صفحه 17 از 135 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    فکر کنم زمانی برای دانشجو هزینه نمیگیرند که نامه از وزارت و .... داشته باشیم درسته؟ اگر با fedex بفرستیم چی؟
    نه نامه اینا نمیخواد.
    من دانشجویی تمدید کردم همینکه Study Permit رو ضمیمه کرده بودم و اون فرم تسهیلات دانشجویی رو هم پر کرده بودم کافی بود.
    راستی کلهم دو تا عکس کافیه. الکی هرجا گفته دو قطعه ولی جمع نزنید کلی عکس بی مصرف پول بدید. همون دوتا کافیه.

ولی یه کارای عجیب غریبی هم میکنن. مثلا من ۴ تا عکس فرستاده بودم چون گول خوردم و واسه تسهیلات دانشجوییه هم دیدم نوشته دوتا. ولی وقتی پاسپورتم اومد دوتا عکس رو برام پس فرستاده بودن.
    روی همین حساب واسه همسرم که شش ماه بعد از من واسه تمدید فرستاد دوتا عکس بیشتر ندادیم. ولی بازم دوتا رو بهش برگردونده بودن. یعنی یه جاهایی قاطی پاتیه دیگه.

حالا اینم بهتون بگم که محل اقامت من رو ایران زدن. همسرم درخواست داده بود براش محل اقامت رو کانادا بزنن و ما با خودمون گفتیم درسته که اقامت داریم (واسه من نداشتیم ولی شش ماه بعد اقامت گرفته بودیم) ولی همچنان دانشجو هستیم دیگه. روی همین حساب فکر میکردیم دانشجویی و رایگان تمدید میکنن. اما زنگ زدن گفتن پول تمدید پاسپورت رو بفرستین بیاد تا تمدید کنیم. خلاصه رفت تو پاچه مون ۱۷۰ دلار اضافی.

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

تنها در صورتی محل اقامت رو کانادا میزنند که کارت PR داشته باشید یا مدرک سیتیزن شیپی بفرستید. اینو خود کارمند سفارت پشت تلفن بهم گفت.
    در مورد عکس و مدارک اینو بگم که واسه من همه چیز رو پس فرستاددند اعم از عکس و کپی شناسنامه و کارت ملی اصولا هر چیزی رو که براشون فرستادم پس فرستادند! قضیه اینه که الان تمام مدارک و اسکن میکنند و فقط نسخه الکترونیکی اش رو نگه میدارند.

Member
    رشته و دانشگاه

بقیه مدارک که بله. منتها مثلا دوتا از عکس های من رو برنگردوندن.

در مورد اقامت هم درست میفرمایید. خواستم اینو برای دوستان روشن کنم که اگه بخوان از تمدید رایگان استفاده کنن فقط تا زمانیکه Valid study permit داشته باشن میشه و اینکه دیگه محل اقامت کانادا نمیخوره در اون صورت.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

باسلام.دوستان با پاسپورتي كه تاريخ انقصاش رسيده باشه و منقضي باشه ،ميشه وارد ايران شد؟ از كانادا بياد ايران و اينجا عوض كنه پاسپورت را؟؟؟!!!!پي آرهستش

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zhila594 نمایش پست ها
    نه نامه اینا نمیخواد.
    من دانشجویی تمدید کردم همینکه Study Permit رو ضمیمه کرده بودم و اون فرم تسهیلات دانشجویی رو هم پر کرده بودم کافی بود.
    راستی کلهم دو تا عکس کافیه. الکی هرجا گفته دو قطعه ولی جمع نزنید کلی عکس بی مصرف پول بدید. همون دوتا کافیه.

ولی یه کارای عجیب غریبی هم میکنن. مثلا من ۴ تا عکس فرستاده بودم چون گول خوردم و واسه تسهیلات دانشجوییه هم دیدم نوشته دوتا. ولی وقتی پاسپورتم اومد دوتا عکس رو برام پس فرستاده بودن.
    روی همین حساب واسه همسرم که شش ماه بعد از من واسه تمدید فرستاد دوتا عکس بیشتر ندادیم. ولی بازم دوتا رو بهش برگردونده بودن. یعنی یه جاهایی قاطی پاتیه دیگه.

حالا اینم بهتون بگم که محل اقامت من رو ایران زدن. همسرم درخواست داده بود براش محل اقامت رو کانادا بزنن و ما با خودمون گفتیم درسته که اقامت داریم (واسه من نداشتیم ولی شش ماه بعد اقامت گرفته بودیم) ولی همچنان دانشجو هستیم دیگه. روی همین حساب فکر میکردیم دانشجویی و رایگان تمدید میکنن. اما زنگ زدن گفتن پول تمدید پاسپورت رو بفرستین بیاد تا تمدید کنیم. خلاصه رفت تو پاچه مون ۱۷۰ دلار اضافی.
    ممنون. اما ضمیمه کردن این مدارک کمی ریسکی نیست؟ اگر استادی پرمیت رو گم کنند چی؟ چه طوری میشه بهشون ثابت کرد که استادی پرمیت رو فرستادیم؟ از بس که به این سیستم اداری ایران بی اعتماد شدیم حتی نسبت به ارسال پاسپورت هم شک داریم
    راستی این فرم تسهیلات دانشجویی چیه؟ میگم نکنه بعدا بگن که شما باید در ایران خدمت کنید و .....
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    ممنون. اما ضمیمه کردن این مدارک کمی ریسکی نیست؟ اگر استادی پرمیت رو گم کنند چی؟ چه طوری میشه بهشون ثابت کرد که استادی پرمیت رو فرستادیم؟ از بس که به این سیستم اداری ایران بی اعتماد شدیم حتی نسبت به ارسال پاسپورت هم شک داریم
    راستی این فرم تسهیلات دانشجویی چیه؟ میگم نکنه بعدا بگن که شما باید در ایران خدمت کنید و .....
    نه مدارک رو که گم نمیکنن. اصل شناسنامه و همه چی رو میخوان. خالا ستادی پرمیت رو نمیدونم اصلش احتمالا لازم نیست.

از نظر این تسهیلات دانشجویی هم فکر نکنم. حالا بستگی به خودتون داره. دیگه موازنه بین صد و خورده ای دلار و این فرمه دیگه.

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط asal92 نمایش پست ها
    باسلام.دوستان با پاسپورتي كه تاريخ انقصاش رسيده باشه و منقضي باشه ،ميشه وارد ايران شد؟ از كانادا بياد ايران و اينجا عوض كنه پاسپورت را؟؟؟!!!!پي آرهستش
    با پاسپورت منقضی ایران میشه وارد ایران شد. ولی نمیشه از ایران خارج شد.
    فقط مشکل توقف های وسط هست که نمیدونم مشکل داره یا نه؟ یا آیا بهتون بلیط میفروشند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    من الان یک سفر اومدم ایران و پاسپورتم رو عوض کردم. فقط خواستم بگم خیلی سریع انجام شد. تو چهار روز کاری با پست اومد. یک شماره تلفن هم دارن که در این بین می تونین زنگ بزنین و با دادن شماره ملی وضعیت را جویا بشید.
    با سلام
    زمان ورود به ایران پاس شما اعتبار داشت؟

ApplyAbroad Superstar

بله، پنج شش ماه داشت

Junior Member

سلام دوستان

آقا من بعد از دو سال، تاره دو روزه برگشتم ایران ، رفتم برای تعویض پاسپورت، با اینکه به این مامور چندبار تاکید کردم صفحه ویزا رو سوراخ نکنه ولی آخرش سوراخ کرد .. ویزای من تا 6 ماهه دیگه معتبر بود (دانشجویی کشور چین) ولی الان دو تا سوراخ زیرش داره، باید چیکار کنم؟؟ من الان خیلی پشیمون از برگشتنمم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)