صفحه 88 از 135 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

آیا میشه پاسپورت ایرانی نوزاد متولد شده در کانادا رو در ایران (بدون حضور و از طریق بستگان) دریافت کرد؟ درباره شناسنامه که بنا به توضیحات سایت ثبت احوال از طریق جد پدری میشه ولی برای پاسپورت چیزی پیدا نکردم.
    باعرض پوزش اگه خیلی مرتبط نیست. تاپیکی مرتبط تر از اینجا پیدا نکردم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    آیا میشه پاسپورت ایرانی نوزاد متولد شده در کانادا رو در ایران (بدون حضور و از طریق بستگان) دریافت کرد؟ درباره شناسنامه که بنا به توضیحات سایت ثبت احوال از طریق جد پدری میشه ولی برای پاسپورت چیزی پیدا نکردم.
    باعرض پوزش اگه خیلی مرتبط نیست. تاپیکی مرتبط تر از اینجا پیدا نکردم.
    پیرو پاسخ در پیام خصوصی با توجه به عدم ارایه پاسخی از سوی سایر دوستان این مطلب را کپی میکنم تا شاید دوستان دیگری هم که اطلاع دارند به آن اضافه کنند:
    از آنجا که ارسال پاسپورت و عبور آن از مرز بدون مسافر طبق قوانین ایران مجاز نیست این امر می تواند مورد سوال قرار گیرد که به چه ترتیب نوزاد وارد کشور شده است.
    البته با توجه به نداشتن سفارت در کانادا و دسترسی مشکل به دفتر حفاظت منافع و مهمتر از آن استقرار بخش کنسولی کانادا در دفتر وزارت خارجه شاید برای ایرانیان مقیم کانادا، انگلیس و... از طریق این دفتر بتوان اقدام کرد (برای شناسنامه مطمینا مشکلی نیست) ولی در مورد پاسپورت اگر کسی از این طریق اقدام کرده و بدون ورود خود ، نوزاد یا همسر و از طریق وکیل یا جد پدری یا هر روش دیگری پاسپورت نوزاد را دریافت کرده اند می توانند این اطلاعات را در اختیار سایر دوستان نیز قرار دهند تا استفاده نمایند. این روش برای کسانی که می توانند مدارک را به ایران از طریق مسافر یا پست و... ارسال و دریافت کنند هزینه کمتری خواهد داشت و احتمالا در زمان کمتر و به روش سیف تری انجام می تواند شود به خصوص با عدم امکان ترکینگ و نیز برخورد پست امریکا در برخی مواقع با بسته های مربوط به ایران.
    ممنون
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - دانشگاه آزاد تهران مرکز

با سلام
    دوستان پاسپورت بنده کمتر از 6 ماه اعتبار داره و خودم هم ساکن کانادا هستم. خانمم تا یک ماه دیگه قصد سفر به ایران رو داره، امکانش هست که پاسپورت فعلی من رو همراهش ببره و برام اونجا جدید بگیره؟ با توجه به اینکه هزینه صدور پاسپورت جدید در ایران خیلی پایینتر از ارسال به آمریکاست.

اگر پاسپورتم رو تمدید نکنم، دیگه باهش ایران نمیتونم برم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط holmes نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان پاسپورت بنده کمتر از 6 ماه اعتبار داره و خودم هم ساکن کانادا هستم. خانمم تا یک ماه دیگه قصد سفر به ایران رو داره، امکانش هست که پاسپورت فعلی من رو همراهش ببره و برام اونجا جدید بگیره؟ با توجه به اینکه هزینه صدور پاسپورت جدید در ایران خیلی پایینتر از ارسال به آمریکاست.

قسمت اول با اطلاعات اینجانب خیر چون ورود و خروج پاسپورت بدون مسافر از طریق مرز از نظر قوانین ایران قانونی نیست . باز نحوه برخورد در عمل و شرایط دقیق تر را اگر دوستان تجربه ای دارند اعلام کنند. نظر قطعی نمی توانم در مورد عدم امکان این مورد بدهم.
    در مورد بخش دوم در حال حاضر صرفا با ترکیش می توان با پاس منقضی ایرانی برای اتباع ایرانی به ایران سفر کرد و بعد در ایران تمدید کرد. بقیه ایرلاینها ممکن است با مشکل سوار نکردن در مبدا به همین علت مواجه شوید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام
    من دانشجو ام. پاسپورتم را می خوام برم ایران تمدید کنم. پی آر هم نیستم. فقط پلیس +10 باید برم برای تمدید؟ یا وزارت امور خارجه هم باید برم؟
    ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط holmes نمایش پست ها
    با سلام

اگر پاس کانادا دارید با ترکیب دو پاسپورت میتونید با همه ایر لاین ها برید

نقل قول نوشته اصلی توسط hiver نمایش پست ها
    اگر پاس کانادا دارید با ترکیب دو پاسپورت میتونید با همه ایر لاین ها برید
    ارکانادا اجازه پرواز به ایران نمیده با پاسپورت منقضی ایران حتی اگر پاس کانادایی داشته باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها
    ارکانادا اجازه پرواز به ایران نمیده با پاسپورت منقضی ایران حتی اگر پاس کانادایی داشته باشید

یعنی پس چطوری باید بیایم ایران؟ پاس ایرانی رو توی کانادا نشون بدیم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Pearson نمایش پست ها

تو سایت یاتا نوشته که میشه ، ماه قبل یکی از دوستام ایر کانادا لوفتانزا امد ایران مشکلی هم نداشت .
    تو کانادا که ایرکانادا همه با دستگاه کارت میگیرند بعد برای تحویل بار هم کسی پاس نگاه نمیکنه ، تو المان پاسشو نگاه کرده بودن که اون هم هیچی نگفته بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط hiver نمایش پست ها
    تو سایت یاتا نوشته که میشه ، ماه قبل یکی از دوستام ایر کانادا لوفتانزا امد ایران مشکلی هم نداشت .
    تو کانادا که ایرکانادا همه با دستگاه کارت میگیرند بعد برای تحویل بار هم کسی پاس نگاه نمیکنه ، تو المان پاسشو نگاه کرده بودن که اون هم هیچی نگفته بودن
    از دستشون در میره و بستگی داره که اون کانترمن چقدر دقت داشته باشه
    اگر به مقصد اصلی مسافر توجه نکنه که ایران هست تا اینجای کار مشکلی نداره مسافر داره با پاس کانادایی میره آلمان
    اگر دقت کنه مسافر بعد از آلمان ادامه مسیر داره به ایران اینجاست که ویزای ایران ازش میخواد چون پاس کانادایی نیاز به ویزا داره برای ایران
    اینجاس که مسافر باید پاس ایرانیش را رو کنه که مشکل حل میشه
    حالا اگر کانترمن اینقدر دقت داشته باشه که تاریخ انقضا پاس دوم رو هم کنترل کنه ممکنه نذاره مسافر پرواز کنه
    بار ها اتفاق افتاده

مسافر برسه آلمان هیچ مشکلی نخواهد داشت و تا ایران سفر خواهد کرد
    چون اگر اشتباهی شده باشه توی چک مدارک در مبدا ارلاین همیشه ترجیح میده مسافر رو تا مقصد بفرسته تا دیپورتش کنه به مبدا

اینکه پرواز اولشون با ارکانادا بوده نمیشه 100 درصد متوجه شد ممکنه پرواز کدشر بوده و چک این رو لوفت هانزا انجام داده
    شماره بلیت هایی که با 014 شروع میشن رو ارکانادا صادر میکنه و 220 رو لوفت هانزا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)