صفحه 82 از 135 نخستنخست ... 32727374757677787980818283848586878889909192132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 811 تا 820 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط poune نمایش پست ها
    سلام میشه لطفا ادرس سایت دفتر واشنگتن را برای تمدید گذرنامه بگذارید، ممنون

http://www.daftar.org

Senior Member

سلام دوستان
    من یک پرسش دارم در مورد تعویض پاسپورت
    من pr کانادا دارم و در مونترال ساکن و مشغول تحصیل هستم. پاسپورت من ژانویه 2018 منقضی میشه و میخوام توی تابستون به امید خدا بفرستمش برای تعویض و تمدید به واشنگتن.
    1.همسرم نزدیک یک سال و نیم از اعتبار پاسپورتش مونده، آیا میتونیم دوتا پاسپورت رو باهم بفرستیم برای تعویض که قال قضیه کنده شه؟
    2. من اگر خدا بخواد بعد از تعویض پاسپورت برای تعطیلات ماه ژانویه تصمیم دارم سفر کنم ایران. میخواستم بدونم آیا امکان داره توی ایران برای خروج با پاسپورت جدید دچار مشکل بشم و ازم اجازه ی همسر برای خروج رو بخواهند؟ از اونجایی که من تنها و برای دیدار
    خانواده برای سه هفته میرم و همسرم همینجا توی کانادا هستند.
    اگر همچین احتمالی وجود داره راهی هست پیشگیری کنیم؟ یادمه خونده بودم در همین فروم که اگر محل زندگی خانم کانادا نوشته بشه در پاسپورت و در واشنگتن تعویض بشه، احتمال بوجود امدن این مشکل کمه، ایا درسته؟
    عقد من غیابی بود و همسرم من رو اسپانسر کردند و وقتی از ایران خارج شدم ایشان کانادا بودند ( اگر ربطی داره!)
    سپاس از همه

Junior Member

سلام
    اگه نتونیم به کشور برگردیم یعنی ممنوع خروج بشیم اگه ایران بریم
    در اون صورت میشه پاسپورت ایرانیرو تمدید کرد اینا به هم ربطی دارن؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط saeb_ نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    کسی که در ایران حضور دارد و به هر دلیلی ممنوع الخروج از ایران است قاعدتا امکان گرفتن گذر نامه جدید ندارد و حتی با داشتن اعتبار در گذرنامه علی القاعده نمیتواند از کشور خارج شود،امیدوارم سوال شما رو درست فهمیده باشم.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط saeb_ نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    برای تمدید میتونید اقدام کنید و این حق از شما سلب نمیشه. اما؛

اگه داخل ایران باشید و برای تمدید اقدام کنید در صورت اینکه مشخص بشه ممنوع الخروجید پاسپورت شما پیش اداره گذرنامه میمونه تا تکلیفتون با مرجع قضایی که دستور ممنوعیت خروج داده صادر بشه.

در واقع ممنوع الخرجی اجازه استفاده رو از پاسبورت از شما میگیره و از هیچ کدوم از مبادی کشور نمیتونید خارج بشید ولی حق داشتن پاسپورت برای شما محفوظه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

من گذرنامه جدید با مهر خروج مشمولین از واشنگتن گرفتم، نیاز هست که ایران پاسپورت رو جایی ببرم مثل اداره گذرنامه یا وزارت خارجه برای ثبت یا تایید؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mfz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یک پرسش دارم در مورد تعویض پاسپورت
    من pr کانادا دارم و در مونترال ساکن و مشغول تحصیل هستم. پاسپورت من ژانویه 2018 منقضی میشه و میخوام توی تابستون به امید خدا بفرستمش برای تعویض و تمدید به واشنگتن.
    1.همسرم نزدیک یک سال و نیم از اعتبار پاسپورتش مونده، آیا میتونیم دوتا پاسپورت رو باهم بفرستیم برای تعویض که قال قضیه کنده شه؟
    2. من اگر خدا بخواد بعد از تعویض پاسپورت برای تعطیلات ماه ژانویه تصمیم دارم سفر کنم ایران. میخواستم بدونم آیا امکان داره توی ایران برای خروج با پاسپورت جدید دچار مشکل بشم و ازم اجازه ی همسر برای خروج رو بخواهند؟ از اونجایی که من تنها و برای دیدار
    خانواده برای سه هفته میرم و همسرم همینجا توی کانادا هستند.
    اگر همچین احتمالی وجود داره راهی هست پیشگیری کنیم؟ یادمه خونده بودم در همین فروم که اگر محل زندگی خانم کانادا نوشته بشه در پاسپورت و در واشنگتن تعویض بشه، احتمال بوجود امدن این مشکل کمه، ایا درسته؟
    عقد من غیابی بود و همسرم من رو اسپانسر کردند و وقتی از ایران خارج شدم ایشان کانادا بودند ( اگر ربطی داره!)
    سپاس از همه

خوب
    من یک ایمیل فرستادم به دفتر حفاظت منافع و خیلی زود به من پاسخ دادند
    اگر محل زندگی کانادا باشه اجازه ی همسر برای تجدید گذرنامه همینطور برای خروج از ایران لازم نیست
    اگر کارت ملی منقضی شده اهمیتی نداره
    با کارت پایان خذمت قدیمیو یعنی قبل از این قانون جدید که همه باید عوض کنند کارتشون رو. میشه درخواست گذزنامه داد
    شناسنامه - کارت ملی و کارت پایان خدمت کپیشون کفایت میکنه
    یک لینکی فرستادند که باید ادرس و اطلاعات شناسنامه رو وارد کنیم و یک بارکد بگیریم و بارکد ها رو هم بفرستیم با مدارک
    اگر محل اقامت در گذرنامه ی حدید باید عوض بشه مثلا از ایران به کاناا باید 22 دلار اضافه بپردازیم
    گذرنامه برای تعوض باید کمتر از یک سال اعتبار داشته باشه

فقظ یادم رفت بپرسم برای ماکه هر دوگذرنامه رو در یک بسته میفرستیم ایا باید دوتا هزینه ی پست برگشت بفرستیم یا یکی؟ دوستان اگر اطلاع دارید بی زحمت راهنمایی بفرمایید

ممنون از همه

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mfz نمایش پست ها
    فقظ یادم رفت بپرسم برای ماکه هر دوگذرنامه رو در یک بسته میفرستیم ایا باید دوتا هزینه ی پست برگشت بفرستیم یا یکی؟ دوستان اگر اطلاع دارید بی زحمت راهنمایی بفرمایید

ممنون از همه
    فقط یکی کافیه
    Don't feed the trolls

Junior Member

دوستان منظورم یه چیز دیگه بود (ببخشید خو نگفتم) ممنون از دوستانی که پاسخ دادن
    مثلا یکی با اجازه سفر میره مالزی یا هرجای دیگه بعد از 3 سال گذرنامش اعتبارش تموم میشه با توجه به این که درواقع فراری هست و پایان خدمت و وضعیت معافیت درستی نداره میتونه گذرنامه رو تمدید کنه؟
    ممنون

دوستان
    آیا برداشت من درست هست که هزینه تمدید گذرنامه در حاضر 142 دلار آمریکا است برای هر پاسپورت اگر ساکن کانادا هستیم و پاسپورت قبلا در کشور دیگری صادر شده؟
    آیا برای مشمولینی که اقامت دائم دارند اما معافیت تحصیلی آنها سالهاست باطل شده جهت تمدید گذرنامه مشکلی پیش می آید؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)