صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: دکترا در آمریکا و postdoc در کانادا

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

پیش فرض پاسخ : دکترا در آمریکا و postdoc در کانادا

شغل موقت که سهله، بعضی از دانشگاه ها واسه استادی هم برای چند سال اول گرین کارد نمیگیرن -- اینو دیدم که میگم :دی

نقل قول نوشته اصلی توسط bachefuz نمایش پست ها
    آره. خیلی سخته. من خودم آمریکام، اینجا قوانین مهاجرتش رو اعصابه. اینا برای شغل های موقتی گرین کارد نمی دن. پست داک هم موقتیه. پست داک ویزاش می شه OPT. که همون ویزای کارآموزی هستش. واسه این می گم، اگه کانادا ویزای بهتری می ده و بعدش هم رزیدنسی می ده خوب بعد دکترا آدم وقتشو تو آمریکا تلف نکنه.

Junior Member

با سلام و تشكر از دوستان
    ميخواستم ببينم با اين شرايط (2سال پست داك) فقط كانادا ميشه اقامت دائم گرفت ؟اروپا ، استراليا چنىن امكاني نىست؟ رشته شيمي تجزيه جزء رشته هاي مورد نياز هست يا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط omre91 نمایش پست ها
    با سلام و تشكر از دوستان
    ميخواستم ببينم با اين شرايط (2سال پست داك) فقط كانادا ميشه اقامت دائم گرفت ؟اروپا ، استراليا چنىن امكاني نىست؟ رشته شيمي تجزيه جزء رشته هاي مورد نياز هست يا نه؟
    سلام
    میشه توضیح بیشتری بفرمایید

سلام دوستان
    من تو ایران( دانشگاه تبریز) دانشجوی سال سه دکتری مهندسی مکانیک هستم. اولش نمیخواستم از ایران مهاجرت کنم ولی بعد از قبولی تو دکتری و مشکل نظام وظیفه ام تصمیم عوض شد و میخوام بعد دکتری از طریق اقدام برای پست دکتری برای اقامت تو کانادا اقدام کنم. میخواستم نظر شما ها رو بدونم که برای کیس من بهترین راه حل و پیشنهاد چی میتونه باشه؟ ایا از این طریق من میتونم امیدوار به گرفتن اقامت باشم؟حداکثر 1.5 سال از درسم مونده و دو سال رو هم برا سربازی در نظر میگیرم. راه های دیگه ایی هم وجود داره که با شرایط من بشه راه حل های بهتری هم داشته باشه برا مهاجرت؟پیشاپیش از پاسختون ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pasargaad1985 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من تو ایران( دانشگاه تبریز) دانشجوی سال سه دکتری مهندسی مکانیک هستم. اولش نمیخواستم از ایران مهاجرت کنم ولی بعد از قبولی تو دکتری و مشکل نظام وظیفه ام تصمیم عوض شد و میخوام بعد دکتری از طریق اقدام برای پست دکتری برای اقامت تو کانادا اقدام کنم. میخواستم نظر شما ها رو بدونم که برای کیس من بهترین راه حل و پیشنهاد چی میتونه باشه؟ ایا از این طریق من میتونم امیدوار به گرفتن اقامت باشم؟حداکثر 1.5 سال از درسم مونده و دو سال رو هم برا سربازی در نظر میگیرم. راه های دیگه ایی هم وجود داره که با شرایط من بشه راه حل های بهتری هم داشته باشه برا مهاجرت؟پیشاپیش از پاسختون ممنونم
    منظورتون اینه که دکترا را در دانشگاه تبریز تمام کنید و بعد برای پست دکتری به کانادا بیایید؟
    اگر بتونید از ایران کار پست دکتری درکانادا پیدا کنید بله اقامت هم ممکنه. بعد از یکسال کار با داشتن شرایط زبان و غیره میتوانید برای اقامت دائم اپلای کنید. مشکل اصلی شما گرفتن کار پست دکتری خواهدبوددرنتیجه از الان با استادهای کانادا در تماس باشید و زمینه را آماده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    منظورتون اینه که دکترا را در دانشگاه تبریز تمام کنید و بعد برای پست دکتری به کانادا بیایید؟
    اگر بتونید از ایران کار پست دکتری درکانادا پیدا کنید بله اقامت هم ممکنه. بعد از یکسال کار با داشتن شرایط زبان و غیره میتوانید برای اقامت دائم اپلای کنید. مشکل اصلی شما گرفتن کار پست دکتری خواهدبوددرنتیجه از الان با استادهای کانادا در تماس باشید و زمینه را آماده کنید.
    ممنون از پاسختون. بله منظورم اینه که اینجا دکتری رو تموم کنم و بعد برای پست دکتری اقدام کنم. پس میشه امیدوار بود. سوال دیگه ایی که داشتم اینه که ایا موردی شما سراع داشتین که از ایران بتونه برا پست دکتری اقدام کنه و بتونه زندگیشو بکشه به اون کشور؟یعنی مدرک دکتری مهندسی تو دانشگاه دولتی ایران البته با حداقل 2 تا مقاله ای ای اس ای با ایمپکت بالا پتانسیل اینو داره که از اساتید کانادا حاضر به جذب پست دکتری از ایران بشن؟ چون من تو یکی از دانشگاه های ازاد هیات علمی رسمی هم هستم و با این تصمیمم باید ریسک بزرگی بکنم، از طرفی دیگه شرایط ایران برای زندگی برام سخت شده. واقعا تصمیم برام سخته. میشه گفت بعد پروسه پست دکتری و گرفتن اقامت میشه یه شغلی با توجه به تحصیلاتم پیدا کنم و ادامه بدم زندگی تو کانادا رو؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pasargaad1985 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. بله منظورم اینه که اینجا دکتری رو تموم کنم و بعد برای پست دکتری اقدام کنم. پس میشه امیدوار بود. سوال دیگه ایی که داشتم اینه که ایا موردی شما سراع داشتین که از ایران بتونه برا پست دکتری اقدام کنه و بتونه زندگیشو بکشه به اون کشور؟یعنی مدرک دکتری مهندسی تو دانشگاه دولتی ایران البته با حداقل 2 تا مقاله ای ای اس ای با ایمپکت بالا پتانسیل اینو داره که از اساتید کانادا حاضر به جذب پست دکتری از ایران بشن؟ چون من تو یکی از دانشگاه های ازاد هیات علمی رسمی هم هستم و با این تصمیمم باید ریسک بزرگی بکنم، از طرفی دیگه شرایط ایران برای زندگی برام سخت شده. واقعا تصمیم برام سخته. میشه گفت بعد پروسه پست دکتری و گرفتن اقامت میشه یه شغلی با توجه به تحصیلاتم پیدا کنم و ادامه بدم زندگی تو کانادا رو؟
    من دو مورد رو شخصا در کانادا میشناسم که با دکترای ایران در کانادا پست داک گرفتند و بعد هم یکی شان کار صنعتی گرفت. منتهی یکی شان تمام مدارکش را از شریف گرفته بود و دومی از تهران ، و هر دو رزومه پرو پیمانی داشتند. ازقبل با استادهایی هم درکانادا در ارتباط بودند. شما هم سعی کنید با استادهای خارج ارتباط برقرار کنید و اگر کارتان قوی باشد غیر ممکن نخواهد بود. پست دکتری شغل است نه دوره تحصیلی و پذیرش و این حرفها ندارد. فقط باید یک استاد بخواهد شما را استخدام کند که البته کار راحتی نیست ونیاز به نت ورکینگ قوی و تماس طولانی با استادها دارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh نمایش پست ها
    ویزا کار برای پست داک خیلی راحته و من هم اول با همین ویزا کار و برای پست داک اومدم. پست داک یکی از معدود شغل هایی هست که نیاز به تاییدیه LMO نداره. در نتیجه دانشگاه مجبور نیست ثابت کنه هیچ کانادایی نبوده که این کار رو انجام بده. شما تقاضای ویزا کار رو همراه با نامه پذیرش پست داک که از استاد میگیرین و توش حقوق و مدت زمان پوزیشن نوشته شده، میفرستین و ویزاتون راحت میاد. علاوه بر کلاس تجربه کانادایی که گلوب جان اشاره کرد، از طریق استانی هم میتونین بعد از 6 ماه اقدام کنین اگر رشتتون به درد استان بخوره. مثلا من مهندسی نفت بودم و دم مرز مجوز کار رو 2145 صادر کردن. بعد از 6 ماه واسه آلبرتا اقدام کردم. 2 هفته طول کشید که کاندید بشم و مرحله فدرال هم تقریبا 7 ماه طول کشید. اگر استانی میرین که زمینه کاری شما رو تو برنامه مهاجرت استانی داره، اینم روش سریع و آسونی هست
    سلام.

شما که تجربه اقدام واسه ویزای کار پست داک رو دارید می شه چند تا راهنمایی بفرمایید؟ واقعاً ممنون می شم چون چند وقته دارم سایتها رو می خوانم ولی هنوز چند سوال واسم باقی مانده.

1. شما مدرک زبان هم ارائه دادید موقع اپلای کردن؟
    2. در قراردادی که از دانشگاه می گیرم باید ذکر شده باشه که چند ساعت در هفته باید کار کنم؟ چون در قرارداد من چیزی نگفته و فقط حقوق رو قید کرده و اینکه 3 هفته مرخصی دارم.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12