صفحه 6 از 135 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedarbozorg نمایش پست ها
    خب گفته شده که برگ بازگشت داده می شود. خب توسط کی داده می شود؟؟
    سوال پرسیده شده بود که کسی که کانادا هست چکار باید بکنه. این برگه بازگشت را سفارت ایران می ده. کانادا هم که از نعمت سفارت ایران محرومه .
    من شنیده بودم افرادی با تابعیت ایرانی با پاسپورت منقضی می توانند وارد ایران شوند و لب مرز به آنها برگه داده می شود. اما چون مطمئن نبودم، گشتم و قانونش رو براتون گذاشتم، اطلاعات بیشتر مستندی رو هم ندارم که اضافه کنم.
    Landed in Toronto: Nov 2012

Senior Member s30min آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمای روزهای اول برای تازه واردان به كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad59 نمایش پست ها
    سلام
    اون پست ها خونده شده. سوال اینه که کسی که داره میاد ایران اگه بتونه با همون گذرنامه بدون اعتبار وارد بشه میتونه تو مدتی که ایرانه راحت و ارزون تر تعویض کنه.
    یکی از دوستان من با دفتر حافظ منافع ایران تو واشنگتن تماس گرفته بود بهش گفته بودن پستی نمی تونیم برات کارت انجام بدیم بعد کلی اصرار کرده بود گفته بودن باید ریسکش!!! قبول کنی و دوستمم فرستاد و کارش انجام شد و الان پاسپورتش اومده...اما یه نکته مهم در مورد تمدید پاسپورت در امریکا هست که محل اقامت شما در پاسپورت کانادا زده میشه و بنابراین اگه خانم باشید و متاهل احتیاج به اجازه همسر برای تمدید پاسپورتتون ندارید (اگه هم مجرد باشید که قبل از اینکه قانون بشه که اجازه خروج دختران مجرد زیر چهل سال به دست ولیشونه!!!!بجنید که پاسپورتتون تمدید کنید) ولی اگه بخواید برید ایران باید حتما همسرتون یا وکالت نامه اش همراهتون باشه که مجوز خروج دوباره اتون صادر کنه و محل اقامتتون هم ایران زده میشه!!!!
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

پاسپورت همسر من منقضی شده، فرستاد ایران، ما بردیم اداره گذرنامه شهرآرا، گفتند چون قانون جدید اثر 5 انگشت دست رو می خواد، تا خودش نباشه نمیشه.
    Application received on November 15, 2012. Start Processing in November 22, 2012. A letter received by application on November 22, 2012 about the decision
    on application. Processing XXXXX's application on January 30, 2013 gets started. Expiry date of Medical is 09/10/2013
    PPR: 03 May 2013

دوستان money order رو باید به نام Interests Section of the Islamic Republic of Iran بگیریم یا Embassy of pakistan in Washington ? امن گیج شدم بعد هم هزنیه برگشت رو هم به جای بیست دلار باید سی دلار بنویسیم ؟ در ضمن اینجا مدارک تحصیلی مهره برجسته نداره اشکالی نداره به نظرتون؟ چون من که تماس گرفتم گفتن که دانشجو ها هر جه که باشن شامل معافیت از هزینهه یه کنسولی میشن.

Senior Member s30min آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hitnake نمایش پست ها
    دوستان money order رو باید به نام Interests Section of the Islamic Republic of Iran بگیریم یا Embassy of pakistan in Washington ? امن گیج شدم بعد هم هزنیه برگشت رو هم به جای بیست دلار باید سی دلار بنویسیم ؟ در ضمن اینجا مدارک تحصیلی مهره برجسته نداره اشکالی نداره به نظرتون؟ چون من که تماس گرفتم گفتن که دانشجو ها هر جه که باشن شامل معافیت از هزینهه یه کنسولی میشن.
    باید به نام Embassy of Pakistan باشه و هزینه برگشت هم اگه کانادا هستید 30 دلاره...
    لندینگ در تورنتو July 2012
    Thank God

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

دوستان 3 نکته: اولا تا جایی که من میدونم، ایرلاین اجازه نمیده با پاسپورت تاریخ تمام شده سوار هواپیما شین، مگر اینکه متوجه نشن. دوم اینکه تا جایی که میتونین با برگ عبور موقت که از سفارت میگیرین نرین ایران، یعنی کلا دنبال این آپشن نباشین. من یه بار وقتی انگلیس بودم این کار رو کردم. پاسپورتم دست سفارت کانادا بود و ویزا انگلیسم داشت تموم میشد و باید برمیگشتم ایران. قرار شد با برگه عبور برگردم و بعدا که سفارت کانادا پسش داد، دوستم برام پست کنه ایران. بیچاره شدم موقع رسیدن به ایران. 2 ساعت موقع ورود بازجویی شدم که چرا با برگ موقت اومدی و 4 ساعت هم وقتی پاسپورتم دستم رسید تا ببرم اداره گذرنامه و مهر ورودی که ناقص بود رو بزنم تا بتونم از ایران خارج شم، بازجویی شدم.

نکته سوم هم این که من خودم صفحه پاسپورتم تموم شده بود و هفته پیش مجبور شدم عوضش کنم. از طریق یکی از همین دفاتر وکلا در آمریکا که کلا 380 دلار هزینه شد + 30 پست. کلش هم 1 هفته طول کشید از وقتی که پست کردم تا وقتی که رسید به دستم. همه مدارک هم کپی قبول کردن (کارت ملی، شناسنامه و کارت معافیت). البته طبعا اصل پاسپورت رو فرستادم. یه بارم به دفتر منافع زنگ زدم تا ببینم صادر شده یا نه و انصافا خیلی برخورد خوبی داشتن. یه نکته هم که خیلی چیز مهمی نیست اما پاسپورت هایی که دست دفتر ایران تو آمریکا هست، قدیمیه و مثل اونانیی که ایران الان صادر میکنه، بایومتریک نیست. من خیلی راضی بودم از پروسه

Senior Member fanta آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پاسپورت ایرانی

ما امروز مدارک رو از دفتر حفاظت منافع دریافت کردیم و چهار هفته از تاریخ ارسال تا دریافت طول کشید. دو تا نکته که گفتنش بنظرم لازمه:
    1) پست برگشت Fedex هست و فقط یکبار برای تحویل اقدام میکنه و اگر نباشید یک کاغذ میزاره که برید پاکت رو از دفتر توزیعش بگیرید.
    2) گذرنامه ها رو سوراخ نمیکنند (برای دوستانی که نگران ویزاشون بودن) بلکه قسمت بالا سمت چپ پاسپورت رو اریب برش میزنند.

Banned

سلام
    ما هر مدرکی رو ترجمه کرده بودیم ، مثل شناسنامه و عقدنامه و ... دادیم سفارت برای ویزا.
    چه مدارکی رو لازم خواهیم داشت که قبل از عازم شدن، بدیم دارالترجمه قبل از اومدن؟ و هر کدام چند نسخه لازم خواهد شد؟
    (بنده دانشجو هستم و همسرم به عنوان visitor عازم کانادا هستیم ایشالا)

دوستان گلم خواهشا راهنماییم کنید.من و همسرم آخر اردیبهشت میایم کانادا و اردیبهشت از اعتبار انقضای پاسپورت همسرم 1 سال باقی میمونه...شما میگید چکار کنم؟ پاسپورتشو اینجا تمدید کنم یا بیاییم اونجا؟

وکیلم میگه اصلا نمیخواد ریسک کنی و پاس جدید بگیری و پاس ویزادارتون قیچی شه...بعلاوه برای تمدید پاسپورتی که 1 سال مونده تا منقضی شه کمی دوندگی باید بکنیم..

از طرفی به خودم میگم اگه این کار بی اشکاله تا ایران هستیم انجام بدیم که بعدا پشیمون نشیم..میدونم از لحاظ قوانین خطوط هوایی 2 تا پاسپورت بلا مانع اسن ولی میترسم حالا که بعد از 5 سال کار مهاجرتم درست شده خدای نکرده برامون مشکلی پیش بیاد اگه اینجا کاری کنیم...شما چی پیشنهاد میکنید؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal_khan نمایش پست ها
    دوستان گلم خواهشا راهنماییم کنید.من و همسرم آخر اردیبهشت میایم کانادا و اردیبهشت از اعتبار انقضای پاسپورت همسرم 1 سال باقی میمونه...شما میگید چکار کنم؟ پاسپورتشو اینجا تمدید کنم یا بیاییم اونجا؟

وکیلم میگه اصلا نمیخواد ریسک کنی و پاس جدید بگیری و پاس ویزادارتون قیچی شه...بعلاوه برای تمدید پاسپورتی که 1 سال مونده تا منقضی شه کمی دوندگی باید بکنیم..

از طرفی به خودم میگم اگه این کار بی اشکاله تا ایران هستیم انجام بدیم که بعدا پشیمون نشیم..میدونم از لحاظ قوانین خطوط هوایی 2 تا پاسپورت بلا مانع اسن ولی میترسم حالا که بعد از 5 سال کار مهاجرتم درست شده خدای نکرده برامون مشکلی پیش بیاد اگه اینجا کاری کنیم...شما چی پیشنهاد میکنید؟
    پاس جدید بگیری پاس قبلیتون قیچی نمیشه و فقط صفحه اول دو تا سوراخ میکنن و ویزاتون هم معتبره (این دومی رو دوباره چک کنید)
    دوندگی خاصی نمیخواد. من پاسم رو با همین شرایط عوض کردم. منتها من خودم کانادا بودم و از ویزای قبلی استفاده نکردم.
    با این حال در مجموع خودتون رو در شرایط نا معلوم نندازید. با خیال راحت با همین پاس فعلی تشریف بیارید. تو این یکسال تعویضش میکنید. بازم بپرسید و تصمیم درستتر رو بگیرید. موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)