صفحه 45 از 135 نخستنخست ... 35363738394041424344454647484950515253545595 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    اعتبار گذرنامه ربطي به ممنوع خروجي شما نداره و همينطور امنيت ملي
    گذرنامه در واقع يه نوع مدرك شناسايي و هوييتي ايراني ها خارج از ايران هست و در حالت سفارت خانه هاي ايران براي اتباعشون پاسپورت صادر ميكنند حتي اگر فرد فراري باشه ممنوع خروج باشه و يا مشمول باشه و يا پناهنده باشه
    منطقا حرف شما درسته اما در عمل چیز دیگه ای حاکم هست. فکر کنم خودتون بهتر از من میدونید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

دوستان گرامی،

من در حال حاضر در کانادا مشغول به تحصیل هستم. به تبع اینکه استاد راهنمای من از دانشگاهی به دانشگاه دیگر نقل مکان کرد، من هم بعد از حدود دو و نیم سال تحصیل در دانشگاه UNB در استان New Brunswick، به شهر مونترال نقل مکان کردم تا برنامه ی تحصیلی رو در دانشگاه UQAM زیر نظر همون استاد راهنما ادامه بدم.
    اما بر اساس قوانین استانی Quebec، می بایست علاوه بر مدارک تحصیلی که پیش از آغاز تحصیلم تدارک دیده بودم، برای اخذ مدرکی به نام CAQ اقدام می کردم و این مدرک اخیرا برای من (با تاریخ اعتباری تا سپتامبر 2019) صادر شده. اما در مطالب ضمیمه تذکر داده شده که در صورتی که فرد در حال حاضر در کاناداست، می بایست برای بسط زمانی (Extension) مدرک اجازه ی تحصیل (Study Permit) اقدام کنه.

نکته ی مهم در این بین این هست که اعتبار پاسپورت، و متعاقب اون ویزای دانشجویی من تا سال 2017 هست و بنابراین گمان می کنم که Study Permit من امکان طولانی تر شدن تا سال 2019 رو نخواهد داشت، مگر اینکه پاسپورت رو تمدید کنم، احتمالا متعاقب اون ویزای دانشجویی طولانی تری برای من صادر بشه (که اصلا نمی دونم که آیا در این مقطع ممکن هست یا خیر) و در نهایت، به استناد اعتبار زمانی کافی پاسپورت و ویزای دانشجویی، Study Permit با بازه ی زمانی طولانی تری برای من صادر بشه.

آیا با توجه به اعتبار تقریبا دوساله ی باقیمانده از پاسپورت فعلی، امکان دریافت پاسپورت جدیدی وجود داره؟
    اگر بله، آیا همچنان دفتر حفظ منافع ایران در واشنگتن به آدرس http://daftar.org/far/default.asp تنها راه اقدام برای دریافت گذرنامه ی جدید، بدون نیاز به بازگشت به ایران هست؟

با سپاس

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehm1984 نمایش پست ها
    دوستان گرامی،

من در حال حاضر در کانادا مشغول به تحصیل هستم. به تبع اینکه استاد راهنمای من از دانشگاهی به دانشگاه دیگر نقل مکان کرد، من هم بعد از حدود دو و نیم سال تحصیل در دانشگاه UNB در استان New Brunswick، به شهر مونترال نقل مکان کردم تا برنامه ی تحصیلی رو در دانشگاه UQAM زیر نظر همون استاد راهنما ادامه بدم.
    اما بر اساس قوانین استانی Quebec، می بایست علاوه بر مدارک تحصیلی که پیش از آغاز تحصیلم تدارک دیده بودم، برای اخذ مدرکی به نام CAQ اقدام می کردم و این مدرک اخیرا برای من (با تاریخ اعتباری تا سپتامبر 2019) صادر شده. اما در مطالب ضمیمه تذکر داده شده که در صورتی که فرد در حال حاضر در کاناداست، می بایست برای بسط زمانی (Extension) مدرک اجازه ی تحصیل (Study Permit) اقدام کنه.

نکته ی مهم در این بین این هست که اعتبار پاسپورت، و متعاقب اون ویزای دانشجویی من تا سال 2017 هست و بنابراین گمان می کنم که Study Permit من امکان طولانی تر شدن تا سال 2019 رو نخواهد داشت، مگر اینکه پاسپورت رو تمدید کنم، احتمالا متعاقب اون ویزای دانشجویی طولانی تری برای من صادر بشه (که اصلا نمی دونم که آیا در این مقطع ممکن هست یا خیر) و در نهایت، به استناد اعتبار زمانی کافی پاسپورت و ویزای دانشجویی، Study Permit با بازه ی زمانی طولانی تری برای من صادر بشه.

آیا با توجه به اعتبار تقریبا دوساله ی باقیمانده از پاسپورت فعلی، امکان دریافت پاسپورت جدیدی وجود داره؟
    اگر بله، آیا همچنان دفتر حفظ منافع ایران در واشنگتن به آدرس http://daftar.org/far/default.asp تنها راه اقدام برای دریافت گذرنامه ی جدید، بدون نیاز به بازگشت به ایران هست؟

با سپاس
    بله می تونید تمدید کنید از طریق واشنگتون. در ضمن تمدید استادی پرمیت ربطی به تمدید ویزا نداره. بنابراین پس از تمدید پاسپورت مستقیما می تونید برای استادی پرمیت اقدام کنید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

سلام
    من برای سفارت کانادا پاسپورتم را سابمیت کردم...و رفتم بایومتریک...حالا اسک هم شدم و منتظر نتیجه هستم...
    ویرای من تا 8 سال 2017 اعتبار دارد
    آیا این گفته می شود حدود 1 هفته مرحله ویزا زدن اضافه تر طول میکشه برای کسانی که مثل من 2 سال مونده از پاسپورتشون و می خواهند برن عوض بکنند تا ویزاشون همون 5 ساله صادر بشه، درست است؟
    آیا حداکثر 1 هفته است یا ممکنه بیشتر هم بشود...چون صرف از نظر هزینه اینکه همین ایران برم تمدید کنم؟
    I spring over the spring with the spring in the spring

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    بله می تونید تمدید کنید از طریق واشنگتون. در ضمن تمدید استادی پرمیت ربطی به تمدید ویزا نداره. بنابراین پس از تمدید پاسپورت مستقیما می تونید برای استادی پرمیت اقدام کنید
    دوست عزیز، ممنون از راهنمایی شما.

اگر درست منظورتون رو فهمیده باشم، شما می فرمایید که تنها اعتبار پاسپورت و Study Permit کفایت خواهد کرد. این در حالی هست که به نظر می رسه که در صدور Study Permit یکی از مدراکی که مورد استناد قرار می گیره ویزای دانشجو باشه. آیا من در این مورد اشتباه می کنم؟
    چون دست کم در زمان ورود به کانادا و شروع تحصیل، دانشجو ابتدا می بایست نامه ی پذیرش رو دریافت می کرد، متعاقب اون ویزای دانشجویی و در اولین ورود به کانادا Study Permit صادر می شد که برای صدور اون هم نامه ی پذیرش و هم ویزای دانشجویی مورد استناد قرار می گرفتند. هر چند که ممکنه در این مورد اشتباه کنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehm1984 نمایش پست ها
    دوست عزیز، ممنون از راهنمایی شما.

اگر درست منظورتون رو فهمیده باشم، شما می فرمایید که تنها اعتبار پاسپورت و Study Permit کفایت خواهد کرد. این در حالی هست که به نظر می رسه که در صدور Study Permit یکی از مدراکی که مورد استناد قرار می گیره ویزای دانشجو باشه. آیا من در این مورد اشتباه می کنم؟
    چون دست کم در زمان ورود به کانادا و شروع تحصیل، دانشجو ابتدا می بایست نامه ی پذیرش رو دریافت می کرد، متعاقب اون ویزای دانشجویی و در اولین ورود به کانادا Study Permit صادر می شد که برای صدور اون هم نامه ی پذیرش و هم ویزای دانشجویی مورد استناد قرار می گرفتند. هر چند که ممکنه در این مورد اشتباه کنم.
    نه ویزا فقط برای ورود به کانادا استفاده میشه. بعد از ورود فقط study permit را لازم دارید که تاریخ آن معمولا تا پایان تحصیلات یا پایان اعتبار پاسپورت (هر کدام زودتر باشد) است. ویزا را فقط در صورت خروج از کانادا و برای ورود مجدد باید تجدید کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام
    من برای سفارت کانادا پاسپورتم را سابمیت کردم...و رفتم بایومتریک...حالا اسک هم شدم و منتظر نتیجه هستم...
    ویرای من تا 8 سال 2017 اعتبار دارد
    آیا این گفته می شود حدود 1 هفته مرحله ویزا زدن اضافه تر طول میکشه برای کسانی که مثل من 2 سال مونده از پاسپورتشون و می خواهند برن عوض بکنند تا ویزاشون همون 5 ساله صادر بشه، درست است؟
    آیا حداکثر 1 هفته است یا ممکنه بیشتر هم بشود...چون صرف از نظر هزینه اینکه همین ایران برم تمدید کنم؟
    با توجه به هزینه و گرفتاریهای ارسال به دفتر حفاظت از منافع و ... در کانادا تا جایی که امکان دارد از طریق ایران اقدام کنید.
    در مورد زمان هم تا جایی که میدانم برای گذرنامه های عادی هم تضمین زمان یک هفته را نمی توان کرد و یک بازه است که با توجه به شلوغی و... ممکن است بیشتر شود ولی برای بیش از شش ماه اگر اداره گذرنامه قبول کند شاید همان مدت را باید حداقل با یک هفته ده روز قاعدتا، حساب کنید. زمان دقیق را البته در حال حاضر نمیدانم.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero

Smile پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

دوستان من شنیدم که گذرنامههای جدید رو اگر پیش موبایل و مایکرو و.. بذاریم یا اگر در جایی بذاریم که بهش زیاد فشار بیاد یا اینکه خم بشه خراب می شه و در صورت خراب شدن هم تعویضش 6 ماه طول می کشه ایا این موضوع صحت داره؟ کسی اطلاعی داره؟

Junior Member

با سلام؛ پسر من متولد کاناداس و شهروند کانادا...

واسه پاسپورت و شناسنامه ایرانیش از تهران پدر بزرگش اقدام کردند؛
    از پدر بزرگش پرسیدند ترجیحمون چیه؛ اینه که در گذرنامه ایرانی درج بشه متولد خارج یا ایران؟ (دفتر دار اضافه کرده واسه متولدای خارج محاسنی هست و یه عیب؛ اون عیب اینه سالی یه بار باید از مرز خارج بشه)
    حالا سوال من اینه؛ محاسنش چیه؟ محاسن و معایب اینکه درج بشه متولد ایران چیه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh1381 نمایش پست ها
    با سلام؛ پسر من متولد کاناداس و شهروند کانادا...

واسه پاسپورت و شناسنامه ایرانیش از تهران پدر بزرگش اقدام کردند؛
    از پدر بزرگش پرسیدند ترجیحمون چیه؛ اینه که در گذرنامه ایرانی درج بشه متولد خارج یا ایران؟ (دفتر دار اضافه کرده واسه متولدای خارج محاسنی هست و یه عیب؛ اون عیب اینه سالی یه بار باید از مرز خارج بشه)
    حالا سوال من اینه؛ محاسنش چیه؟ محاسن و معایب اینکه درج بشه متولد ایران چیه؟
    متولد رو که حتما همان کانادا میزنند. منظورتان اینست که بزنند مقیم ایران یا کانادا؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)