صفحه 7 از 135 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

سلام.
    دوستان، هیچ راهی هست که پاسپورت رو در ایران زودتر از 15،20 روزه تعویض کرد؟ من فقط 20 روز تا پروازم به کانادا مونده و برام ریسک داره اقدام کنم. اعتبار پاسم تا فوریه 2014 است و ویزامو تا ژانویه 2014 زدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط aida_vet نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان، هیچ راهی هست که پاسپورت رو در ایران زودتر از 15،20 روزه تعویض کرد؟ من فقط 20 روز تا پروازم به کانادا مونده و برام ریسک داره اقدام کنم. اعتبار پاسم تا فوریه 2014 است و ویزامو تا ژانویه 2014 زدن.
    هرچند دوستان می گن تو پاسپورت جدید ویزای پاس قبلی پانچ نمی شه ولی من اصلا حاضر نیستم این ریسک رو قبول بکنم و پاسپورت رو عوض کنم. مال منم 2014 هست بالاخره یا تا اون موقع حتما یه راهی پیدا خواهد شد یا میشه از طریق دفتر امریکا اقدام کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط aida_vet نمایش پست ها
    سلام.

منم دقیقا همین وضعو دارم و هر چقدر تحقیق کردم دیدم ارزششو نداره یه وقت خدای نکرده ویزای قبلی رو هم مورد دار کنم.منم بی خیال تمدیدش تو ایران شدم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal_khan نمایش پست ها
    منم دقیقا همین وضعو دارم و هر چقدر تحقیق کردم دیدم ارزششو نداره یه وقت خدای نکرده ویزای قبلی رو هم مورد دار کنم.منم بی خیال تمدیدش تو ایران شدم.
    دفتر ایرانیان مقیم کانادا در وزارت امور خارجه در کمتر از دو هفته گذرنامه جدید صادر میکنه (لااقل تا دسامبر 2012). اگر اداره گذرنامه بروید حسابتون با کرام الکاتبین هست. اگر هم هزینه براتون مهم نیست و نگرانید بهتره از طریق دفتر واشنگتن (سفارت پاکستان) اقدام کنید.

سلام دوستان
    پاسپورت من تا آگوست 2014 اعتبار داره ولی چون تقاضای ویزای دانشجویی کانادارو دادم و شنیدم اعتبار ویزارو براساس اعتبار پاسپورت می زنن و وقتی اومدم کانادا باید برای تمدید هر دو اقدام کنم می خوام قبل از دریافت ایمیل پاس ریکوئست پاسپورتمو همینجا تو ایران تمدید کنم.
    1.به نظرتون کار درستیه؟یا صبر کنم و همین پاسپورتو واسه تقاضای ویزا به سفارت بدم ؟
    2.اطلاع دارید میشه ویزای دانشجویی و پاسپورت رو تو چه مدتی تمدید کرد؟
    ممنون میشم بهم جواب بدین چون وقت زیادی ندارم.

Junior Member

دوستان یک اتفاق برای من رخ داده بنظرم اومد که اینجا بگم که کسی این اشتباه من رو نکنه.....
    اعتبار پاسپورت من حدود 10 ماه دیگه تموم میشه و دایی گرامیم و چند تا از دوستام گفتن که چون ایران تو کانادا سفارت نداره دیگه بهتره همینجا قبل از رفتن پاسپورتم عوض کنم و به افسر گذرنامه بگم که صفحه ویزای کانادام رو سوراخ نکنه!..من هم از اداره گذرنامه پرسیدم که مشکلی برای خروج پیش نمیاد و اونا هم گفتن نه و همه دارن همین کارو میکنن!!!..امروز پاس جدیدم اومد و رفتم دنبال بلیط که متوجه شدم قانون جدید ایرلاینها (هنوز لوفتانزا رو مطمئن نیستم و قراره شب به فرودگاه زنگ بزنم ) اینه که ویزا باید در پاسپورت معتبر باشه و اینجوری به من اجازه خروج نمیدن!!!!!!!...فکر میکنم یه سفر آنکارا افتادم دوباره .. الان خیلی بیشتر از استرس و ناراحتی شوکه هستم!!!!!!
    اقدام استان ( آلبرتا) : 2009 ...
    تایید استانی : نوابر 2011....
    رسیدن مدارک به Sydney nova scotia و دریافت فایل نامبر 22 feb
    In process : 2012 . 22 agust ...medical request: 2012 . 27 sep.... pass request : 2012.Nov

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

سلام دوست عزیز. اولا تشکر که به فکر بقیه هم بودید و تجربتونو با ما shareکردین،،، اما مساله ی خروج از ایران که تابع اداره ی گذرنامه هست و مساله ی ورود به کانادا هم که منوط به قوانین کانادا و CIC که مشخصا نقل قول میکنم که : ویزای معتبر لزومی نداره در پاسپورت معتبر باشه. اتفاقا من یه مدت پیش در همین باره (چون خودم هم قصد اومدن به ایران و تجدید پاسپورتمو دارم) به سفارت ایمیل زدم و پرسیدم لین مطلبو که در جوابم نوشته بود:
    Dear Sir,

This is in response to your recent email enquiry.

The Immigration and Refugee Protection Regulationsrequire non-visa-exempt passport holders to carry both a valid Temporary Resident Visa (TRV) and a valid passport.
    Note that the valid visa does not have to be in the valid passport. A valid Canadian visa in a passport which been cancelled without prejudice (e.g. because the previous passport was full) can still be used.. However you must then travel with both the new valid passport and the cancelled passport containing the valid visa.

If you wish to obtain a TRV with a longer validity in the new valid passport, then you must submit a new application with appropriate supporting documents and processing fee.

We trust that this information will be of assistance.

Immigration Section / Section de l’immigration/ MPI
    Canadian Embassy / Ambassade du Canada

آخه این هم یک مساله ی کاملا طبیعی هست! مگه کم هستن کسایی که دایما در حال سفرن و ورود و خروج به کشورا (مثل بازرگانا) و اینا ممکنه 1 ساله پاسپورتشون صفحاتش تموم بشه در حالیکه ویزاشون همچنان معتبره و از ویزاهای معتبرشون در پاسپورتای قبلی و ابطال شده استفاده میکنن.
    اصولا چیزی که من متوجه نمیشم اینه که شرکت مسافر بری این وسط چه نقشی داره!!؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan_h63 نمایش پست ها
    دوستان یک اتفاق برای من رخ داده بنظرم اومد که اینجا بگم که کسی این اشتباه من رو نکنه.....
    اعتبار پاسپورت من حدود 10 ماه دیگه تموم میشه و دایی گرامیم و چند تا از دوستام گفتن که چون ایران تو کانادا سفارت نداره دیگه بهتره همینجا قبل از رفتن پاسپورتم عوض کنم و به افسر گذرنامه بگم که صفحه ویزای کانادام رو سوراخ نکنه!..من هم از اداره گذرنامه پرسیدم که مشکلی برای خروج پیش نمیاد و اونا هم گفتن نه و همه دارن همین کارو میکنن!!!..امروز پاس جدیدم اومد و رفتم دنبال بلیط که متوجه شدم قانون جدید ایرلاینها (هنوز لوفتانزا رو مطمئن نیستم و قراره شب به فرودگاه زنگ بزنم ) اینه که ویزا باید در پاسپورت معتبر باشه و اینجوری به من اجازه خروج نمیدن!!!!!!!...فکر میکنم یه سفر آنکارا افتادم دوباره .. الان خیلی بیشتر از استرس و ناراحتی شوکه هستم!!!!!!
    Quaecumque Vera

Junior Member

شرکت مسافر بری از قول دولت کانادا با عنوان قانون جدید اینو به من گفته..موضوع اینه که من اولین ورودم به کانادا با این شرایط خواهد بود...امکانش هست متن نامه ای که برای سفارت فرستادین رو هم بفرستین..ممنون میشم
    اقدام استان ( آلبرتا) : 2009 ...
    تایید استانی : نوابر 2011....
    رسیدن مدارک به Sydney nova scotia و دریافت فایل نامبر 22 feb
    In process : 2012 . 22 agust ...medical request: 2012 . 27 sep.... pass request : 2012.Nov

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

این متن ایمیل من بود:
    Dear officer,

My purpose of writing is to consult with regarding a general situation: Currently, I am a student in Canada and I have a multiple visa which will be valid for about a year. In case I take a trip to my home country and renew my passport during this trip, would I still be able to enter (return) Canada with the visa which is still valid but is in my old passport? Because the first page of a passport is usually punched after new passport issuance

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyan_h63 نمایش پست ها
    شرکت مسافر بری از قول دولت کانادا با عنوان قانون جدید اینو به من گفته..موضوع اینه که من اولین ورودم به کانادا با این شرایط خواهد بود...امکانش هست متن نامه ای که برای سفارت فرستادین رو هم بفرستین..ممنون میشم
    Quaecumque Vera

سلام دوستان،من میخام برای ویزای تحصیلی آنلان درخواست بدم، پاسمو برای زیارت یه 4 سال و اندی پیش گرفتم الان تا 2013/12/17 اعتبار داره، کار وثیقه گذاشتن برای نظام وظیفه و ... خیلی داره طول میکشه میتونم با همین پاس برای ویزا اقدام کنم و بعدا برای رفتن پاس جدید بگیرم؟ سفارت برای ویزا قبول میکنه اینو؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)