صفحه 122 از 135 نخستنخست ... 2272112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,211 تا 1,220 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

سلام,
    ویزای من از نوع پیوست به دانشجو هست و آلمان هستم, قصد دارم برم ایران اما سه ماه از اعتبار پاسپورتم باقی مونده, سوالم اینه، چون از آلمان با پاسپورت ایرانی به ایران با یک پرواز توقف دار میخام برم (پروازم رو باید در اکراین عوض کنم) , اون محدودیت شش ماهه شامل حال منم میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sfarmani نمایش پست ها
    سلام,
    ویزای من از نوع پیوست به دانشجو هست و آلمان هستم, قصد دارم برم ایران اما سه ماه از اعتبار پاسپورتم باقی مونده, سوالم اینه، چون از آلمان با پاسپورت ایرانی به ایران با یک پرواز توقف دار میخام برم (پروازم رو باید در اکراین عوض کنم) , اون محدودیت شش ماهه شامل حال منم میشه؟
    سلام
    محدودیت اعتبار گذرنامه شامل موارد سفر توی حالت های زیر نمیشود
    1. هر نوع ویزایی غیر از ویزای توریستی مثل مهاجرت تحصیلی پیوند خانوادگی
    2. سفر به کشوری که اجازه اقامت آن رو دارید
    3. سفر به کشوری که شهروند اون کشور هستید

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    یعنی ایرلاینهای دیگه این اجازه رو نمیدن؟ اگر کسی پاسپورت معتبر کانادا رو هم داشته باشه چطور؟ با پاسپورت معتبر کانادا و منقضی ایران میشه از کانادا به ایران سفر کرد؟
    اگر پاس کانادایی نداشته باشه اجازه نمیدن

سلام. من پی ار هستم و میخوام بدون همسرم به ایران سفر کنم، محل اقامت توی پاسپورت قدیمیم خورده ایران. برای تمدید پاسپورتم در زمانی که ایران هستم اجازه خروج از همسر احتیاج دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zhila594 نمایش پست ها
    همون طوری که دوستان گفتن، اگه شما اقامت کانادا رو دارین، مدارکی دال بر اقامت بفرستید و محل اقامت رو بزنید کانادا توی فرمها.
    که در اینصورت دردسری بعدش نخواهید داشت.
    اگه هنوز دانشجو هستید و مجبورین محل اقامت رو ایران بزنید به دلیل پی آر نبودن، اونوقته که اگه بخواید تنها برید ایران، باید یه وکالت محضری یا در واقع اجازه خروجی که همسرتون در یکی از این نوتاری پابلیک های تورنتو امضا کنن که مورد تایید وزارت امور خارجه ایران باشه، و اصل اون رضایت و اجازه خروج بهتون رو شما به همراه هزار تا اصل مدرک و مدارک و مدرکات مختلف ببرید ایران که مهر خروج رو بزنن براتون.

پارسال من این مکافات رو کشیدم چه کشیدنی. تنها رفته بودم ایران و وقتی رسیدم فهمیدم اجازه خروج لازم دارم.
    از اداره گذرنامه که پرسیدم گفتن از امور خارجه باید نامه بگیری که اکی هست تا ما مهر بزنیم. هرچی به وزارت امور خارجه زنگ میزدم که اون آقای مسئول امور کانادا بهم بگن پروسه به چه شکله و چه مدارکی میخواد، تلفنه جواب نمیداد و احدالناسی هم دیگه جانشین ایشون نبود اونجا بتونه راهنمایی کنه. منم که به هرحال شهرستان بودم و عملا برای دو هفته رفته بودم. به هر حال، از طریق پرس و جو توی این فروم ها و اینور و اونور یه عده گفتن وکالت محضری همسر کافیه، یه عده گفتن نه اونو از ما قبول نکردن و گفتن باید اون اجازه نامه به تایید دفتر حافظ منافع توی واشینگتن برسه تا قبولش کنن.

پروسه واشینگتن حدود هشت نه هفته ممکن بود طول بکشه. به این شکل بود که باید آنلاین یه فرمی رو پر میکردیم و سایر مدارک از جمله اصل پاسپورت همسرم و صد تا از این اصول براشون پست میکردیم و اونا پروسس میکردن و یه فرمی رو برامون پست میکردن که باید همسرم میبرد محضر و اونجا امضاش میکرد و محضر دار تایید میکرد این شخصی که اومده خود خود شوهرمه و مرد غریبه ای نیست که میخواد قایمکی به من اجازه بده پامو بذارم بیرون از کشور، و اون تاییدیه محضر رو باید شوهرم پست میکرد براشون، و اونا تایید نهایی میکردن اجازه نامه رو و باز اونو پست میکردن کانادا که تازه اون مدرک آخری رو باید با مسافر یا هرچی همسرم برسونه به دست من. یعنی رسما سیستم چاپار و اینا. هیچ خواهش و تمنایی برای ایمیل اسکن و اینا فایده نداشت انگار.... ماه رمضونم که بود، علاوه بر تعطیلی های آخر هفته ایران و آمریکا، شب قدر و ضربت و شهادت هم توش افتاد و کلا از اون دو هفته حضور من اکثرا یا ایران تعطیل بود یا آمریکا!

خلاصه که دهن من و همسرم در اون دو هفته به تمامیت سرویس شد تا بالاخره دو روز مونده به تاریخ برگشتنم، اون آقا از مرخصی برگشت و همون سیستم محضری کانادا رو ازمون قبول کرد. از اونجاییکه نمیدونستیم بالاخره کدومو قبول میکنن، تا جاییکه میشد سعی کردیم هر دو مسیر رو جلو ببریم به موازات هم. منتها پروسه واشنیگتن هی ی ی ی توش گیر افتاد.
    دیگه بقیه داستان و ماجراهای یوگی و دوستان بماند از جمله اینکه واشینگتن به ما گفت مانی اردر توی مدارکتون نیست و کارتونو راه نمیندازیم تا نفرستین و هر چی ما قسم و آیه که بابا این کپی مانی اردریه که فرستادیم و اینا زیر بار نمیرفتن، و ما مجددا یکی دیگه پست کردیم. بعد از مثلا یه هفته، یه واحد دیگه شون خبر داد که این مانی اردری که فرستادین (همون اولیه) چون روش نوشتین دفتر حافظ منافع جمهموری اسلامی، و چون ایران تو تحریماس، اینو ما نمیتونیم پولشو برداشت کنیم، یکی دیگه بفرستین. و این در حالی بود که اول گفتن نیست و گم شده و غیره، و ما دومی رو هم دقیقا به همون شکل نوشته بودیم و فرستاده بودیم و باز دومی هم کاربردی نداشت و باید سومی رو میفرستادیم. و اینکه مثلا ازشون خواستیم اگه ایشالا به حول و قوه الهی موفق شدیم برسیم به مرحله آخر هفت خوان رستم، اون تاییدیه نهایی رو بدن دست یه آشنامون که حضوری اونجا میتونست تحویلش بگیره و بده مسافر با خودش بیاره، باز قبول نکردن و گفتن نه ما فقط میتونیم بدیم به اقوام درجه یک. و یا اینکه باز پستش کنیم کانادا واسه خودتون. یعنی کلا من فکر کنم اگه قرار بود معطل واشینگتن باشیم من هنوزم منتظر بودم اجازه نامه برسه به دستم.

ختم داستان اینکه تحریما رو همون روزای آخر حضورم برداشتن و ایشالا که نوشتن اسم ایران توی مانی اردر مکافات نشه براتون.
    سلام. من پی آر دارم، برای تمدید پاسپورتم در ایران بدون حضور همسر اجازه خروج لازم ندارم یا همچنان باید برم نوتاری پابلیک مورد تایید وزارت خارجه و اجازه خروج بگیرم ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam2463 نمایش پست ها
    سلام. من پی ار هستم و میخوام بدون همسرم به ایران سفر کنم، محل اقامت توی پاسپورت قدیمیم خورده ایران. برای تمدید پاسپورتم در زمانی که ایران هستم اجازه خروج از همسر احتیاج دارم؟
    برای تمدید پاسپورت اجازه همسر میخوان

Junior Member

من مشمول هستم و معافیت تحصیلی دارم. به تازگی در کانادا فارغ التحصیل شدم و اجاره کار پس از فراغت تحصیل دریافت کردم اما به دلیل انقضای پاسپورت در شش ماه آینده، مدت این اجازه کار بیشتر از تاریخ پاسپورت نیست و دولت کانادا تمدید اجازه کار رو مشروط به تمدید پاسپورت میداند.

از طرفی من در فرجه یک ساله پس از فراقت از تحصیل هستم از این ماه و نمیتوانم قاعدتا امورات ضبط وثیقه را به جریان ییندازم تا معافیت تحصیلی من لغو شود. ظاهرا طبق قوانین باید یک سال صبر کنم تا چنین چیزی صورت بگیرد.

نیازی به مهر خروج یا خدمات رایگان دانشجویی هم ندارم. فقط به گذرنامه جدید نیاز دارم و مدرکی مثل گواهی اشتغال به تحصیل ندارم از این پس. فقط مدارک فارغ التحصیلی دارم و برای لغو معافیت و ضبط وثیقه هم که گویا باید یکسال صبر کنم از این تاریخ فراغت. خواستم ببینم در این شرایط فعلی، چگونه میتوانم پاسپورت را تمدید کنم در دفتر واشنگتن؟ به جای مدرک نظام وظیفه یا تحصیلی، چه چیزی باید ارائه کنم؟ آیا اصلا تمدید پاسپورت در دفتر حافظ منافع ارتباطی به مشمول بودن و نظام وظیفه و شرایط فعلی من دارد؟ دیدم بعضی ها گفتن پاسپورت رو تمدید میکنن و ربطی به مشمول بودن نداره اما اگر دقت کنید در سایت دفتر واشنگتن، ارایه مدرکی که وضیعت نظام وظیفه رو نشون بده اجباریه. کسی از دوستان تجربه ای داره؟

Junior Member

سلام دوستان. در رابطه با تمدید گذرنامه سوال داشتم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

من دانشجوی دکتری هستم و برای فرصت مطالعاتی با معافیت تحصیلی سال گذشته به امریکا اومدم. مدت زمان معافیت تحصیلی نظام وظیفه یکساله بوده که اعتبار آن همین ماه به اتمام میرسه. ولی به دلیل طولانی شدن پروژه ام نیاز دارم بیشتر از این مدت اینجا بمونم. از تاریخ انقضای گذرنامه ام کمتر از شش ماه مونده و میخواستم تمدیدش کنم.
    ۱) آیا برای تمدید گذرنامه ام با توجه به وضعیت نظام وظیفه مشکلی پیش نمیاد؟
    ۲) امکانش هست به جای اصل شناسنامه ترجمه رسمی اون و اصل کارت ملی هوشمند (منظورم کارت ملی جدید هستش) رو فرستاد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sbt561 نمایش پست ها
    سلام دوستان. در رابطه با تمدید گذرنامه سوال داشتم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

من دانشجوی دکتری هستم و برای فرصت مطالعاتی با معافیت تحصیلی سال گذشته به امریکا اومدم. مدت زمان معافیت تحصیلی نظام وظیفه یکساله بوده که اعتبار آن همین ماه به اتمام میرسه. ولی به دلیل طولانی شدن پروژه ام نیاز دارم بیشتر از این مدت اینجا بمونم. از تاریخ انقضای گذرنامه ام کمتر از شش ماه مونده و میخواستم تمدیدش کنم.
    ۱) آیا برای تمدید گذرنامه ام با توجه به وضعیت نظام وظیفه مشکلی پیش نمیاد؟
    ۲) امکانش هست به جای اصل شناسنامه ترجمه رسمی اون و اصل کارت ملی هوشمند (منظورم کارت ملی جدید هستش) رو فرستاد؟
    دوستان کسی از این موضوع اطلاع داره راهنمایی کنه؟
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sbt561 نمایش پست ها
    دوستان کسی از این موضوع اطلاع داره راهنمایی کنه؟
    خیلی ممنون
    پاسخ سوال 1 را نمی دانم اما در مورد سوال 2، من یک کپی رنگی از شناسنامه و کارت ملی فرستادم و پذیرفتن. همان کپی ها را هم همراه گذرنامه جدید پس فرستادند.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)