صفحه 39 از 135 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484989 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    آيا اين حق رو نميشه به جای بعد از عقد هنگام عقد جزو شروط عقد مثل حق طلاق و حق كار و غيره در سند ازدواج درج شود؟
    اومديم آقای همسر بعد از عقد حاضر به حضور در دفتر اسناد نشود تكليف چيست؟!
    اون حق طلاق و حق کار هم اگر در دفتر اسناد رسمی ثبت نشه لازم الاجرا نمیشه متاسفانه

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtob نمایش پست ها
    اون حق طلاق و حق کار هم اگر در دفتر اسناد رسمی ثبت نشه لازم الاجرا نمیشه متاسفانه
    حتي اگر توي سند ازداوج نوشته شده باشه؟!

بله. سند ازدواج سند حقوقی حساب نمیشه. باید حتمن ثبت شده باشه. در واقع شوهر به زنش وکالت میده برای اون موارد چون حق رو نمیشه تفیض کرد. حالا اگر بلاعزل هم نباشه اون سند وکالت ثبت شده، آقای همسر میتونه کلن باطلش کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    آيا اين حق رو نميشه به جای بعد از عقد هنگام عقد جزو شروط عقد مثل حق طلاق و حق كار و غيره در سند ازدواج درج شود؟
    اومديم آقای همسر بعد از عقد حاضر به حضور در دفتر اسناد نشود تكليف چيست؟!
    سلام
    بله این امکان وجود دارد که در قسمت شروط ضمن عقد سند نکاح، شروطی مانند رضایت زوج به تحصیل، کار و خروج زوجه از کشور هم درج شود و این شروط نیز مانند عقد اصلی ( نکاح) رسمی و لازم الاجرا و غیرقابل فسخ می باشند. مسئله ای که وجود دارد اینست که برای اخذ گذرنامه در فرم مربوط جایی برای امضای شوهر درنظر گرفته شده که باید امضا کند و سردفتر نیز امضا را گواهی کند. با رضایت ضمن عقد نکاح شوهر هیچگاه نمی تواند زن خود را ممنوع الخروج نماید ولی همچنان مسئله امضای پای فرم می ماند. آن راهی که من عرض کردم خدمتتان راه حل عملی است که ضمن یک سند رضایت نامه شوهر ابتدا رضایت بی قید و شرط خود نسبت به خروج همسرش از کشور را اعلام مینماید و سپس در همان سند به زن وکالت بلاعزل جهت امضای فرم های اخذ گذرنامه می دهد. در حقیقت زن به وکالت از همسرش خودش پای فرم ها را امضا میکند و گذرنامه را اخذ می نماید.

Junior Member

سلام،
    من در حال حاضر مقیم آمریکا هستم و قصد دارم کمتر از یک ماه دیگر به ایران برگردم. بلیط رفت و برگشت رو هم از ترکیش خریدم. امروز متوجه شدم که پاسپورتم یک هفته قبل از پرواز باطل می شه! با توجه به اینکه یک سری از دوستان گفته بودن با پاس تاریخ گذشته از کانادا به ایران برگشتند یعنی من هم می تونم برگردم و مشکلی نخواهد بود؟ اگر برای تعویض پاسپورت اقدام کنم تا یک ماه دیگه به دستم می رسه؟ اگر بجای تعویض پاسپورت درخواست برگه عبور (Travel Document) بدم چی؟

خیلی ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید

نقل قول نوشته اصلی توسط MaTa988 نمایش پست ها
    سلام،
    من در حال حاضر مقیم آمریکا هستم و قصد دارم کمتر از یک ماه دیگر به ایران برگردم. بلیط رفت و برگشت رو هم از ترکیش خریدم. امروز متوجه شدم که پاسپورتم یک هفته قبل از پرواز باطل می شه! با توجه به اینکه یک سری از دوستان گفته بودن با پاس تاریخ گذشته از کانادا به ایران برگشتند یعنی من هم می تونم برگردم و مشکلی نخواهد بود؟ اگر برای تعویض پاسپورت اقدام کنم تا یک ماه دیگه به دستم می رسه؟ اگر بجای تعویض پاسپورت درخواست برگه عبور (Travel Document) بدم چی؟

خیلی ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید
    توركيش مياره شما رو ايران مشكلي نيست

با سلام به اساتید فروم. پاسپورتی که میفرستیم واشینگتن برای تمدید ٫سوراخش میکنند یا کنارش را قیچی میکنند. کسی تجربه دارد. تشکر.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mosafercanada نمایش پست ها
    با سلام به اساتید فروم. پاسپورتی که میفرستیم واشینگتن برای تمدید ٫سوراخش میکنند یا کنارش را قیچی میکنند. کسی تجربه دارد. تشکر.
    سلام
    الان خيلي وقته ديگه قيچي نمي كنند و فقط صفحه ديتا رو پانچ ميكنند به صفحه هات گذرنامه هم كاري ندارند

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mosafercanada نمایش پست ها
    برای من گوشه ی جلد و صفحه اول رو قیچی کردن.
    Culture lives in everything we do

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    برای من گوشه ی جلد و صفحه اول رو قیچی کردن.
    بله مثل اینکه واشنگتن گوشه صفحه اول رو قیچی میکنه. برای ما هم همینکار رو کرد
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)