صفحه 47 از 135 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455565797 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

پیش فرض پاسخ : نحوه تمدید گذرنامه پس از بسته شدن سفارت ایران در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    فقط صفحه ديتا رو پانچ مي كنند
    سلام
    من مرتبه قبل که پاسپورتم رو داخل ایران عوض کردم همه صفحاتش رو پانچ کرد. شاید باید حتما بهشون بسپریم که صفحه ویزا امریکا رو پانچ نکنن. من تو این زمینه اطلاع کامل ندارم و قانونش رو نمیدونم.لطفا راهنمایی کنید که چطور از دفتر واشنگتن بخوام که ویزا رو سوراخ نکنه. ممنون ازهمه به خصوص آقای پیرسون.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نحوه تمدید گذرنامه پس از بسته شدن سفارت ایران در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadbc نمایش پست ها
    سلام
    من مرتبه قبل که پاسپورتم رو داخل ایران عوض کردم همه صفحاتش رو پانچ کرد. شاید باید حتما بهشون بسپریم که صفحه ویزا امریکا رو پانچ نکنن. من تو این زمینه اطلاع کامل ندارم و قانونش رو نمیدونم.لطفا راهنمایی کنید که چطور از دفتر واشنگتن بخوام که ویزا رو سوراخ نکنه. ممنون ازهمه به خصوص آقای پیرسون.
    دفتر واشنگتن تنها صفحه اول رو سوراخ میکنه و بقیه صفحات سالم باقی میمونه. نگران نباشید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

سلام بچه ها
    یه سوال، تو سایت دفتر منافع ایران تو واشنگتن جز مدارک لازم نوشته : اصل شناسنامه و کپی آن،
    شما اصل شناسنامه رو ارسال کردین؟ آخه ما که در کانادا زندگی میکنیم که شناسنامه نداریم. من دانشجو هستم.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrinf نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    یه سوال، تو سایت دفتر منافع ایران تو واشنگتن جز مدارک لازم نوشته : اصل شناسنامه و کپی آن،
    شما اصل شناسنامه رو ارسال کردین؟ آخه ما که در کانادا زندگی میکنیم که شناسنامه نداریم. من دانشجو هستم.
    بله ما اصل شناسنامه رو ارسال کردیم. یعنی چی شناسنامه ندارید؟ با خودتون نیاوردید یا اصلا ندارید؟
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

با خودم نیاوردم

Junior Member

سلام بچه‌ها،

من قصد دارم برای تجدید پاسپورت، پاسپورتم رو به یک مسافر بدم که ببره ایران و با خودش بیاره. شنیدم که در پاسپورت‌های جدید که صادر میشه از RFID tag استفاده میشه و زیر اسکن سکیوریتی مشخص میشه.
    مسافری که میخواد این کارو انجام بده از فرودگاهای تورنتو و فرانکفورت میره و میاد، سوالم اینه که انجام این کار از نظر قانونی مشکلی داره؟ و اگه تو فرودگاه بفهمن و بگیرن اون (یا خودم) به مشکلی میخوریم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AshkaNent نمایش پست ها
    سلام بچه‌ها،

من قصد دارم برای تجدید پاسپورت، پاسپورتم رو به یک مسافر بدم که ببره ایران و با خودش بیاره. شنیدم که در پاسپورت‌های جدید که صادر میشه از RFID tag استفاده میشه و زیر اسکن سکیوریتی مشخص میشه.
    مسافری که میخواد این کارو انجام بده از فرودگاهای تورنتو و فرانکفورت میره و میاد، سوالم اینه که انجام این کار از نظر قانونی مشکلی داره؟ و اگه تو فرودگاه بفهمن و بگیرن اون (یا خودم) به مشکلی میخوریم؟
    تا جایی که میدونم طبق قانون حداقل ایران، ورود و خروج پاسپورت بدون مسافر از مرز مجاز نیست.
    ورود و خروج پاسپورت از کشور بدون حضور شخص، هم برای صاحب پاسپورت هم برای حامل آن، جرم محسوب می‌شود. حتی مواردی از قبیل پیکاپ ویزا توسط آژانسها نیز که تا حدودی نرم شده متاسفانه بر اساس قوانین فعلی مجاز به نظر نمیرسد و در صورت ایجاد مشکل، امکان موفقیت در پیگیری حقوقی در صورت مفقودشدن گذرنامه یا نظایر آن ممکن است وجود نداشته باشد.
    اینجا را ببینید:
    http://mfa.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=24222
    http://sharghdaily.ir/Modules/News/P...&News_Id=21673
    ویرایش توسط gbahrein : August 18th, 2015 در ساعت 10:22 PM
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    تا جایی که میدونم طبق قانون حداقل ایران، ورود و خروج پاسپورت بدون مسافر از مرز مجاز نیست.
    ورود و خروج پاسپورت از کشور بدون حضور شخص، هم برای صاحب پاسپورت هم برای حامل آن، جرم محسوب می‌شود. حتی مواردی از قبیل پیکاپ ویزا توسط آژانسها نیز که تا حدودی نرم شده متاسفانه بر اساس قوانین فعلی مجاز به نظر نمیرسد و در صورت ایجاد مشکل، امکان موفقیت در پیگیری حقوقی در صورت مفقودشدن گذرنامه یا نظایر آن ممکن است وجود نداشته باشد.
    اینجا را ببینید:
    http://mfa.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=24222
    http://sharghdaily.ir/Modules/News/P...&News_Id=21673
    ممنون از توضیحتون. من به Canadian Border Agency زنگ زدم و اونا هم شدیدا تاکید کردن که این کار غیرقانونیه!! برای همین به نوعی مجبورم که از طریق واشنگتن اقدام کنم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AshkaNent نمایش پست ها
    ممنون از توضیحتون. من به Canadian Border Agency زنگ زدم و اونا هم شدیدا تاکید کردن که این کار غیرقانونیه!! برای همین به نوعی مجبورم که از طریق واشنگتن اقدام کنم.
    اگر امکان تعویض از طریق دفتر حفاظت از مناقع را داردی که حتما همین روش را انجام دهید. ریسکهای خارج شدن چند باره از مرز و مشکلات احتمالی در صورت ضبط گذرنامه در هریک از پورتها اصلا قابل محاسبه نیست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اگر امکان تعویض از طریق دفتر حفاظت از مناقع را داردی که حتما همین روش را انجام دهید. ریسکهای خارج شدن چند باره از مرز و مشکلات احتمالی در صورت ضبط گذرنامه در هریک از پورتها اصلا قابل محاسبه نیست.
    منظورتون از اینکه "اگر امکانش رو داری" اینه که ممکنه نتونم از طریق واشنگتن اقدام کنم؟ من ساکن کانادا هستم در حال حاضر و Study Permit دارم. میتونم از طریق پست این کارو بکنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)