صفحه 93 از 135 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101102103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط kavve نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کارت ملی من از اینهاس که لمینیت ( پرس) شده و من کارت ملی هوشمند ندارم. با توجه به این که کپی کارت ملی جزو مدارک تمدید گذرنامه است اطلاع دارین که این کارت براشون قابل قبول هست یا باید حتما هوشمند باشه؟
    ممنون
    بله قابل قبول هست

سلام دوستان،

من پاسپورتم یک سال و چهار ماه اعتبار داره، اما برای ویزای کار بعد از تحصیل لازم است که حد اقل سه سال اعتبار داشته باشه، من دیروز زنگ زدم دفتر حافظ منافع و این مشکل رو مطرح کردم باهاشون اما گفتن که بالای یک سال تمدید نمی کنند. این به نظر منطقی نمی آد. کسی تجربه یا راهنمایی داره برای این مشکل من؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

سلام دوستان،

من پاسپورتم یک سال و چهار ماه اعتبار داره، اما برای ویزای کار بعد از تحصیل لازم است که حد اقل سه سال اعتبار داشته باشه، من دیروز زنگ زدم دفتر حافظ منافع و این مشکل رو مطرح کردم باهاشون اما گفتن که بالای یک سال تمدید نمی کنند. این به نظر منطقی نمی آد. کسی تجربه یا راهنمایی داره برای این مشکل من؟
    همسر من هم پاسپورتش سال ۲۰۱۹ اعتبارش تموم میشه و متاسفانه اجازه کار سه سالش تبدیل شد به کمتر از ۲ سال.
    خدا کسی یا کسانی رو که باعث شد پاسپورتهای ایران ۵ ساله بشه در این دنیا و در آخرت به شدیدترین عذاب دچار کنه چون خیلی ها رو بدبخت کرد
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

منظورتون از فرم I-20 و I-94 کدوم فرم هاست. من هرچی تو سایت دفتر حظت منافع گشتم پیدا نکدم. میشه فرم هارو اینجا بفرستید.ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اگر ثبت نام در سامانه وزارت علوم شده باشید و مدارک زیر را هم تحویل دهید هزینه تمدید پاسپورت را نخواهید داشت ولی پست را باید بپردازید.

http://www.daftar.org/onlineforms/fo...r.asp?lang=eng

دانشجويان واجد شرايط بر طبق ضوابط وزارتخانه‌هاى علوم، تحقيقات و فناورى يا بهداشت و درمان و آموزش پزشكى از پرداخت هزينه گذرنامه معاف مى‌باشند. مدارك مورد نياز دانشجويان علاوه بر موارد ذكر شده فوق(تجديد گذرنامه) به شرح ذيل مى‌باشد :
    1ـ اصل ريز نمرات از شروع تحصيل تاكنون با مهر برجسته دانشگاه
    2ـ برگ اشتغال به تحصيل از دفتر مشاور دانشجويان خارجى دانشگاه، (دانشجويان داراى كارت اقامت دائم و يا متولدين آمريكا از دفتر ثبت نام دانشگاه) با ذكر رشته و مقطع تحصيلي(كارشناسى، كارشناسى ارشد و يا دكترا) تاريخ شروع و اتمام تحصيلات، ممهور به مهر برجسته دانشگاه.
    3ـ اصل برگI-20 و I-94 معتبر(دانشجويان داراى كارت اقامت دائم تصوير دو طرف كارت اقامت را ارسال دارند.)
    4ـ تكميل فرم شماره 54 (در خواست‌نامه تسهيلات دانشجوئى) به همراه يك قطعه عكس
    5ـ تصوير مدرك مشخص بودن وضعيت نظام وظيفه عمومى(معافيت تحصيلى، كارت پايان خدمت، كارت معافيت دائم و غيره) دانشجويان داراى كارت اقامت دائم و يا متولدين آمريكا جهت دريافت معافيت تحصيلى به فرم شماره 61 رجوع نمائيد.
    منظورتون از فرم I-20 و I-94 کدوم فرم هاست. من هرچی تو سایت دفتر حظت منافع گشتم پیدا نکدم. میشه فرم هارو اینجا بفرستید.ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط iattar نمایش پست ها
    I-20 و I-94 فرمهای اقامت در آمریکا هستند نه کانادا.

Junior Member

سلام دوستان،
    من از کانادا مدارکمو فرستادم واسه دفتر حفاظت منافع، اما امروز تو آپدیت سایت یواس‌پی‌اس اینو واسه من زده:

We attempted to deliver your item at 11:55 am on January 16, 2018 in WASHINGTON, DC 20037 and a notice was left because an authorized recipient was not available. You may arrange redelivery by using the Schedule a Redelivery feature on this page or may pick up the item at the Post Office indicated on the notice beginning January 17, 2018. If this item is unclaimed by January 21, 2018 then it will be returned to sender.

به نظر شما باید چیکار کنم؟ یعنی‌ کسی‌ تو سفارت خونه نبوده بسته منو بگیر؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    همسر من هم پاسپورتش سال ۲۰۱۹ اعتبارش تموم میشه و متاسفانه اجازه کار سه سالش تبدیل شد به کمتر از ۲ سال.
    خدا کسی یا کسانی رو که باعث شد پاسپورتهای ایران ۵ ساله بشه در این دنیا و در آخرت به شدیدترین عذاب دچار کنه چون خیلی ها رو بدبخت کرد
    درست می فرمایید، اصلا حساب این رو نکردن که ما پاسپورت رو می گیریم، یک سال منتظر ادمیشن و ویزا می مونیم و دو سال هم درس طول می کشه و خوب دانشجوهای مستر اینطوری به مشکل بر می خورن، من هم ویزای کاریم رو توی اکتبر بعد از سه ماه انتظار با همون اعتبار کمتر از دو سال پاسم گرفتم. اما الآن تو فکر این بودم که پاسمو تمدید بکنم و بعدش دوباره به سی آی سی زنگ بزنم ازشون بخوام که بر اساس پاس جدیدم مهلتم رو کامل کنن. که حالا باید صبر کنم چهار ماه دیگه. شما فکر میکنی سی آی سی تمدید بکنه با ارائه پاس جدید؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

درست می فرمایید، اصلا حساب این رو نکردن که ما پاسپورت رو می گیریم، یک سال منتظر ادمیشن و ویزا می مونیم و دو سال هم درس طول می کشه و خوب دانشجوهای مستر اینطوری به مشکل بر می خورن، من هم ویزای کاریم رو توی اکتبر بعد از سه ماه انتظار با همون اعتبار کمتر از دو سال پاسم گرفتم. اما الآن تو فکر این بودم که پاسمو تمدید بکنم و بعدش دوباره به سی آی سی زنگ بزنم ازشون بخوام که بر اساس پاس جدیدم مهلتم رو کامل کنن. که حالا باید صبر کنم چهار ماه دیگه. شما فکر میکنی سی آی سی تمدید بکنه با ارائه پاس جدید؟
    فکر نکنم. چون graduate work permit رو تنها یک بار در طول عمر صادر میکنند. One time in life هست. رو سایت cic هم نوشته
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

آقای زینی و آقای کاوه
    من از اداره مهاجرت دانشگاهمون (از مسئولش) پرسیدم (سوال خودم و دوستمم بود)
    گفتن که:
    وقتی که پاسپورت جدید رو گرفتین، از طریق کاغذی (نه آن لاین، کاغذی باید ارسال بشه اتاوا یا هر جای یگه) درخواست میدین و بهتون Extention میدن.
    اون اکستنشن دقیقا مابقی همون وورک پرمیت شما هست که به خاطر انقضای پاسپورت، تو دفعه اول بهتون ندادن.
    پس:
    الان شما میرین همین وورک پرمیت یکی دو ساله رو میگیرین.
    بقیه شو، منتظر میمونین که پاسپورت جدید بگیرین.
    وقتی پاسپورت جدید گرفتین از طریق کاغذی درخواست میدین که مابقیشو بهتون بدن.
    پس نگرانی نداره همین دو سال رو فعلا بگیرین.
    ولی در کل zini عزیز درست میگن. این وورک پرمیت یه gift هست و فقط یه بار داده میشه. ولی اکستنشن رو میگیرین بعدا.
    موفق باشین هر دو تاتون (با خانواده محترم).

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)