صفحه 115 از 135 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaalda نمایش پست ها
    وقتی قانون اساسی میگوید تابعیت ایران حق مسلم هر فرد ایرانی است پس حق مسلم همان فرد اینست که در عرصه بین الملل بتواند این تابعیت را نشان دهد. بنظر من نمی شود دولت در عرصه بین الملل قبول کند فردی ایرانی است ولی از اعطای گذرنامه یا برگه سفر به آن شخص خودداری کند. بهرحال قانون گذرنامه میگوید:

‌ماده 2 - اتباع ايران براي خروج از كشور و يا اقامت در خارج و يا مسافرت از خارج به ايران بايد تحصيل گذرنامه نمايند. صدور گذرنامه منوط به‌ارائه اسنادي است كه هويت و تابعيت ايراني تقاضاكننده را ثابت نمايد. اسناد مزبور به موجب آيين‌نامه اجرايي اين قانون تعيين خواهد شد.

این ماده میگوید صدور گذرنامه منوط به ارائه اسنادی که هویت و تابعیت ایرانی فرد را ثابت کند. بنابراین با اثبات ایرانی بودن دولت مکلف به صدور گذرنامه است. البته در مواردی هم برگه سفر موقت صادر میشود که جدای از این بحث است.
    برای همین عرض کردم شروط دیگه ای باید به جمله شما اضافه بشه. فردی که در ایران زندکی میکنه چه لزومی دارد که بتواند در عرصه بین الملل این تابعیت را نشان دهد؟

"وقتی قانون اساسی میگوید تابعیت ایران حق مسلم هر فرد ایرانی است" پس "حق مسلم همان فرد اینست که در عرصه بین الملل بتواند این تابعیت را نشان دهد". من دلیلی بر این نتیجه گیری که شما از مقدم کردید نمی بینم. به هر حال قانون در این زمینه روشن است:

http://mfa.ir/index.aspx?pageid=24222&p=1

ماده 16 فصل چهارم را ملاحظه بفرمایید

ماده 16 - به اشخاص زير هيچ نوع گذرنامه براي خروج از كشور داده نمي‌شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    برای همین عرض کردم شروط دیگه ای باید به جمله شما اضافه بشه. فردی که در ایران زندکی میکنه چه لزومی دارد که بتواند در عرصه بین الملل این تابعیت را نشان دهد؟

"وقتی قانون اساسی میگوید تابعیت ایران حق مسلم هر فرد ایرانی است" پس "حق مسلم همان فرد اینست که در عرصه بین الملل بتواند این تابعیت را نشان دهد". من دلیلی بر این نتیجه گیری که شما از مقدم کردید نمی بینم. به هر حال قانون در این زمینه روشن است:

http://mfa.ir/index.aspx?pageid=24222&p=1

ماده 16 فصل چهارم را ملاحظه بفرمایید

ماده 16 - به اشخاص زير هيچ نوع گذرنامه براي خروج از كشور داده نمي‌شود.
    برداشت من از سوال اصلی این بود که فرد ایرانی در خارج از ایران تقاضای گذرنامه میکند وگرنه بله هنگامی که شخصی داخل ایران است ممکن است به دلایل مختلف برایش گذرنامه صادر نشود.

در خصوص قسمت اول صحبت شما باید عرض کنم به نظر من این مورد از مصادیق قاعده « اذن در شی اذن در لوازم آن است» می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    درود
    قطری ترکیش قبول میکنند به این موضوع ارتباطی نداره
    اون برای کسی هست که پاسپورت ایرانی داره ولی منقضی هست نه اینکه پسر شما هیچ مدرکی که دارای تبعیت ایران هست رو نداشته باشد بعد به ایران سفر کنه
    امکانش وجود نداره متاسفانه
    جهت اطلاع دوستان ما با پاسپورت کانادایی و Brithcertificait فرزندمون و بدون شناسنامه و پاسپورت ایرانی با پرواز قطری به ایران رفتیم در فرودگاه پاسپورت کانادایی فرزندم رو گرفتن و رسید دادن و بعد از گرفتن شناسنامه و پاسپورت ایرانی پاسپورت کانادایی فرزندم رو پس دادن.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AHORA_POWER نمایش پست ها
    جهت اطلاع دوستان ما با پاسپورت کانادایی و Brithcertificait فرزندمون و بدون شناسنامه و پاسپورت ایرانی با پرواز قطری به ایران رفتیم در فرودگاه پاسپورت کانادایی فرزندم رو گرفتن و رسید دادن و بعد از گرفتن شناسنامه و پاسپورت ایرانی پاسپورت کانادایی فرزندم رو پس دادن.
    خوشحالم که بخیر گذشت خدای نکرده اگر پاسپورت فرزندتون رو گم میکردند هیچ کاری نمی شد کرد.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    خوشحالم که بخیر گذشت خدای نکرده اگر پاسپورت فرزندتون رو گم میکردند هیچ کاری نمی شد کرد.
    در آن صورت هم میتونستند از سفارت در آنکارا تقاضای پاسپورت جدید یا برگه عبور کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط AHORA_POWER نمایش پست ها
    خیلی عجیب و غیر منطقی به نظر میرسد
    اومدیم پدر بچه اصلن تبعیت ایران رو نداشته باشد و بچه در ایران موفق به اخذ شناسنامه و گذرنامه نشد
    اون وقت تکلیف چی هست
    احتمالن جریمه والدین در دادگاه به دلیل ورود نوزاد اتباع بیگانه بدون اخذ ویزا و ورود غیر قانونی به ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در آن صورت هم میتونستند از سفارت در آنکارا تقاضای پاسپورت جدید یا برگه عبور کنند.
    اگر موفق به گرفتن شناسنامه و گذرنامه ایرانی نشود نمیتوند از ایران خارج شود تا از آنکارا درخواست تراول داکومنت کانادایی کند

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

اومدیم پدر بچه اصلن تبعیت ایران رو نداشته باشد و بچه در ایران موفق به اخذ شناسنامه و گذرنامه نشد
    اون وقت تکلیف چی هست
    احتمالن جریمه والدین در دادگاه به دلیل ورود نوزاد اتباع بیگانه بدون اخذ ویزا و ورود غیر قانونی به ایران
    بله به نظر من اینکار خیلی ریسک داره شخصا به کسی توصیه نمیکنم چنین کاری بکنه
    سرنوشت فرزند کاملا در اختیار یک فرد دیگر قرار میگیره و تنها کافیه که مدارک فرزند گم بشه یا اصلا یه بامبولی در بیارند. حتی تصورش هم برام مشکله . من که شخصا حاضر نیستم برگه وورک پرمیتم رو دستشان بدم نگاه کنند چه برسه پاسپورت کانادایی فرزندم بدم دستشون بمونه. با شنیدن این داستان تنها خوشحال شدم که بخیر گذشت
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero

اون وقت تکلیف چی هست
    خوب وقتی پدر و مادر با پاسپورت ایرانی وارد کشور میشن بدیهیه که تابعیت ایران رو دارند دیگه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    بله به نظر من اینکار خیلی ریسک داره شخصا به کسی توصیه نمیکنم چنین کاری بکنه
    سرنوشت فرزند کاملا در اختیار یک فرد دیگر قرار میگیره و تنها کافیه که مدارک فرزند گم بشه یا اصلا یه بامبولی در بیارند. حتی تصورش هم برام مشکله . من که شخصا حاضر نیستم برگه وورک پرمیتم رو دستشان بدم نگاه کنند چه برسه پاسپورت کانادایی فرزندم بدم دستشون بمونه. با شنیدن این داستان تنها خوشحال شدم که بخیر گذشت
    مگه بچه حتی درصورت ورود به ایران با پاسپورت ایرانی سرنوشتش در دست شخص دیگه قرار نمیگیره؟ اینطوری آدم بخواد فکر کنه اصلا نباید بره ایران که!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)