صفحه 46 از 135 نخستنخست ... 36373839404142434445464748495051525354555696 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    متولد رو که حتما همان کانادا میزنند. منظورتان اینست که بزنند مقیم ایران یا کانادا؟
    بله، ببخشید من اشتباه متوجه شدم. حالا معایب و محاسن؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh1381 نمایش پست ها
    راستش نمیدونم حسن یا عیب خاصی داره یا نه. خانواده ما همه محل واقعی اقامتمون یعنی کانادا رو زدیم. یک مزیتش برای خانمها اینست که در این حالت برای تمدید پاسپورت و ورود و خروج اجازه شوهر یا پدر نمیخواهند ولی برای پسرها نمیدانم فرقی میکند یا نه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh1381 نمایش پست ها
    یکی از محاسنش البته اینستکه برای خروج از ایران نیاز به پرداخت عوارض برای افراد مقیم خارج نیست. طبق قانون حتی اگر پاسپورت یا کارت اقامت کشور دیگری را داشته باشید ولی محل اقامت شما در پاس ایرانیتان ایران ذکر شده باشد باید عوارض خروج پرداخت کنید
    اگر از دفتر حفاظت از منافع یا سفارتهای خارج از کشور البته اقدام می کردید انتخابی نبود و صرفا محل اقدام (کانادا) ذکر میشد ولی در ایران که اقدام کردید این را می توانید ذکر کنید .
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    یکی از محاسنش البته اینستکه برای خروج از ایران نیاز به پرداخت عوارض برای افراد مقیم خارج نیست. طبق قانون حتی اگر پاسپورت یا کارت اقامت کشور دیگری را داشته باشید ولی محل اقامت شما در پاس ایرانیتان ایران ذکر شده باشد باید عوارض خروج پرداخت کنید
    اگر از دفتر حفاظت از منافع یا سفارتهای خارج از کشور البته اقدام می کردید انتخابی نبود و صرفا محل اقدام (کانادا) ذکر میشد ولی در ایران که اقدام کردید این را می توانید ذکر کنید .
    از سال 92 حتی اگر محل اقامت در پاسپورت خارج هم باشد هم باید عوارض داد. برای همه اجباری شده.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd student of business Tehran uni

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    راستش نمیدونم حسن یا عیب خاصی داره یا نه. خانواده ما همه محل واقعی اقامتمون یعنی کانادا رو زدیم. یک مزیتش برای خانمها اینست که در این حالت برای تمدید پاسپورت و ورود و خروج اجازه شوهر یا پدر نمیخواهند ولی برای پسرها نمیدانم فرقی میکند یا نه.
    با سلام.وقتي محل اقامت خانمها كانادا باشه،همسرشون ديگه اجازه ممنوع الخروج كردن خانم از ايران را نداره ؟ چون الان اكثر خانمهايي كه باهمسرشون در كانادا دچار اختلاف ميشن،تا براي ديدن اقوام به ايران ميان،شوهر سريعاً ممنوع الخروج ميكنه تا خانم حالا حالاها نتونه برگرده.البته من نمونه واقعي براي هر دو جنس ديدم،آقا بخاطر مهريه ممنوع الخروج شده و مورد ديگه خانم از جانب همسرشون ممنوع الخروج شدن.
    در مورد پرداخت عوارض قلوب عزيز درست ميفرمايند.خواهرم ٤روز قبل از ايران برگشته و با اينكه محل اقامت كانادا بود،عوارض خروج پرداخت كرد. البته به محض رسيدن به ايران گيت پليس به ايشون اعلام كرد،زمان برگشت عوارض فراموش نشه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط asal92 نمایش پست ها
    با سلام.وقتي محل اقامت خانمها كانادا باشه،همسرشون ديگه اجازه ممنوع الخروج كردن خانم از ايران را نداره ؟ چون الان اكثر خانمهايي كه باهمسرشون در كانادا دچار اختلاف ميشن،تا براي ديدن اقوام به ايران ميان،شوهر سريعاً ممنوع الخروج ميكنه تا خانم حالا حالاها نتونه برگرده.البته من نمونه واقعي براي هر دو جنس ديدم،آقا بخاطر مهريه ممنوع الخروج شده و مورد ديگه خانم از جانب همسرشون ممنوع الخروج شدن.
    در مورد پرداخت عوارض قلوب عزيز درست ميفرمايند.خواهرم ٤روز قبل از ايران برگشته و با اينكه محل اقامت كانادا بود،عوارض خروج پرداخت كرد. البته به محض رسيدن به ايران گيت پليس به ايشون اعلام كرد،زمان برگشت عوارض فراموش نشه.
    البته مساله ممنوع الخروج کردن فرق داره کماکان قضیه اش ولی چیزی که جناب ghlobe فرمودند مربوط به درخواست تعویض(تمدید گذرنامه) هست که براساس قوانین ایران وقتی درخواست خانم متاهل برای اینکار ارائه میشه حتما تاییدیه رضایت شوهر را میخواند و بدون اون پاسپورت صادر یا تجدید نمیشه ولی اینکه با همون پاسپورت هم بشه باز از مرز خارج شد یا نه طبعا براساس حکم قضایی امکان ممنوع الخروجی هست که اون هم قوانین قضایی ایران تعیین کننده هست و همان مساله ای که فرمودید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sunrise84 نمایش پست ها
    دوستان من شنیدم که گذرنامههای جدید رو اگر پیش موبایل و مایکرو و.. بذاریم یا اگر در جایی بذاریم که بهش زیاد فشار بیاد یا اینکه خم بشه خراب می شه و در صورت خراب شدن هم تعویضش 6 ماه طول می کشه ایا این موضوع صحت داره؟ کسی اطلاعی داره؟
    سلام
    بله..در راهنمای همراه پاسپورت دقیقا اشاره شده است
    I spring over the spring with the spring in the spring

ApplyAbroad Hero sasansas آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام
    من برای سفارت کانادا پاسپورتم را سابمیت کردم...و رفتم بایومتریک...حالا اسک هم شدم و منتظر نتیجه هستم...
    ویرای من تا 8 سال 2017 اعتبار دارد
    آیا این گفته می شود حدود 1 هفته مرحله ویزا زدن اضافه تر طول میکشه برای کسانی که مثل من 2 سال مونده از پاسپورتشون و می خواهند برن عوض بکنند تا ویزاشون همون 5 ساله صادر بشه، درست است؟
    آیا حداکثر 1 هفته است یا ممکنه بیشتر هم بشود...چون صرف از نظر هزینه اینکه همین ایران برم تمدید کنم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    با توجه به هزینه و گرفتاریهای ارسال به دفتر حفاظت از منافع و ... در کانادا تا جایی که امکان دارد از طریق ایران اقدام کنید.
    در مورد زمان هم تا جایی که میدانم برای گذرنامه های عادی هم تضمین زمان یک هفته را نمی توان کرد و یک بازه است که با توجه به شلوغی و... ممکن است بیشتر شود ولی برای بیش از شش ماه اگر اداره گذرنامه قبول کند شاید همان مدت را باید حداقل با یک هفته ده روز قاعدتا، حساب کنید. زمان دقیق را البته در حال حاضر نمیدانم.
    سلام دوستان
    من دچار استرس شدیدی شدم
    الان تا 1 Sep چیزی نمونده...و معلوم نیست ویزام کی بیاد برای کانادا.دیر شده یا نه بحثش جداست..اما من 2 سال مونده بود و چهارشنبه 2 هفته قبل رفتم تعویض کردم..امروز امد تا 2020 تمدید شد...اما شماره گذرنامم تغییر کرده است!؟!؟!؟!؟!؟!؟!!!!!!!!آیا اشتباه کرده اند..من تو فرم زده بودم قبلا گذرنامه دارم با این شماره ... و حتی ابطالش هم ثبت شده تو سیستم...اما الان کامل شماره پاپسورتم با قبلی فرق داره..چکار کنم؟؟؟؟؟؟
    راستی پاسپورت ها خیلی خیلی شیک و زیبا شده و هر صفحش یک عکسی هست که بهترینش تخت چمشید است..
    I spring over the spring with the spring in the spring

نقل قول نوشته اصلی توسط sasansas نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دچار استرس شدیدی شدم
    الان تا 1 Sep چیزی نمونده...و معلوم نیست ویزام کی بیاد برای کانادا.دیر شده یا نه بحثش جداست..اما من 2 سال مونده بود و چهارشنبه 2 هفته قبل رفتم تعویض کردم..امروز امد تا 2020 تمدید شد...اما شماره گذرنامم تغییر کرده است!؟!؟!؟!؟!؟!؟!!!!!!!!آیا اشتباه کرده اند..من تو فرم زده بودم قبلا گذرنامه دارم با این شماره ... و حتی ابطالش هم ثبت شده تو سیستم...اما الان کامل شماره پاپسورتم با قبلی فرق داره..چکار کنم؟؟؟؟؟؟
    راستی پاسپورت ها خیلی خیلی شیک و زیبا شده و هر صفحش یک عکسی هست که بهترینش تخت چمشید است..
    هر پاسپورتي شماره خودش رو داره
    اهميتي هم نداره شمارش تغيير كنه

محل اقامت در پاسپورت ايرانی‌ اگر خارج از كشور باشه يك حسن داره و يك عيب
    + حسنش اش در واقع فقط با خانم هاي متاهل هست كه اجازه رضايت نامه براي اخذ گذرنامه جديد از همسر رو ندارند ديگه ( اين موضوع ربطی به ممنوع الخروج بودن نداره )
    - عيبش اين هست كه در صورت اقامت بيشتر از يكسال در ايران بايد پاسپورت حتمن تعويض گردد و غير قابل استفاده براي خروج از ايران ميشود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)