صفحه 90 از 135 نخستنخست ... 408081828384858687888990919293949596979899100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

آیا با باسبورت منقضی شده مینونم به ایران سفر کنم؟ شنیده بودم این امکان بذیره و بلیط گرفتم به ایران با یه استاب در امستردام منتها کمی که فکر میکنم بعید میدونم بتونم این سفر رو با باس باطل شده برم اگر امکان نداره
    لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میتونم باس رو سریع تمدید کنم و چقدر طول میکشه ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophiae Doctor

نقل قول نوشته اصلی توسط sls نمایش پست ها
    آیا با باسبورت منقضی شده مینونم به ایران سفر کنم؟ شنیده بودم این امکان بذیره و بلیط گرفتم به ایران با یه استاب در امستردام منتها کمی که فکر میکنم بعید میدونم بتونم این سفر رو با باس باطل شده برم اگر امکان نداره
    لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میتونم باس رو سریع تمدید کنم و چقدر طول میکشه ؟
    من از دوستان توی همین سایت شنیدم ترکیش قبول میکنه اما سایر ایرلاین ها ممکنه قبول نکنن.

ApplyAbroad Veteran
    redalireza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc- IT - Tehran Polytechnic

گذرنامه ای که هنوز ۹ ماه اعتبار داره رو میشه فرستاد برای تعویض واشنگتن؟
    PR : NOV 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط redalireza نمایش پست ها
    گذرنامه ای که هنوز ۹ ماه اعتبار داره رو میشه فرستاد برای تعویض واشنگتن؟
    زیر یکسال حداقل میشه

Junior Member mah26sa آواتار ها

گذرنامه من ماه پیش منقضی شد. الان داشتم فرم دفتر حفاظت منافع رو نگاه می کردم و متوجه شدم که فرم اصلا برای افراد مقیم در امریکا طراحی شده و توش سوال هایی درباره کارت سبز مطرحه.
    آیا برای اقدام از کانادا هم باید همین فرم رو پر کنیم؟

متاسفانه اطلاعات خود سایت دفتر خیلی خیلی ناکامله.

نقل قول نوشته اصلی توسط mah26sa نمایش پست ها
    گذرنامه من ماه پیش منقضی شد. الان داشتم فرم دفتر حفاظت منافع رو نگاه می کردم و متوجه شدم که فرم اصلا برای افراد مقیم در امریکا طراحی شده و توش سوال هایی درباره کارت سبز مطرحه.

سلام
    بله. واسه ی هر دو گروه، افراد مقیم آمریکا و کانادا، فرم ها یکسانه. تا جایی که یادمه، تفاوتش در همون هزینه ای هستش که بایستی واسه ی پست مدارک از دفتر حافظ منافع به محل سکونت تون پرداخت بشه. که واسه ی افراد مقیم کانادا ۴۰ دلار آمریکا هستش. قبلا یه لینک رو دیده بودم که تمامی مراحل تعویض گذرنامه واسه ی افراد مقیم کانادا از دفتر حافظ منافع رو ذکر کرده بود، منتهی هر چی جست و جو کردم نتونستم پیداش کنم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mah26sa نمایش پست ها

قاعده کلی هم همین هست که دفتر حفاظت از منافع در یک کشور مسیول خدمات دهی به افراد مقیم همان کشور و نه کشورهای همسایه است و به همین ترتیب به صورت رسمی مطلبی راجع به کانادا نمیبینید و احتمالا در آینده هم نخواهید دید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Veteran
    redalireza آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc- IT - Tehran Polytechnic

آیا این وضعیت پرونده تو سایت دفتر دات او آر جی عوض هم میشه یا همیشه میگه: ؛هموطن گرامی پاکت ارسالی شما دریافت گردید؛
    PR : NOV 2013

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط redalireza نمایش پست ها
    آیا این وضعیت پرونده تو سایت دفتر دات او آر جی عوض هم میشه یا همیشه میگه: ؛هموطن گرامی پاکت ارسالی شما دریافت گردید؛
    شما خوش شانس بودید برای ما همون هم ننوشته بود
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

وستان عزیز چندی پیش سوالی داشتم که متاسفانه کسی پاسخ روشن و واضحی برای آن نداشت تا شخصا با مراجعه به وزارت امورخارجه در تهران به پاسخ رسیدم گرچه که برای من دیر شد ولی خواستم تجربه رو با شما در میان بگذارم
    من با پاسپورت باطل ازطریق خط هوایی ک ل م به ایران سفر کردم در صورتی که پاس شما باطل است با تماس تلفنی با خط هوایی مورد نظرتون میتونید از امکان سفر بدون مشکل مطلع شوید بعد از ورود به ایران برای گرفتن پاسپورت به اداره گذرنامه مراجعه کردم که در اسرع وقت گذرنامه ام صادر شود اونجا متوجه شدم که اداره گذرنامه فقط پاسخگوی دارندگان پاسپورت با محل اقامت خارج از کشور است از آنجا که محل اقامت من درپاسپورتم ایران بود علی رغم اینکه گفتم مقیم خارج هستم گفتند باید از طریق پلیس +۱۰ اقدام کنم مشکل اینجا بود که اونها حاضر به تغییر محل اقامت من در پاسپورت نبودندو گفتند از طریق دفاتر کنسولی باید اینکار رو انجام بدم . توضیح دادم که این منتقی نیست که من پاسپورت از ایران بگیرم از کشور خارج بشم بعد دوباره بفرستم کنسولگری تا محل اقامتم رو تغییر دهند منتها کو گوش شنوا شروع کردم به شکایت که اقایان بی توجه متوجه شدند که در کانادا دفتری وجود ندارد اینجا بود که یه کارمند بهم گفت باید برم وزارت امورخارجه اونجا میتونم پاسپورت بگیرم چون کشور کانادا مثتثنی است خلاصه به وزارت امورخارجه که مراجعه کردم متوجه شدم در صورتی که خوردم حضور نداشتم و یکی از اعضای خانواده ام پاسپورت رو برای تعویض می اوردن این کار عملی بود خالا که خودم حضور دارم باید به پلیس +۱۰ مراجعه کنم ولی میتونم یه تقاضا بنویسم که میخوام محل اقامت رو تغییر دهم خلاصه نامه نوشته شد با ارايه مدارک پی ار نامه ای به من دادن که ببرم در اداره گذرنامه و ثبت کنم بعد برم پلیس +۱۰ و گذرنامه تقاضا کنم خوشبختانه با ارایه نامه به اداره گذرنامه متقاعد شدن که در همان مرکز گذرنامه من با محل اقامت کانادا رو طی ۲۴ ساعت صادر کنن
    دوستانی که امکان فرستادن پاسپورت از طریق اقوام به ایران رو برای تعویض دارن هم این راه اسانتر و سریعتر وهم ارزانتر است (تمام این مطالب در مورد کشور کانادا صادق است نه کشور دیگر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)