صفحه 102 از 135 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

Junior Member Romero آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    سیستم صدور پاسپورت برای ایرانی های خارج از کشور و خدمات کنسولی عالی که سفارت خانه های ایران در خارج از ایران به اتباع ایرانی میدهند ( حتی کشور های پیشرفته دنیا این نوع خدمات با این هم تنوع را به شهروندانشان خارج از کشورشان نمیدند مخصوصن اینکه این شهروندان اکثریت جزو مخالفین سیاسی ایدولوژیکی خودش هم باشند ) بر میگرده به خط مشی جذب ایشان برای سفر به ایران!، شاید یک دلیلش به خاطر نبود توریست در ایران باشد دلیل دیگرش هم ممکنه این باشه که اگر این شهروند عزیز خارج از ایران احتمالن شیطونی کرده باشه بهش دسترسی داشته باشند!
    جناب پیرسون خدماتی که کنسولگری های کشورهای پیشرفته موظف هستند به شهروندانشون بدن (کشورهایی مثل آمریکا کانادا و غرب اروپا) خیلی فراتر از صدور پاسپورت و ...هست و مثلا حتی خیلی از شهروندان آمریکایی هم از وجود این خدمات در کانادا بی اطلاع هستند، خدماتی مثل emergency financial assistance و سرویسهایی که به قربانیان حوادث و جرایم ارایه میکنند فقط یک قسمت کوچک از این امکانات هست،
    چون شما سیستم گذرنامه ایران رو مقایسه کردید من این رو گفتم وگرنه اصلا این دوتا سیستم قابل مقایسه نیستند

نقل قول نوشته اصلی توسط Romero نمایش پست ها
    جناب پیرسون خدماتی که کنسولگری های کشورهای پیشرفته موظف هستند به شهروندانشون بدن (کشورهایی مثل آمریکا کانادا و غرب اروپا) خیلی فراتر از صدور پاسپورت و ...هست و مثلا حتی خیلی از شهروندان آمریکایی هم از وجود این خدمات در کانادا بی اطلاع هستند، خدماتی مثل emergency financial assistance و سرویسهایی که به قربانیان حوادث و جرایم ارایه میکنند فقط یک قسمت کوچک از این امکانات هست،
    چون شما سیستم گذرنامه ایران رو مقایسه کردید من این رو گفتم وگرنه اصلا این دوتا سیستم قابل مقایسه نیستند
    کنسولگری ها و سفارت های ایران هم سرویس های دیگه دارند که اون ها ندارند
    صدور گواهی تولد، امور ترجمه ، گواهی عدم سوپیشینه، ثبت طلاق ازدواج فوت ، تغییر نام ، گواهی تجرد، وکالتنامه ، امور مربوط به ارث، انواع اقسام امور مربوط به سازمان های داخلی
    تا اونجایی که اطلاعی اطلاع دارم همچین سرویسهایی نمیدند

سلام دوستان من یک سوال درباره محل اقامت که در گذرنامه ثبت میشه داشتم. اگر کسی اقامت یا شهروندی کانادا رو داشته باشه و بخواهد پاسپورت رو تمدید کنه از داخل ایران (یا خودش بره ایران یا خانواده براش انجام بدن) چه فایده ای داره که محل اقامتش رو کانادا اعلام کنه بجای ایران؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mhbdghaffari نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک سوال درباره محل اقامت که در گذرنامه ثبت میشه داشتم. اگر کسی اقامت یا شهروندی کانادا رو داشته باشه و بخواهد پاسپورت رو تمدید کنه از داخل ایران (یا خودش بره ایران یا خانواده براش انجام بدن) چه فایده ای داره که محل اقامتش رو کانادا اعلام کنه بجای ایران؟
    تقریبا هیچ!
    قبلا از عوارض معاف میشد ولی الان همه باید عوارض خروج را بپردازند. تنها در مورد خانمها نیاز به اجازه خروج برای دریافت یا تمدید گذرنامه ندارند اگر محل اقامت خارج از ایران است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط mhbdghaffari نمایش پست ها
    ظاهراً یک سری قوانینی هست که البته فایده نیست بیشتر دردسر هست به اسم خروج مکرر و گرفتن مهر خروج مکرر از وزارت ت خارجه که فکر کنم مثلا در مورد مشمولان سربازی هست و به همین محل اقامت در پاسپورت ربط دارد، جزییاتش رو مطمین نیستم میتونید در سایتهای ایرانی جستجو کنید.

Junior Member

سلام وقت بخیر ، من برای Open work permit درخواست دادم و حدود 3 سال از اعتبار گذرنامم باقی مونده ، اگر اقدام به تعویض گذرنامه بکنم : 1-اجازه تعویض گذرنامه رو به من میدن؟ 2- مشکلی تو پیکاپ پیش نمیاد چون من با گذرنامۀ قبلیم سابمیت کرده بودم؟ ممنون میشم اگر کسی میتونه راهنماییم بکنه.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sia2016 نمایش پست ها
    کنسولگری ایران birth certificate رو لازم داره نه live birth. نمیدونم شما از کجا پرسیدین ولی دفتر حفاظت از منافع ایران در واشنگتن برای صدور شناسنامه و گذرنامه نوزاد فقط birth certificate رو لازم داره. و بایگانی هم میشه. در ضمن اون birth certificate رو لازم داره که همراه با اطلاعات والدین هست. در صورت ارائه به دفتر واشنگتن میتونید مجددا از طریق همون لینکی که براتون فرستادم درخواست بدین المثنی رو.

همینطور اون live birth به هیچ دردی نمیخوره غیر از ثبت کردن اطلاعات فرزندتون در ثبت احوال کانادا و گرفتن گواهی تولد برای فرزندتون. هیچ کاربرد دیگری نداره. بعد از گرفتن گواهی تولد/شناسنامه کانادایی میتونید با این گواهی برای بقیه امور نظیر گرفتن پاسپورت و ... اقدام کنید.
    تو سایت دفتر زده که اصل پاسپورت کانادایی هم برای فرزند میخواد درسته؟ یا میشه پیچوند؟
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    تو سایت دفتر زده که اصل پاسپورت کانادایی هم برای فرزند میخواد درسته؟ یا میشه پیچوند؟
    من برای فرزند رو نمیدونم ولی برای همسرم کپی پاسپورت آمریکایی رو فرستادم و قبول کردند.
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    من برای فرزند رو نمیدونم ولی برای همسرم کپی پاسپورت آمریکایی رو فرستادم و قبول کردند.
    بله من اشتباه کردم. کپی گذرنامه کانادایی میخواد. اما خوب گواهی تولد رو که داند میگیرند دیگه این رو برای چی میخوانند؟
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    بله من اشتباه کردم. کپی گذرنامه کانادایی میخواد. اما خوب گواهی تولد رو که داند میگیرند دیگه این رو برای چی میخوانند؟
    بله گواهی تولد رو هم اکیدا گفتن که اصلش رو میخواهند و به هیچ وچه هم پس نمیدهند. میتونید Certified Copy بفرستین و اون رو هم قبول میکنند. یکی از دوستان من اخیرا برای ثبت ازدواج اصل Birth Certificate همسرشون رو پیدا نکردند و Certified Copy فرستادند. در آمریکا Certified Copy رو از CDC Vital Records میشه تهیه کرد با حدود 10-30 دلار بزای هر نسخه. حتما در کانادا هم میشه همین کار رو کرد.
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)