامت من در پاسپورت نبودندو گفتند از طریق دفاتر کنسولی باید اینکار رو انجام بدم . توضیح دادم که این منتقی نیست که من پاسپورت از ایران بگیرم از کشور خارج بشم بعد دوباره بفرستم کنسولگری تا محل اقامتم رو تغییر دهند منتها کو گوش شنوا شروع کردم به شکایت که اقایان بی توجه متوجه شدند که در کانادا دفتری وجود ندارد اینجا بود که یه کارمند بهم گفت باید برم وزارت امورخارجه اونجا میتونم پاسپورت بگیرم چون کشور کانادا مثتثنی است خلاصه به وزارت امورخارجه که مراجعه کردم متوجه شدم در صورتی که خوردم حضور نداشتم و یکی از اعضای خانواده ام پاسپورت رو برای تعویض می اوردن این کار عملی بود خالا که خودم حضور دارم باید به پلیس +۱۰ مراجعه کنم ولی میتونم یه تقاضا بنویسم که میخوام محل اقامت رو تغییر دهم خلاصه نامه نوشته شد با ارايه مدارک پی ار نامه ای به من دادن که ببرم در اداره گذرنامه و ثبت کنم بعد برم پلیس +۱۰ و گذرنامه تقاضا کنم خوشبختانه با ارایه نامه به اداره گذرنامه متقاعد شدن که در همان مرکز گذرنامه من با محل اقامت کانادا رو طی ۲۴ ساعت صادر کنن
    دوستانی که امکان فرستادن پاسپورت از طریق اقوام به ایران رو برای تعویض دارن هم این راه اسانتر و سریعتر وهم ارزانتر است (تمام این مطالب در مورد کشور کانادا صادق است نه کشور دیگر
    سلام ،زمانی که وارد ایران شدید توی پاسپورت باطل شده مهر ورود زدن؟

با سلام به دوستان
    به نظر شما در فرم درخواست گذرنامه جدید از ایران آدرس ایران رو بنویسیم یا که آدرس محل سکونت در کانادا؟
    با تشکر

سلام دوستان
    کارت ملی من از اینهاس که لمینیت ( پرس) شده و من کارت ملی هوشمند ندارم. با توجه به این که کپی کارت ملی جزو مدارک تمدید گذرنامه است اطلاع دارین که این کارت براشون قابل قبول هست یا باید حتما هوشمند باشه؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)