صفحه 97 از 135 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1344

موضوع: گذرنامه ایرانی و تمدید آن

پیش فرض پاسخ : گذرنامه ایرانی و تمدید آن

سلام دوستان
    من انقضای پاسپورتم نزدیکه و میخواستم طبق نظر دوستان بفرستم واشنگتون تمدیدش کنن که محل اقامت رو بزنن خارج از کشور. سوالی که داشتم اینه که من الان میخام اسم فامیلم رو عوض کنم و شناسنامه جدید بگیرم. بنظرتون توی extension پاسپورتم تاثیری میذاره؟ منظورم اینه چون اسم قبلیم توی پاسپورت فعلیم هست بعدن مشکل زا نیست برای صدور پاسپورت جدید؟ یااینکه چه مدارک اضافه تری نیازه بنظرتون؟
    وسوال دوم اینکه سایت دفتر منافع در واشنگتون فقط برای افراد مقیم و دانشجوی داخل آمریکا مدارک مورد نیاز رو نوشته. برای مایی که کانادا هستیم تکلیف چیه؟ یکسریش متفاوته مثل برگ I20 و I94 و اینا
    ویرایش توسط arpeymani93 : April 19th, 2018 در ساعت 09:39 PM

Member sia2016 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه کالیفرنیا

نقل قول نوشته اصلی توسط arpeymani93 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من انقضای پاسپورتم نزدیکه و میخواستم طبق نظر دوستان بفرستم واشنگتون تمدیدش کنن که محل اقامت رو بزنن خارج از کشور. سوالی که داشتم اینه که من الان میخام اسم فامیلم رو عوض کنم و شناسنامه جدید بگیرم. بنظرتون توی extension پاسپورتم تاثیری میذاره؟ منظورم اینه چون اسم قبلیم توی پاسپورت فعلیم هست بعدن مشکل زا نیست برای صدور پاسپورت جدید؟ یااینکه چه مدارک اضافه تری نیازه بنظرتون؟
    وسوال دوم اینکه سایت دفتر منافع در واشنگتون فقط برای افراد مقیم و دانشجوی داخل آمریکا مدارک مورد نیاز رو نوشته. برای مایی که کانادا هستیم تکلیف چیه؟ یکسریش متفاوته مثل برگ I20 و I94 و اینا
    تغییر نام و نام خانوادگی یک پروسه زمان بر هست و اگر تصمیم به تعویض پاسپورتتون رو دارید بهتره اول عملیات تغییر نامتون رو انجام بدین و بعدش برای تعویض پاسپورت و بقیه مدارک اقدام کنید.

این لینک اطلاعات مربوط به تغییر نام خانوادگی هست...

http://daftar.org/forms/vitalrecords/birthcert/436.pdf

به همین راحتی هم این تفییر صورت نمیگیره و ابتدا باید شورای حل اختلاف به این موضوع رسیدگی کنه و در نهایت اگر جوابشون مثبت بود میتونند نسبت به تغییر نام شما اقدام کنند.

به نظر من از سایت دفتر بپرسید. بهشون ایمیل بزنید یا تماس بگیرید و روال کار و مدت زمان رو جویا بشید.

مدارک لازمه هم از آمریکا و کانادا تقریبا مشابه به هم هست. اگر لازم باشه میتونید معادل کانادایی اون مدرک آمریکایی رو براشون بفرستید...
    ممنون از امتیازهایی که میدین. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sia2016 نمایش پست ها
    تغییر نام و نام خانوادگی یک پروسه زمان بر هست و اگر تصمیم به تعویض پاسپورتتون رو دارید بهتره اول عملیات تغییر نامتون رو انجام بدین و بعدش برای تعویض پاسپورت و بقیه مدارک اقدام کنید.

این لینک اطلاعات مربوط به تغییر نام خانوادگی هست...

http://daftar.org/forms/vitalrecords/birthcert/436.pdf

به همین راحتی هم این تفییر صورت نمیگیره و ابتدا باید شورای حل اختلاف به این موضوع رسیدگی کنه و در نهایت اگر جوابشون مثبت بود میتونند نسبت به تغییر نام شما اقدام کنند.

به نظر من از سایت دفتر بپرسید. بهشون ایمیل بزنید یا تماس بگیرید و روال کار و مدت زمان رو جویا بشید.

مدارک لازمه هم از آمریکا و کانادا تقریبا مشابه به هم هست. اگر لازم باشه میتونید معادل کانادایی اون مدرک آمریکایی رو براشون بفرستید...
    ممنون از راهنماییتون. من منظورم از تغییر نام توسط ثبت احوال در ایران هست نه دفتر حفاظت واشنگتن. منظورم این بود که با شناسنامه جدیدم پاسپورتم رو بخوام تمدید کنم. ممنون

Member sia2016 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه کالیفرنیا

نقل قول نوشته اصلی توسط arpeymani93 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون. من منظورم از تغییر نام توسط ثبت احوال در ایران هست نه دفتر حفاظت واشنگتن. منظورم این بود که با شناسنامه جدیدم پاسپورتم رو بخوام تمدید کنم. ممنون
    خیر مشکلی پیش نمیاد. اطلاعات گذرنامه بر اساس اطلاعات شناسنامه شما وارد میشه. نام و نام خانوادگی و غیره که توی فرم درخواست تجدید گذرنامه مینویسید باید مطابق با اطلاعات شما در شناسنامتون باشه.

این فرمش هست و بالای این فرم هم نوشته : "مشخصات خود را مطابق با شناسنامه ایرانی خود در جدول زیر به فارسی و لاتین بنویسید:"

http://daftar.org/forms/passports/001.pdf
    ممنون از امتیازهایی که میدین. موفق باشید

سلام من باید برم ایران و پاسپورت ایرانیم هم منقضی شده پی آر دارم.به فرض این که ترکیش من را سوار کنه.آیا در ایران اجازه همسر را می خواهد برای تمدید؟ وزارت خارجه امور کنسولی آیا گواهی امضا نوتاری پابلیک کانادا را قبول دارد؟ برای حافظ منافع وقت ندارم سریع می خواهم برم ایران.
    ارسال مدارک به سیدنی :29 ژانویه 2010
    مدیکال : 3 ژانویه 2014
    پاس ريكويست : ٢٥ سپتامبر ٢٠١٤

نقل قول نوشته اصلی توسط رخساره نمایش پست ها
    سلام من باید برم ایران و پاسپورت ایرانیم هم منقضی شده پی آر دارم.به فرض این که ترکیش من را سوار کنه.آیا در ایران اجازه همسر را می خواهد برای تمدید؟ وزارت خارجه امور کنسولی آیا گواهی امضا نوتاری پابلیک کانادا را قبول دارد؟ برای حافظ منافع وقت ندارم سریع می خواهم برم ایران.
    سلام
    در گروهی تلگرامی خوندم که اگه در گذرنامه تون محل اقامت تون خارج از کشور قید شده باشه (که فکر کنم همون محل صدور گذرنامه میشه)، واسه ی تمدیدش نیازی به اجازه ی همسر نداره. زیاد اطمینانی از این موضوع ندارم، ولی این لینک و این لینک رو ببینین

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام
    در گروهی تلگرامی خوندم که اگه در گذرنامه تون محل اقامت تون خارج از کشور قید شده باشه (که فکر کنم همون محل صدور گذرنامه میشه)، واسه ی تمدیدش نیازی به اجازه ی همسر نداره. زیاد اطمینانی از این موضوع ندارم، ولی این لینک و این لینک رو ببینین
    ممنون.نه محل اقامت ایران هست.نمی دونم وزارت خارجه قبول می کنه از نوتاری پابلیک اینجا گواهی امضا ببرم؟
    ارسال مدارک به سیدنی :29 ژانویه 2010
    مدیکال : 3 ژانویه 2014
    پاس ريكويست : ٢٥ سپتامبر ٢٠١٤

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط رخساره نمایش پست ها
    پست زیر را مطالعه کنید، اجازه همسر برای کانادا متفاوت است، نوتاری پاپلیک قبول دارند، فرم ذیل صفحه را پرینت و پر کنید و با خود ببرید، یا از طریق سامانه تاک بخش گواهی امظاء تایید کنید.

http://econsulate.mfa.ir/index.aspx?...2&pageid=38466

http://tak.mfa.ir/index.aspx?siteid=...3&pageid=31850

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hch1370 نمایش پست ها
    سلام
    در تصدیق نوشته شما در صورتیکه زوجه با همسر خود مقیم خارج از کشور باشد و یا شوهر خارجی اختیار کرده و به تابعیت ایرانی خود باقی مانده‌اند از شرط بند 18 یعنی اجازه زوج برای دریافت گذرنامه مستثنی می‌باشند.

پی نوشت: در داخل کشور در دفاتر اسناد رسمی یا کنسولگریهای خارج از کشور در خواست اقرارنامه اجازه خروج همسر و فرزندان را نمایید تا همیشه بدون دردسر رفت و آمد کنید و نیاز به دریافت اجازه شوهر نخواهید داشت مادامی که ایشان شما را ممنوع خروج نکند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSC Industrial engineering

سلام دوستان

من کارت پی آر دارم، متاسفانه موقع خرید بلیط تاریخ پاسپورتمو چک نکردم و حالا سه هفته مونده به پرواز متوجه شدم تاریخش منقضی شده. پرواز اولم air canada است بقیه اش با alitalia. آیا می تونم با این پاسپورت Check-in کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)