صفحه 72 از 135 نخستنخست ... 22626364656667686970717273747576777879808182122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    دوست عزیز این همه ما اینجا داد و بیداد میکردیم همین بود دیگه. پاسپورتی که در خارج از کشور صادر میشه فقط برای اینه که مدرک شناسایی داشته باشید وگرنه هیچ ارزشی نداره و در ایران دوباره باید برید اداره گذرنامه مجوز خروجش رو بگیرید.
    اگر پی آر هستید که خوش بحالتون و به زودی میتونید یک پاسپورت معتبر بگیرید که نه تنها کشور صادر کننده قبولش داره خیلی از کشورهای دنیا هم قبولش دارند اگر هم دانشجو هستید تا میتونید بگردید دنبال راه حلی کا مهاجرت بگیرید
    شما در مورد اجازه خروج برای همسر با وجود داشتن پاس ایرانی صادره از واشنگتن برای خروج از ایران مطلب زده بودید ولی نمیدانستم چنین مساله ای در مورد فرزند هم صادق است!
    ظاهرا پاسپورت صادره از دفتر واشنگتن خیلی هم پاسپورت نیست.
    البته تصور من اینستکه در حالتیکه والدین کودک را همراهی کنند نیازی به چنبن تمهیداتی نباشد و بتوان بچه را با همان پاسپورت به درد نخور خارج کرد و این روال برای خروج بدون والدین یا بهتر بگوییم بدون پدر الزامی باشد.
    اگر اطلاعات دقیق یا تجربه شخصی دارند دوستان تصحیح فرمایند لطفا.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط on_the_way نمایش پست ها
    دوستان پاسپورت ایرانی صادره از واشنگتن برای افراد پی آر هیچ‌مشکلی از نظر رفت و آمد به ایران نداره. من دو تا خانواده رو میشناسم که یکیشون هم اتفاقا بچه هشت ساله داشت. همین ماه ژانویه رفتن و یک ماه ایران موندن. دومی هم یک زن و شوهر هستن که ماه مارچ رفتن.‌فقط برای تمدید کپی از پشت و روی پی آر باید براشون بفرستید و محل اقامت باید کانادا ثبت بشه.
    این مشکل برای افراد غیر مقیم نظیر دانشجوها یا حتی افراد مقیم که پاسپورت فعلیشان در ایران صادر شده ولی صدور پاسپورت فررندشان یا تمدید پاس همسر در دفاتر نمابندکی خارجی انجام شده مشکلساز است وگرنه کسانی که اقامت کل خانواده در خارج از کشور بر اساس مستندات ارایه شده ثبت شده که اجازه خروج از کشور نیاز ندارند.
    فعلا مساله مربوط به خانواده دانشجوها و نیز مقیمهایی است که پاسپورتهایشان از ایران صادر شده است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    این مشکل برای افراد غیر مقیم نظیر دانشجوها یا حتی افراد مقیم که پاسپورت فعلیشان در ایران صادر شده ولی صدور پاسپورت فررندشان یا تمدید پاس همسر در دفاتر نمابندکی خارجی انجام شده مشکلساز است وگرنه کسانی که اقامت کل خانواده در خارج از کشور بر اساس مستندات ارایه شده ثبت شده که اجازه خروج از کشور نیاز ندارند.
    فعلا مساله مربوط به خانواده دانشجوها و نیز مقیمهایی است که پاسپورتهایشان از ایران صادر شده است.
    پس با این حساب اگر پاسپورت صادره از واشنگتن محل اقامت را کانادا زده باشه نیازی به مجوز خروج نیست؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

بله درسته دوستان. من دیشب در خواب و بیداری اون مطلب رو نوشته بودم. اما تا جایی که من میدونستم اگر محل صدور پاسپورت همسر خارج از کشور زده باشه و پی آر باشه نیاز به اجازه خروج نداره مطمینید این برای فرزند هم صادقه؟
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    پس با این حساب اگر پاسپورت صادره از واشنگتن محل اقامت را کانادا زده باشه نیازی به مجوز خروج نیست؟
    یکی از دوستان در پست #710 تجربه ای از دو کیس دارای وضعیت اقامت کانادا که برای خروج از ایران نیاز به اقدامی نداشته اند ارایه کردند که به نظر صحیح می باشد.
    به عبارت بهنر می توان گفت خروج از ایران زمانی که رسما از دید دولت ایران اقامت خارج را ندارید(مثل دانشجو یا افراد مقیم که پاس آنها از ایران صادر و پیش فرض اقامت ایران را دارند) مستلزم اجازه خروج ولی قانونی است.
    زمانی که این اقامت قانونا خارج از ایران از دید دولت ایران تایید شده است(مثل افراد مقیم با پاس صادره از خارج) بحث اجازه قیم یا ولی برای خروج از کشور مطرح نیست ولذا قاعدتا مشکلی در سیستم وجود ندارد. به هر حال اطلاع رسانی به همراه پاسپورتهای صادره ضروری است و لازمست محدودیتها عنوان شود.
    با این مشکلات برخی دانشجویان و حتی افراد تازه مقیم که پاس صادره از ایران دارند، پیشنهاد میشود مطابق آنچه مرسوم بود و هنوز هم در برخی مکاتبات اداری هست روی برخی پاسپورتهای صادره از واشنگتن بنویسند"..این پاسپورت به درخواست نامبرده صادر گردیده و ارزش دیگری ندارد!"

نقل قول نوشته اصلی توسط hrabee نمایش پست ها
    ﻧﻪ اﻳﻤﻴﻞ و ﻧﻪ ﻫﻴﭻ ﺁﭘﺪﻳﺘﻲ ﺗﻮﻱ ﻭﺑﺴﺎﻳﺘﺸﻮﻥ.
    ﺗﻮﻱ اﻳﻦ ﻫﻔﺘﻪ ﺣﺘﻤﺎ ﺗﻮﻱ ﺳﺎﻳﺖ اﻋﻼﻡ ﻣﻴﻜﻨﻦ ﻛﻪ ﭘﺎﻛﺖ ﭘﺴﺘﻲ ﺷﻤﺎ ﺭﺳﻴﺪﻩ.ﺑﻪ ﺗﻌﻂﻴﻼﺕ اﺧﺮ ﻫﻔﺘﻪ ﺧﻮﺭﺩﻩ ﻧﮕﺮاﻥ ﻧﺒﺎﺷﻴﺪ.
    من به آدرسی که رو سایت هست فرستادم گیرنده هم زدم Embassy of Pakistan
    درسته؟

Senior Member

بله درسته دوستان. من دیشب در خواب و بیداری اون مطلب رو نوشته بودم. اما تا جایی که من میدونستم اگر محل صدور پاسپورت همسر خارج از کشور زده باشه و پی آر باشه نیاز به اجازه خروج نداره مطمینید این برای فرزند هم صادقه؟
    شاهد من یکی از دوستانمه که حدود چهار سال پیش اومدن اینجا و سال گذشته پاسپورتشون رو از واشنگتن تمدید کردن و یک فرزند هشت ساله دارن. یک ماه تو زمستون رفتن ایران و برگشتن. حالا اگر بازم شک هست میشه با دفتر واشنگتن تلفنی تماس گرفت و سوال کرد. درسته که خیلی به سختی میشه گرفت و اکثرا مشغوله ولی اگر بگیره خیلی با حوصله سعی میکنن جواب بدن

Member
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation, NAIT

من به آدرسی که رو سایت هست فرستادم گیرنده هم زدم Embassy of Pakistan
    درسته؟
    ﺑﻠﻪ ﺩﺭﺳﺘﻪ.

نقل قول نوشته اصلی توسط on_the_way نمایش پست ها
    شاهد من یکی از دوستانمه که حدود چهار سال پیش اومدن اینجا و سال گذشته پاسپورتشون رو از واشنگتن تمدید کردن و یک فرزند هشت ساله دارن. یک ماه تو زمستون رفتن ایران و برگشتن. حالا اگر بازم شک هست میشه با دفتر واشنگتن تلفنی تماس گرفت و سوال کرد. درسته که خیلی به سختی میشه گرفت و اکثرا مشغوله ولی اگر بگیره خیلی با حوصله سعی میکنن جواب بدن
    احتیاجی به شاهد نیست حرفتون رو قبول داریم اما اینکه فرمودید زنگ بزنید و بپرسید چندان نمیشه به حرفشون اعتماد کرد. اگر حالا یه چیزی بگند و شما برید ایران و اونطور نشه دستتون کجا بنده؟

ApplyAbroad Guru

احتیاجی به شاهد نیست حرفتون رو قبول داریم اما اینکه فرمودید زنگ بزنید و بپرسید چندان نمیشه به حرفشون اعتماد کرد. اگر حالا یه چیزی بگند و شما برید ایران و اونطور نشه دستتون کجا بنده؟
    احتمالا در 99% موارد تنها پاسخی که در اعتراض به ممنوع الخروجی از مسیول مربوطه خواهید شنید اینستکه: "کی همچین چیزی گفته، هر کی گفته برو از خودش بپرس!" و البته اگر خوش شانس بوده باشید و زیادی هم بحث نکرده باشید، در حالی که پرواز و هزینه و زمان را به آرامی پیش چشمتان از دست میدهید، یک هفته ای دیگر حداقل از پیگیری کارهای اداری لذت خواهید برد!

البته اگر دوستان در مورد افراد غیر pr هم تجربه ای داشتند که برای خروج فرزند با پاس صادره از واشنگتن آنها از ایران، نیاز به مجوز دیگری در حالت همراهی/عدم همراهی پدر/ولی ایشان بوده یا خیر، به تکمیل بحث کمک خواهد کرد. ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)