صفحه 76 از 135 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586126 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserkerachian نمایش پست ها
    من دارم دو روز دیگه از کانادا میرم ایران و گذرنامه ام تاریخش منقضی شده و برای همین باید در ایران گذرنامه ام رو تمدید کنم. چون یک هفته دیگه هم بر می گردم نمی تونم ریسک کنم و با پلیس +10 کار کنم. شنیدم وزارت امور خارجه اگه بروم گذرنامه ام رو تمدید می کنه. کسی این تجربه رو داره که خودش رفته باشه؟ چون شنیدم که والدین می تونن برای ایرانیان کانادا برن ولی اگه خود شخص ایران باشه نمی تونه این کار رو بکنه. این حرف درسته؟ آیا وزارت امور خارجه همونجا گذرنامه رو تحویل میده یا چند روز طول میکشه؟
    موردی که دوستان نوشته اند، برای نوزادان متولد شده در کاناداست، نه همه شهروندان ایرانی. تا جایی که من اطلاع دارم، راه شما همان پلیس+10 است. البته اگر خودتان از طریق پلیس+10 و اداره گذرنامه پیگیر باشید، ظرف دو سه روز گذرنامه به دست شما خواهد رسید.
    ویرایش توسط mehdi059 : September 10th, 2016 در ساعت 09:35 AM
    آدمی چون کشتی است و بادبان////تا کی آرد باد را آن بادران

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

سرانجام پاسورتم رسید دستم. بدون حتی یک ایمیل یا اینکه بتوانم از طریق آنلاین وضعیت رو چک کنم. مدارک دانشجو بودن رو هم فرستادم اما همه پول رو هم گرفتند.
    در یک کلام. مدارکتون رو بفرستید و نه امید به آپدیت کردن سایت یا دریافت ایمیلی نداشته باشید. بعد از یه مدتی که بیشتر از ۱ ماه هست پاسپورت به دستتون میرسه.
    امیدوارم بتونم تا زمانی که این پاسپورت اعتبار داره پاسپورت کشور دیگری رو بگیرم که دیگه مجبور نباشم این مراحل رو دوباره طی کنم !!!!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    سرانجام پاسورتم رسید دستم. بدون حتی یک ایمیل یا اینکه بتوانم از طریق آنلاین وضعیت رو چک کنم. مدارک دانشجو بودن رو هم فرستادم اما همه پول رو هم گرفتند.
    در یک کلام. مدارکتون رو بفرستید و نه امید به آپدیت کردن سایت یا دریافت ایمیلی نداشته باشید. بعد از یه مدتی که بیشتر از ۱ ماه هست پاسپورت به دستتون میرسه.
    امیدوارم بتونم تا زمانی که این پاسپورت اعتبار داره پاسپورت کشور دیگری رو بگیرم که دیگه مجبور نباشم این مراحل رو دوباره طی کنم !!!!
    اگر ایران بخواهید بروید با صدتا پاسپورت دیگر هم همین مراحل را باید طی کنید!
    مگر آنکه کلا نخواهید دیگر ایران برگردید که در این صورت بدون پاسپورت کشور دیگر هم از همین حالا، این مراحل را لازم نیست طی کنید!
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اگر ایران بخواهید بروید با صدتا پاسپورت دیگر هم همین مراحل را باید طی کنید!
    مگر آنکه کلا نخواهید دیگر ایران برگردید که در این صورت بدون پاسپورت کشور دیگر هم از همین حالا، این مراحل را لازم نیست طی کنید!
    والا کلا علاقه ای به ایران رفتن نداریم. جز دردسر چیز دیگه ای نیست
    بله در جریان هستم. نکتش اینجاست تا زمانی که پاسپورت جای دیگه رو نداشته باشیم نمیتونیم جایی برای مسافرت بریم. یا برای ما دانشجوها حتی نمیتونیم در کانادا زندگی کنیم.
    ویرایش توسط zini_zinparast : September 17th, 2016 در ساعت 09:39 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط on_the_way نمایش پست ها
    شاهد من یکی از دوستانمه که حدود چهار سال پیش اومدن اینجا و سال گذشته پاسپورتشون رو از واشنگتن تمدید کردن و یک فرزند هشت ساله دارن. یک ماه تو زمستون رفتن ایران و برگشتن. حالا اگر بازم شک هست میشه با دفتر واشنگتن تلفنی تماس گرفت و سوال کرد. درسته که خیلی به سختی میشه گرفت و اکثرا مشغوله ولی اگر بگیره خیلی با حوصله سعی میکنن جواب بدن
    نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    بله درسته دوستان. من دیشب در خواب و بیداری اون مطلب رو نوشته بودم. اما تا جایی که من میدونستم اگر محل صدور پاسپورت همسر خارج از کشور زده باشه و پی آر باشه نیاز به اجازه خروج نداره مطمینید این برای فرزند هم صادقه؟
    در مورد اطلاعات رد و بدل شده در پستهای قبلی که مربوط به کفایت یا عدم کفایت پاسپ.رت صادره از دفتر واشنگتن برای خروج فرزند از ایران، موارد زیر را بایستی براساس اطلاعات دقیق کسب شده جهت استفاده دوستان در آینده اضافه نمایم:
    1- پاس صادره از واشنگتن برای فرزند که در آن محل اقامت را کانادا ذکر کرده باشند برای خروج از ایران نیاز به تاییدیه یا مراجعه به اداره گذرنامه ندارد و معتبر برای خروج از مبادی قانونی است.
    2- پاس صادره از واشنگتن که در آن محل اقامت فرزند ایران ذکر شده است(نظیر فرزندان دانشجویان) بایستی پس از ورود به ایران از طریق ادارت گذرنامه، تایید و مراحل اداری را قبل از خروج از ایران طی نماید.
    3- پاس صادره از هرجایی که در آن محل اقامت فرزند خارج از ایران ذکر شده باشد، در صورتی که مدت اقامت در ایران بیش از یکسال از زمان ورود باشد، برای خروج معتبر نیست و باید نسبت به مراجعه به اداره گذرنامه و تغییر محل اقامت یا پاس و یا تاییدیه خروج اقدام گردد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member aghateta آواتار ها

سلام دوستان،
    یکی از دوستان من دانشجو در کانادا هست و باید پاسش رو تمدید کنه (تعویض کنه). می خواد بدونه که بدون اومدن به ایران می تونه این کار رو بکنه؟ مثلاً مدارکش رو بفرسته ایران و ایران کارهاش انجام بشه. اگر میشه چجور؟
    ببخشید اگر سوال خیلی مقدماتی بود، چند صفحه از مطالب رو خوندم ولی جواب رو پیدا نکردم. اگر به شماره پستی هم که جواب من داخلش باشه اشاره کنید ممنون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط aghateta نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    یکی از دوستان من دانشجو در کانادا هست و باید پاسش رو تمدید کنه (تعویض کنه). می خواد بدونه که بدون اومدن به ایران می تونه این کار رو بکنه؟ مثلاً مدارکش رو بفرسته ایران و ایران کارهاش انجام بشه. اگر میشه چجور؟
    ببخشید اگر سوال خیلی مقدماتی بود، چند صفحه از مطالب رو خوندم ولی جواب رو پیدا نکردم. اگر به شماره پستی هم که جواب من داخلش باشه اشاره کنید ممنون میشم.
    می‌تونه بفرسته واشنگتن... اینم جزییاتش

http://www.daftar.org/far/forms_far....ports&lang=Far

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام دوستان
    من ميخوام مهر خروج مشمولين بگيرم از واشنگتن، ولي قبلا پاسم رو عوض كرده بودم و روش زده رايگان دانشجويي و محل اقامت هم ايران. حالا بايد هزينه تعويض پاس رو بدم كه محل اقامت رو عوض كنن يا با همين پاس ميشه مهر خروج مشمولين رو گرفت؟ 166 USD ميگيرن واسه تعويض !

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmousavi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ميخوام مهر خروج مشمولين بگيرم از واشنگتن، ولي قبلا پاسم رو عوض كرده بودم و روش زده رايگان دانشجويي و محل اقامت هم ايران. حالا بايد هزينه تعويض پاس رو بدم كه محل اقامت رو عوض كنن يا با همين پاس ميشه مهر خروج مشمولين رو گرفت؟ 166 USD ميگيرن واسه تعويض !
    شما چه مهر خروج بگیرید چه نگیرید در ایران باید تشریف ببرید اداره گذرنامه. من اگر جای شما بودم هزینه اضافه نمیکردم

Junior Member

ببخشید ممنون میشم راهنمایی فرمایید که چنانچه با پاس اکسپایر شده حدودا یکسال از اکسپایر شدن ان میگذردبه ایران برگردیم و از طریق پلیس بعلاوه ۱۰ اقدام به تمدید پاسپورت کنیم میشود محل اقامت را با ارایه کارت پی آر کانادا زد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)