صفحه 119 از 135 نخستنخست ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط MaHee نمایش پست ها
    سلام دوستان

برای تعویض پاسپورت در سایت حفاظت منافع ایرانیان شناسنامه «جدید» به عنوان مدارک مورد نیاز نوشته شده!
    شناسنامه و کارت ملی من قدیمیه و هیچ وقت تعویض نشدن!
    میخواستم از دوستانی که تجربه و اطلاع دارند بپرسم آیا با همین مدارک قدیمی هم پاسپورت رو تعویض میکنند؟

و در رابطه با مانی اُردر٬ آیا باید ۱۳۰ دلار هزینه تعویض و ۴۰ دلار هزینه پست برگشت٬ مانی اُردرشون جداگونه خریداری بشه از پست؟! و یا میشه یک مانی اُردرِِ جمعا ۱۷۰ دلاری براشون ارسال کرد؟

ممنون
    حتما می دانید ولی یادآوری اش ضرر نداره: اینها دلار آمریکاست و مانی اردر را باید به دلار آمریکا بگیرید. من رفتم از پستخانه بگیرم گفت چند بار برای همینجا مانی اردر مردم گرفتن و پس آوردن ظاهرا نقد کردنش در آمریکا برای دفتر حفاظت منافع مشکل داشته برو از بانک بگیر، برای همین از بانک گرفتم.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering-Economics

سلام دوستان
    کسی اخیرا موفق شده با دفتر صحبت کنه؟ من سعی کردم با شماره روی سایت تماس بگیرم اما بعد از یک ساعت معطلی پشت خط تلفن قطع شد. آیا شماره دیگه وجود داره؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط amirot نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی اخیرا موفق شده با دفتر صحبت کنه؟ من سعی کردم با شماره روی سایت تماس بگیرم اما بعد از یک ساعت معطلی پشت خط تلفن قطع شد. آیا شماره دیگه وجود داره؟
    "خیلی" باید صبور باشید. معمولا بیشتر از یک ساعت پشت خط باید بمانید
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amirot نمایش پست ها
    سلام دوستان
    باید از ۸ صبح به وقت واشنگتن شروع کنید به تماس گرفتن

دوستان سلام،
    من گذرنامم حدود یک و سال ونیم از اعتبارش مونده. کسی میدونه که میتونم برای تمدیدش اقدام کنم یا اینکه خیلی زوده؟ و اینکه هزینه تمدید پاسپورت برای دانشجوبان رایگان هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط SaeedySaman نمایش پست ها
    دوستان سلام،
    من گذرنامم حدود یک و سال ونیم از اعتبارش مونده. کسی میدونه که میتونم برای تمدیدش اقدام کنم یا اینکه خیلی زوده؟ و اینکه هزینه تمدید پاسپورت برای دانشجوبان رایگان هست؟
    درود
    بله، می تونین تعویض کنین. موقع ارسال مدارک یه نامه هم بنویسین و دلیل تعویض زودتر از موعد رو توضیح بدین (مثل اقدام برای اجازه کار ۳ ساله).
    اگه اعتبار گذرنامه بیشتر از یک سال باشه، به صورت دانشجویی نمی تونین تعویض کنین و باید هزینه پرداخت بشه.
    حتی اگه بتونین به صورت دانشجویی تعویض کنین، به نظر من موقعی ارزش داره که قصد ایران رفتن ندارین، در غیر این صورت هر بار که ایران میرین، وضعیت شما چک میشه. چون موقعی که دانشجویی تعویض میشه، داخل یکی از صفحات گذرنامه مهری خورده میشه که اعتبار اون مهر تا شهریور سال پیش رو خواهد بود و چنان چه بعد از اون تاریخ قصد برگشت داشته باشین، شنیدم باید بهشون اثبات کنین هنوز دانشجو هستین، و گرنه هزینه ی تعویض رو از شما خواهند گرفت (به قیمت ایران یا آمریکا رو نمی دونم)
    بیایم با عنوان پرسش هایمان در عمومی و عدم طرح آن ها در خصوصی، دیگران را از شنیدن نقطه نظرهایمان محروم نسازیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    درود
    بله، می تونین تعویض کنین. موقع ارسال مدارک یه نامه هم بنویسین و دلیل تعویض زودتر از موعد رو توضیح بدین (مثل اقدام برای اجازه کار ۳ ساله).
    اگه اعتبار گذرنامه بیشتر از یک سال باشه، به صورت دانشجویی نمی تونین تعویض کنین و باید هزینه پرداخت بشه.
    حتی اگه بتونین به صورت دانشجویی تعویض کنین، به نظر من موقعی ارزش داره که قصد ایران رفتن ندارین، در غیر این صورت هر بار که ایران میرین، وضعیت شما چک میشه. چون موقعی که دانشجویی تعویض میشه، داخل یکی از صفحات گذرنامه مهری خورده میشه که اعتبار اون مهر تا شهریور سال پیش رو خواهد بود و چنان چه بعد از اون تاریخ قصد برگشت داشته باشین، شنیدم باید بهشون اثبات کنین هنوز دانشجو هستین، و گرنه هزینه ی تعویض رو از شما خواهند گرفت (به قیمت ایران یا آمریکا رو نمی دونم)

خیلی ممنون از پاسختون، اگر بخوام به صورت داتشجویی تعویض کنم باید تو سامانه تاک پرونده جدا تشکیل بدم یا همنیکه اطلاعاتم اونجا باشه کافیه؟ چون قبلا تو سامانه تاک پرونده تحصیلی تشکیل دادم.

دوستان،کسی اطلاع داره که کارت ملی قدیمی رو قبول میکنن یا حتما باید هوشمند شده باشه؟

خیلی ممنون از پاسختون، اگر بخوام به صورت داتشجویی تعویض کنم باید تو سامانه تاک پرونده جدا تشکیل بدم یا همنیکه اطلاعاتم اونجا باشه کافیه؟ چون قبلا تو سامانه تاک پرونده تحصیلی تشکیل دادم.
    خواهش می کنم
    تا جایی که یادمه اون پرونده باید برای دفتر حافظ منافع تشکیل شده باشه (موقع ایجاد پرونده نمایندگی رو انتخاب می کنین و مثلا می تونه ستاد اتاوا در وزارت خارجه هم باشه). اگه اشتباه نکنم واسه ی تعویض دانشجویی باید یه گواهی اشتغال به تحصیل هم از دانشگاه گرفت و در سامانه تایید کرد (که واسه ی دفتر حافظ منافع الان به صورت آنلاین انجام میشه) و همراه مدارک ارسال کرد
    بیایم با عنوان پرسش هایمان در عمومی و عدم طرح آن ها در خصوصی، دیگران را از شنیدن نقطه نظرهایمان محروم نسازیم.

ApplyAbroad Guru

دوستان،کسی اطلاع داره که کارت ملی قدیمی رو قبول میکنن یا حتما باید هوشمند شده باشه؟
    بله علت هم اینستکه کارت ملی هوشمند صرفا حضوری و از داخل ایران قابل درخواست است. در صورت قبول نکردن کارت ملی قدیمی در نمایندگیهای خارج از کشور، مراحل الگوریتم اقدام لازم برای درخواست گدرنامه به این شکل loop خواهد شد :

1)- برای گرفتن کارت ملی هوشمند نیاز به رفتن به ایران و اقدام حضوری دارید
    2)- برای رفتن به داخل ایران و اقدام حضوری نیاز به گذرنامه دارید
    3)- برای گرفتن گذرنامه نیاز به کارت ملی دارید.
    4)- Go to 1
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)